Licznik odwiedzin: 778497

A A A

Aktualności

 • Obchody Tradycji Nocy Świętojańskiej w Dzikowcu

  Zapraszamy do Dzikowca na Obchody Tradycji Nocy Świętojańskiej. Sobota, 24.06.2017r.

 • Mamy patronat TVP WROCŁAW na 309. Triduum Bożkowskie!

  Z radością informujemy, że  TVP WROCŁAW objęła patronat nad koncertem wybitnej sopranistki Elżbiety Małgorzaty Mach.

   

  Serdecznie zapraszamy już w tą niedzielę - 26. czerwca 2017r. do Bożkowa.

 • Zapraszamy na otwarcie basenu w Jugowie !!

 • Zakończenie sezonu Piłki Nożnej

  Zakończenie sezonu PN!

  20 czerwca, na boisku w Jugowie, zakończyliśmy sezon piłkarski 2016/2017. Uczestnicy sekcji PN otrzymali pamiątkowe dyplomy i czekolady. Ogromnym sukcesem młodych piłkarzy w mijającym sezonie było zajęcie IV miejsca w Lidze Terenowej Młodzików i za to osiągnięcie zostali wczoraj uhonorowani specjalnym pucharem Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianny Mierzejewskiej. Dodatkowo, podczas spotkania, dzieci mogły skorzystać z gorącego poczęstunku. Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda serdecznie dziękuje trenerowi, Dariuszowi Bolkowi za wspaniałą, całoroczną opiekę nad młodymi zawodniczkami i zawodnikami, a państwu Elżbiecie i Robertowi Sypień za nieustające wsparcie i koordynację wszelkich działań. Do zobaczenia podczas zajęć wakacyjnych PN. Szczegóły już wkrótce!

 • Bike Maraton i Super Bieg - Fotorelacja !

  17-18.06 na Harendzie gościliśmy Bike Maraton oraz Super Bieg. Jest to II edycja, która odbyła się na naszym terenie !
  Poniżej znajdują się linki do zdjęć z imprezy.

  Bike Maraton:

  https://www.facebook.com/pg/BikeMaraton/photos/?tab=album&album_id=1366347000100628

  Super Bieg:

  https://www.facebook.com/pg/Superbieg/photos/?tab=album&album_id=1381158038598627

 • Triduum Bożkowskie ! Zapraszamy !

 • OBCHODY GMINNEGO DNIA DZIECKA !

  Balonowe kwiaty mamy już gotowe !🎈🎈🎈🎈

   

 • DZIĘ - KU - JE - MY ! :)

  Dziękujemy!
  Wprawdzie premiera „Upiora w operze” już za nami, ale wszyscy wciąż żyjemy wrażeniami, jakich dostarczyli nam członkowie Młodzieżowego Teatru Muzycznego. Kochani Młodzi Aktorzy, gratuluję Wam talentów, chęci i zapału. Wspaniałe tego efekty mogliśmy podziwiać w sobotę, niedzielę i ciągle nam mało i ciągle liczymy na więcej! Wiem, że już snujecie dalsze muzyczne plany i, wierzcie, Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda będzie Was wspierało w ich realizacji.
  Zaszczytem dla CKGNR jest współpraca z tak twórczymi, kreatywnymi i zaangażowanymi osobami, jak panie: Bożena Wilk, Katarzyna Schick i Barbara Antas oraz Piotr Sapieja. Stawienie czoła niezwykle ciężkiemu zadaniu, jakim niewątpliwie była realizacja „Upiora w operze”, zwłaszcza w nowym i tak niezwykłym miejscu, było ogromnym wyzwaniem. Sprostaliście mu bez trudu, dając z siebie wszystko i za to Wam z całego serca dziękuję. Szczególnie kłaniam się w tym miejscu pani reżyser. Bożenko, jestem wdzięczna, że wyznaczasz nam ciągle nowe cele, kierunki artystycznych działań Młodzieżowego Teatru Muzycznego i że wspólnie, jednym głosem możemy mówić „Kto, jak nie my!”
  Tegoroczny Musical był dla nas wielkim przedsięwzięciem. Nie tylko z powodu niecodziennego repertuaru, ale również dlatego, że po raz pierwszy postanowiliśmy zrealizować go w plenerze. Umożliwił nam to właściciel pałacu w Bożkowie, pan Stanisław Nowicki. Zgodził się, byśmy zrealizowali nasz niecodzienny pomysł w przepięknym otoczeniu jego posiadłości. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za okazane nam zaufanie i żywimy ogromną nadzieję na dalszą współpracę. 
  Przygotowanie plenerowego przedstawienia „Upiora w operze” wymagało ogromnego zaangażowania wielu osób.
  Serdecznie dziękujemy sołtysowi wsi Bożków, panu Jerzemu Langenfeldowi, za nieustające wsparcie podczas tygodniowych przygotowań oraz w trakcie przedstawień. Jego gościnność, troska i wsparcie było dla nas niesłychanie cenne. 
  Podczas sobotniego i niedzielnego spektaklu nad bezpieczeństwem zarówno widzów, jak i aktorów czuwała Ochotnicza Straż Pożarna z Bożkowa, która zachwyciła wszystkich swoim profesjonalizmem i sprawiła, że absolutnie każdy miał poczucie, że nic mu nie grozi. A to szczególnie cenne i za to Im bardzo bardzo dziękujemy.
  W tym roku nasz Musical miał niecodzienną oprawę dźwiękową i świetlną. Zawdzięczamy to wałbrzyskiej firmie DAB SOUND pana Jacka Dąbrowskiego i jego niezawodnej ekipie: panom Marcinowi i Piotrowi. 
  Drugi rok z rzędu młodzi aktorzy uczestniczyli w specjalnych sesjach zdjęciowych organizowanych przez panią Barbarę Adamską z Urzędu Gminy Nowa Ruda. To dzięki Niej mamy tak bajkowe, zachwycające pamiątki z prób i spektakli. 
  Specjalne podziękowania kieruję do pracowników Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. Czas przygotowań Musicalu to Ich wzmożony wysiłek W słońcu i w deszczu, w dzień i w nocy dopracowywali najdrobniejsze szczegóły techniczne i organizacyjne, tak by uzyskać oglądany przez wszystkich efekt końcowy. W tym miejscu pragnę również podziękować panu Pawłowi Mazurkiewiczowi z Urzędu Gminy Nowa Ruda oraz jego ekipie za wszelkie prace porządkowe wykonane w trakcie przygotowań do Musicalu. 
  Na koniec podziękowania szczególne. Wszelkie działania Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich spotykają się z niezwykłą przychylnością Wójt Gminy Nowa Ruda, pani Adrianny Mierzejewskiej. To dla nas bardzo cenne i mobilizujące do dalszej pracy. Podczas przygotowań do tegorocznej premiery, pani Wójt niejednokrotnie towarzyszyła nam podczas prób, wspierała w sprawach zarówno ważnych, jak i drobnych, którymi sami nie śmielibyśmy zaprzątać Jej głowy. Za tę troskę i wsparcie, w imieniu wszystkich zaangażowanych w przygotowanie „Upiora w operze”, pani Wójt, z całego serca dziękuję.

  Gabriela Buczek
  Dyrektor
  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda
  w Ludwikowicach Kł.

 • Zapraszamy 3 czerwca 2017r. na Gminny Dzień Dziecka oraz Gminne Zawody Sportowo- Pożarnicze

  Kochani! W tym tygodniu żyjemy tylko i wyłącznie "Upiorem w operze" w Bożkowie , ale pamiętajcie, że myślimy nieustająco o następnych atrakcjach. Już 3 czerwca wspieramy naszych niezawodnych przyjaciół z gminnych OSP w Zawodach Strażackich, a w chwilę później, w tym samym dniu, organizujemy Gminny Dzień Dziecka! Wszystko to w Woliborzu! :-)
  Zapraszamy!

 • Fotorelacja z wycieczki w Górach Sowich

  W minioną sobotę mieliśmy przedsmak wakacyjnych wojaży. Grupa dzieci z Nowej Wsi i Woliborza poznawała uroki Gór Sowich. Pogoda dopisała więc mogliśmy sprawdzić, którymi ścieżkami poruszają się sarny i dziki, a przy okazji miło spędzić czas przy wspólnym ognisku. CKGNR serdecznie dziękuję panu Zbigniewowi Babiakowi za to, że nieustająco dzili  się z nami swoją wiedzą i zaraża pasją, a paniom Marcie Hruszczak-Glab i Kamili Kosmal za pomoc w poinformowaniu dzieci o wycieczce.

 • Premiera "Upiora w Operze" - 28.05.2017r.

  Premiera musicalu "Upiór w Operze" zbliża się wielkimi krokami.

  Niedziela, 28 maja 2017r. - godzina 21:00.

  O rozpoczęciu sprzedaży biletów poinformujemy Państwa już wkrótce!

 • Festiwal Góry Literatury tuż, tuż!

  W oczekiwaniu na Festiwal Góry Literatury, który zbliża się wielkimi krokami ( 30.062017 - 9.07.2017 ) przedstawiamy Państwu wspomnienia Festiwalu z ubiegłego roku.

   

 • Biblioteka w Woliborzu już otwarta!


  23 kwietnia 2017r. nastąpiło uroczyste otwarcie filii nr 5 Biblioteki Publicznej Gminy Nowa Ruda wchodzącej w skład CKGNR w Woliborzu. Pomysłodawcą utworzenia placówki był radny Gminy Nowa Ruda, pan Marcin Kalkowski, któremu bardzo zależało na zaspokojeniu potrzeb mieszkańców wsi w zakresie czytelnictwa, jak i posiadania miejsca spotkań i realizowania swoich zainteresowań.

   

 • Akcja "KREW DAREM ŻYCIA" - zachęcamy do wzięcia udziału!

  Wielkimi krokami zbliża się niezwykłe wydarzenie, które już po raz drugi odbędzie się w Bardzie! Motoserce, to wyjątkowe spotkanie ludzi o wielkim sercu, którzy oddając swoją krew, przyczyniają się do ratowania życia i zdrowia innych, jednocześnie bawiąc się przy występach różnych zespołów i pokazów osób zaangażowanych w ten wielki, charytatywny cel!
 • Dziękujemy za życzenia i kartki Wielkanocne

  Dyrektor Centrum Kultury Gabriela Buczek, Pracownicy oraz Instruktorzy CKGNR bardzo dziękują wszystkim jak i każdemu z osobna za piękne kartki i życzenia Wielkanocne !!

  Wesołego Alleluja !

 • Zachęcamy do wzięcia udziału w darmowych kursach szkoleniowych!

  Dolnośląska Akademia Językowa” oraz "Dolnośląska Akademia ICT" są to darmowe projekty dotyczące nauki języka angielskiego oraz podstaw obsługi komputera.

  Celem projektu jest zwiększenie kompetencji osób dorosłych w szczególności osób pozostających w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy w zakresie ICT i języków obcych poprzez wzmocnienie i dostosowanie do potrzeb dolnośląskiego rynku pracy kompetencji w zakresie ICT 216 uczestników i uczestniczek projektu zamieszkałych/ pracujących/uczących się na terenie województwa dolnośląskiego.

 • Racjonalne stosowanie suplementów diety - kolejne spotkanie z Panią Joanną Jamry, dietetykiem klinicznym.

  Po sukcesie pierwszego spotkania z Panią Joanną Jamry, organizujemy Państwu drugie spotkanie z dietetykiem klinicznym.
  Tematem spotkania będzie szeroko pojęta "SUPLEMENTACJA".
 • Życzenia Wielkanocne 2017

  Serdeczne Życzenia Wielkanocne składa Dyrektor Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda - Gabriela Buczek oraz Pracownicy i Instruktorzy CKGNR.

 • Dieta cud? Nie, dziękuję! - spotkanie z p. Joanną Jamry, dietetykiem klinicznym

  W minioną sobotę, 25.03.2017r w Muzeum Ziemi Sowiowgórskiej miało miejsce spotkanie z panią Joanną Jamry. Pani dietetyk odpowiedziała na wiele nurtujących pytań dotyczących zdrowego trybu życia oraz racjonalnego odżywiania.

 • Podziękowanie dla firmy "Jelenia Plast"

  Składamy serdecznie podziękowania firmie "Jelenia Plast" za podarowanie na rzecz Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda różnego rodzaju pojemników plastikowych.

 • Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie pt „Najładniejsza kartka wielkanocna"

  Konkurs odbywa się w trakcie trwania „XX Spotkań Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej” w dniu 01.04.2017 r. i skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjum.
  Jeden uczeń może przedstawić do konkursu jedną kartkę.
  Kartki z umieszczonymi na odwrocie danymi osoby sporządzającej o wymiarze nie przekraczającym format papieru A3 należy dostarczyć do siedziby Powiatowego Zespołu Doradców w Kłodzku, przy ul. Okrzei 6, do dnia 15 marca 2017 r.

 • Zapraszamy na spotkanie z DIETETYKIEM KLINICZNYM p. Joanną Jamry

  CENTRUM KULTURY GMINY NOWA RUDA oraz SEKCJA FITNESS zapraszają na spotkanie z panią Joanną Jamry DIETETYKIEM KLINICZNYM.

  25 marca, godz. 16.00
  MUZEUM ZIEMI SOWIOGÓRSKIEJ
  Ludwikowice Kłodzkie, ul. Główna 65

  Liczba miejsc ograniczona!!!

 • Zmiana godzin zajęć tanecznych dla dzieci z p. Magdaleną Wiech

  Ze względu na ogromne zainteresowanie oraz dużą rozpiętość wiekową uczestników wprowadzamy zmiany godzinowe zajęć:

  - Grupa przedszkolna - dzieci do lat 6 - godzina 17.00
  - Grupa szkolna - dzieci lat 7 i starsze - godzina 18:00

  Wszelkich informacji udzielimy pod numerem telefonu: 698 996 693

  Serdecznie zapraszamy!!!! :-)

 • W niedzielę, 5 marca, w Woliborzu odbył się Bieg z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  W niedzielę, 5 marca, w Woliborzu odbył się Bieg z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Impreza odbyła się z inicjatywy Sołtysa, Rady Sołeckiej oraz mieszkańców wsi, którym bardzo zależało, aby Bieg, organizowany w ich miejscowości od 2015 roku, odbył się również i w tym. Zawody przyciągnęły wielu zawodników z Gminy Nowa Ruda oraz spoza niej. Ogromnie cieszy duża liczba startujących dzieci. Zawody rozpoczęli oraz wręczali medale uczestnikom: Z-ca Przewodniczącego Rady Gminy – pani Teresa Bazała oraz Sołtys Wsi Wolibórz –  pan Wojciech Kutera.


 • Bieg z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych tuż, tuż!

  Z okazji dużego zainteresowania Biegiem wśród dzieci i młodzieży, załączamy formularz zgody na udział dziecka.

  Formularz wypełniają osoby dorosłe - rodzice, bądź opiekunowie.

   

  Do zobaczenia już za tydzień!

 • XXXVI Bieg Gwarków za nami

  W tym roku Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich po raz pierwszy, wspólnie z Centrum Sportowo – Rekreacyjnym „AQUA – ZDRÓJ” oraz Stowarzyszeniem Turystycznym Gmin Gór Sowich, było organizatorem XXXVI Biegu Gwarków. Pomysł przeniesienia Biegu do Gminy Nowa Ruda był dla wszystkich zaskoczeniem, a jego autorami są Piotr Polak i Jacek Mikołajczak. Ich zapał i chęć działania spowodowały, że do grona organizatorów dołączyło CKGNR.

 • ZAJĘCIA PIŁKI NOŻNEJ W TYM TYGODNIU ODWOŁANE!!!!

  ZAJĘCIA PIŁKI NOŻNEJ
  z p. Dariuszem Bolkiem
  w tym tygodniu zostały
  O D W O Ł A N E
  z powodu  choroby trenera.

 • Uwaga, Z M I A N Y !!!

  W celu podniesienia jakości naszych usług, wszystkie zajęcia z Centrum Kultury przenosimy do MUZEUM ZIEMI SOWIOGÓRSKIEJ z nowym grafikiem!!!


  Przyjdź, zobacz i zostań z nami na dłużej!!! 💪 💪 💪

 • Początek ferii z Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich!

  Aktywny początek ferii zimowych.

  Już w piątek odbył się pierwszy tegoroczny Turnij Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora CKGNR.

  W sobotę miało miejsce tradycyjne dokarmianie zwierząt w Woliborzu.

  A dziś odbyły się pierwsze warsztaty artystyczne dla dzieci w Nowej Wsi Kłodzkiej.

   

 • Zapraszamy na BIEG z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych - 5 marca 2017r.

  Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w BIEGU z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

  Bieg rusza 5 marca 2017r. w Woliborzu o godzinie 12:00

  Serdecznie zapraszamy!

 • Plan zajęć CKGNR oraz Bibliotek w Gminie Nowa Ruda

  Zachęcamy dzieci do spędzania z nami czasu.

   

  Do zobaczenia! :-)

 • XXXVI Bieg Gwarków - Góry Sowie!

  Niezmiernie miło nam poinformować, że Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich zostało współorganizatorem XXXVI Biegu Gwarków – Góry Sowie!

 • FERIE PO NARCIARSKU!

  W czasie ferii zimowych CKGNR ogłasza zapisy na zajęcia narciarskie.

  Za niewielką opłatą gwarantujemy opiekę instruktora narciarskiego, transport na stok, karnet na wyciąg narciarski oraz kubek gorącej herbatki.
 • ROZPOCZNIJ AKTYWNIE FERIE ZIMOWE Z CKGNR!

  10 lutego 2017r. na sali widowiskowo- sportowej w CKGNR o godzinie 17:00 odbędzie się TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ młodzieży klas IV-VI.

 • Zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży

  Zapraszamy dzieci oraz młodzież na zajęcia taneczne, które będą odbywały się w każdą środę o godzinie 17:00.

 • GMINNY BAL KARNAWOŁOWY DLA DZIECI

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, Sołtys oraz Rada Sołecka w Woliborzu,  mają zaszczyt zaprosić dzieci oraz młodzież zamieszkałą w Gminie Nowa Ruda na PRZEBIERANY bal karnawałowy.

   

 • NOWOŚĆ ! :-)

  Przypominamy, że sprzedaż karnetów może odbywać się tradycyjnie : od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30 w sekretariacie lub (NOWOŚĆ!):) przelewem na konto Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda.

 • Nowy Grafik zajęć w CKGNR

  Zapraszmy na zajęcia w sezonie 2016 / 2017 ! :-)

 • Postaw na ruch!!

  Zapraszamy na nowe zajęcia!!

  -PILOXING

  -SEXY BODY

  -ZAJĘCIA TANECZNE DLA DZIECI

 • Dyżur poselski w Ludwikowicach Kłodzkich