A A A

Aktualności - Biblioteka

 • Dzień Bezpiecznego Internetu -11 luty.

  DBI 2020 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!. Zapraszamy dzieci w czasie ferii do naszych bibliotek.

  Biblioteka -Ludwikowice Kłodzkie

  11.02.2020r. ( wtorek) - godz.10.00-12.00

  Biblioteka w Dzikowcu

  12.02.2020r. (środa) – godz.11.00-13.00

   

 • Urodzinowa kartka dla Olgi Tokarczuk.

  Z wielką przyjemnością Biblioteka w Ludwikowicach wraz z uczniami klasy V z Zespołu Szkół Nr 2 w Ludwikowicach Kł. przyłączyła się do akcji” Prześlij życzenia urodzinowe dla Olgi Tokarczuk. Uczniowie przygotowali kartki z życzeniami, które zostaną przekazane Naszej Noblistce.

 • Lekcja biblioteczna o polskich noblistach.

   

  Uczniowie klasy V a pod opieką Pani Stanisławy Truchły uczestniczyli dzisiaj w zajęciach zorganizowanych w czytelni Biblioteki w Ludwikowicach Kł. Temat spotkania brzmiał: „Polscy laureaci nagrody Nobla.”W trakcie zajęć lekcyjnych piątoklasiści poznali sylwetkę fundatora nagrody - Alfreda Nobla, historię przyznawania nagrody oraz biografie polskich noblistów: Marii Skłodowskiej-Curie – Nobel w dziedzinie chemii, Władysława Stanisława Reymonta, Henryka Sienkiewicza, Czesława Miłosza i Wisławy Szymborskiej- nagrody w dziedzinie literatury, Lecha Wałęsy  -  nagroda pokojowa. Przybliżyliśmy również uczniom sylwetkę Olgi Tokarczuk, która otrzymała literacką nagrodę Nobla za 2018., wielokrotną laureatkę prestiżowych konkursów literackich, która od lat z pasją zajmuje się działalnością kulturalną i jest współgospodarzem Festiwalu Góry Literatury organizowanego w Nowej Rudzie.

   

   

 • Dzień Bezpiecznego Internetu - 11 luty

  DBI 2020 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

  Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Z pełną listą państw i instytucji biorących udział w Dniu Bezpiecznego Internetu oraz z podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.

  Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

   

   

 • PATRONI ROKU 2020.

  Sejm ustanowił patronów roku 2020. Uhonorowani zostali: św. Jan Paweł II, hetman Stanisław Żółkiewski, Roman Ingarden i Leopold Tyrmand. 2020 rok będzie także rokiem Bitwy Warszawskiej 1920 roku oraz Zaślubin Polski z morzem w Pucku w jej 100. rocznicę.

 • ZASMAKUJ W BIBLIOTECE - tegoroczne hasło TYGODNIA BIBLIOTEK 2020.

  Prezydium Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich dokonało wyboru hasła promującego XVII edycję ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek, który będzie realizowany przez biblioteki w całej Polsce w dniach 8-15 maja 2020 r. Hasło brzmi „Zasmakuj w bibliotece”.