A A A

Aktualności - Biblioteka

 • Straszne legendy Hrabstwa Kłodzkiego i okolic...oraz baśnie, bajki i inne legendy...

  Spotkanie autorskie z pisarzem i autorem książek 📚dla dzieci👦👧 z Panem Norbertem Grzegorzem Kościeszą.Promocja książki 📘pt." Straszne legendy Hrabstwa Kłodzkiego i okolic"
  📖Biblioteka w Bożkowie - 22.01.2019 r. (wtorek) -  godz. 8.15
  📖Biblioteka w Ludwikowicach Kł. - 22.01.2019 r. (wtorek) - godz. 10.00

 • Kulturalna wycieczka seniorów

  Seniorzy z grupy komputerowej z Biblioteki z Ludwikowic Kł.w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu na "Koncercie wiedeńskim"🎤🎙🎼🎻sobota 12.01.2019r.Wspaniały czas spędzony z muzyką klasyczną .😀

 • XXIV Dolnośląski Konkrs Recytatorski "Pegazik"

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. zaprasza ucznioów do udziału w gminnych eliminacjach XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik". Eliminacje odbędą się w czytelni biblioteki CKGNR w dniu 21 lutego 2019 roku o godz. 10.00. Zapraszamy. Regulamin i karta zgłoszenia w załączniku!

 • Wydawnictwo ZNAK w bibliotekach.

  Od ponad 60 lat ZNAK pracuje na rzecz polskiej kultury, wydając książki, które skłaniają do myślenia i zapraszają do dyskusji. ZNAK wydaje ponad 300 tytułów rocznie. Liczba sprzedanych książek w ciągu ostatnich trzech lat zbliża sie do 9 milionów. Książki tego wydawnictwa przetłumaczone zostały na 15 języków i wydane w 20 krajach. Na liście Autorów znajdują się Nobliści m.in.: Wisława Szymborska, Czesław Miłosz czy Mario Vargas Liosa.

 • Gustaw Herling-Grudziński - patronem roku 2019

  Gustaw Herling-Grudziński (ur. 20 maja 1919 w Kielcach, zm. 4 lipca 2000 w Neapolu) – polski pisarz, eseista, krytyk literacki, dziennikarz, żołnierz, więzień obozów koncentracyjnych Gułagu. Aresztowany przez NKWD po agresji ZSRR na Polskę, podczas próby przejścia niemiecko-sowieckiej linii demarkacyjnej. Jako przedwojenny sympatyk Polskiej Partii Socjalistycznej po wojnie dał się poznać jako krytyk dyktatury komunistycznej w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej. Przez cały okres komunizmu w Polsce pozostał na wygnaniu jako polski emigrant polityczny. Kawaler Orderu Orła Białego.

 • PATRONI roku 2019 - Sejm zdecydował.

  Podczas 67. posiedzenia posłowie zdecydowali o ustanowieniu patronów 2019 roku. Uhonorowani w ten sposób będą:
  Gustaw Herling-Grudziński,
  Anna Walentynowicz, Stanisław Moniuszko,
  a także wydarzenia: Unia Lubelska i Powstania Śląskie.

 • Hasło XVI edycji Tygodnia Bibliotek - „#biblioteka”.

  Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2019 odbędzie się pod hasłem „#biblioteka”. Wymyślił je okręg lubelski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Hasło XVI edycji Tygodnia Bibliotek, który odbędzie się od 8 do 15 maja 2019 roku