A A A

Aktualności - Biblioteka

 • „Czytam sobie w bibliotece. Moje miejsce – moja wolność!”

  Biblioteka Publiczna Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich przystąpiła do konkursu „Czytam sobie w bibliotece.Moje miejsce–moja wolność!” współorganizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwo Egmont z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu zajęć dla dzieci inspirowanych jedną z czterech książek Wydawnictwa Egmont z serii “Czytam sobie z kotylionem”.

 • "Kobiety niepodległości" - spotkanie autorskie z pisarką Iwoną Kienzler

  Kim były kobiety niepodległości? Żonami i powiernicami polityków? Działaczkami społecznymi? Prekursorkami feminizmu? A może celebrytkami II RP? Okrągła rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to dobra okazja, aby przyjrzeć się kobietom tamtej epoki. Dlatego, jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa w imieniu organizatorów na spotkanie autorskie z pisarką Iwoną Kienzler 12 listopada (poniedziałek) o godzinie 17.00 w czytelni Biblioteki Publicznej w Ludwikowicach Kłodzkich przy CKGNR.


 • Czy to magia czy nie magia? - literackie warsztaty dla dzieci.

  7 listopada o godzinie 9.00 w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym z Oddziałami Integracyjnymi w Bożkowie odbędą się literackie warsztaty prowadzone przez panią Joannę Wachowiak. Pisarka poprowadzi spotkanie pod nazwą Czy to magia czy nie magia? na podstawie książek "O czym nie śniło się dorosłym", "Kot kameleon" i "Baba Blaga", poprzez zabawę autorka przekonuje małych Czytelników, że niezwykłe rzeczy nie muszą zdarzać się tylko w bajkach czy snach: można je wymyślać samemu!

 • Przedszkolaki z Ludwikowic lubią CZYTAĆ i lubią KSIĄŻKI!!!

  Przedszkolaki z Ludwikowic 👨‍👨‍👧‍👧lubią KSIĄŻKI 📚 i lubią CZYTAĆ🙂. Razem z naszym gościem, panią leśnik Mariolą Miśkiewicz przeczytali bajeczki o lisie🦊 sarnie i wilku🐺 układali puzzle o zwierzętach, rozpoznawali głosy i superowo odpowiadali na zagadki i łamigłówki😁😃

 • Narodowe Czytanie w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej

  8 września w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Gości przywitała Pani dyrektor Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda Gabriela Buczek i Pani Urszula Pożniak, kierownik Biblioteki w Ludwikowicach Kł. Pierwszy rozdział książki pt. ”Rodowód”, mieliśmy okazję wysłuchać w wykonaniu Pani Wójt Adrianny Mierzejewskiej kolejne części czytali: Pan Paweł Szafran - zastępca Wójta Gminy Nowa , Joanna Walaszczyk- dyrektor biura poselskiego Michała Dworczyka, oraz Teresa Bazała - radna Gminy Nowa Ruda. Uroczystość umilił występ Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Ludwikowic Kł. i Pań z Klubu Seniora „Iskierki. Mieliśmy również okazję wysłuchać recytacji wierszy laureatów dwóch konkursów zorganizowanych przez bibliotekę: Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla szkół w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i XIII Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla Przedszkoli: ”Kto ty jesteś ? Polak mały – wiersze o Polsce dla Przedszkolaka”. W podziękowaniu w zaangażowanie i udział w spotkaniu, dzieci, Panie z KGW i Panie z Klubi Seniora „Iskierki”, otrzymały pamiątkowy egzemplarz książki : „Przedwiośnia” z pieczęcią kancelarii prezydenckiej i podpisem Pani Wójt. Na zakończenie, zaproszono wszystkich gości, na przepyszny tort z logo Narodowego Czytania, który zniknął błyskawicznie. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w tym wyjątkowym dniu.

   

 • ROK 2018 ogłoszono....

 • (Do) WOLNOŚĆ CZYTANIA - hasło 2018 roku!!!!

  Zarząd Główny SBP na posiedzeniu w dniu 8 grudnia 2017 r. wybrał hasło promujące program Tydzień Bibliotek 2018, które brzmi (Do)WOLNOŚĆ CZYTANIA. Hasło zaproponował Okręg SBP w Opolu.