Licznik odwiedzin: 728758

A A A

Aktualności - Biblioteka

 • Warsztaty artystyczne w Bibliotece.

  Zapraszamy serdecznie na kolejne warsztaty pod okiem Pani Eli już we wtorek na godz.16.00

 • Spotkanie z podróżnikiem Maciejem Hawrylakiem

  Słowo "Ciekawość " pojawia się w tytule książki pana Maćka Hawrylaka i takie właśnie było czwartkowe spotkanie w Bibliotece CKGNR w Ludwikowicach Kł.Fantastyczna osoba, która w bardzo interesujący sposób opowiedziała o swoim życiu, rodzinie, podróżach tych bliskich i tych dalekich, pracy i osiągnięciach sportowych.Gośćmi spotkania autorskiego, byli uczniowie ze Szkoły podstawowej w Ludwikowicach Kł., którzy z dużym zainteresowaniem nie tylko słuchali , ale także oglądali zdjęcia wyświetlane przez Pana Maćka na rzutniku.Obecnie autor książki pt. "Ciekawość następnego dnia", mieszka w Zimnych Wodach(koło Lewina Kłodzkiego.Spotkanie „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego", w ramach programu Partnerstwo dla książki.

 • Ostatni dzień zajeć na feriach - szkoda !!!

  Takie zdanie pojawiało się dziś często na ostatnich naszych zajęciach podczas ferii. Piątkowe spotkanie rozpoczęliśmy fragmentem książki pt. "Zaczarowana zagroda" Aliny i Czesława Centkiewiczów.W nawiązaniu do książki, każdy uczestnik zajęć wykonał pingwina. Wykorzystaliśmy tutaj farby, styropianowe kule i wykałaczki. Później każdy mógł spróbować swoich sił w przygotowanym przez nas torze przeszkód. Zajęcia zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem.

 • Warsztaty artystyczne nie tylko dla seniorów.

  Zapaszmy wszystkich chętnych na kolejne warsztaty już 28 lutego o godz.16 - wtorek.

 • "Pączki zamiast nauki".

  Jest taki jeden szczególny czwartek w roku, kiedy to wszystko obraca się wokół pączków i faworków. Tak też było i w tym roku.Zamiast zajęć przy komputerach w Bibliotece, seniorzy dzisiaj relaksowali się przy kawie i pączku.

 • Ferie w bibliotece - dzień siódmy

  W tym roku obchodzimy 110 rocznicę urodzin pisarki, uczestniczki wypraw na Antarktydę Aliny Centkiewicz. Z wykształcenia Pani Alina była prawnikiem, ale przez wiele lat pracowała jako bibliotekarka. Wspólnie z mężem napisała wiele książki.Fragment tej książki dzisiaj przybliżyliśmy dzieciom na zajęciach w Bibliotece. Po wysłuchaniu opowiadania, dzieci wykonały Eskimosa, wykorzystując takie materiały jak: kubek plastikowy, tacka papierowa, wata i guziki.

 • Feire w bibliotece - dzień szósty.

  21 lutego przenieśliśmy się do Krainy Lodu, przeczytaliśmy fragment książki pt."Święto końca zimy", w którym mowa jest o prezencie - niespodziance z okazji urodzin mamy.My taki prezent też postanowiliśmy zrobić i powstały z pudełek i rolek po papierze toaletowym piękne zamki, które następnie każdy ozdobił według uznania. Po skończonej pracy na wszystkich czekał słodki poczęstunek, który spalaliśmy później w zabawach ruchowych.

 • Warsztaty artystyczne - drugie spotkanie w Bibliotece.

  Wczoraj w Bibliotece w  CKGNR w Ludwikowicach odbyło się drugie spotkanie, w miłym towarzystwie pań, które doskonaliły swój kunszt rękodzieła. Uczestniczki wymieniały się wzorami, pomysłami i schematami, pod czujnym okiem Pani Eli. Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się już w przyszłym tygodniu.