Licznik odwiedzin: 837337

A A A

Aktualności - Biblioteka

 • Zapraszamy miłośników audiobooków.

  Biblioteka zaprasza miłośników audiooboków. pojawiły sie takie propozycje  dla dorosłych jak:Aleksandra Marinina"Egzekucja w dobrej wierze",Tom Harper "Czarna rzeka", Anna J. Szepielak "Francuskie zlecenie", Magdalena Trubowicz "Drugie życie Matyldy", B.A.Paris " Za zamkniętymi drzwiami", Charlotte Link "Oszukana", Joanna Jax "Dziedzictwo von Becków", Katarzyna Bonda "Lampiony".Dla dzieci proponujemy: "Dzieci z Bullerbyn" Astrid Lindgren, "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" Justyny Bednarek, "Dziadek i niedźwiadek" Łukasza Wierzbickiego.Zapraszamy

 • Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim.

  15 września Bibliotekę w Ludwikowicach Kł. w CKGNR, odwiedził Łukasz Wierzbicki. Na spotkaniu opowiadał jak zainspirowany opowieściami swojego dziadka odszukał i opracował przedwojenne reportaże Kazimierza Nowaka z wyprawy do Afryki, które zostały opublikowane w książce pt. „Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd".W czasie spotkania dzieci uczestniczyły w wyprawach nie tylko na Czarny Ląd, ale również do Chin.Pisarz przywiózł ze sobą różne eksponaty, pamiątki, które bardzo interesowały młodych czytelników z klas II i III ze Szkoły podstawowej w Ludwikowicach Kł.

 • Klasa piąta i szósta czyta "Wesele" Wyspiańskiego.

  W dzisiejszej uroczystości czytania "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego w Bibliotece w CKGNR w Ludwikowicach Kł., wzięli udział uczniowie klasy V ze Szkoły podstawowej w Ludwikowicach Kł., z opiekunem Panią Jolą Koterbą. Lekcja rozpoczęła się od wyświetlenia I aktu dramatu, który miał wprowadzić uczniów w klimat miejsca, opisanego w utworze.W rolę bohaterów
  wcieliła się młodzież klasy V, którzy wspaniale wyuczyli się tekstu.Natomiast niespodzianką dla małych aktorów, był występ Pań z klubu "Iskierki", Pani Zofii Grygorcewicz, Stanisławy Pryjdy i Krystyny Chmielowiec, które zaśpiewały przyśpiewki weselne, za które Panie otrzymały duże oklaski.Nie zabrakło również informacji i ciekawostek dotyczących dramatu, które były uzupełnieniem do czytanego tekstu przez uczniów.Biblioteka, pięknie dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w Narodowym Czytaniu.

 • Zakup nowości wydawniczych do bibliotek na terenie Gminy Nowa Ruda.

  Po raz kolejny uczestniczymy w Programie Wieloletnim „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych, którego celem jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników bibliotek publicznych.Wysokość dotacji wynosi 9 900,00 zł , a wkład własny 10 000,00 zł.Zakup, będzie:"Zrealizowany ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa."

 • Tydzień z twórczością Stanisława Wyspiańskiego.

  Sto siedemnaście lat temu w podkrakowskich Bronowicach odbyło się wesele, które odmieniło obraz polskiej literatury. W tym roku, młodzież gimnazjalna z Gminy Nowa Ruda, będzie miała okazję zapoznać się z niezwykle żywą opowieścią o Polsce i Polakach. Biblioteka w Ludwikowicach Kł. zaprosi nie tylko w świat dramatu, ale także zaproponuje udział w warsztatach plastycznych.Będzie okazja do zmierzenia się z wielkim talentem malarskim, pisarza. Dziewczęta przygotują wianki na głowy, a chłopcy spróbują swoich sił w malarstwie.Spotykamy się 14 września(czwartek) w Bibliotece w Ludwikowicach Kł.w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda.Biblioteki w Gminie zapraszają również: Biblioteka Jugowie 8.09. godz.16.30, Biblioteka w Dzikowcu 6.09. godz.12.00, Biblioteka w Woliborzu,6.09. godz.16.00. Zapraszamy wszystkich miłośników literatury, poezji i malarstwa.