Licznik odwiedzin: 880642

A A A

Aktualności - Biblioteka

 • "Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś”

   

  Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Bibliotekę dzisiaj nie tylko „starszaki” z Przedszkola z Ludwikowic odwiedziły, gościliśmy również „maluchów”. które z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania pt. „Misiowy sen”. Dzieci fantastycznie się bawiły, rozwiązywały zagadki, wymieniały znane bajkowe misie. Brały udział w różnych konkurencjach m.in. z zamkniętymi oczami przyklejały do balona uszy, nos i oczy. Najwięcej jednak dzieciom radości sprawiła zabawa z chustą animacyjną. Po tak udanym spotkaniu, przyszedł czas na „małe co nieco”. Serdecznie dziękujemy małym gościom i paniom za udział w tak niezwykłych urodzinach.

   

   

 • Urodziny pluszowego misia

  Urodziny pluszowego misia, są okazją do świetnej zabawy. 25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Został ustanowiony w 2002 r., w setną rocznicę „narodzin” tej popularnej maskotki. Przedszkolaki z grupy „starszej” w Ludwikowicach Kł. zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Wysłuchały przygody Kubusia Puchatka z wiatrem, losowały zagadki z magicznego kuferka, szukały zaginionego misia. Wiemy ,że misie lubią miód i tej konkurencji nie mogło również zabraknąć, dlatego odbył się konkurs na lizanie miodu z talerzyków z wykorzystaniem paluszków. Dużym zainteresowaniem cieszył się również konkurs plastyczny, w którym dzieci musiały dorysować pół twarzy misia i odcisnąć swoją dłoń na znak przyjaźni z pluszakiem. Na zakończenie tego wspólnego miłego dnia przedszkolaki zjadły „małe co nieco” i zaśpiewały „Sto lat” solenizantowi. Biblioteka pięknie dziękuje paniom i wszystkim przedszkolakom za udział w świętowaniu kolejnych urodzin pluszowego misia.

   

 • Spotkanie z Panią leśnik.

  Na ostatnim spotkaniu z klasą pierwszą ze Szkoły podstawowej w Ludwikowicach Kł., Pani Mariola zaproponowała dzieciom namalowanie lasu. Dzieci wywiązały się z obietnicy i powstały w szkole piękne obrazki, które ocenili pracownicy Nadleśnictwa Jugów. Dzisiejszy dzień był okazją do kolejnego spotkania w Bibliotece i do rozdania nagród, ufundowanych przez Nadleśnictwo, za które dzieci pięknie dziękują.

   

 • Obchody Święta Niepodległości w Bibliotece.

  Kontynuując obchody Święta Niepodległości dzisiaj jeszcze spotkaliśmy się z klasą szóstą i Panią Jolą. Wysłuchaliśmy piosenek patriotycznych w wykonaniu uczniów. Biblioteka natomiast urozmaiciła spotkanie, wierszami o Ojczyźnie, ciekawostkami o Józefie Piłsudskim i quizami dotyczącymi Polski .

 • Wyjątkowy dzień w Bibliotece.

  Dzisiejszy dzień należy do wyjątkowych. Biblioteka wspólnie z paniami z Klubu "Iskierki"i młodzieżą ze Szkoły podstawowej w Ludwikowicach Kł. z opiekunem Panią Jolą zorganizowały spotkanie nawiązujące do nadchodzącego Święta Niepodległości.Nie zabrakło piosenek wojskowych w wykonaniu Pani Zosi, Krysi, Stanisławy i Marii i uczennic klasy siódmej. Wiersze o ojczyźnie, patriotyzmie i symbolach narodowych były tłem do całego spotkania.Nie zabrakło również ciekawostek z życia Józefa Piłsudskiego.Wszystkim uczestnikom dziękujemy za miłe chwile, spędzone w duchu patriotycznym.

 • Zajęcia komputerowe w Bibliotece.

  Seniorzy dalej kontynuują naukę. Brawo !!!

 • "Kotyliony" - warsztaty z klasą V

  Oprócz kotylionów, które uczniowie wykonali samodzielnie z okazji Święta Niepodległości. W Bibliotece w Ludwikowicach rozbrzmiały słowa piosenek patriotycznych w wykonaniu uczniów z klasy V pod opieką pani Joli. Wyłoniliśmy również dwóch zwycięzców Tomka I Olę, którzy najwięcej poprawnych haseł z wiedzy o Polsce, wpisali do krzyżówki.Gratulujemy.

 • "Orzeł biały" -warsztaty w Bibliotece.

  Dzisiaj w Bibliotece w Ludwikowicach, uczniowie klasy IV ze Szkoły podstawowej w Ludwikowicach Kł. poznały znaczenie symboli narodowych.Zaciekawieniem wysłuchali wierszy polskich poetów i informacji historycznych związanych z obchodami Święta Niepodległości.Jednym z symboli jest biały orzeł w koronie, który stał się inspiracją do warsztatów plastycznych.Dziękujemy uczniom i Pani Joli Koterbie za udział w zajęciach

 • "Jesień w lesie"

  "Jesień w lesie" czyli zajęcia edukacyjne dla uczniów klasy I Szkoły Podstawowej z leśnikiem Panią Mariolą Miśkiewicz.

 • Zapraszamy miłośników audiobooków.

  Biblioteka zaprasza miłośników audiooboków. pojawiły sie takie propozycje  dla dorosłych jak:Aleksandra Marinina"Egzekucja w dobrej wierze",Tom Harper "Czarna rzeka", Anna J. Szepielak "Francuskie zlecenie", Magdalena Trubowicz "Drugie życie Matyldy", B.A.Paris " Za zamkniętymi drzwiami", Charlotte Link "Oszukana", Joanna Jax "Dziedzictwo von Becków", Katarzyna Bonda "Lampiony".Dla dzieci proponujemy: "Dzieci z Bullerbyn" Astrid Lindgren, "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" Justyny Bednarek, "Dziadek i niedźwiadek" Łukasza Wierzbickiego.Zapraszamy

 • Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim.

  15 września Bibliotekę w Ludwikowicach Kł. w CKGNR, odwiedził Łukasz Wierzbicki. Na spotkaniu opowiadał jak zainspirowany opowieściami swojego dziadka odszukał i opracował przedwojenne reportaże Kazimierza Nowaka z wyprawy do Afryki, które zostały opublikowane w książce pt. „Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd".W czasie spotkania dzieci uczestniczyły w wyprawach nie tylko na Czarny Ląd, ale również do Chin.Pisarz przywiózł ze sobą różne eksponaty, pamiątki, które bardzo interesowały młodych czytelników z klas II i III ze Szkoły podstawowej w Ludwikowicach Kł.

 • Klasa piąta i szósta czyta "Wesele" Wyspiańskiego.

  W dzisiejszej uroczystości czytania "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego w Bibliotece w CKGNR w Ludwikowicach Kł., wzięli udział uczniowie klasy V ze Szkoły podstawowej w Ludwikowicach Kł., z opiekunem Panią Jolą Koterbą. Lekcja rozpoczęła się od wyświetlenia I aktu dramatu, który miał wprowadzić uczniów w klimat miejsca, opisanego w utworze.W rolę bohaterów
  wcieliła się młodzież klasy V, którzy wspaniale wyuczyli się tekstu.Natomiast niespodzianką dla małych aktorów, był występ Pań z klubu "Iskierki", Pani Zofii Grygorcewicz, Stanisławy Pryjdy i Krystyny Chmielowiec, które zaśpiewały przyśpiewki weselne, za które Panie otrzymały duże oklaski.Nie zabrakło również informacji i ciekawostek dotyczących dramatu, które były uzupełnieniem do czytanego tekstu przez uczniów.Biblioteka, pięknie dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w Narodowym Czytaniu.

 • Zakup nowości wydawniczych do bibliotek na terenie Gminy Nowa Ruda.

  Po raz kolejny uczestniczymy w Programie Wieloletnim „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych, którego celem jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników bibliotek publicznych.Wysokość dotacji wynosi 9 900,00 zł , a wkład własny 10 000,00 zł.Zakup, będzie:"Zrealizowany ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa."

 • Tydzień z twórczością Stanisława Wyspiańskiego.

  Sto siedemnaście lat temu w podkrakowskich Bronowicach odbyło się wesele, które odmieniło obraz polskiej literatury. W tym roku, młodzież gimnazjalna z Gminy Nowa Ruda, będzie miała okazję zapoznać się z niezwykle żywą opowieścią o Polsce i Polakach. Biblioteka w Ludwikowicach Kł. zaprosi nie tylko w świat dramatu, ale także zaproponuje udział w warsztatach plastycznych.Będzie okazja do zmierzenia się z wielkim talentem malarskim, pisarza. Dziewczęta przygotują wianki na głowy, a chłopcy spróbują swoich sił w malarstwie.Spotykamy się 14 września(czwartek) w Bibliotece w Ludwikowicach Kł.w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda.Biblioteki w Gminie zapraszają również: Biblioteka Jugowie 8.09. godz.16.30, Biblioteka w Dzikowcu 6.09. godz.12.00, Biblioteka w Woliborzu,6.09. godz.16.00. Zapraszamy wszystkich miłośników literatury, poezji i malarstwa.