A A A

Aktualności - Biblioteka

 • Narodowe Czytanie w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej

  8 września w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Gości przywitała Pani dyrektor Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda Gabriela Buczek i Pani Urszula Pożniak, kierownik Biblioteki w Ludwikowicach Kł. Pierwszy rozdział książki pt. ”Rodowód”, mieliśmy okazję wysłuchać w wykonaniu Pani Wójt Adrianny Mierzejewskiej kolejne części czytali: Pan Paweł Szafran - zastępca Wójta Gminy Nowa , Joanna Walaszczyk- dyrektor biura poselskiego Michała Dworczyka, oraz Teresa Bazała - radna Gminy Nowa Ruda. Uroczystość umilił występ Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Ludwikowic Kł. i Pań z Klubu Seniora „Iskierki. Mieliśmy również okazję wysłuchać recytacji wierszy laureatów dwóch konkursów zorganizowanych przez bibliotekę: Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla szkół w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i XIII Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla Przedszkoli: ”Kto ty jesteś ? Polak mały – wiersze o Polsce dla Przedszkolaka”. W podziękowaniu w zaangażowanie i udział w spotkaniu, dzieci, Panie z KGW i Panie z Klubi Seniora „Iskierki”, otrzymały pamiątkowy egzemplarz książki : „Przedwiośnia” z pieczęcią kancelarii prezydenckiej i podpisem Pani Wójt. Na zakończenie, zaproszono wszystkich gości, na przepyszny tort z logo Narodowego Czytania, który zniknął błyskawicznie. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w tym wyjątkowym dniu.

   

 • Spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych.

  12 września biblioteka w Ludwikowicach Kł, miała przyjemność gościć Panią Katarzynę Ryrych, autorkę książek dla dzieci, nauczycielkę języka angielskiego, córkę krakowskiej poetki Alicji Pochylczuk oraz prasoznawcy i dziennikarza Sylwestra Dzikiego. Dwukrotna. Laureatka Konkursu Literackiego im.Astrid Lindgren, pochodzi z Krakowa. Spotkanie odbyło się w ramach podróży z książką po ziemi kłodzkiej, zorganizowanych przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im.Marii Dąbrowskiej w Kłodzku Autorka spotkała się z uczniami z klasy VI i VII ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kł. Młodzi ludzie z dużym zainteresowaniem wysłuchali informacji na temat książek, o których pani Katarzyna ciekawie opowiedziała. W swoich powieściach, opowiadaniach,  bowiem porusza ważne problemy życia współczesnego. Bohaterowie jej ksiażek są  uwikłani w „trudne sprawy” starają się szukać dróg wyjścia, nie poddawać przeciwnościom losu.

   

 • Zapraszamy do wspólnego czytania "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego.

  Wójt Gminy Nowa Ruda - Adrianna Mierzejewska, Dyrektor Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda - Gabriela Buczek zapraszają na Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego, 8 września o godz.10.00 do Muzeum Ziemi Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kłodzkich (Galeria Sztuki Niezależnej)

  W programie:

  * głośne Czytanie "Przedwiośnia"

  * występ KGW "Ludwiczanki" i Klubu Seniora "Iskierki"

  * wspólne śpiewanie

  * recytacja wierszy laureatów konkursu recytatorskiego dla szkoł i przedszkoli

 • Narodowe Czytanie w Gminie Nowa Ruda

  Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego czytania "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego w Bibliotekach Gminy Nowa Ruda

  Biblioteka w Bożkowie- 7 września (piatek) o godz.12.00

  Biblioteka w Dzikowcu 7 września (piatek) o godz.10.00

  Biblioteka w Jugowie 7 września (piątek) o godz.16.30

  Biblioteka w Woliborzu 7 września (piątek) o godz.9.00

 • Spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych

  Biblioteka w Ludwikowicach Kł. serdecznie zaprasza uczniów na spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych, 12.09.2018r. o godz.8.30.

  Katarzyna Ryrych -kocha zwierzęta, podróże i dobrą książkę.Mieszka w Wieliczce, gdzie pracuje jako nauczycielka, a wolne chwile spędza w swojej krakowskiej pracowni.Maluje, gra na fortepianie i wiolonczeli.Ma dwóch synów.

 • Wspólne zdjęcie z Policjantami

  SIECIAKI NA WAKACJACH - piknik edukacyjny o bezpiecznym internecie!

  Piknik edukacyjny "Sieciaki na wakacjach 2018" w bibliotece w Ludwikowicach Kł. odbył się 7.08.2018r. o godz.10.00 i trwał do godz.12.00. Do realizacji pikniku posłużyły nam materiały otrzymane od Fundacji Dzieci Niczyje. Akcja ta ma na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę. Nasza biblioteka chętnie przyłącza się do tej akcji. Dodatkową atrakcją  w tym roku dla dzieci było spotkanie z policjantką Panią Izabelą Kimlą i policjantem Panem Witoldem Bukałą, którzy opowiedzieli  najmłodszym o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu i różnych zagrożeniach czyhających na młodych użytkowników.

   

 • "Mała Syrenka" - zajęcia literacko-plastyczne w bibliotece.

  W cyklicznym, bo już w piątym wakacyjnym wtorku, onieważ - co tu dużo mówić czas biegnie nieubłaganie i już półmetek wakacji, wspólnie przeczytaliśmy kolejną bajkę pt. „Mała Syrenka”. Zgodnie z treścią tekstu wykonaliśmy „Czarodziejski morski obrazek”, czyli dwa w jednym. Gdy spojrzymy na rysunek z prawej strony to widzimy statek a jak z lewej , to podwodny morski świat. Dla tych co się sprężyli, oczywiście czekała dawka zgadywanek i rebusów ekologicznych. Oczywiście nie mogło zabraknąć miłego akcentu w postaci słodkiego poczęstunku

 • "Śpiąca królewna" - zajęcia literacko-plastyczne w bibliotece.

  "Śpiąca królewna", to kolejna bajka przeczytana podczas tegorocznych wakacji.Tekst został napisany od nowa przez Grzegorza Kasdepke, autora wielu książek dla najmłodszych którego gościliśmy w ubiegły czwartek w naszej bibliotece. Jak co tydzień, tradycyjnie rozwiązywaliśmy łamigłówki i zgadywanki literackie po których przyszedł czas na prace plastyczne Dziś wykonaliśmy ozdobne lusterka każdy z uczestników zaprojektował je według własnego pomysłu

 • "Królewna Śnieżka" - zajęcia literacko-plastyczne w bibliotece.

  Punktualnie o godzinie 10.00, w kolejny wakacyjny wtorek w bibliotece zajęcia rozpoczęliśmy od przeczytania bajki pt. "Królewna Śnieżka". Uczestnicy musieli szybko i precyzyjnie odpowiedzieć na różnorodne pytania z literatury oraz wykazać się umiejętnością rozwiązywania łamigłówek. Później wykonaliśmy piękne i kolorowe wachlarze, idealne do ochłody w upalne dni

 • "Księżniczka na ziarnku grochu" - zajęcia literacko-plastyczne w bibliotece.

  Dzisiaj czytaliśmy bajkę pt."Księżniczka na ziarnku grochu", wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki literackie o postaciach z bajek, wykonaliśmy biżuterię z użyciem rurek do napojów, a na koniec ( i niech żałują ci, co przestraszyli się deszczowej pogody ), jedliśmy pyszne, kolorowe naleśniki pani Eli

 • "KOPCIUSZEK" - zajęcia literacko-plastyczne w bibliotece.

  Pierwszy dzień zajęć w bibliotece, już za nami. Wspólnie, z podziałem na role, przeczytaliśmy bajkę pt."Kopciuszek",💃 rozwiązywaliśmy rebusy i zagadki✏️. Podczas zajęć plastycznych, jak na prawdziwe "Księżniczki" przystało, wykonałyśmy według własnego pomysłu,💍 biżuterię z kolorowych koralików. Zapraszamy na kolejne zajęcia tj.wtorek 10.07.2018 r.

 • Biblioteki w Gminie Nowa Ruda zapraszają na zajęcia wakacyjne.

  Filia Nr 1 w Dzikowcu- zajęcia od godz.11.00 do godz.13.00.

  Zaprasza: 4.07,6.07.11.07.13.07.18.07.20.07.22.08.24.08.

  Filia Nr 2 w Jugowie -zajęcia od godz.11.30-13.30.

  Zaprasza:4.07.6.07.11.07.13.07.17.07.22.08.24.08.29.08.31.08.

  Filia Nr 5 w Woliborzu - zajęcia od.godz.11.00 do godz.13.00.

  Zaparasza: 4.07.6.07.11.07.13.07.

  Filia Nr 6 w Bożkowie -zajęcia od godz.10.00 do godz.12.00.

  Zaprasza: 29.06.4.04. i 11.07.(godz.9.00)

  Filia Nr 7 w Przygórzu - zajęcia od godz.11.00-13.00.

  Zapraszamy:3.07.10.07.21.08.28.08.

   

   

 • Księżniczki są wśród nas - Kopciuszek, śpiąca Królewna, Królewna Śnieżka i wiele innych - czyli wakacje z księżniczkami:

  Zapraszamy do biblioteki w CKGNR w Ludwikowicach Kł. w każdy wtorek od godz.10.00 do godz.12.00 na wspólne czytanie baśni, biżuteria i ozdoby z różnych materiałów, zabawy sportowe oraz konkursy. Zaczynamy już 3 lipca, zaczarowaną biżuterią i czytaniem na dywanie.

      

 • Zapraszamy do udziału w tegorocznej akcji „Sieciaki na wakacjach”!

  „Sieciaki na wakacjach” to seria wakacyjnych pikników edukacyjnych organizowanych przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundację Dzieci Niczyje) i Fundację Orange.

  W tym roku pikniki odbędą się:

  Biblioteka w Ludwikowicach Kł.-7.08.2018r. godz.10.00-12.00

  Biblioteka w Woliborzu -13.07.2018r. godz.11.00-13.00

  Biblioteka w Dzikowcu – 6.07.2018r. godz.11.00-13.00

  Biblioteka w Jugowie: -22.08.2018r. godz.11.30-13.30

   

 • ROK 2018 ogłoszono....

 • (Do) WOLNOŚĆ CZYTANIA - hasło 2018 roku!!!!

  Zarząd Główny SBP na posiedzeniu w dniu 8 grudnia 2017 r. wybrał hasło promujące program Tydzień Bibliotek 2018, które brzmi (Do)WOLNOŚĆ CZYTANIA. Hasło zaproponował Okręg SBP w Opolu.