Licznik odwiedzin: 798896

A A A

Aktualności - Biblioteka

 • SIECIAKI NA WAKACJACH 2017-pikniki edukacyjne w Bibliotekach.

  3 lipca w poniedziałek od godziny 10.00 do godziny 11.00 w czytelni Bibliotecki w CKGNR w Ludwikowicach Kłodzkich odbędzie się piknik edukacyjny pt. „Sieciaki na wakacjach” organizowany przez Fundację Dzieci Niczyje i Fundację Orange. Akcja ta ma na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę, bezpiecznego korzystania z internetu. Nasza biblioteka chętnie  i w tym  roku przyłączyła się do tej akcji. Zapraszamy już dziś dzieciaki. również  do Filii Nr 1 w Dzikowcu 12 lipca o godz.11.00, do Filii Nr 2 w Jugowie 21 lipca o godz.11.30, a w Woliborzu spotkamy się na pikniku edukacyjnym 9 sierpnia o godz.11.00

   

 • Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską.

  9 czerwca w Bibliotece w CKGNR w Ludwikowicach Kł., odbyło się spotkanie z pisarką dla dzieci i młodzieży z Renatę Piątkowską, w ramach akcji" Z książką na Walizkach". W spotkaniu wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kł. Pisarka przedstawiła swoje książki, zaakcentowała jednak swoją opowieścią największą uwagę słuchaczy, na książkę pt.”Która to Malala?”. Usłyszeliśmy wzruszającą opowieść o pakistańskiej dziewczynce, która otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla, jako jedyne na świecie dziecko.

 • "Czytanie zbliża"- seniorzy czytają pierwszoklasistom.

  Dzisiaj zaprzyjaźniona z Biblioteką  w CKGNR w Ludwikowicach Kł., grupa seniorów z grupy komputerowej, czytała swoje ulubione bajki pierwszoklasistom ze Szkoły podstawowej w Ludwikowicach Kł.Pani Ania jako pierwsza przeczytała bajkę Marii Konopnickiej pt. " Szkolne przygody Pimpusia Sadełko", z kolei pani Ela świetnie wcieliła się w mowę ptaków w wierszu Juliana Tuwima pt. "Ptasie Radio". Natomiast Pan Stanisław zaprosił dzieci do tworzenia "Lokomotywy". Dzieci w podziękowaniu za wspaniałe spotkanie, podarowały naszym gościom własnoręcznie wykonane w klasie laurki, pod okiem Pani Ewy, zaśpiewały także piosenkę. Za wspólne spędzone chwile w Bibliotece, seniorzy również podziękowali wręczając dzieciom słodycze.

   

 • Czy przedszkolaki znają drzewa? - spotaknie z Panią leśnik

  Dzisiaj gościliśmy w Bibliotece w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, Panią Mariolę Miśkiewicz  pracownika Nadleśnictwa Jugów, która w ramach Tygodnia Czytania spotkała się z naszymi dobrymi znajomymi z Przedszkola z Ludwikowic Kł. Dzieci w dużym skupieniu wysłuchały bajki o drzewach, odpowiadały na zadane pytania. Ogromną niespodzianką były nagrody, wręczone przez Panią Mariolę dzieciom, które brały udział w konkursie plastycznym zorganizowanym jesienią.Tematem prac był las i zwierzęta w nim mieszkające. Laureaci otrzymali nagrody w postaci dyplomów i książeczek, a pozostałe dzieci otrzymały pamiątkowe breloczki. Spotkanie upłynęło  w bardzo miłej atmosferze.

 • Tydzień czytania -rozpoczęty !

   

  Dzisiaj otworzyliśmy Tydzień Czytania w Bibliotece w CKGNR Ludwikowicach Kł, konkursem o tytuł "Mistrza Czytania". W konkursie o ten tytuł zmagali się uczniowie klas czwartych, którzy przygotowywali się do tego konkursu pod okiem pani Joli Koterby.Zaszczytny tytuł otrzymała Martyna Kubiak, Aleksandra Pajor, Julia Kramarz i Tomek Pajor..Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy.!

   

   

 • XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania dzieciom w Bibliotece

  W dniach 3-10 czerwca 2017 r. odbędzie się  XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Książek Dzieciom, pod hasłem "Czytanie zbliża" Tydzień Czytania to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampani społecznej "Cała Polska czyta dzieciom"Biblioteka w CKGNR  w Ludwikowicach, przyłącza się do akcji i proponuje dzieciom  różne działania  zainspirowane literaturą dziecięcą.

 • NOC BIBLIOTEK

  3 czerwca przy Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda  w Ludwikowicach Kł.odbyła się Noc Bibliotek. Biblioteka zaprosiła  na wspólne czytanie poezji Bolesława Leśmiana i grillowanie.Wśród atrakcji, które zaproponowali organizatorzy, był zmodyfikowany "Flirt towarzyski" -gra, w której uczestnicy przekazywali sobie karty z żartobliwymi wyznaniami, zaczepkami i ripsotami. W przygotowanej na Noc bIbliotek wersji hasła na kartach zaczerpnięte zostały z utworów Bolesława Leśmiana, z okazji przypadającej w 2017 r. rocznicy urodzin poety i 80 rocznicy śmierci.

 • Spotkanie autorskie z Tanyą Valko

  30 maja w czytelni Biblioteki Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. odbyło się spotkanie autorskie z Tanyą Valko, autorką książek takich jak "Arabska żona", "Arabska Córka", która w niezwykle ciekawy sposób mówiła o swoim życiu, kulturze, zwyczajach i pobycie w Libii i Arabii Saudyjskiej.Pisarka na spotkaniu opowiedziała licznie zgromadzonej publiczności o swoich książkach, dowiedzieliśmy się również że opisana tu historia małżeństwa Doroty i Ahmeda w "Arabskiej żonie" to fikcja literacka, ale jednocześnie to historia oparta na autentycznych losach wielu kobiet, które pisarka poznała podczas pobytu w Libii.

 • Cała Polska Czyta Dzieciom -Czytanie zbliża

  W dniach 3-10 czerwca 2017 r. odbędzie się XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Książek Dzieciom, pod hasłem „Czytanie zbliża”
  Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
  Biblioteka w Ludwikowicach Kł zaprasza

  5.06 (poniedziałek) - Konkurs pięknego czytania o tytuł „Mistrza Czytania”.
  6.06 (wtorek) - Spotkanie z Panią Mariolą Miśkiewicz, pracownikiem Nadleśnictwa Jugów. Głośne czytanie przedszkolakom.
  7.06 ( środa) –„Czytanie zbliża” – Seniorzy z grupy komputerowej czytają pierwszoklasistom swoje ulubione bajki z dzieciństwa. Godz.10.00
  9.06 (piątek) - Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską, autorką książek dla dzieci. W ramach akcji „Z książką na walizkach 2017 ”- klasy IV-VI godz.12.30

 • Spotkanie autorskie z pisarką Agnieszką Walczak -Chojecką.

  Zapraszamy do filii Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Woliborzu,  6 czerwca 2017 roku ( wtorek) o godz.17.00 na spotkanie  z pisarką AGNIESZKĄ WALCZAK - CHOJECKĄ. Urodzona w 1968 roku, żona i mama 15-latki, jako młoda poetka  pisała słowa piosenek, współpracując m.in. z Piotrem Rubikiem w początkach jego kompozytorskiej kariery. Promocja sagi bałkańskiej w Bibliotece w Woliborzu.

 • NOC BIBLIOTEK-CZYTANIE PORUSZA

  Biblioteka w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. przyłącza się do ogólnopolskiej akcji Nocy Bibliotek już po raz trzeci, która odbędzie się 3 czerwca w naszej Bibliotece o godz.17.00. Zapraszamy serdecznie seniorów.Będziemy wspólnie czytać fragmenty ulubionych powieści, odgadywać zagadki i bawić się w kalambury.Mile widziane jest również przyniesienie swojej ulubionej książki, do której ma się największy sentyment.

 • Nie do wiary w Bibliotece dzieją się czary.

  Biblioteka w CKGNR w Ludwikowicach Kł. w ramach Tygodnia Bibliotek, zaprosiła dzieci z Przedszkola z Ludwikowic Kł. i uczniów Klasy I na spektakl Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa.Dzieci poznały historię Pszczółki Mai, która opowiedziała o swoich marzeniach i o ciężkim życiu pszczół. Poznaliśmy też historię Szewczyka Dratewki, który nie chciał ratować Krakowa przed smokiem, chciał mieć żonę i dom. Mali słuchacze dowiedzieli się również od aktorów jakim miejscem jest biblioteka, jaką jest skarbnicą wiedzy i jak możemy odkrywać jej tajemnice.

 • Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską.

  Zbliżamy się do imprezy finałowej "Z książka na walizkach 2017" (7-10 czerwca 2017). Biblioteka w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. będzie gościła Panią Renatę Piątkowską, 9 czerwca o godz.12.30 autorkę książek dla dzieci:"Opowiadań dla przedszkolaków”, „Opowiadań z piaskownicy”, „Nie ma nudnych dni”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Przygoda ma kolor niebieski”. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządów Województwa Dolnośląskiego, Gminy Wołów i Powiatu Wołowskiego.

 • Zapraszamy na spotkanie autorskie z Tanyą Valko.

  Biblioteka w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Tanyą Valko, autorką książek  ARABSKA ŻONA, ARABSKA CÓRKA, ARABSKA KREW, która w niezwykle interesujący sposób opowie nam o swoim życiu i pobytach w krajach Bliskiego Wschodu, głównie Libii i Arabii Saudyjskiej.Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii, a następnie długoletnią asystentką ambasadorów RP. Przez ponad dwadzieścia lat mieszkała w krajach arabskich, w tym w Arabii Saudyjskiej i Indonezji.SERDECZNIE ZAPRASZAMY 30 maja, godz.16.30 czytelnia Biblioteki CKGNR.