Licznik odwiedzin: 880631

A A A
 • Zajęcia dla dzieci
  Zajęcia dla dzieci
 • Sala wystawowa
  Sala wystawowa
 • Bibliomaluch
  Bibliomaluch
 • Kącik komputerowy
  Kącik komputerowy
 • Nasze prace
  Nasze prace
 • Kącik zabawowy
  Kącik zabawowy
 • Magazyn z książkami
  Magazyn z książkami

Biblioteka Publiczna w Ludwikowicach Kł.

Ludwikowice Kł., ul. Fabryczna 2
tel. 074 871 65 28

bibliotekagmnowaruda@poczta.fm

Godziny otwarcia:

Poniedziałek   10.00 - 18.00

Wtorek 10.00 – 18.00

Środa 10.00. – 18.00

Czwartek 7.30 - 15.30

Piątek  10.00 -18.00

Sobota 8.00-13.00

Pracownicy:
Kierownik Działu Biblioteki Publicznej Gminy Nowa Ruda:

- Urszula Poźniak
Kustosz:
- Katarzyna Nierychły
Starszy Bibliotekarz:
- Monika Nowacka

BIBLIOTEKA bierze udział w programie:
"Akademia Orange dla bibliotek"

PROGRAM ROZWOJU BIBLIOTEK!

XIV edycja Tygodnia Bibliotek pod hasłem
"BIBLIOTEKA. OCZYWIŚCIE!"


 


 

 • SIECIAKI NA WAKACJACH 2017-pikniki edukacyjne w Bibliotekach.

  3 lipca w poniedziałek od godziny 10.00 do godziny 11.00 w czytelni Bibliotecki w CKGNR w Ludwikowicach Kłodzkich odbędzie się piknik edukacyjny pt. „Sieciaki na wakacjach” organizowany przez Fundację Dzieci Niczyje i Fundację Orange. Akcja ta ma na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę, bezpiecznego korzystania z internetu. Nasza biblioteka chętnie  i w tym  roku przyłączyła się do tej akcji. Zapraszamy już dziś dzieciaki. również  do Filii Nr 1 w Dzikowcu 12 lipca o godz.11.00, do Filii Nr 2 w Jugowie 21 lipca o godz.11.30, a w Woliborzu spotkamy się na pikniku edukacyjnym 9 sierpnia o godz.11.00

   

 • Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską.

  9 czerwca w Bibliotece w CKGNR w Ludwikowicach Kł., odbyło się spotkanie z pisarką dla dzieci i młodzieży z Renatę Piątkowską, w ramach akcji" Z książką na Walizkach". W spotkaniu wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kł. Pisarka przedstawiła swoje książki, zaakcentowała jednak swoją opowieścią największą uwagę słuchaczy, na książkę pt.”Która to Malala?”. Usłyszeliśmy wzruszającą opowieść o pakistańskiej dziewczynce, która otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla, jako jedyne na świecie dziecko.

 • "Czytanie zbliża"- seniorzy czytają pierwszoklasistom.

  Dzisiaj zaprzyjaźniona z Biblioteką  w CKGNR w Ludwikowicach Kł., grupa seniorów z grupy komputerowej, czytała swoje ulubione bajki pierwszoklasistom ze Szkoły podstawowej w Ludwikowicach Kł.Pani Ania jako pierwsza przeczytała bajkę Marii Konopnickiej pt. " Szkolne przygody Pimpusia Sadełko", z kolei pani Ela świetnie wcieliła się w mowę ptaków w wierszu Juliana Tuwima pt. "Ptasie Radio". Natomiast Pan Stanisław zaprosił dzieci do tworzenia "Lokomotywy". Dzieci w podziękowaniu za wspaniałe spotkanie, podarowały naszym gościom własnoręcznie wykonane w klasie laurki, pod okiem Pani Ewy, zaśpiewały także piosenkę. Za wspólne spędzone chwile w Bibliotece, seniorzy również podziękowali wręczając dzieciom słodycze.

   

 • Czy przedszkolaki znają drzewa? - spotaknie z Panią leśnik

  Dzisiaj gościliśmy w Bibliotece w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, Panią Mariolę Miśkiewicz  pracownika Nadleśnictwa Jugów, która w ramach Tygodnia Czytania spotkała się z naszymi dobrymi znajomymi z Przedszkola z Ludwikowic Kł. Dzieci w dużym skupieniu wysłuchały bajki o drzewach, odpowiadały na zadane pytania. Ogromną niespodzianką były nagrody, wręczone przez Panią Mariolę dzieciom, które brały udział w konkursie plastycznym zorganizowanym jesienią.Tematem prac był las i zwierzęta w nim mieszkające. Laureaci otrzymali nagrody w postaci dyplomów i książeczek, a pozostałe dzieci otrzymały pamiątkowe breloczki. Spotkanie upłynęło  w bardzo miłej atmosferze.

 • Tydzień czytania -rozpoczęty !

   

  Dzisiaj otworzyliśmy Tydzień Czytania w Bibliotece w CKGNR Ludwikowicach Kł, konkursem o tytuł "Mistrza Czytania". W konkursie o ten tytuł zmagali się uczniowie klas czwartych, którzy przygotowywali się do tego konkursu pod okiem pani Joli Koterby.Zaszczytny tytuł otrzymała Martyna Kubiak, Aleksandra Pajor, Julia Kramarz i Tomek Pajor..Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy.!

   

   

 • XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania dzieciom w Bibliotece

  W dniach 3-10 czerwca 2017 r. odbędzie się  XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Książek Dzieciom, pod hasłem "Czytanie zbliża" Tydzień Czytania to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampani społecznej "Cała Polska czyta dzieciom"Biblioteka w CKGNR  w Ludwikowicach, przyłącza się do akcji i proponuje dzieciom  różne działania  zainspirowane literaturą dziecięcą.

 • NOC BIBLIOTEK

  3 czerwca przy Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda  w Ludwikowicach Kł.odbyła się Noc Bibliotek. Biblioteka zaprosiła  na wspólne czytanie poezji Bolesława Leśmiana i grillowanie.Wśród atrakcji, które zaproponowali organizatorzy, był zmodyfikowany "Flirt towarzyski" -gra, w której uczestnicy przekazywali sobie karty z żartobliwymi wyznaniami, zaczepkami i ripsotami. W przygotowanej na Noc bIbliotek wersji hasła na kartach zaczerpnięte zostały z utworów Bolesława Leśmiana, z okazji przypadającej w 2017 r. rocznicy urodzin poety i 80 rocznicy śmierci.

 • Spotkanie autorskie z Tanyą Valko

  30 maja w czytelni Biblioteki Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. odbyło się spotkanie autorskie z Tanyą Valko, autorką książek takich jak "Arabska żona", "Arabska Córka", która w niezwykle ciekawy sposób mówiła o swoim życiu, kulturze, zwyczajach i pobycie w Libii i Arabii Saudyjskiej.Pisarka na spotkaniu opowiedziała licznie zgromadzonej publiczności o swoich książkach, dowiedzieliśmy się również że opisana tu historia małżeństwa Doroty i Ahmeda w "Arabskiej żonie" to fikcja literacka, ale jednocześnie to historia oparta na autentycznych losach wielu kobiet, które pisarka poznała podczas pobytu w Libii.

 • Cała Polska Czyta Dzieciom -Czytanie zbliża

  W dniach 3-10 czerwca 2017 r. odbędzie się XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Książek Dzieciom, pod hasłem „Czytanie zbliża”
  Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
  Biblioteka w Ludwikowicach Kł zaprasza

  5.06 (poniedziałek) - Konkurs pięknego czytania o tytuł „Mistrza Czytania”.
  6.06 (wtorek) - Spotkanie z Panią Mariolą Miśkiewicz, pracownikiem Nadleśnictwa Jugów. Głośne czytanie przedszkolakom.
  7.06 ( środa) –„Czytanie zbliża” – Seniorzy z grupy komputerowej czytają pierwszoklasistom swoje ulubione bajki z dzieciństwa. Godz.10.00
  9.06 (piątek) - Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską, autorką książek dla dzieci. W ramach akcji „Z książką na walizkach 2017 ”- klasy IV-VI godz.12.30

 • Spotkanie autorskie z pisarką Agnieszką Walczak -Chojecką.

  Zapraszamy do filii Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Woliborzu,  6 czerwca 2017 roku ( wtorek) o godz.17.00 na spotkanie  z pisarką AGNIESZKĄ WALCZAK - CHOJECKĄ. Urodzona w 1968 roku, żona i mama 15-latki, jako młoda poetka  pisała słowa piosenek, współpracując m.in. z Piotrem Rubikiem w początkach jego kompozytorskiej kariery. Promocja sagi bałkańskiej w Bibliotece w Woliborzu.

 • NOC BIBLIOTEK-CZYTANIE PORUSZA

  Biblioteka w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. przyłącza się do ogólnopolskiej akcji Nocy Bibliotek już po raz trzeci, która odbędzie się 3 czerwca w naszej Bibliotece o godz.17.00. Zapraszamy serdecznie seniorów.Będziemy wspólnie czytać fragmenty ulubionych powieści, odgadywać zagadki i bawić się w kalambury.Mile widziane jest również przyniesienie swojej ulubionej książki, do której ma się największy sentyment.

 • Nie do wiary w Bibliotece dzieją się czary.

  Biblioteka w CKGNR w Ludwikowicach Kł. w ramach Tygodnia Bibliotek, zaprosiła dzieci z Przedszkola z Ludwikowic Kł. i uczniów Klasy I na spektakl Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa.Dzieci poznały historię Pszczółki Mai, która opowiedziała o swoich marzeniach i o ciężkim życiu pszczół. Poznaliśmy też historię Szewczyka Dratewki, który nie chciał ratować Krakowa przed smokiem, chciał mieć żonę i dom. Mali słuchacze dowiedzieli się również od aktorów jakim miejscem jest biblioteka, jaką jest skarbnicą wiedzy i jak możemy odkrywać jej tajemnice.

 • Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską.

  Zbliżamy się do imprezy finałowej "Z książka na walizkach 2017" (7-10 czerwca 2017). Biblioteka w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. będzie gościła Panią Renatę Piątkowską, 9 czerwca o godz.12.30 autorkę książek dla dzieci:"Opowiadań dla przedszkolaków”, „Opowiadań z piaskownicy”, „Nie ma nudnych dni”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Przygoda ma kolor niebieski”. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządów Województwa Dolnośląskiego, Gminy Wołów i Powiatu Wołowskiego.

 • Zapraszamy na spotkanie autorskie z Tanyą Valko.

  Biblioteka w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Tanyą Valko, autorką książek  ARABSKA ŻONA, ARABSKA CÓRKA, ARABSKA KREW, która w niezwykle interesujący sposób opowie nam o swoim życiu i pobytach w krajach Bliskiego Wschodu, głównie Libii i Arabii Saudyjskiej.Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii, a następnie długoletnią asystentką ambasadorów RP. Przez ponad dwadzieścia lat mieszkała w krajach arabskich, w tym w Arabii Saudyjskiej i Indonezji.SERDECZNIE ZAPRASZAMY 30 maja, godz.16.30 czytelnia Biblioteki CKGNR.

 • "Lucyna Krzemieniecka - bajże baju wymyśliłam bajkę o...krasnalu"

  27 kwietnia w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kł. odbył się XII Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkoli. W eliminacjach wzięło udział 5  Przedszkoli (Jugów, Bożków, Ludwikowice Kł., Wolibórz, Przygórze).Razem 19 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych 3-4 lata i 5-6 lat.Organizatorem konkursu była Biblioteka w CKGNR w Ludwikowicach Kł. .Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach.

 • Warsztaty artystyczne w Bibliotece.

  Zapraszamy serdecznie na kolejne warsztaty pod okiem Pani Eli już we wtorek na godz.16.00

 • Spotkanie z podróżnikiem Maciejem Hawrylakiem

  Słowo "Ciekawość " pojawia się w tytule książki pana Maćka Hawrylaka i takie właśnie było czwartkowe spotkanie w Bibliotece CKGNR w Ludwikowicach Kł.Fantastyczna osoba, która w bardzo interesujący sposób opowiedziała o swoim życiu, rodzinie, podróżach tych bliskich i tych dalekich, pracy i osiągnięciach sportowych.Gośćmi spotkania autorskiego, byli uczniowie ze Szkoły podstawowej w Ludwikowicach Kł., którzy z dużym zainteresowaniem nie tylko słuchali , ale także oglądali zdjęcia wyświetlane przez Pana Maćka na rzutniku.Obecnie autor książki pt. "Ciekawość następnego dnia", mieszka w Zimnych Wodach(koło Lewina Kłodzkiego.Spotkanie „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego", w ramach programu Partnerstwo dla książki.

 • Warsztaty artystyczne nie tylko dla seniorów.

  Zapaszmy wszystkich chętnych na kolejne warsztaty już 28 lutego o godz.16 - wtorek.

 • Spotkanie autorskie z Panem Maćkiem Hawrylakiem

  Zapraszamy serdecznie na promocję książki Pana Macieja Hawrylaka pt."Ciekawość następnego dnia" 9 marca o godz.9.00 do czytelni Biblioteki w CKGNR.Maciek Hawrylak, urodził się w 1959 r. w Polanicy -Zdroju.  Okazją do spotkania, będzie promocja  jego książki, która przedstawia człowieka, który potrafi wszystkie swoje marzenia zrealizować, pokazując przy tym, ile hartu ducha i zawziętości potrzeba, aby dojść do celu swoich pragnień.

 • "Lucyna Krzemieniecka - bajże baju wymyśliłam bajkę o....krasnalu".

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. zaprasza przedszkola do udziału w XII Gminnym Konkursie Recytatorskim. Konkurs odbędzie się 27 kwietnia o godz.10.00 w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kł. Celem konkursu jest: doskonalenie sztuki recytatorskiej i popularyzacja polskiej literatury dziecięcej. W tym roku konkurs będzie poświęcony 110 rocznicy urodzin Lucyny Krzemienieckiej, znanej m.in. "Z przygód Krasnala Hałabały ".Zgłoszenie do konkursu odbywa się przez przesłanie w terminie do 21 kwietnia, wypełnionej karty zgłoszeniowej. Zapraszamy serdecznie do udziału przedszkola.

 • "Pączki zamiast nauki".

  Jest taki jeden szczególny czwartek w roku, kiedy to wszystko obraca się wokół pączków i faworków. Tak też było i w tym roku.Zamiast zajęć przy komputerach w Bibliotece, seniorzy dzisiaj relaksowali się przy kawie i pączku.

 • 9 luty- eliminacje gminne XXII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "PEGAZIK".

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich informuje, że eliminacje gminne XXII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik" odbędą się w czytelni biblioteki CKGNR w Ludwikowicach Kłodzkich w dniu 9 lutego 2017 r. o godz. 10.00. Zgłoszenia prosimy przesłać do dnia 6lutego 2017 r. Serdecznie zapraszamy do udziału w gminnym konkursie.
 • Ostatni dzień zajeć na feriach - szkoda !!!

  Takie zdanie pojawiało się dziś często na ostatnich naszych zajęciach podczas ferii. Piątkowe spotkanie rozpoczęliśmy fragmentem książki pt. "Zaczarowana zagroda" Aliny i Czesława Centkiewiczów.W nawiązaniu do książki, każdy uczestnik zajęć wykonał pingwina. Wykorzystaliśmy tutaj farby, styropianowe kule i wykałaczki. Później każdy mógł spróbować swoich sił w przygotowanym przez nas torze przeszkód. Zajęcia zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem.

 • Ferie w bibliotece - dzień siódmy

  W tym roku obchodzimy 110 rocznicę urodzin pisarki, uczestniczki wypraw na Antarktydę Aliny Centkiewicz. Z wykształcenia Pani Alina była prawnikiem, ale przez wiele lat pracowała jako bibliotekarka. Wspólnie z mężem napisała wiele książki.Fragment tej książki dzisiaj przybliżyliśmy dzieciom na zajęciach w Bibliotece. Po wysłuchaniu opowiadania, dzieci wykonały Eskimosa, wykorzystując takie materiały jak: kubek plastikowy, tacka papierowa, wata i guziki.

 • Feire w bibliotece - dzień szósty.

  21 lutego przenieśliśmy się do Krainy Lodu, przeczytaliśmy fragment książki pt."Święto końca zimy", w którym mowa jest o prezencie - niespodziance z okazji urodzin mamy.My taki prezent też postanowiliśmy zrobić i powstały z pudełek i rolek po papierze toaletowym piękne zamki, które następnie każdy ozdobił według uznania. Po skończonej pracy na wszystkich czekał słodki poczęstunek, który spalaliśmy później w zabawach ruchowych.

 • Warsztaty artystyczne - drugie spotkanie w Bibliotece.

  Wczoraj w Bibliotece w  CKGNR w Ludwikowicach odbyło się drugie spotkanie, w miłym towarzystwie pań, które doskonaliły swój kunszt rękodzieła. Uczestniczki wymieniały się wzorami, pomysłami i schematami, pod czujnym okiem Pani Eli. Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się już w przyszłym tygodniu.

 • FERIE W BIBLIOTECE - dzień piąty.

  Dzisiaj 20 lutego przeczytaliśmy fragment mądrej i dobrej lektury Tove Janssona "Zima Muminków". Muminki zwykle przesypiają zimę.Tym razem, dzieje się jednak coś dziwnego, Muminek budzi się i nie może już zasnąć. Wychodzi z ciepłego, przytulnego domku przez klapę w dachu i spotyka zimę, śnieg i wiele nieznanych stworzeń. Jest mroźnie i ciemno, tam, gdzie rosły jabłka, rośnie teraz śnieg. Ciężki to czas dla Muminka. A jednak wszystko, co się dzieje, czemuś służy. A po zimie zawsze następuje wiosna. Z tego powodu tematem naszej pracy była naturalnie zima i nasze indywidualne o niej wyobrażenie. Po smakowitym poczęstunku braliśmy udział w grach i zabawach ruchowych. Było wesoło i radośnie.

 • UWAGA ! Warsztaty artystyczne w Bibliotece CKGNR.

  Uwaga! Uwaga!

  Ogłaszamy nabór na kurs szydełkowania dla początkujacych.

  Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kreatywnego i twórczego spędzania czasu dającego mnóstwo satysfakcji w odkrywaniu swoich zdolności artystycznych.

  Serdecznie Zapraszamy już w poniedziałek 13.02.2017 r. o godzinie 12.00

 • FERIE W BIBLIOTECE - dzień czwarty.

  ZIMOWE CZYTANIE na feriach" - dzień czwarty. Z uwagi na  obchodzony 17 lutego "Światowy Dzień Kota", biblioteka postanowiła wraz z dziećmi uczcić te urocze czworonogi. W związku z tym, przeczytaliśmy niezapomniane opowieści o niesfornym Filemonie i dostojnym Bonifacym.To bohaterowie książki Sławomira Grabowskiego pt. "Filemon i Bonifacy". Na małego ciekawskiego kotka czekają nie lada wyzwania na podwórku i w domu. Wciąż się tyle dzieje – tu myszy harcują, tam podejrzanie mróz szyby pomalował a z nieba leci bielusieńkie coś jak mąka? Wszędzie trzeba zajrzeć, wszystko obejrzeć, a może nawet – machnąć na coś łapą. Nie mogło również w dniu dzisiejszym zabraknąć kocich krzyżówek i zgadywanek. Rzecz jasna tematem naszej pracy plastycznej, co nie powinno nikogo zdziwić był KOT i to kot ze składanej gazety, a jak nam wyszło oceńcie sami!

 • FERIE W BIBLIOTECE - dzień trzeci.

  15.02.2017 r. – trzeci dzień ferii upłyną nam pod znakiem małego Eskimosa z Grenlandii. Jak żyją Eskimosi? Dowiedzieliśmy się z opowiadania Anaruk, chłopiec z Grenlandii Czesława Centkiewicza, zrobiliśmy również „Wesołego bałwanka” oraz łamaliśmy nasze głowy „bałwankowymi” krzyżówkami. Anaruk, chłopiec z Grenlandii opowiada o życiu dwunastoletniego Eskimosa Anaruka, który wraz z rodziną mieszka na Grenlandii. Narrator, podróżnik, zaprzyjaźnił się z nim i opowiada czytelnikom, jak żyje dziecko w nieprzyjaznym ludziom, mroźnym świecie.

 • FERIE W BIBLIOTECE - dzień drugi.


  "ZIMOWE CZYTANIE na feriach" dzień drugi. Dzisiaj przeczytaliśmy fragment książki Astrid Lindgren "Dzieci z Bullerbyn". Wprowadzeni lekturą w doskonały nastrój przystąpiliśmy do wykonania serduszka z filcu na Walentynki. Stworzona samodzielnie przez dzieci oryginalna ozdoba jest doskonałym prezentem "od serca" dla ich bliskich. Oczywiście gorąco zapraszamy wszystkich chętnych i niezdecydowanych do biblioteki na nasze zajęcia.

 • WARSZTATY SZYDEŁKOWANIA.

  Szydełkowanie "krok po kroku" dla początkujących już od dzisiaj w bibliotece. Uwierz w siebie, szydełkowanie jest naprawdę proste.Marzy ci się własna czapka, maskotka, torebka czy serwetka, przyjdź! u nas nauczysz się szydełkowania od podstaw. Najważniejsza rzecz dobre chęci i dawka humoru. Zapraszamy na kolejne zajęcia już 20 lutego o godz.15.00

 • FERIE W BIBLIOTECE - dzień pierwszy.

  Zaczęły się ferie - czyli dwa tygodnie laby. Jednak my nie zapomnieliśmy o swoich najmłodszych czytelnikach. Dzisiaj rozpoczęliśmy cykl zajęć pt. "ZIMOWE CZYTANIE na feriach". Dzieciaki wysłuchały jednego z 22 śmiesznych opowiadań o kłótliwych bliźniakach, bohaterach książki Grzegorza Kasdepke pt."Kuba i Buba". Po sporej dawce zgadywanek, quizów i krzyżówek, dzieci wykonały walentynkowe serduszka. Jak polskie przysłowie mówi "pierwsze koty za płoty", dlatego niezdecydowanych serdecznie zapraszamy.

 • AVENTURA - "Podróżować to żyć!"

  Dzisiaj tj. (2.02.2017 r.) w Bibliotece w Bożkowie gościliśmy dwóch młodych podróżników Wojtka i Sebastiana. Sebastian Hennig i Wojtek Malicha to autorzy książki Aventura, którzy spisali swoje przygody po podroży do Ameryki Środkowej. Przebywszy ocean, zwiedzili Meksyk, Belize, Salwador, Ekwador, Peru oraz inne kraje aż dotarli do Brazylii. Na jedzenie i noclegi zarabiali robiąc zdjęcia polaroidem a dziękując za gościnę dziękowali pysznymi daniami, w których mistrzem jest Sebastian. W czasie wyprawy przeżyli także chwile grozy spotkali się z krokodylem i lokalną mafią, jak wybrnęli z tych opałów to już dowiecie się z książki po którą serdecznie zapraszamy do biblioteki

 • UWAGA KONKURS !!! NA WZOROWEGO CZYTELNIKA

  Biblioteka serdecznie zaprasza dzieci do udziału w konkursie podczas ferii. Konkurs ma  zachęcić do czytania książek przyszłych czytelników Biblioteki.ZAPRASZAMY.Będą nagrody niespodzianki.

 • Seniorzy poznają zasady bezpiecznego internetu.

  W miłym gronie spotkaliśmy się dzisiaj w Bibliotece w Ludwikowicach, z uczestnikami kursu komputerowego, którzy mieli okazję porozmawiać o zagrożeniach, które mimo wielu pozytywów korzystania z internetu, niesie nam również wiele zagrożeń.

 • 7 luty - Dzień Bezpiecznego Internetu w Bibliotece.

  Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, Bibliotekę odwiedziła klasa VI z Panią Jolą Koterbą. Dzisiejszy dzień był okazją do przybliżenia uczniom zasad bezpiecznego korzystania z sieci. Wyświetlony filmik pt. "Lekcja bezpieczeństwa" miał za zadanie zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Przedstawione historie uczniów pokazały , że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Efektem końcowym spotkania było wykonanie robota, wykorzystaliśmy tutaj pudełka różnych rozmiarów, kubki plastikowe, nakrętki, tacki papierowe i rolki po papierze toaletowym. Tym zadaniem zajęły się dziewczyny, natomiast chłopcy spróbowali swoich sił w krzyżówkach i wykreślankach.

   

 • XXII Dolnośląski Konkurs Recytatorski "PEGAZIK" - rozstrzygnięty.

  9 lutego 2017 roku w czytelni Biblioteki Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach KŁodzkich o godzinie 10.00 odbyły się gminne eliminacje XXII Konkursu Recytatorskiego "Pegazik". Więcej informacji w załączonym PROTOKOLE.

 • AVENTURA - "Podróżować to żyć!"

  Dzisiaj tj. (2.02.2017 r.) w Bibliotece w Bożkowie gościliśmy dwóch młodych podróżników Wojtka i Sebastiana. Sebastian Hennig i Wojtek Malicha to autorzy książki Aventura, którzy spisali swoje przygody po podroży do Ameryki Środkowej. Przebywszy ocean, zwiedzili Meksyk, Belize, Salwador, Ekwador, Peru oraz inne kraje aż dotarli do Brazylii. Na jedzenie i noclegi zarabiali robiąc zdjęcia polaroidem a dziękując za gościnę dziękowali pysznymi daniami, w których mistrzem jest Sebastian. W czasie wyprawy przeżyli także chwile grozy spotkali się z krokodylem i lokalną mafią, jak wybrnęli z tych opałów to już dowiecie się z książki po którą serdecznie zapraszamy do biblioteki

 • "ZIMOWE CZYTANIE". Zapraszamy na ferie z Biblioteką.

  W tym roku ferie w Bibliotece W CKGNR w Ludwikowicach Kł., odbędą sie pod hasłem "ZIMOWE CZYTANIE" .Dzieci z Gminy Nowa Ruda  w wieku 6-12 lat wezmą udział w literackiej wędrówce przez twórczość sławnych pisarzy poznajac lub odkrywając na nowo ich książki, opowiadania i wiersze o tematyce zimowej. Nie zabraknie głośnego czytania, zajęć plastycznych, gier planszowych i podróży po internecie. Starujemy 13 lutego o godz.10.00 do godz.12.00. Już dziś zapraszamy dzieciaki.

 • 7 luty- DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU.

  7 lutego 2017 to ważna data w kalendarzu działań na rzecz edukacji w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie. To właśnie wtedy w około 100 państwach na całym świecie będziemy obchodzić Dzień Bezpiecznego Internetu.  Hasłem przewodnim nadchodzącego wydarzenia jest „Razem zmieniamy internet na lepsze”.Nasza Biblioteka już przyłączyła się do akcji.W tym dniu spotkamy się z dziećmi, które będą uczestniczyć w zajęciach - lekcjach bibliotecznych przygotowanych przez bibliotekę. Będzie film,rozmowa i kreskówka na temat bezpiecznego Internetu. Nie zabraknie krzyżówek i łamigłówek.Natomiast 8 lutego spotkamy się z uczestnikami kursu komputerowego dla seniorów. Zajęcia w tym dniu przygotowane przez bibliotekę będą promować bezpieczny Internet pod hasłem Razem zmieniamy Internet na lepsze. Będzie rozmowa, film i kreskówka na temat bezpiecznego Internetu. Nie zabraknie krzyżówek i łamigłówek w formie świetnej zabawy dla dorosłych.

 • ZAPRASZAMY DO ARCHIWUM BIBLIOTEKI

  Bardzo Serdecznie Zapraszamy do naszego Archiwum z działalności Biblioteki. Znajdziecie tam Państwo szerszą relację z naszej działalności w 2016 roku. Zapraszamy!

 • Noc Bibliotek 2017 odbędzie się....

  Miło nam Państwa poinformować, że został ogloszony termin kolejnej edycji akcji!. Tym razem III wydanie NOCY BIBLIOTEK odbędzie się w sobotę 3 czerwca 2017 roku - temat Podróże. Noc Bibliotek to:klimatyczne spotkania, niekonwencjonalne pomysły, promocja czytelnictwa, wsparcie merytoryczne i promocyjne. CZEKAMY NA WAS!

   

 • ROK 2017 rokiem - Piłsudskiego, Conrada i Kościuszki.

  Rok Rzeki Wisły ma uczcić 550. rocznicę pierwszego wolnego flisu na Wiśle. Jak zapisano w uchwale "Sejm RP oddaje hołd pokoleniom rodaków, którzy dzięki Wiśle i w oparciu o nią budowali tożsamość i potęgę państwa polskiego".Ustanowienie roku 2017 Rokiem Josepha Conrada-Korzeniowskiego ma być formą uczczenia 160-lecia urodzin pisarza, autora takich powieści, jak m.in. "Jądro ciemności", "Lord Jim", "Smuga cienia" czy "Tajny agent".Uczczenie marszałka Józefa Piłsudskiego ma związek z przypadającą w 2017 r. 150. rocznicą urodzin - jak zaznaczono w uchwale - "niezłomnego bojownika o wolność i niezawisłość Polaków". W 2017 r. ma także miejsce 200. rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki - Najwyższego Naczelnika Siły Zbrojnej, ogólnonarodowego powstania, zwanego insurekcją kościuszkowską, polskiego i amerykańskiego generała, "niezłomnego bojownika w walkach o niepodległość".

 • PIERNICZKI - WARSZTATY LITERACKO-PLASTYCZNE

  W ramach zajęć literacko-plastycznych dzieci z klasy II ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kłodzkich wysłuchały legendy o toruńskich piernikach a następnie przystąpiły do ozdabiania ciasteczek.Z wielką fantazją przy świetnej zabawie dekorowały wypieki lukrem, słodkimi pisakami, cukiereczkami i koralikami.Dekorowanie pierników jest piękną tradycją, pozwala tworzyć niepowtarzalną atmosferę i piękne kreacje , które można zawiesić na choince, podarować komuś bliskiemu lub po prostu …. Zjeść .

 • DZWONKI - WARSZTATY LITERACKO-PLASTYCZNE

  16 grudnia do Biblioteki na zajęcia literacko-plastyczne przybyli uczniowie z klasy szóstej z panią Jolą Koterbą. Tym razem zaprezentowano historię pochodzenia dzwonów, dzwonków i dzwoneczków. Młodzież dowiedziała się jak bardzo popularne były w Polsce i jaką ważną rolę pełniły w życiu człowieka. Dlatego, każdy według swojego gustu ozdobił swój dzwoneczek "talizman" aby ten przynosił mu szczęście.

 • GWIAZDKA - WARSZTATY LITERACKO-PLASTYCZNE

  Również, w dniu dzisiejszym do Biblioteki przybyła klasa IV z panią Jolą Koterbą. W przeciwieństwie do swoich kolegów wysłuchali opowieści o wigilijnej gwiazdce i zgodnie z tematyką samodzielnie wykonali świąteczną ozdobę. Do jej wykonania potrzeba; ( 5 patyczków do szaszłyków, dratwa do związania patyczków, wełna lub sznurek do przeplatania a do ozdoby suszone plastry z cytryny lub pomarańczy, wstążka, koraliki i tym podobne).

 • CHOINKA - WARSZTATY LITERACKO-PLASTYCZNE

  Klasa V ze Szkoły Podstawowej z Ludwikowic Kłodzkich pod opieką pani Joli Koterby ponownie odwiedziła Bibliotekę.Tym razem uczniowie wzięli udział w warsztatach literacko-plastycznych.Na samym początku dzieci dowiedziały się skąd wziął się zwyczaj ubierania choinki, a później przystąpiły do wykonania własnych projektów ozdabiania papierowych drzewek.