Licznik odwiedzin: 880599

A A A

Filia Nr 6 w Bożkowie

BIBLIOTEKA bierze udział w programie:
"Akademia Orange dla bibliotek"

PROGRAM ROZWOJU BIBLIOTEK!-więcej informacji w dokumencie pdf.

 

Szkoła Podstawowa, Bożków – tel. 074 871 42 09
biblioteka.bozkow@poczta.neostrada.pl

Godziny otwarcia:
środa – 13.30 – 17.30
czwartek – 13.30 – 15.30
piątek – 13.30– 17.30

Pracownik:
Kustosz: Wita Knutel

 


  • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

    7 kwietnia 2017 r .odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

    Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klas IIa i IIb . Uczniowie wyruszyli w „Magiczną Podróż do Książkolandii” gdzie dowiedzieli się jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.
    Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarka Wita Knutel dokonała pasowania każdego z uczniów. Nasi nowi czytelnicy otrzymali interesujące zakładki do książki i drobne upominki. Mogli również wypożyczyć swoją pierwszą książkę.

  • PODRÓŻNICY W PROGACH BIBLIOTEKI W BOŻKOWIE

    2 lutego 2017 r. odbyło się spotkanie z podróżnikami : Sebastianem Hennigiem oraz Wojtkiem Malichem. Panowie podróżnicy poprzez prezentację swojej książki pt. „Aventura” podarowali czytelnikom opowieść o tym, że w życiu wszystko jest możliwe i pokazali kawałek dalekiego świata. Wiele osób zastanawia się przecież dokąd można pojechać najdalej? Oprócz granic państwowych, istnieją jeszcze granice kulturowe i najważniejsze – mentalne. Te ostanie wyznacza nam wyobraźnia i to my decydujemy, w którym miejscu je sobie postawimy. Tego życzyli uczestniczącej w spotkaniu młodzieży, która chciała poznać w jaki sposób budowali tę niezwykłą relację.