A A A

Fotorelacja z Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych

Gmina Nowa Ruda z: Adrianna Mierzejewska.

20 godz. ·

W sobotę, 9 czerwca na boisku sportowym w Ludwikowicach Kłodzkich odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Do rywalizacji zgłosiło się kilkanaście zespołów reprezentujących gminne Ochotnicze Straże Pożarne (OSP) oraz gościnnie drużyny z Jetřichova (Czechy), OSP Kaplica z Gminy Somonino i z OSP z Nowej Rudy. Większość zespołów wystawiło swoje reprezentacje we wszystkich kategoriach wiekowych tj. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza (MDP) Iskierki, MDP w wieku od 13-18 oraz drużyny kobiet i mężczyzn w wieku powyżej 18 roku życia.

Zespoły rywalizowały ze sobą w bardzo zdrowej atmosferze i przy dopingu wielu przybyłych mieszkańców wśród których byli m.in. radni Teresa Bazała i Janusz Ferenc.

Zawody zostały znakomicie przygotowane przez OSP Ludwikowice Kł., a nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali: Dariusz Chojecki - wiceprezes Zarządu Powiatowego OSP w Kłodzku; członkowie Gminnego Zarządu OSP RP (prezes Bartosz Słoninka wiceprezes Adrianna Mierzejewska, komendant Paweł Gargol), Rafał Chorzewski - dowódca JRG w Nowej Rudzie oraz profesjonalnie przygotowani sędziowie.

Na zakończenie najlepszym drużynom zostały wręczone dyplomy i puchary. Urząd Gminy ufundował także druhom miniwieże i polary z wyhaftowanym logo gminy. Najlepsi z najlepszych otrzymali z kolei z rąk Joanny Walaszczyk flagi państwowe przekazane przez posła na sejm RP Michała Dworczyka, który objął patronatem honorowym tegoroczne zawody.

Pragnę podziękować organizatorom, zawodnikom, kibicom i sponsorom, a zwycięzcom życzę sukcesów na zawodach szczebla powiatowego.

Wyniki i szersza relacja z zawodów znajdzie się już niebawem w kolejnym wydaniu Biuletynu.


Zdjęcia Kliknij Tutaj