A A A

Przedstawiamy nazwiska kolejnych Gości Festiwalu Góry Literatury!

 

Przedstawiamy nazwiska kolejnych Gości Festiwalu Góry Literatury:

 

⭐ Katarzyna Nosowska – piosenkarka, autorka tekstów, wokalistka zespołu rockowego Hey, laureatka nagrody Paszport „Polityki” i trzydziestu dwóch Nagród Muzycznych „Fryderyk”; członkini Akademii Fonograficznej Związku Producentów Audio-Video (ZPAV); felietonistka. Znana także z prowadzonego w Internecie żartobliwego cyklu, którego zbiór został wydany w maju tego roku w formie książki pt. „A ja żem jej powiedziała”.

 

⭐ Jagoda Szelc – absolwentka grafiki na wrocławskiej ASP i Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. Za swój pełnometrażowy debiut fabularny „Wieża. Jasny dzień” dostała nagrody za najlepszy scenariusz i najlepszy debiut na FPFF w Gdyni, a także Paszport „Polityki” w kategorii film. Na Berlinale „Wieża. Jasny dzień” była pokazywana w sekcji Forum, która obejmuje filmy awangardowe, eksperymentalne, z pogranicza sztuk wizualnych oraz kina.

 

⭐ Jerzy Bralczyk – polski językoznawca, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki. Wykładowca w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.