A A A

Filia Nr 2 w Jugowie

BIBLIOTEKA bierze udział w programie:
"Akademia Orange dla bibliotek"

 

Filia Nr 2 w Jugowie - ul. Główna 46 Jugów,
tel. 74 872 45 - 51

e-mail: bibliotekajugow@poczta.fm

Godziny otwarcia:
poniedziałek:  Nieczynna
wtorek:  10.00 – 18.00
środa:  10.00 – 18.00
czwartek:  8.00 - 14.00
piątek:  10.00 – 18.00

Pracownik:
Starszy Bibliotekarz: Danuta Szafrańska


 

 • Wakzcje z Biblioteką !!!

   

  Zajęcia wakacyjne dla dzieci w Filii Bibliotecznej Nr 2 w Jugowie będą odbywać się w środy i piątki w godz. 11:30 do 13.30. W programie będą warsztaty literacko-plastyczne, konkursy, nauka wierszyków i piosenek, zagadki, rebusy, kalambury, gry i zabawy ruchowe, układanie puzzli, kolorowanie obrazków.  Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od lat 5 do 16.

   

 • Ferie w Jugowie -2018

  Filia Biblioteczna Nr 2 w Jugowie będzie prowadziła zajęcia dla dzieci we wtorki, środy i piątki od godz. 12:00do 14:00.

  1. „Tutaj mieszkam” - warsztaty literacko-plastyczne, 16.01.2018r.

  2. „Literacki kogel- mogel”- zagadki, rebusy, rozsypanki literowe 17.01.2018r.

  3. „Babciu, Dziadku kochamy Was!”, warsztaty literacko-plastyczne 19.01.2018r.

  4. „„Czarodziejski przewodnik po bajkach i bajeczkach” – warsztaty

  literacko-plastyczne 23.01.2018r

  5. „Zgadnij jaka to bajka?”- konkurs literacki dla najmłodszych 24.01.2018r.

  „Zimowe inspiracje”- konkurs plastyczny

  6. Zakończenie ferii, rozdanie nagród, zabawa przy muzyce 26.01.2018r.

 • Wakacyjne zajęcia w Bibliotece !

  Zajęcia dla dzieci odbywać się będą we wtorki i piątki w godz. 11:30 do 13.30

  WTOREK (27.06.2017r.)

  .„Mam na imię…”, zapoznanie się z uczestnikami wakacyjnych zajęć,

  wykonanie wizytówki ze swoim imieniem

  „Krzyżówkowy zawrót głowy”, rozwiązywanie krzyżówek, próba samodzielnego

  ułożenia krzyżówki

  „Koszykówka naziemna”, rzucanie piłką np. do wiaderka lub dużego pudła

  PIĄTEK (30.06.2017r)

  ”Kogucik złoty grzebyczek”, głośne czytanie bajki, wykonanie ilustracji

  „Na wszystko jest przysłowie”, błyskawiczny konkurs ze znajomości przysłów

  „Sztafeta nosów”, „Gazetowy wyścig gry zręcznościowe

  WTOREK (4.07.2017R.)

  „Moje hobby”, dzieci rozmawiają o swoich zainteresowaniach

  „Papierowe ZOO”, wykonanie postaci zwierząt z pasków papieru (quilling)

  „Dżungla”, zabawa ruchowa

   

 • "Tydzień Czytania Dzieciom" w Bibliotece.

  W dniach od 3 do 10 czerwca br. trwał XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie zbliża”. Biblioteka  w Jugowie również w tym roku wzięła udział w tej akcji. W piątek 9 czerwca gościliśmy w Bibliotece Panią Marzenę Sarysz ze Stowarzyszenia Przyjaciół Jugowa, która przeczytała zgromadzonym dzieciom bajkę Jana Brzechwy „Była sobie Pchła Szachrajka." Dzieci wysłuchały bajki i odpowiadały na zadane pytania oraz kolorowały wydrukowane obrazki z bajkowymi bohaterami.

   

 • SIECIAKI NA WAKACJACH 2017

  Biblioteka w Jugowie zaprasza dzieci na piknik edukacyjny 21 lipca o godz.11.30. Sieciaki na wakacjach to seria wakacyjnych pikników edukacyjnych organizowanych przez Fundację Dzieci Niczyje i Fundację Orange. Akcja ma na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę. W trakcie uczestnictwa w pikniku dzieci uczą się, jak reagować na zagrożenia w internecie oraz jak ich unikać. Poznają zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Dowiadują się, jak chronić swoją prywatność w internecie, a także jakie zagrożenia niosą za sobą internetowe znajomości

 • Dzień Bezpiecznego Internetu.

  Dnia 10 lutego biblioteka w Jugowie wzięła udział w akcji „Dzień Bezpiecznego Internetu”. W zajęciach edukacyjnych wzięło udział 12 dzieci, które zapoznały się z zagrożeniami jakie mogą nas spotkać kiedy korzystamy ze światowej sieci. Uczestnicy oglądali liczne filmiki, z których mogli dowiedzieć się jak bezpiecznie korzystać z wyszukiwarek i internetowych komunikatorów, jak założyć bezpieczny e-mail i jakich danych nie należy podawać nieznajomym. Urozmaiceniem zajęć były liczne quizy i zagadki, kolorowanie obrazków oraz wspólnie zaprojektowany plakat mówiący o kulturalnym zachowaniu się w sieci.

 • WYCIECZKI DO BIBLIOTEKI I LEKCJE BIBLIOTECZNE

  Dnia 8 lutego naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z II klasy wraz z wychowawczynią Panią Grażyną Bożek. Dzieci zapoznały się z biblioteką i jej zasobami, dowiedziały się jak jest zbudowana książka, jak dbać o książkę, czym różni się biblioteka od księgarni. Mali gości byli zdziwieni wielkością biblioteki, różnorodnością księgozbioru a najbardziej cieszyli się, że mogą buszować wśród regałów i samodzielnie wyszukiwać bajeczki.

  Po zwiedzeniu biblioteki dzieci układały hasła z rozsypanki wyrazowej i rozwiązywały zagadki o bohaterach z bajek.

  23 maja biblioteka gościła uczniów III klasy wraz z wychowawczynią Panią Barbarą Nowaczyk. Podczas wizyty uczniowie poznali zasady korzystania z księgozbioru innej biblioteki niż biblioteka szkolna, mieli możliwość zapoznania się z katalogiem alfabetycznym, tytułowym i rzeczowym oraz przyswoić sobie umiejętność odszukiwania wybranych pozycji książkowych w katalogu i na półce. Dzieci poznały także karty katalogowe oraz poszczególne elementy opisu katalogowego książki.

   

 • KONKURS RECYTATORSKI "Moja mama"

  Dnia 27 kwietnia przeprowadzono konkurs recytatorski pt. „Moja Mama”. W konkursie brały udział dzieci od I do III klasy. Po eliminacjach klasowych wyłoniono 20 dzieci. Uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani do konkursu, za co podziękowania należą się Paniom nauczycielkom ze Szkoły Podstawowej w Jugowie. Dzieci pięknie recytowały wierszyki i po burzliwych naradach zwycięzcami zostali. Konkurs zorganizowano we współpracy ze Szkołą Podstawową w Jugowie

   

 • Ferie zimowe w Bibliotece.

  O tym, że ferie zimowe spędzone w miejscu zamieszkania mogą być również atrakcyjne przekonali się nasi najmłodsi czytelnicy. Jak co roku na czas zimowego odpoczynku biblioteka przygotowała wiele ciekawych zajęć i niespodzianek. W programie zajęć były konkursy rysunkowe i literackie, kalambury, głośne czytanie baśni, nauka piosenek, układanie puzzli, kolorowanie obrazków, wydzieranki=wyklejanki. Zaproszony przez bibliotekę pan Dominik Świchura opowiedział dzieciom o swoim hobby, o metodach składania origami modułowego, pokazał jak z rajstop zrobić kwiat storczyka, z resztek materiałów i wełny zrobić piękną laleczkę a ze skarpetki i ryżu pięknego bałwanka. Na zakończenie spotkania Pan Dominik pomógł dzieciom zrobić walentynkowe róże, które dzieci mogły zabrać do domu.

  Dużym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyło się „rymowanie na śniadanie”- wyszukiwanie rymów do wylosowanego słowa. W tych zajęciach bezkonkurencyjna była Lena Wójcik. Natomiast w kalamburach i rebusach najlepsza była Julka Ralcewicz, mistrzem gier planszowych został Szymon Gwiżdż, bohaterów bajek najlepiej znała Alicja Rudnicka, a mistrzem rzucania do celu został Ksawier Wójcik.