Licznik odwiedzin: 778505

A A A

Filia Nr 2 w Jugowie

BIBLIOTEKA bierze udział w programie:
"Akademia Orange dla bibliotek"

 

ul. Główna 46 – tel. 074 872 45 51
e-mail: jugow@ckg.nowaruda.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek – Nieczynna
wtorek – 10.00 – 18.00
środa – 10.00 – 18.00
czwartek – 8.00 -14.00
piątek – 10.00 – 18.00

Pracownik:
Starszy Bibliotekarz: Danuta Szafrańska


 

 • "Tydzień Czytania Dzieciom" w Bibliotece.

  W dniach od 3 do 10 czerwca br. trwał XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie zbliża”. Biblioteka  w Jugowie również w tym roku wzięła udział w tej akcji. W piątek 9 czerwca gościliśmy w Bibliotece Panią Marzenę Sarysz ze Stowarzyszenia Przyjaciół Jugowa, która przeczytała zgromadzonym dzieciom bajkę Jana Brzechwy „Była sobie Pchła Szachrajka." Dzieci wysłuchały bajki i odpowiadały na zadane pytania oraz kolorowały wydrukowane obrazki z bajkowymi bohaterami.

   

 • SIECIAKI NA WAKACJACH 2017

  Biblioteka w Jugowie zaprasza dzieci na piknik edukacyjny 21 lipca o godz.11.30. Sieciaki na wakacjach to seria wakacyjnych pikników edukacyjnych organizowanych przez Fundację Dzieci Niczyje i Fundację Orange. Akcja ma na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę. W trakcie uczestnictwa w pikniku dzieci uczą się, jak reagować na zagrożenia w internecie oraz jak ich unikać. Poznają zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Dowiadują się, jak chronić swoją prywatność w internecie, a także jakie zagrożenia niosą za sobą internetowe znajomości

 • Dzień Bezpiecznego Internetu.

  Dnia 10 lutego biblioteka w Jugowie wzięła udział w akcji „Dzień Bezpiecznego Internetu”. W zajęciach edukacyjnych wzięło udział 12 dzieci, które zapoznały się z zagrożeniami jakie mogą nas spotkać kiedy korzystamy ze światowej sieci. Uczestnicy oglądali liczne filmiki, z których mogli dowiedzieć się jak bezpiecznie korzystać z wyszukiwarek i internetowych komunikatorów, jak założyć bezpieczny e-mail i jakich danych nie należy podawać nieznajomym. Urozmaiceniem zajęć były liczne quizy i zagadki, kolorowanie obrazków oraz wspólnie zaprojektowany plakat mówiący o kulturalnym zachowaniu się w sieci.

 • WYCIECZKI DO BIBLIOTEKI I LEKCJE BIBLIOTECZNE

  Dnia 8 lutego naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z II klasy wraz z wychowawczynią Panią Grażyną Bożek. Dzieci zapoznały się z biblioteką i jej zasobami, dowiedziały się jak jest zbudowana książka, jak dbać o książkę, czym różni się biblioteka od księgarni. Mali gości byli zdziwieni wielkością biblioteki, różnorodnością księgozbioru a najbardziej cieszyli się, że mogą buszować wśród regałów i samodzielnie wyszukiwać bajeczki.

  Po zwiedzeniu biblioteki dzieci układały hasła z rozsypanki wyrazowej i rozwiązywały zagadki o bohaterach z bajek.

  23 maja biblioteka gościła uczniów III klasy wraz z wychowawczynią Panią Barbarą Nowaczyk. Podczas wizyty uczniowie poznali zasady korzystania z księgozbioru innej biblioteki niż biblioteka szkolna, mieli możliwość zapoznania się z katalogiem alfabetycznym, tytułowym i rzeczowym oraz przyswoić sobie umiejętność odszukiwania wybranych pozycji książkowych w katalogu i na półce. Dzieci poznały także karty katalogowe oraz poszczególne elementy opisu katalogowego książki.

   

 • KONKURS RECYTATORSKI "Moja mama"

  Dnia 27 kwietnia przeprowadzono konkurs recytatorski pt. „Moja Mama”. W konkursie brały udział dzieci od I do III klasy. Po eliminacjach klasowych wyłoniono 20 dzieci. Uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani do konkursu, za co podziękowania należą się Paniom nauczycielkom ze Szkoły Podstawowej w Jugowie. Dzieci pięknie recytowały wierszyki i po burzliwych naradach zwycięzcami zostali. Konkurs zorganizowano we współpracy ze Szkołą Podstawową w Jugowie

   

 • Ferie zimowe w Bibliotece.

  O tym, że ferie zimowe spędzone w miejscu zamieszkania mogą być również atrakcyjne przekonali się nasi najmłodsi czytelnicy. Jak co roku na czas zimowego odpoczynku biblioteka przygotowała wiele ciekawych zajęć i niespodzianek. W programie zajęć były konkursy rysunkowe i literackie, kalambury, głośne czytanie baśni, nauka piosenek, układanie puzzli, kolorowanie obrazków, wydzieranki=wyklejanki. Zaproszony przez bibliotekę pan Dominik Świchura opowiedział dzieciom o swoim hobby, o metodach składania origami modułowego, pokazał jak z rajstop zrobić kwiat storczyka, z resztek materiałów i wełny zrobić piękną laleczkę a ze skarpetki i ryżu pięknego bałwanka. Na zakończenie spotkania Pan Dominik pomógł dzieciom zrobić walentynkowe róże, które dzieci mogły zabrać do domu.

  Dużym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyło się „rymowanie na śniadanie”- wyszukiwanie rymów do wylosowanego słowa. W tych zajęciach bezkonkurencyjna była Lena Wójcik. Natomiast w kalamburach i rebusach najlepsza była Julka Ralcewicz, mistrzem gier planszowych został Szymon Gwiżdż, bohaterów bajek najlepiej znała Alicja Rudnicka, a mistrzem rzucania do celu został Ksawier Wójcik.