Licznik odwiedzin: 1061153

A A A

Biblioteka w Woliborzu już otwarta!


23 kwietnia 2017r. nastąpiło uroczyste otwarcie filii nr 5 Biblioteki Publicznej Gminy Nowa Ruda wchodzącej w skład CKGNR w Woliborzu. Pomysłodawcą utworzenia placówki był radny Gminy Nowa Ruda, pan Marcin Kalkowski, któremu bardzo zależało na zaspokojeniu potrzeb mieszkańców wsi w zakresie czytelnictwa, jak i posiadania miejsca spotkań i realizowania swoich zainteresowań.

Biblioteka w Woliborzu nie powstałaby, gdyby nie zaangażowanie wielu osób. W sposób szczególny chcemy podziękować Wójt Gminy Nowa Ruda, pani Adriannie Mierzejewskiej, za wielką przychylność dla tej inicjatywy oraz zabezpieczenie w budżecie niezbędnych środków finansowych związanych z remontem pomieszczenia oraz jego wyposażenia. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni sołtysowi wsi Wolibórz, Wojciechowi Kuterze oraz jego współpracownikom, za wszelkie prace wykonane w filii, związane z jej malowaniem, położeniem nowej podłogi, montażu oświetlenia, a przede wszystkim za nieustające wsparcie i pomoc.

Uroczyste otwarcie Biblioteki uświetnił występ uczniów Szkoły Podstawowej AMS Wolibórz, przygotowanych przez panią Kamilę Kosmal, za co serdecznie dziękujemy zarówno małym recytatorom, jak i ich opiekunce.

Otwarcie filii Biblioteki w Woliborzu to okres wzmożonego wysiłku wszystkich pracowników działu biblioteki publicznej CKGNR, po kierownictwem pani Urszuli Poźniak. Dziękuję paniom: Monice Nowackiej, Katarzynie Nierychły, Magdalenie Szlembarskiej, Wicie Knutel, Danucie Szafrańskiej za nieocenioną pomoc, a pani Kierownik Urszuli Poźniak za koordynacje wszystkich prac i wyznaczanie ich kierunku, tak, by w Woliborzu mogła powstać nowoczesna i przyjazna czytelnikom biblioteka. Pani Wiesławie Bodniewicz, która będzie prowadziła bibliotekę w Woliborzu – dziękuję za niezwykłe zaangażowanie i serce włożone w przygotowanie miejsca, które będzie służyło wszystkim mieszkańcom miejscowości.