A A A

Rok 2011

 • Pierwszy Jarmark Świąteczny za nami

  Stoiska z domowymi wypiekami, miodami, ozdobami choinkowymi, ręcznie zdobionymi bombkami, zabawkami, świecami, a także świątecznymi kartkami i rękodziełem, wypełniły salę widowiskową Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich w piątek 16 grudnia br. Oprócz prywatnych wystawców, pojawiły się także dzieci i młodzież z trzech szkół (Gimnazjum i Zespołu Szkół z Ludwikowic oraz ZSA z Bożkowa). Swoje stoiska miały też panie Koła Gospodyń Wiejskich z Jugowa, Czerwieńczyc, Bartnicy i Woliborza.

 • Jarmark Świąteczny już w piątek!

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda już dzisiaj zaprasza Państwa na Jarmark Świąteczny w Ludwikowicach Kłodzkich, na którym będzie można zakupić  zabawki, rękodzieło (hafciarstwo, świeczki, biżuteria, ceramika, stroiki itp.), ozdoby choinkowe,  przetwory domowe, miody w różnych postaciach, ciasta, oleje, wędliny i wiele innych, unikalnych artykułów. Świąteczne zakupy umilać będzie nastrojowa muzyka  oraz występy przygotowane przez nasze sekcje, uczniów szkoły z Bożkowa oraz pań z Kół Gospodyń Wiejskich. Jeżeli szukasz oryginalnego prezentu dla najbliższych bądź znajomych to odpowiednią rzecz znajdziesz właśnie w u nas. Zapraszamy 16 grudnia w godz. 15.00 - 20.00 na salę widowiskową Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich.

 • XVII DOLNOŚLĄSKI KONKURS RECYTATORSKI "PEGAZIK"

  Już dziś zapraszamy do udziału w "Pegaziku". Konkurs  recytatorski przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Eliminacje gminne XVII Dolnosląskiego Konkursu Recytatorskiego - Pegazik 2012,  odbędą się w czytelni Biblioteki CKGNR w Ludwikowicach Kł.  23 lutego 2012 roku o godz.10.00.Zgłoszenia przyjmujemy do 17 lutego 2012 roku. Serdecznie zapraszamy do udziału.

 • Mikołaj odwiedził Centrum Kultury!

  Św. Mikołaj oraz jego pomocnicy 6 grudnia 2011 r. odwiedzili dzieci zgromadzone licznie w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. Podczas spotkania nasi najmłodsi mieszkańcy bawili się, tańczyli z Mikołajem oraz prezentowali mini program artystyczny.

 • Centrum Kultury wyróżnione za organizację biegów!

  Jak co roku portal www.biegigorskie.pl ogłosił „Plebiscyt na Najlepszy Bieg Górski w Polsce” dotyczący kończącego się 2011 roku. Uczestnicy zawodów głosowali w trzech kategoriach: Bieg Alpejski, Bieg Anglosaski, Bieg Długodystansowy. Duży sukces w plebiscycie odniosło Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich bowiem w kategorii biegów alpejskich "II Bieg Na Wielką Sowę" zajął 7. miejsce, a "Mistrzostwa Polski w Biegu Długodystansowym" 6. miejsce w kraju. Warto dodać, że wybierano z 54 biegów, które zakwalifikowały się do plebiscytu!

 • Zimowa Amatorska Liga Siatkówki

  Z przyjemnością zapraszamy do udziału w Zimowej Amatorskiej Lidze Siatkówki, która rusza 9 stycznia 2012 roku w sali sportowej Centrum Kultury w Ludwikowicach Kłodzkich! Do udziału w rozgrywkach przystąpić mogą drużyny, składające się zarówno z mężczyzn jak i kobiet (także zespoły mieszane). Zapisy do ZALS potrwają do 23 grudnia, a opłata wpisowa wynosi 100 zł od drużyny (decyduje kolejność zgłoszeń, ilość miejsc ograniczona)! Rozgrywki odbywać się będą dwa razy w tygodniu (poniedziałki i środy w godzinach 19.00 - 22.00). Zapewniamy opiekę medyczną, obsadę sędziowską, oprawę muzyczną, a także napoje. Przewidywane nagrody dla uczestników to medale, puchary i pamiątkowe dyplomy. Szczegóły organizacyjne zawarte są w regulaminie. Formularz zgłoszeń i regulamin do pobrania w rozwinięciu.

 • Noworudzkie derby w tenisie stołowym

  26 listopada br. o godzinie 14.00 na sali widowiskowej Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich odbędą się noworudzkie derby w tenisie stołowym. Tego dnia zmierzą się ze sobą zespoły  USKS Gminy Nowa Ruda oraz KS Piast Nowa Ruda.

 • Jarmark Świąteczny - poszukujemy wystawców!

  Z przyjemnością informujemy, że w dniu 16 grudnia 2011 roku w godzinach 15.00 – 20.00 na terenie Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich odbędzie się Jarmark Świąteczny. W ramach tego wydarzenia chcielibyśmy, aby mieszkańcy Ludwikowic, Jugowa, Nowej Rudy i innych miejscowości leżących w pobliżu, mieli możliwość dokonania świątecznych zakupów innych niż wszystkie. Pragniemy, aby w oferowanym asortymencie znalazły się wyroby wykonane ręcznie przez lokalnych twórców (ozdoby, stroiki, świece, kartki, ceramika itp.), a także artykuły spożywcze wytwarzane przez miejscowych gospodarzy (sery, miody, soki, ciasta itp.). Wśród artykułów świątecznych nie może także zabraknąć żywych choinek, które w przystępnych cenach oferowane będą przez Nadleśnictwo Jugów.

 • Zapraszamy na Mikołajki

  Dużymi krokami zbliża się jeden z ulubionych dni dla najmłodszych. Do 6 grudnia zostało już niewiele czasu, dlatego chcieliśmy poinformować, że Święty Mikołaj zapowiedział swoją wizytę także w Ludwikowicach Kłodzkich. Zapraszamy wszystkie dzieci do naszej sali widowiskowej, gdzie już o godzinie 10 rano rozpoczną się gry i zabawy, osobiście nadzorowane przez starszego pana w czerwonym stroju. Nie zabraknie tańców, śpiewów, konkurencji sportowych i słodyczy dla każdego. Święty Mikołaj przygotował także coś dla miłośników zdalnie sterowanych zabawek. Od godziny 15 rozpocznie się bowiem rywalizacja na dywanowym torze wyścigowym.

 • PROGRAM ROZWOJU BIBLIOTEK !

  Biblioteka bierze udział w projekcie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informatycznego i realizuje Program Rozwoju Bibliotek.
  Więcej informacji w dokumencie pdf.!

 • FUNDACJA ORANGE

  Biblioteka bierze udział w programie:
  "Akademia Orange dla bibliotek"

  Fundacja Orange zainaugurowała program "Akademia Orange dla bibliotek", którego celem jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania tak, by gminne biblioteki publiczne stały się nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi.

 • Zostań aktorem - weź udział w świątecznym spektaklu

  Nasza sekcja teatralna, prowadzona przez panią Agnieszkę Stolarz, zaprasza do wzięcia udziału w przygotowaniach do spektaklu o tematyce świątecznej, który zostanie wystawiony 16 grudnia podczas Jarmarku Świątecznego (o tym wydarzeniu napiszemy już wkrótce). Zachęcamy do zabawy dzieci i młodzież, które marzą o aktorskiej karierze. Podczas zajęć, odbywających się w każdy wtorek w godzinach 17-19, będziecie mieli możliwość:

 • Świętowaliśmy Niepodległość

  W miniony czwartek (10 listopada b.r.) w kameralnie udekorowanej i oświetlonej sali widowiskowej Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda miały miejsce uroczyste obchody Dnia Niepodległości. Na wstępie publiczność, która w liczbie ponad 150-ciu osób szczelnie wypełniła miejsca siedzące, miała okazję wysłuchać 40-minutowego koncertu muzyki klasycznej w wykonaniu skrzypaczki Karoliny Matuszkiewicz oraz flecistki Magdaleny Łapińskiej (obydwie są studentkami Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie).

 • Konkurs! „Okiem dziecka – najciekawsza atrakcja turystyczna w mojej Gminie”

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania (LGD) „Partnerstwo Sowiogórskie” ma przyjemność zaprosić uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie literacko – plastycznym:
  „Okiem dziecka – najciekawsza atrakcja turystyczna w mojej Gminie”.

 • Dzień Niepodległości - artystycznie i filmowo

  Z okazji obchodów Dnia Niepodległości, 10 listopada 2011 roku zapraszamy Państwa do udziału w programie artystycznym, przygotowanym przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. Tego dnia w naszej sali widowiskowej repertuar muzyki poważnej zaprezentują artystki, studentki Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie - pochodząca z Nowej Rudy Karolina Matuszkiewicz (skrzypce) oraz Magdalena Łapińska (flet) z Tomaszowa Lubelskiego. Ze specjalnym pokazem dla mieszkańców naszej gminy wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Nowa Ruda".

 • Taniec orientalny - grupa dla dorosłych

  Uruchomiona pod koniec września br. sekcja Tańca Orientalnego spotkała się ze sporym zainteresowaniem mieszkanek Ludwikowic Kłodzkich i okolic. Zawiązała się prężna grupa młodzieżowa, a przy okazji pojawiła się potrzeba stworzenia odrębnej grupy dla dorosłych pań. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkie panie chcące podjąć naukę tańca orientalnego w grupie dorosłej, na pierwsze zajęcia, które rozpoczną się 7 listopada o godzinie 20.00 w sali nr 22. Odpłatność za naukę, podobnie jak w grupie młodzieżowej wynosi 30 zł za miesiąc. Zajęcia prowadzi Pani Agnieszka Bekalarczyk. W rozwinięciu grafik zajęć.

 • Kick Boxing w Bożkowie

  Miło nam poinformować, że z początkiem listopada 2011 roku uruchamiamy sekcję Kick Boxingu dla mieszkańców Bożkowa i okolic. Zajęcia odbywać się będą w każdy poniedziałek i środę, w godzinach 19.45 - 20.45 w Sali Wiejskiej (Bożków 72a). Treningi, podobnie jak w sekcji w Ludwikowicach poprowadzi instruktor Łukasz Garncarz, a odpłatność także wyniesie 40 zł za miesiąc. Informujemy, że do udziału w sekcji mogą się zapisywać osoby mające ukończone minimum 12 lat. Pierwszy trening i spotkanie organizacyjne w Bożkowie odbędzie się 2 listopada (godz. 19.45). Zapraszamy! Grafik zajęć w rozwinięciu.

 • "SĄSIEDZKI" PROJEKT - ZAKOŃCZONY

  W piątek 7 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie; odbyła się konferencja podsumowująca polsko -czeski projekt "Tak jak Pat i Mat". Nazwa wywodzi się z Czech i stanowi tytuł animacji, w polsce znanej jako - "Sąsiedzi". Jednakże czteroletnie działania "projektowe" przedstawiały się zdecydowanie bardziej korzystnie, niż w wyżej wspomnianej bajce. Różnicę w oryginale stanowiła także; obok Gminy Miejskiej Nowa Ruda(partnera wiodącego) i miasta Broumov, obecność trzeciego "sąsiada" - Gminy Wiejskiej Nowa Ruda.

 • Napisz artykuł - zdobądź nagrody

  Komisariat Policji w Nowej Rudzie ogłasza konkurs pn. „PRACA MIERNIKIEM WARTOŚCI CZŁOWIEKA” adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z miasta i gminy Nowa Ruda.

 • "Październik miesiącem Dobroci dla Zwierząt"

  Pażdziernik to miesiąc, który został ustanowiony MIESIĄCEM DOBROCI DLA ZWIERZĄT. Biblioteka Publiczna w Ludwikowicach Kł. wraz z Zespołem Szkolno - Przedszkolnym w Ludwikowicach Kł. szczególnie stara się pamiętać o zwierzętach i w związku z tym przygotowała kilka imprez promujących ten szczególny miesiąc.

 • Konkurs plastyczny "Mój Pupil -Zwierzak"

  Jesteś uczniem, przedszkolakiem? Czytasz książki? Lubisz malować ?

  Masz ukochanego zwierzaka lub marzysz o nim ?

  Weź udział w konkursie organizowanym przez Twoją Bibliotekę  Publiczną przy CKGNR w Ludwikowicach Kł. oraz Szkołę Podstawową w Ludwikowicach  Kł.i namaluj pracę plastyczną. Tematem konkursu jest praca plastyczna przedstawiająca zwierzaka - bohatera książki bądź też posiadanego lub wymarzonego pupila i nadanie mu orginalnego imienia.

 • Cykl Nordic Walking zakończony - zwycięzcy nagrodzeni

  2 października br. dobiegł końca cykl zmagań pn.  „Sowiogórski Nordic Walking - Marsz na Wielką Sowę”. Ostatnia, trzecia edycja marszu odbyła się w Lasocinie, a konkretnie w przepięknym gospodarstwie Agroturystycznym „Cicha Woda”. Po raz kolejny pogoda rozpieszczała organizatorów z Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda oraz co najważniejsze - zawodników, którzy w liczbie 43 stawili się na linii startu tradycyjnie o godzinie 11.00. Tym razem organizatorzy zmienili nieznacznie początek zmagań, oddzielając start mężczyzn i kobiet. Przed rozpoczęciem marszu nie zabrakło oczywiście profesjonalnej rozgrzewki wraz  z pokazem techniki Nordic Walking, prowadzonej przez wykwalifikowanego instruktora.

 • "Bieg po Zdrowie" - relacja

  W pierwszy dzień października w słoneczny sobotni poranek odbył się "Bieg po Zdrowie". Punktualnie o godzinie 10.00 wystartowali pierwsi uczestnicy tych sportowych zmagań. Organizatorzy przygotowali ciekawą trasę na boisku przy Centrum Kultury, która na pierwszy rzut oka wydawała się bardzo prosta, ale w późniejszym czasie okazało sie, że była jednak bardzo wymagająca.

 • III Edycja Biegu Przełajowego po Zdrowie

  Zapraszamy na III Edycję Biegu Przełajowego po Zdrowie im. Św. Michała Archanioła, który odbędzie się w najbliższą sobotę 1 października br. w Ludwikowicach Kłodzkich na boisku sportowym przy ul. Fabrycznej. Start o godz. 10.00.

 • Kalendarz PIĄTKÓW NA SPORTOWO

  Uwaga! W załączniku udostępniamy do pobrania aktualny kalendarz imprez sportowych Uczniowskiego Sowiogórskiego Klubu Sportowego Gminy Nowa Ruda. Imprezy te organizowane są pn. Piątki na sportowo. Zapraszamy do udziału!!!

 • Graficiarze stworzyli "Zaczarowany las"

  W miniony weekend (23-25 września 2011r.) do Ludwikowic Kłodzkich przyjechali malarze murali (graffiti), zrzeszeni pod nazwą Grupa Kotlina. Artyści pochodzą głównie z Kłodzka, a odwiedzili gminę Nowa Ruda na zaproszenie dyrektora Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda - Piotra Postrożnego. Młodzi, utalentowani ludzie, którzy oprócz sztuki graffiti zajmują się także fotografią, grafiką, filmem, organizacją wystaw i koncertów, przez 3 dni stworzyli ogromną pracę w technice graffiti, zamieniając nudną i zniszczoną ścianę Sali Widowiskowej przy ul. Fabrycznej w piękny "Zaczarowany las".

 • Rozpoczęły się rozgrywki w Tenisie Stołowym

  W inauguracyjnym meczu o mistrzostwo IV Ligi Dolnośląskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego, który odbył się  24 września br. udanie wystartowała drużyna Uczniowskiego Sowiogórskiego Klubu Sportowego Gminy Nowa Ruda pokonując drużynę GLK „Sowa” Lutomia w stosunku 10:6.

 • Marsz na Sowę - II edycja za nami

  W niedzielę, 25 września b.r., przy wspaniałej, istnie letniej pogodzie, odbyła się II edycja "Marszu na Wielką Sowę", zorganizowanego w ramach cyklu "Sowiogórski Nordic Walking". Tym razem start usytuowany był przy Schronisku "Orzeł", powyżej Przełęczy Sokolej. Na liście startowej znalazło się 42. zawodników i zawodniczek. Przed startem, na tarasie widokowym, z którego rozciąga się przepiękna panorama otaczających gór, odbył się pokaz technik Nordic Walking oraz rozgrzewka, którą poprowadził instruktor Radosław Legieć. Punktualnie o godzinie 11.00 zawodnicy ruszyli na trasę, która po przejściu dystansu 6,5 km kończyła się na szczycie Wielkiej Sowy.

 • Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

  Już 17 października o godzinie 9.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kłodzkich z pisarzem   Wiesławem Drabikiem. Wszystkich  chętnych Serdecznie Zapraszamy!!!

 • Tydzień Zakazanych Książek

  Tydzień Zakazanych Książek wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i jest ściśle związany z pierwszą poprawką do amerykańskiej Konstytucji, która mówi o wolności słowa.

 • "Historia widokówkami malowana - pozdrowienia z Gór Sowich"

  "Kamienie milowe-historia,kultura, nauka" - to hasło tegorocznych obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce - największego w Europie projektu kulturalno-edukacyjnego.

 • "Pinokio" - historia kukiełki która chciała być chłopcem

  21 września do Biblioteki w Ludwikowicach Kł. przyjechał teatr ART-RE z Krakowa ze spektaklem "Pinokio" przygotowanym na podstawie bajki  włoskiego prozaika Carla Collodiego.

 • Graffiti Jam w piątek i sobotę

  W nadchodzący piątek i sobotę (23 i 24 września) do Ludwikowic przyjedzie grupa malarzy graffiti "Kotlina" z Kłodzka. Młodzi, utalentowani artyści będą przez 2 dni malować piękne, bajkowe graffiti (zaczarowany las) na ścianie Sali Sportowej Centrum Kultury (ul. Fabryczna 2, od strony placu zabaw). Do pomalowania będą mieli ponad 100 m kw powierzchni. Grupa rozpocznie pracę w piątek po południu i będzie malowała do późnego wieczora. Prace kontynuowane będą w sobotę od rana. Zarówno malarzom jak i publiczności towarzyszyć będzie dobra muzyka, a także ognisko (zabierzcie ze sobą kiełbaski).

 • UWAGA – KOMUNIKAT

  Z dniem 28 września br. (środa) rozpoczynamy cykl imprez dla szkół podstawowych i gimnazjalnych p.n. „PIĄTKI NA SPORTOWO”. Nasze propozycje, to piłka nożna, piłka siatkowa, koszykówka i tenis stołowy. Oczywiście dla dziewcząt i chłopców oraz w tych miejscowościach Gminy Nowa Ruda, w których jest odpowiednia baza sportowa.

  Wkrótce zamieścimy kalendarz imprez i regulaminy rozgrywek w poszczególnych dyscyplinach.

 • Gminne Jesienne Biegi Przełajowe rozstrzygnięte

  16 września br. przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się Gminne Biegi Przełajowe. Miejscem zawodów podobnie jak w roku ubiegłym był Park na terenie Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie. Biegi organizował pan Henryk Strzelczak z Uczniowskim Sowiogórskim Klubem Sportowym Gminy Nowa Ruda przy współudziale Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda.

 • Ruszają sekcje i koła zainteresowań

  Ostatni tydzień września to czas, kiedy po wakacyjnej przerwie do naszego Centrum Kultury powracają wszystkie sekcje i koła zainteresowań. W rozpoczętym niedawno roku szkolnym 2011/2012 chcemy w jeszcze większym zakresie zapewnić organizację czasu zarówno młodym jak i nieco starszym (aczkolwiek młodym duchem) mieszkańcom gminy Nowa Ruda i okolic. Dlatego oprócz dobrze już znanych z poprzedniego sezonu zajęć, proponujemy zupełnie nowe formy ciekawego i aktywnego spędzania czasu po szkole i pracy. Do nowości należą z pewnością: sekcja kick boxingu, kurs tańca orientalnego, treningi Nordic Walking, czy choćby biegi przełajowe i piłka halowa. Chcemy także zachęcić dorosłych do wzięcia udziału w warsztatach ceramicznych, w których do tej pory udział brały tylko dzieci.

 • Gminne Jesienne Biegi Przełajowe

  16 września br. o godzinie 12.00 zorganizowane zostaną Gminne Jesienne Biegi Przełajowe. Zawody odbędą się w Bożkowie na stadionie przy Zespole Szkół Agrotechnicznych. W biegach udział wziąć mogą wszyscy mieszkańcy Gminy Nowa Ruda. Zgłoszenia i zapisy na biegi przyjmowane będą w dniu zawodów w Biurze Zawodów, które czynne będzie od godziny 10.45.

 • Nordic Walking - zapowiedź w Tv Sudeckiej

  Zbliża się termin rozpoczęcia cyklu zawodów pod nazwą "Sowiogórski Nordic Walking". Pierwsza odsłona już w najbliższą sobotę o godzinie 11.00 na Przełęczy Walimskiej. Do pokonania dystans 6,4 km, meta oczywiście na szczycie Wielkiej Sowy. Biuro zawodów czynne będzie już od godziny 9.00. Szczegółowy opis zawodów oraz regulamin znajdziecie pod tym linkiem. Poniżej zamieszczamy zapowiedź zawodów, która pojawiła się dziś w Telewizji Sudeckiej.

   

 • Pogodne święto plonów

  Przepiękne wieńce dożynkowe, setki osób w barwnym korowodzie, śpiewy, tańce i wspaniała pogoda. Tak w skrócie można podsumować Dożynki Gminne, które w minioną niedzielę odbyły się w Jugowie.

 • Spotkanie autorskie z Tadeuszem Biedą

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich zaprasza na spotkanie autorskie z Tadeuszem Biedą oraz otwarcie wystawy Historia widokówkami malowana – pozdrowienia z Gór Sowich, które odbędzie się 15 września 2011 roku o godz. 17.00 w czytelni biblioteki publicznej w Ludwikowicach Kłodzkich.

 • Marsz na Sowę - zawody Nordic Walking dla wszystkich!

  W ostatnich latach dużą popularność wśród ludzi aktywnych zdobył tzw. Nordic Walking, czyli forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Także na terenie naszej gminy można spotkać coraz więcej entuzjastów tego sportu. Korzystając z przepięknych, górskich szlaków oraz potencjału drzemiącego w mieszkańcach gmin położonych w okolicach Gór Sowich, proponujemy udział w cyklu zawodów Nordic Walking, przeznaczonych dla amatorów. "Marsz na Sowę" - bo tak nazwaliśmy cykl naszych imprez - polegać będzie na zdobyciu szczytu, startując z trzech różnych miejsc.

 • Dożynki Gminne w Jugowie

  Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w Dożynkach Gminnych, które odbędą się już w najbliższą niedzielę (4 września) na terenie Parku Nadleśnictwa w Jugowie. W programie uroczystości msza święta w kościele św. Katarzyny w Jugowie, barwny korowód ulicami Jugowa, występy Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Nowa Ruda, koncert Orkiestry Policyjnej w Wrocławia. Wieczorem po raz pierwszy mieszkańcy gminy będą mieli okazję wysłuchać Piosenek Karczemnych w wykonaniu organizatorów Noworudzkiej Karczmy Piwnej. Na zakończenie czas umilał będzie zespół ABC. Jak zwykle nie zabraknie stoisk gastronomicznych i atrakcji dla dzieci. Zapraszamy serdecznie!

 • Moonfog Festival

  Jako partner wydarzenia, w imieniu Stowarzyszenia Moonfog Art. zapraszamy na II edycję Festiwalu Moonfog, który odbędzie się już w najbliższy weekend (26-27 sierpnia) na Twierdzy w Srebrnej Górze. Szczegółowy program oraz ceny biletów przedstawione są na plakacie obok lub na stronie www.moonfogfest.com

 • Tropikalna Wielka Sowa

  21 sierpnia br. odbył się II „BIEG NA WIELKĄ SOWĘ” – bieg górski w stylu alpejskim pod Patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Organizatorem zawodów podobnie jak w roku ubiegłym było Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich. Mimo potwornego upału w zawodach wystartowało prawie 140 osób z Polski i Niemiec. Wszyscy dobiegli do mety, a zwycięzcami tego bardzo trudnego biegu zostali Izabela Zatorska i Dariusz Kruczkowski.

 • Wakacje na sportowo

  W dniach 10 i 11 sierpnia br. dwumeczem pomiędzy Jugowem i Woliborzem zakończył się wakacyjny cykl rozgrywek piłki nożnej dla dzieci i młodzieży. Organizatorem i pomysłodawcą zawodów było Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, a rozgrywki trwały równy miesiąc gromadząc prawie 60 chłopców i 3 dziewczynki.

 • Tanecznie, muzycznie i kabaretowo w Jugowie

  12 sierpnia br. w słoneczne, letnie popołudnie, punktualnie o godzinie 15.00 rozpoczął się XIX Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Folklor Pod Kalenicą”. Jak co roku impreza odbyła się w przepięknym Parku Nadleśnictwa w Jugowie.

 • Kabaret DNO, Jorrgus i Folklor Pod Kalenicą

  Tradycyjnie w połowie sierpnia na terenie gminy Nowa Ruda gościć będą zespoły folklorystyczne. Podobnie jak w poprzednich latach, Międzynarodowy Festiwal Folkloru na jeden dzień zawita do Jugowa, gdzie na terenie Parku w Nadleśnictwie odbędzie się "Folklor Pod Kalenicą". Tym razem 12 sierpnia na scenie zaprezentują się barwne zespoły z Grecji, Senegalu oraz Polski (ZPiT "Nowa Ruda"). Ich występy poprzedzone zostaną prezentacją Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Nowa Ruda. Po zakończeniu części folklorystycznej wystąpi gwiazda wieczoru - Kabaret DNO. Następnie przyjdzie czas na muzyczne i taneczne szaleństwo ze znanym, disco polowym zespołem Jorrgus.

 • UWAGA! Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Trwa!

  Zapraszamy do kolejnych edycji piłkarskiego "Turnieju Wakacyjnego". Już od 28 i 29 odbędą się kolejne turnieje w Juguowie oraz w Woliborzu na boiskach wielofunkcyjnych.

 • Turniej piłki nożnej chłopców

  Już w nadchodzącym tygodniu w dniach od 19 do 22 lipca br. na boiskach wielofunkcyjnych w Jugowie oraz w Woliborzu rozegrane zostaną otwarte Turnieje piłki nożnej chłopców. Do udziału zapraszamy wszystkich chłopców w wieku od 8 do 15 lat. Szczegóły w rozwinięciu.

 • Zdecydowało 6 setnych sekundy!

  93 zawodników i zawodniczek stanęło w minioną sobotę (2.07) na starcie Mistrzostw Dolnego Śląska w Jeździe Indywidualnej na Czas - MTB Wielka Sowa. Przy sprzyjającej pogodzie (bez upałów i przy braku opadów) dokładnie w południe na trasę wyruszył pierwszy zawodnik. Każdy kolejny pojawiał się na linii startu z minutowym opóźnieniem. Sportowcy rywalizowali na ciężkiej, mającej 8,8 km długości trasie w 13-tu kategoriach (młodzicy, młodziczki, juniorzy młodsi, juniorki młodsze, juniorzy, juniorki, elita mężczyzn, elita kobiet, masters mężczyzn, masters kobiet, open mężczyzn, open kobiet i kategoria leśników). Spośród całej stawki, wyścig ukończyło 88-miu zawodników, 5-ciu wycofało się na trasie.

 • Rock Stok za nami

  Podobnie jak w ubiegłym roku, pogoda nie rozpieszczała fanów muzyki rockowej, przybyłych na drugą edycję koncertów "Rock Stok" (finansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu "Tak jak Pat i Mat"). O ile jednak rok temu na imprezie w Jugowie skończyło się oberwaniem chmury i zalaniem sprzętu, o tyle w tym roku na terenie "Harendy" deszcz nie był aż tak intensywny i przeplatał się chwilami z zupełnie bezchmurnym niebem i przyjemną słoneczną pogodą.

 • MTB Wielka Sowa już 2 lipca

  W pierwszą sobotę lipca (2.07.2011) zapraszamy wszystkich  miłośników kolarstwa na MTB Wielka Sowa -  Mistrzostwa Dolnego Śląska w Jeździe Indywidualnej na Czas. Zawodnicy i zawodniczki, startujący w 6-ciu kategoriach wiekowych, zmierzą się z bardzo stromym podjazdem o długości 8,8 km (start z CRK Harenda, meta na szczycie Wielkiej Sowy). We wszystkich kategoriach przewidzieliśmy nagrody finansowe za pierwsze 3 miejsca. Biuro zawodów czynne będzie w godzinach 9.30 - 10.30, tam też odbędą się zapisy zawodników. Start pierwszego zawodnika przewidziany  jest na godzinę 12.00.

 • Spotkanie z Olgą Szonową

  16 czerwca  b.r.w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda mogliśmy wysłuchać wykładu Olgi Szonowej, badaczki zajmującej się śladami GUŁAGU na terenie dawnego Związku Radzieckiego, oraz zobaczyć wystawę Pana Olega Ugriumowa " Zima: Nadmiar bieli".

 • 303 Triduum Bożkowskie

  W dniach 24-26 czerwca b.r. odbędzie się 303 Triduum Bożkowskie, organizowane przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, Stowarzyszenie Radość, Sołwctwo Bożków, Wójta Gminy Nowa Ruda oraz Parafię św. Piotra i Pawła w Bożkowie. Główną atrakcją wydarzeń będzie występ znanego, polskiego tenora, mieszkającego obecnie w Belgii - Marka Torzewskiego. Szczegółowy program przedstawiamy w rozwinięciu.

 • Rock Stok i Moto Devil Show

  Ostatni weekend czerwca, a co za tym idzie pierwszy weekend wakacji będzie okazją do wyśmienitej zabawy przy rockowych rytmach. W dniach 24-25.06.2011 Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda oraz Pub "Izi Rajder" ze Świdnicy zapraszają na teren ośrodka Harenda w Ludwikowicach Kłodzkich, gdzie w przepięknych okolicznościach przyrody, nad brzegiem uroczego zalewu odbędzie się połączona edycja koncertów "Rock Stok" i zlotu motocykli "Moto Devil Show". Oprócz wielu atrakcji związanych z pokazami motocykli, konkursów itp. usłyszeć będzie można mnóstwo zespołów z Polski i Czech. Mamy nadzieję, że dopisze zarówno pogoda jak i publiczność. Program imprezy w rozwinięciu.

 • Sekcje zakończyły sezon

  W czwartek 16 czerwca miało miejsce oficjalne zakończenie działalności sekcji Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. Po raz ostatni przed wakacyjną przerwą spotkali się instruktorzy, dzieci i młodzież oraz pracownicy Centrum Kultury. Przy muzyce i wspólnym ognisku rozpalonym przed budynkiem CK, dykrektor Piotr Postrożny wręczył podziękowania za całoroczną pracę wszystkim instruktorom, a na ręce uczestników sekcji przekazał pamiątkowe dyplomy, życząc wszystkim udanych wakacji i ponownego spotkania we wrześniu.

 • Dzień otwarty na torze NRCteam

  Wszystkich zainteresowanych modelarstwem kołowym rc serdecznie zapraszamy 23 czerwca 2011r. w godz. 14:00 - 19:00 na Dzień Otwarty na torze NRCteam w Ludwikowicach Kłodzkich przy ul. Głównej 58 a. Wszyscy, którzy przybędą na nasz tor będą mieli okazję poprowadzić własnoręcznie model samochodu rc o napędzie elektrycznym w skali 1:16 . Osoby posiadające własne modele zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach NitroTek Cup 2011, które zostaną rozegrane podczas tej imprezy. Na zawodach obowiązują przepisy cyklu NRCteam Challenge 2011, zgłoszenia i biuro zawodów na miejscu.

 • Zaproszenie na spotkanie

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. zaprasza na spotkanie z Olgą Szonową, autorką opracowania  dotyczącego Jareńska we "Wspomnieniach Sybiraków" t. II, Jerzego i Janusza Kobrynia, oraz otwarcie wystawy " Nadmiar bieli " Olega Ugriumowa, autora rozdziału we "Wspomnieniach Sybiraków" t. II dotyczącego deportacji w rejonie lenskim. Zapraszamy serecznie wszystkich chętnych na spotkanie 16 czerwca ( czwartek) na godz. 17.00, czytelnia biblioteki przy CKGNR w Ludwikowicach Kł. Więcej informacji w zaproszeniu.

   

 • Konkurs "BARWY LASU na terenie GMINY NOWA RUDA" - rozstrzygnięty !

  W dniu 8.06.2011 roku został rozstrzygnięty XIII Gminny Konkurs Plastyczny "BARWY LASU NA TERENIE GMINY NOWA RUDA". Konkurs został zorganizowany przez Bibliotekę przy CKGNR w Ludwikowicach Kł. i Nadleśnictwo Jugów przy okazji obchodów Międzynarodowego roku Lasów 2011. Celem konkursu było zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na znaczenie lasów w przyrodzie i w życiu człowieka.

   

 • Do wynajęcia kawiarnia w Centrum Kultury

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich osiadamy do wynajęcia lokal o powierzchni użytkowej 105,7 m2, z przeznaczeniem na prowadzenie działalności gastronomicznej (kawiarnia, pub, galeria). Lokal posiada zaplecze kuchenne dla małej gastronomii, dwie nowe toalety, komplet nowych stołów i krzeseł, system alarmowy i monitoring K2 oraz zainstalowaną TV przemysłową. Stan techniczny lokalu jest bardzo dobry - remont generalny przeprowadzony był w 2010 roku (nie wymaga wkładu własnego). Lokal umiejscowiony jest na parterze Centrum Kultury w Ludwikowicach Kłodzkich, przy ul. Fabrycznej 2 (przy drodze wojewódzkiej nr 381 na trasie Kłodzko - Wałbrzych), posiada odrębne wejście z zewnątrz, a także przejście bezpośrednio w budynku. Istnieje możliwość korzystania z ogrodu i placu zabaw znajdującego się na tyłach budynku. Przed budynkiem istnieje parking na 10 aut.Oferty wynajmu prosimy kierować na adres:

 • Motocykle i mocne brzmienia

  Dwa dni koncertów rockowych, połączonych z pokazami motocykli - to wszystko czeka na mieszkańców gminy Nowa Ruda i okolic już pod koniec czerwca. Dokładnie w dniach 24-25.06.2011 r. Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda organizuje bowiem "Rock Stok" oraz "Moto Devil Show". Te dwie imprezy jeszcze w roku ubiegłym odbywały się osobno, ale w tym roku postanowiliśmy je połączyć, uzyskując w ten sposób dwudniową, dużą imprezę w plenerze. Już dziś zapraszamy zatem wszystkich miłośników motorów i mocnych brzmień do wzięcia udziału w tej imprezie. 24-25 czerwca, Harenda, Ludwikowice Kłodzkie. Szczegóły dotyczące programu oraz plakat zamieścimy już wkrótce.

 • Spotkanie przedszkolaków w bibliotece

  3 czerwca  bibliotekę w Ludwikowicach odwiedziły przedszkolaki z grupy starszaków. Dla wielu z nich było to pierwsze spotkanie z biblioteką, w czasie którego dowiedziały się m.in. czym jest biblioteka, jakie są rodzaje książek dla dzieci, po co w książkach są pieczątki i karty, co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem.

 • Wycieczka do Brukseli na zaproszenie europosła Piotra Borysa.

  W dniach 28.05 - 31.05.2011 r. zwycięzcy konkursu " Wiedzy o Unii Europejskiej" : Klaudia Chmielewska, Aleksandra Lewicka, Justyna Poźniak i Szymon Niebora wraz z opiekunem odwiedzili Parlament Europejski spotkali się z europosłem Piotrem Borysem, który objął wyjazd swoim patronatem i był jego fundatorem. Chociaż podróż przez Niemcy i Belgię była męcząca, to Bruksela przywitała nas słońcem. Na miejscu powitała nas asystentka pana posła i stażyści, którzy opiekowali się naszą grupą wspaniale, aż do końca pobytu za co serdecznie dziękujemy.

   

 • Gminny Dzień Dziecka

  W dniu Międzynarodowego Dnia Dziecka, na boisku przy Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich odbyły się gminne obchody święta naszych milusińskich. Komitet organizacyjny, w skład którego wchodzili: Wójt Gminy Nowa Ruda, Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci, Niepubliczna Szkoła Specjalna, Sołectwo Ludwikowice oraz Szkoła Podstawowa z Ludwikowic, przygotował wiele atrakcji i kilka godzin wspaniałej zabawy.

 • Ostatnie Mini Zawody w Centrum Kultury

  Mimo deszczowej pogody za oknem frekwencja na ostatnich, 7 Mini Zawodach CKGNR nie była zbyt wielka. Do zawodów przystąpiła grupa 10 zawodników: 7 osób w klasie E-10TC Hobby Junior i 3 w klasie 1:16 Truck. Na starcie stanęli w komplecie zawodnicy walczący o czołowe miejsca w ogólnym rankingu, ale także pojawił się nowy, po raz pierwszy startujący w zawodach pasjonat modeli – Filip.

 • Festyn Rodzinny w Ludwikowicach Kłodzkich

  W sobotę 28 maja na terenie Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kłodzkich odbył się Festyn Rodzinny. Impreza zorganizowana przez Szkołę Podstawową, Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda oraz miejscowe Sołectwo, poprzedzona została rozegraniem "Biegu po zdrowie".

 • Ostatnie Mini Zawody przed wakacjami

  28 maja 2011r. (sobota) od 13:00 do 19:00 w sali CKGNR w Ludwikowicach Kłodzkich przy ul. Fabrycznej 2 zostaną rozegrane ostatnie przed wakacjami 7 Mini Zawody CKGNR. Zawody są organizowane głównie dla dzieci z Sekcji Modelarskiej RC przy CKGNR, ale zapraszamy też wszystkie osoby, które dysponują modelem elektrycznym on-road w skali 1:10 i 1:18 lub modelem elektrycznym off-road w skalach 1:18 lub 1:16.

 • Festyn Rodzinny oraz "Bieg po Zdrowie" już 28 maja!

  Zapraszamy całe rodziny do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu przy atrakcjach sportowych i nie tylko! Już 28 maja o godzinie 15.00 na terenie Szkoły Podstawowej odbędzie się "Festyn Rodzinny" oraz zaległy "Bieg po zdrowie". Szczegóły imprezy po rozwinięciu.

 • Morderczy maraton w Górach Sowich

  Ponad stu zawodników i zawodniczek stawiło się w minioną sobotę na starcie Mistrzostw Polski w Długodystansowym Biegu Górskim. Wyczerpujący maraton górski, zorganizowany przez Wójta Gminy Nowa Ruda, Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda oraz Towarzystwo Sportowe "Wałbrzych", rozegrany został na dystansie 28 km, w postaci dwóch pętli w okolicach Ludwikowic Kłodzkich, Sokolca i szczytu Wielkiej Sowy. Nie wszyscy uczestnicy biegu ukończyli rywalizację, mordercze podbiegi i przewyższenia okazały się być ponad siły niektórych biegaczy.

 • Sekcja Fotograficzna

  Propozycja Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda dla dzieci i młodzieży, której pasją jest fotografia cyfrowa i jej obróbka. Głównym zadaniem Sekcji Fotograficznej jest zapoznanie z podstawowymi zagadnieniami z dziedziny fotografii.

 • ...wiedzieliśmy, że do Polski wrócimy...

  Serdecznie zapraszamy już teraz na fascynujące spotkanie 6.04.2011 r. na godz. 11.00 do czytelni biblioteki. Odbędzie się wówczas promocja książki pt. " Wspomnienia Sybiraków, część druga", wydanej przez Koło Związków Sybiraków w Bystrzycy Kłodzkiej. Tom I tego obszernego wydawnictwa ukazał się w  roku 2008 z okazji 80. rocznicy powstania Związku Sybiraków, t. II w  2010 roku. Prezentacja książki  dokonana zostanie przez  redaktorów ojca i syna Jerzego i Janusza Kobryniów, której towarzyszyć będzie projekcja filmowa dotycząca miejsc zesłań Polaków.

   

 • Poezja Czesława Miłosza

  Gminny Konkurs Recytatorski  "Poezja Czesława Miłosza" odbył się w dniu 18 maja 2011 r. w Czytelni Biblioteki Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich. W eliminacjach wzięły udział Szkoły Podstawowe z: Bożkowa, Włodowic, Ludwikowic, Woliborza oraz Gimnazjum z Bożkowa, Jugowa i Ludwikowic.

   

   

 • Oni pojadą do Brukseli

  12 maja 2011 r. w czytelni biblioteki został przeprowadzony konkurs „Wiedzy o Unii Europejskiej” aby wyłonić 4 zwycięzców, którzy pojadą do Brukseli. Reprezentanci trzech gimnazjów (po 6 osób z każdego gimnazjum) podczas finałowego etapu konkursu odpowiadali na wiele różnorodnych pytań przygotowanych w formie quizu.

 • Rok 2011 - Rokiem Czesława Miłosza

   

  Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 8 października 2010 r. podjął uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2011 - Rokiem Czesława Miłosza. Ogłaszając Gminny Konkurs Recytatorski  dla szkół chcemy w ten sposób w setną rocznicę urodzin poety, oddać hołd jednemu z najwybitniejszych twórców naszych czasów, który na trwałe wpisał się w dwudziestowieczną literaturę polską i światową. Konkurs odbędzie się dnia 18.05.2011 o godz. 10.00 w czytelni CKGNR, pod patronatem Wójta Gminy Nowa Ruda Sławomira Karwowskiego.Zgłoszenia należy przesyłać do 13 maja 2011 roku.Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.Regulamin zamieszczony jest na stronie biblioteki.

 • Spotkania z okazji Dnia Kobiet w bibliotekach ?

  Biblioteka w Woliborzu serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie   8 marca przy kawie na godz.18.00, Atrakcją będzie miła rozmowa na temat urody z zaproszoną panią kosmetyczką. Również biblioteka  w Jugowie zaprasza  na wystawę rękodzięła na godz. 16.00 wszystkie czytelniczki.

 • Zawody Wędkarskie - relacja + video

  W minioną niedzielę (8 maja 2011r.) zostały rozegrane IV Sowiogórskie Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Nowa Ruda Sławomira Karwowskiego. Organizatorem zawodów było Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda wraz z Kołem PZW „Sum" z Nowej Rudy. Gościem honorowym zawodów był senator RP Stanisław Jurcewicz. Pogoda tym razem nie dopisała, wiał lekki wietrzyk, poranek był dość chłodny, na dodatek z mżawką. Do konkursu przystąpiło 44 zawodników z pobliskich kół wędkarskich, w tym 6 juniorów.

 • Mistrzostwa Polski w Długodystansowym Biegu Górskim

  W połowie maja do gminy Nowa Ruda zawita impreza sportowa w randze Mistrzostw Polski ! Dzięki bardzo udanej, zeszłorocznej edycji "1. Biegu na Wielką Sowę", która została niezwykle wysoko oceniona przez Polski Związek Lekkiej Atletyki i środowisko biegaczy (drugie miejsce wśród biegów górskich w Polsce - nagroda Srebrnej Kozicy), w tym roku PZLA zaproponował nam organizację prestiżowej imprezy - Mistrzostw Polski w Długodystansowym Biegu Górskim (dystans ok. 28 km i przewyższenie min. 1000 m.).

 • Zawody o Puchar Rymarza

  Zapraszamy wszystkich na zawody narciarskie w slalomie gigancie o Puchar Burmistrza Bielawy i Wójta Gminy Nowa Ruda, które odbędą się 12 i 13 marca na Przełęczy Jugowskiej.

 • IV Sowiogórskie Zawody Wędkarskie

  W niedzielę 8 maja 2011 roku wraz z Kołem PZW "Sum" z Nowej Rudy, organizujemy IV Sowiogórskie Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Nowa Ruda - Sławomira Karwowskiego. Zapisy zawodników od godz 7.00 do godz. 8.00, rozpoczęcie rywalizacji od godz. 9.00 nad Zalewem w Dzikowcu. Dla uczestników przewidziane są puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe (losowanie nagród po rozdaniu pucharów). Po zakończeniu zawodów zapraszamy na wspólne ognisko. Gościem honorowym zawodów będzie Senator Stanisław Jurcewicz. Wstęp bezpłatny - zapraszamy !

 • Mistrzostwa Gminy Nowa Ruda w Tenisie Stołowym

  W sobotę 12 marca 2011 r. o godz. 14.00 w sali widowiskowo-sportowej Centrum Kultury w Ludwikowicach Kłodzkich odbędą się Mistrzostwa Gminy Nowa Ruda w Tenisie Stołowym Kobiet i Mężczyzn.

 • 3 maja na sportowo

  Zapraszamy do wzięcia udziału w sportowym festynie z okazji obchodów 3 maja. Zaczynamy o godzinie 15.00 Ulicznym Biegiem po Zdrowie. Start wyścigu umiejscowiony będzie na parkingu przy Gimnazjum, meta na boisku Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kł. W tym też miejscu odbędą się pozostałe punkty programu, wśród których jest mecz piłki nożnej, pokazy modeli zdalnie sterowanych na asfalcie, zawody siłaczy, występy sekcji teatralnej i tanecznej działających przy Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda i wiele innych atrakcji. Dla najmłodszych przygotowane będą dmuchańce i stoiska z zabawkami, a także kolorowe malowanie twarzy. Znajdzie się też coś dla miłośników paint-balla. O gastronomiczną stronę imprezy zadba tym razem Klub Seniora "Iskierka", który zaserwuje smaczne kiełbaski z grilla, a także własne wypieki. Zapraszamy wszystkich chętnych do spotkania z nami w to majowe popołudnie. W razie niesprzyjającej aury, impreza obdędzie się w innym terminie.

 • DZIEŃ KOBIET - dzień dla ciała i dla duszy...

  8 marca, to najpiękniejszy dzień w roku, w którym kobiety mogą poczuć się wyjątkowo. Dlatego po raz kolejny mieszkanki Ludwikowic Kłodzkich i okolic spotkały się z okazji tego święta w naszym Centrum Kultury.

 • Dzień Kobiet w Centrum Kultury

  Z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet, Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich serdecznie zaprasza wszystkie panie na otwarcie wystawy prac pani Alicji Gorbacz - Palacios, połączone z kameralnym występem naszej sekcji muzycznej. Początek spotkania 8.3.2011 r. o godzinie 17.00 w kawiarni "Ibiza" na terenie Centrum Kultury (parter). Wstęp wolny, dla każdej pani lampka wina.

 • Wystawa malarstwa Alicji Gorbacz - Palacios

  Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy  malarstwa Pani Alicji Gorbacz - Palacios w kawiarni Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda  8 marca 2011 roku (wtorek) o godz 17.00 .

 • Relacja z Biegów w Bożkowie

  W dniu 20 kwietnia 2011 r. w Bożkowie na stadionie przy Zespole Szkół Agrotechnicznych odbyły się Wiosenne Strefowe Biegi Przełajowe oraz Sowiogórskie Wiosenne Biegi Przełajowe.
  Organizatorami imprezy byli:
  1. Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda,
  2. Dolnośląskie Zrzeszenie LZS Wrocław,
  3. Powiatowe Zrzeszenie LZS Kłodzko,
  4. Zespół Szkół Agrotechnicznych Bożków,
  5. Zespół Szkolno- Gimnazjalny w Bożkowie, 
  6. Uczniowski Sowiogórski Klub Sportowy Gminy Nowa Ruda,
  7. Gminne Zrzeszenie LZS Nowa Ruda.

 • Turniej strefowy piłki halowej chłopców

  Dnia 19-02-2011 r. w miejscowości Jaszkowa Dolna odbył się turniej strefowy piłki halowej chłopców z rocznika 1998 i młodszych. Zawody zorganizowane zostały przez Powiatowe Zrzeszenie LZS w Kłodzku. Startowały w nich 4 drużyny z powiatu kłodzkiego. Gminę Nowa Ruda reprezentowała drużyna Uczniowskiego Sowiogórskiego Klubu  Sportowego z Woliborza.

 • Teatrzyk dla dzieci "Wilk i Zając w mieście"

  Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 24 lutego punktualnie o godzinie 11.00 rozpoczęło się przedstawienie teatru Duet z Krakowa pt. "Wilk i Zając w mieście".

 • Udana świąteczna wystawa

  Sala widowiskowa Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich wypełniła się w ubiegłą niedzielę (10 kwietnia) do ostatniego wolnego miejsca. Wszystko za sprawą organizowanej po raz 15-sty Sowiogórskiej Wystawy Stołów Wielkanocnych. Swoje przepiękne, wielobarwne, tradycyjnie bogate w różnorakie świąteczne potrawy i ozdoby stoły wielkanocne, zaprezentowało 11 Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Nowa Ruda, które dzień wcześniej brały udział w podobnej wystawie o randze powiatowej w Wojborzu (gm. Kłodzko).

 • Sowiogórskie Mistrzostwa Off Road - X Rajd Kalenica

  W dniach 15-16 kwietnia b.r. na terenie gminy Nowa Ruda odbędzie się X edycja Rajdu Kalenica (Sowiogórskie Mistrzostwa Off Road). Jako instytucja wspierająca tą imprezę, organizowaną przez Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Dzikowca, serdecznie zapraszamy na nią wszystkich kibiców i pasjonatów motoryzacji. Jest to wydarzenie o charakterze przeprawowym, z podziałem na dwie klasy: ekstremalną (obowiązkowa wyciągarka) i wyczyn (trudny turystyk). Na trasie błoto, wąwozy, trawersy, strome zjazdy i podjazdy. Szczegółowe informacje o harmonogramie znajdują się w rozwinięciu.

 • VI Gminny Konkurs recytatorski dla przedszkoli - Poezja Ewy Szelburg - Zarembiny

  Dla uczczenia 25 rocznicy śmierci konkurs recytatorski, w tym roku będzie upamiętniał poezję Ewy Szelburg - Zarembiny, która pisała przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, o czym świadczy ogromna ilość tytułów. Zapraszamy wszyskie przedszkola do udziału. Więcej informacji TUTAJ.

 • XV Sowiogórska Wystawa Stołów Wielkanocnych

  10 kwietnia b.r. w sali widowiskowej Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich odbędzie się XV Sowiogórska Wystawa Stołów Wielkanocnych. Swoje świąteczne dzieła zaprezentują Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Nowa Ruda, które dzień wcześniej (9 kwietnia), wystawią stoły wielkanocne na podobnej imprezie o randze powiatowej w Wojborzu (gmina Kłodzko). Oprócz możliwości obejrzenia pięknej wystawy, będzie także możliwość wysłuchania koncertu muzyki dawnej (Misterium Pasyjne) w wykonaniu Zespołu Kameralnego "Cantate Domino", działającego przy Parafii św. Mikołaja w Nowej Rudzie. Dodatkową atrakcją będzie także konkurs na najładniejszą palmę, jak również kiermasz świątecznych wyrobów (m.inn. wielkanocnych ozdób ceramicznych). Serdecznie zapraszamy 10 kwietnia o godzinie 15.00 do sali widowiskowej CKGNR w Ludwikowicach Kłodzkich, wstęp wolny !

 • XIII Gminny Konkurs Plastyczny " Barwy Lasu Na Terenie Gminy Nowa Ruda".

  Tegoroczny już XIII Gminny konkurs plastyczny odbędzie się pod hasłem Międzynarodowego Roku Lasów ogłoszonego przez ONZ. Celem jest uświadomienie młodym pokoleniom roli lasów i leśnictwa dla współczesnego społeczeństwa, na terenie Gminy Nowa Ruda.Więcej informacji na stronie biblioteki!

 • Przywitaliśmy wiosnę

  Na wesoło powitali wiosnę mieszkańcy Ludwikowic Kłodzkich i Drogosławia, podczas zorganizowanej przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda imprezy o charakterze sportowo - quizowym. 21 marca, przy pięknie świecącym słońcu, o godzinie 16 rozpoczął się pięciobój wiosenny, w którym uczestniczyli w większości przedstawiciele Klubów Seniora "Iskierka" i "Stokrotka". Rywalizacja trwała ponad godzinę, a w ogólnej klasyfikacji, po podliczeniu punktów z pięciu konkurencji (strzelanie z karabinka, rzuty do tarczy, rzuty do kosza, strzały karne i mini kręgle) na podium stanęli:

   

 • Nudne ferie? To odpada !

  "Podróże do Krainy Śniegu" - pod takim hasłem odbyły się tegoroczne ferie w Bibliotece w Ludwikowicach Kł. Koniec ferii zbliża się wielkimi krokami. Nadchodzi czas na podsumowanie.

 • Wesołe Powitanie Wiosny

  Zapraszamy do Centrum Kultury na Wesołe Powitanie Wiosny. W najbliższy poniedziałek (21 marca) od godziny 16 na sali widowiskowej odbędą się turnieje sportowe i quizy dla młodzieży i seniorów oraz występy taneczne i wokalne. Podczas integracyjnego pięcioboju dla juniorów i seniorów, będzie się można zmierzyć w konkurencjach: rzut do kosza, strzelanie rzutów karnych, rzucanie lotkami (dart) oraz strzelanie z karabinka i kręgle. W międzyczasie odbędzie się także turniej warcabów oraz gra w "Państwa - Miasta". Dla wszystkich uczestników przewidzieliśmy pamiątkowe dyplomy i medale. Natomiast na scenie zaprezentują się sekcje taneczne z Gminnego Centrum Kultury w Radkowie, odbędzie się pokaz Tańca Orientalnego (sekcja MOK), a także występy wokalne naszej młodzieży. Całości towarzyszyć będzie muzyka o wiosennej tematyce. Na zakończenie spotkania, jeśli pogoda dopisze, zaprosimy na wspólne ognisko, podczas którego pożegnamy zimę.

 • 5. Mini zawody modeli RC

  19 marca 2011r. (sobota) od 13:00 do 19:00 w sali CKGNR w Ludwikowicach Kłodzkich przy ul. Fabrycznej 2 zostaną rozegrane 5. Mini Zawody sekcji modeli zdalnie sterowanych RC. Zawody są organizowane głównie dla dzieci z Sekcji Modelarskiej RC działającej przy naszym Centrum Kultury, ale zapraszamy też wszystkie osoby, które dysponują modelem elektrycznym on-road w skali 1:10 i 1:18 lub modelem elektrycznym off-road w skalach 1:18 lub 1:16. Dla modeli 1:10 dopuszczone są silniki klasy 540  Saturn 27T i zasilanie stick-pack NiMH 7,2V. Dla modeli w skali 1:18 i 1:16 silniki jak i zasilanie jest dowolne (klasa OPEN). Zawody będa rozegrane przy pomocy urządzenia liczącego Robitronic Lap Counter System.

 • Udany koncert Walentynkowy

  Pierwsza, rockowa impreza w Centrum Kultury w Ludwikowicach Kłodzkich przyciągnęła nieco ponad sto osób, spragnionych mocnych, gitarowych brzmień. W minioną sobotę (12 lutego) podczas walentynkowego koncertu "I love rock" w sali widowiskowej CKGNR, w około godzinnych występach zaprezentowały się zespoły: Punk.T (Bystrzyca), Klerofobia (Słupiec), Orchard (Świdnica) oraz Nurth (Wrocław).

 • Nowe sekcje w Centrum Kultury

  Na przełomie lutego i marca b.r. w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda uruchomione zostaną kolejne sekcje. Do grona instruktorów placówki dołączyła bowiem pani Agnieszka Dratwa, choreograf i instruktor tańca, odpowiedzialna między innymi za choreografię do słynnego ostatnio na naszym terenie musicalu „Romeo i Julia”.

 • Relacja z Indywidualnych Mistrzostw Gminy Nowa Ruda w Tenisie Stołowym

  Indywidualne Mistrzostwa Gminy Nowa Ruda w Tenisie Stołowym przeprowadzone w dniu 12-03-2011 r. w Sali widowiskowo-sportowej CKGNR w Ludwikowicach Kłodzkich przyciągnęły około 30 żądnych rywalizacji zawodników i zawodniczek. Turniej rozegrany został w podziale na pięć kategorii. Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w każdej z kategorii Organizatorzy wręczyli medale i dyplomy.