A A A

ROK 2011 w Bibliotece w Ludwikowicach Kłodzkich

 • "Wesołe Zabawy z Naszym PRZYJACIELEM Kubusiem Puchatkiem"

  "Proszę Państwa, oto Miś !" to tytuł czytelniczych imprez zorganizowanych przez Bibliotekę   w miesiącu listopad dla dzieci z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Ludwikowicach Kł. O Światowym Dniu Pluszowego Misia przypomina uczniom wystawka w Bibliotece, prezentująca najbardziej znane niedźwiadki z książek i filmów dla dzieci. Celem tego przedsięwzięcia będzie: zapoznanie dzieci z historią powstania Dnia Pluszowego Misia, przedstawienie sylwetek misiów - bohaterów literackich, ukazanie, że miś jest najlepszym przyjacielem dziecka, zachęcenie dzieci do wypożyczenia i przeczytania książek.

 • Uroczyste rozdanie Nagród w Bibliotece!

  Jesteśmy bardzo zadowoleni, że konkurs plastyczny "Mój PUPIL - Zwierzak" cieszył się tak dużym zainteresowaniem wśród dzieci!
  W tym miejscu Chcemy Bardzo Podziękować za współpracę  Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Ludwikowicach Kłodzkich a w szczególności Pani Dyrektor Jolancie Łasak, Nauczycielom, Pani Izabeli Słowek-Chorób oraz Pani Marioli Miśkiewicz i Wszystkim Dzieciom!

 • Gimnazjaliści w Bibliotece !

  Dnia 14. 12.2011r. Bibliotekę odwiedziła grupa uczniów z I klasy Gimnazjum w Ludwikowicach Kł. Celem spotkania było zapoznanie młodzieży z różnego rodzaju encyklopediami i słownikami, oraz wskazanie możliwości ich wykorzystania, a także utrwalenie umiejętności posługiwania się tymi żródłami informacji.

 • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Mój ukochany Pluszowy Miś"

  W Bibliotece w  miesiącu listopad ogłoszono konkurs plastyczny "Mój ukochany pluszowy miś" z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, który przypadał na dzień 25 listopada. Konkurs skierowany był do przedszkolaków i dzieci z klas I-III. Na konkurs napłynęły prace dzieci z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Ludwikowic Kł i Zespołu Szkolno -Przedszkolnego z Jugowa.

 • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA !

  Puchate, duże, małe, stare i te całkiem nowe - wszystkie Misie, na całym świecie 25 listopada obchodziły swoje święto. Pluszowy Miś to najlepszy przyjaciel dziecka. Dziś trudno sobie wyobrazić świat bez tej mięciutkiej przytulanki, która nierozerwalnie kojarzy się z urokami z dzieciństwa. Miś jest przyjacielem dzieci, czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela ?

 • Wizyta przedszkolaków z Jugowa

  Dnia 24 listopada Biblioteka gościła dzieci z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Jugowa, wraz z opiekunami i Panią wicedyrektor Lucynę Oleksińską. Nadchodzacy Dzień Pluszowego Misia stał się wspaniałą okazją do odwiedzin i do promocji czytelnictwa.


 • Nasze misie, miśki i misiaczki !

  Dnia 22.11.2011r. Bibliotekę  odwiedziły maluchy: grupa  pięciolatków i sześciolatków z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Ludwikowicach Kł.  wraz z paniami: Martą Iciek i Grażyną Mazur.Dzieci zapoznały się z historią pluszowego misia. Po wysłuchaniu opowiadanaia:" O  starym zielonym misiu", chętnie rozmawiały o swoich misiach. Nie zabrakło także zagadek, związanych z postaciami ze Stumilowego Lasu- tutaj dzieci wykazały się świetną znajomością każdej z postaci.

 • "Mój Ukochany Pluszowy MIŚ"

  Motto:

  " Czy to jutro, czy to dziś,

  Wszystkim jest potrzebny miś"

   

  Biblioteka przy CKGNR i Zespół Szkolno -Przedszkolny  w Ludwikowicach  Kł świętuje URODZINY PLUSZOWEGO MISIA z tej okazji zaprasza dzieci do udziału w różnych konkursach: m.in..

  Ogłaszamy konkurs plastyczny pt.

  "MÓJ UKOCHANY PLUSZOWY MIŚ"

  W rozwinięciu plan zajęć i regulamin.Zapraszamy do udziału !

 • Przedszkolaki w Bibliotece.

  Dnia  17.11.2011r. Biblioteka gościła niezwykłych gości -  małych przedszkolaków z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Ludwikowicach Kł. wraz z opiekunami :Pani Renata Nowak i Pani Iwona Wątroba. Spotkanie odbyło sie od pogadanki. Maluchy poznały historię pluszowego misia, zapoznały się z sylwetkami misiów - bohaterów literackich i przyznały jednogłośnie, że mis jest najlepszym przyjacielem dzieci.

 • KOCHAJMY ZWIERZĘTA CAŁY ROK ?

  Październik w Bibliotece przy CKGNR w Ludwikowicach Kł.  stał się miejscem ciekawych spotkań kulturalnych i edukacyjnych przygotowanych dla dzieci w ramach MIESIĄCA DOBROCI DLA ZWIERZĄT . We wszystkich tych spotkaniach uczestniczyli  z dużym zaangażowaniem uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Ludwikowic Kł. wraz z opiekunami. Za owocną wspólpracę Biblioteka  składa ogromne podziękowanie, a finałem będzie  otwarcie wystawy 8.11.2011r. o godz.10.00 prac plastycznych wykonanych przez dzieci w szkole. Cykl przeprowadzonych imprez w rozwinięciu.

 • Konkurs plastyczny "Mój PUPIL - Zwierzak" rozstrzygnięty!

  Jesteśmy bardzo zadowoleni, że konkurs plastyczny "Mój PUPIL - Zwierzak" cieszył się tak dużym zainteresowaniem wśród dzieci!Do Biblioteki w Ludwikowicach Kł. przy CKGNR napłynęło dużo prac dzieci z Zespołu Szkolno -Przedszkolnego  z Ludwikowic Kł. wykonanych  najróżniejszymi technikami.Trzeba przyznać, że jury w składzie: Pani Izabela Słowek- Chorób i Pani Mariola Miśkiewicz miało nie lada wyzwanie, aby wybrać najlepsze rysunki, ponieważ widać, że dzieci włożyły w nie dużo serca i pracy. Uroczyste wręczenie nagród będzie miało miejsce 9 listopada o godz.10.00 w czytelni Biblioteki.

 • Miś Uszatek

  " Nie obejdzie się bez misia"

  " NIE OBEJDZIE SIĘ BEZ MISIA" - tak pisała w swoim wierszu Maria Czerkawska. Dlatego trudno sobie wyobrazić, żeby pominięto misie w książkach.Sympatyczne niedżwiadki występują w wielu  bajkach. Są tam najlepszymi przyjaciółmi, można z nimi porozmawiać, przeżywają ciekawe przygody i bywają najczęściej... pluszowe.

 • Spotkanie z leśniczym.

  Dnia 26.10.2011 naszą Bibliotekę odwiedził niezwykły gość. Pan leśniczy Paweł Łysakowski - pracownik Nadleśnictwa Jugów. Pan Paweł opowiedział dzieciom o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Uczestnikami spotkania byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Ludwikowic Kł. leśniczy podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi  szanować zwyczaje wybranych zwierząt ( sarny, dzika, lisa) zamieszkujących lasy naszej okolicy.

 • Wiesław Drabik w Bibliotece

  17 września 2011 roku w czytelni Biblioteki w Ludwikowicach Kłodzkich gościł pisarz Wiesław Drabik - autor wierszowanych bajeczek dla dzieci.

 • Spotkanie z panią weterynarz

  Dnia 13 października 2011 r. odbyło się, w naszej Bibliotece w Ludwikowicach Kłodzkich spotkanie z weterynarzem.

 • "Klasa II w magicznym świecie baśni" - lekcja biblioteczna

  26 września 2011 roku w bibliotece w Ludwikowicach Kł. została zorganizowana z udziałem uczniów drugiej klasy ze Szkoły Podstawowej, lekcja biblioteczna.

 • Tydzień Zakazanych Książek

  Tydzień Zakazanych Książek wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i jest ściśle związany z pierwszą poprawką do amerykańskiej Konstytucji, która mówi o wolności słowa.

 • "Pinokio" - historia kukiełki która chciała zostać chłopcem

  21 września do Biblioteki w Ludwikowicach Kł. przyjechał Teatr ART-RE z Krakowa ze spektaklem "Pinokio".

 • Tadeusz Bieda

  "Historia widokówkami malowana - pozdrowienia z Gór Sowich"

  "Kamienie milowe-historia,kultura, nauka" - to hasło tegorocznych obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce - największego w Europie projektu kulturalno-edukacyjnego.

 • WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ "Jan Brzechwa Dzieciom"

  Wszystkie chętne Dzieci Serdecznie Zapraszamy do udziału w zajęciach organizowanych w Bibliotece od 27.06 do 8.07.2011 r. w godzinach od 10.00 do 13.00. Więcej informacji w rozwinięciu!

 • "Piękna i Bestia"

  13 maja Biblioteka w Centrum Kultury gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich miała przyjemność gościć dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola i ze Szkoły Podstawowej.

 • VI Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkoli - Rozstrzygnięty!

  W dniu 28.04.2011 r. w czytelni Biblioteki Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich odbył sie VI Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkoli "Poezja Ewy Szelburg-Zarembiny". W eliminacjach wzięły udział Przedszkola z: Bożkowa, Dzikowca, Jugowa, Ludwikowic Kłodzkich, Przygórza, Włodowic i Woliborza w dwóch kategoriach wiekowych 3-4 lata i 5-6 lat.

 • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

  ZDROWIA, SZCZĘŚCIA, HUMORU DOBREGO,

  A PRZY TYM WSZYSTKIM STOŁU BOGATEGO,

  MOKREGO DYNGUSA, SMACZNEGO JAJKA

  I NIECH TE ŚWIĘTA BĘDĄ JAK BAJKA.

  Tego Wszystkiego i Jeszcze Więcej Naszym Kochanym Czytelnikom życzy Biblioteka w Ludwikowicach!

 • Lekcja historii z Jerzym i Januszem Kobryniem

  6 kwietnia br. o godz. 11.00 w 71 rocznicę wywózki ludności polskiej na Sybir, Biblioteka Publiczna w Ludwikowicach Kłodzkich zorganizowała spotkanie autorskie.

 • ...wiedzieliśmy, że do Polski wrócimy....

  Serdeczmie zapraszamy na fascynujące spotkanie 6.04.2011 r. o godz. 11.00 do czytelni Biblioteki Publicznej w Ludwikowicach Kłodzkich.Odbędzie się wówczas promocja książki pt. " Wspomnienia Sybiraków, część druga", wydanej przez Koło Związków Sybiraków w Bystrzycy Kłodzkiej. Tom I tego obszernego wydawnictwa ukazał się w  roku 2008 z okazji 80. rocznicy powstania Związku Sybiraków, t. II w  2010 roku. Prezentacja książki  dokonana zostanie przez  redaktorów ojca i syna Jerzego i Janusza Kobryniów, której towarzyszyć będzie projekcja filmowa dotycząca miejsc zesłań Polaków.

   

 • KONKURS RECYTATORSKI - Rok 2011 rokiem Czesława Miłosza

  Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 8 października 2010 r. podjął uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2011 - Rokiem Czesława Miłosza. Ogłaszając Gminny Konkurs Recytatorski  dla szkół chcemy w ten sposób w setną rocznicę urodzin poety, oddać hołd jednemu z najwybitniejszych twórców naszych czasów, który na trwałe wpisał się w dwudziestowieczną literaturę polską i światową. Konkurs odbędzie się dnia 18.05.2011 o godz. 10.00 w czytelni CKGNR, pod patronatem Wójta Gminy Nowa Ruda Sławomira Karwowskiego.Zgłoszenia należy przesyłać do 13 maja 2011 roku.Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.Regulamin zamieszczony jest na stronie biblioteki.

 • Międzynarodowy Dzień Teatru

  Międzynarodowy Dzień Teatru - święto uchwalone zostało w 1961 roku, na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 roku.

 • Nudne Ferie? To odpada !!!

  "Podróże do Krainy Śniegu" - pod takim hasłem odbyły się tegoroczne ferie w Bibliotece w Ludwikowicach Kł. Koniec ferii zbliża się wielkimi krokami. Nadchodzi czas na podsumowanie. W tym roku zajęcia dla dzieci i młodzieży organizowane w bibliotece trwały od poniedziałku 14 lutego do piątku 25 lutego w godz.10.00-15.00.

 • NIEZWYKŁE PRACE DZIECI WYKONANE W BIBLIOTECE

  Pólmetek ferii już za nami, a my z wielką satysfakcją możemy się pochwalić efektami pracy z dziećmi. Ilość uczestników przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Dzieci bardzo chętnie wykonują róznymi technikami prace plastyczne, grają w gry planszowe, kolorują obrazki, wykazują przy tym dużo cierpliwości i staranności. Nie mają dość, wręcz przeciwnie dopytują się  o nowe prace, co nas niezwykle bardzo cieszy. Wszystkie prace  dzieci są prezentowane w bibliotece.

 • Pierwszy dzień Ferii z Biblioteką

  Możemy uznać ze ten pierwszy dzień ferii należał do udanych i że taka frekwencja będzie dopisywać codziennie. Dzieci chętnie brały udział w przygotowanych przez pracowników biblioteki zajęciach: głośnego czytania baśni H.CH. Andersena "Bałwan ze śniegu", plastycznych, zgadywankach i rebusach zimowych. Za najlepsze prace i odpowiedzi  krzyżówkowe dzieci obdarowane zostaną słodyczami. Z A P R A S Z A M Y !!!

 • XIII Gminny Konkurs Plastyczny "Barwy Lasu Na Terenie Gminy Nowa Ruda"

  Tegoroczny już XIII Gminny konkurs plastyczny odbędzie się pod hasłem Międzynarodowego Roku Lasów ogłoszonego przez ONZ. Celem jest uświadomienie młodym pokoleniom roli lasów i leśnictwa dla współczesnego społeczeństwa, na terenie Gminy Nowa Ruda.

 • VI Gminny Konkurs recytatorski dla przedszkoli - Poezja Ewy Szelburg - Zarembiny

  Regulamin VI Gminnego konkursu recytatorskiego dla przedszkoli - Poezja Ewy Szelburg-Zarembiny

 • Bibliografia i opis bibliograficzny - lekcja biblioteczna dla klas VI

  Coraz cześciej katalog tradycyjny odchodzi do lamusa a jego miejsce zostaje zastąpione katalogiem elektronicznym. Nie zmienia to jednak faktu że nadal ma zastosowanie i jest często niezastąpionym narzędziem w pracy bibliotecznej.

 • "Jak pomóc zwierzętom przetrwać zimę"

  Na to pytanie i na wiele jeszcze innych dzieci mogły otrzymać odpowiedź  w bibliotece 18 stycznia od pani Marioli Miśkiewicz pracownika Nadleśnictwa Jugów.

 • "Podróże w świat bajek z bohaterami literackimi"

  17 stycznia biblioteka gościła dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kłodzkich. W niekonwencjonalny sposób pracownice biblioteki postanowiły zachęcić dzieci do odwiedzania i korzystania z bibioteki. Poprzez zabawę, rozrywkę i naukę pokazać że z książką nie można się nudzić. Dzieci przekonały się że dobra zabawa to nie tylko komputer ale również sposób na spędzanie wolnego czasu z dobrą lekturą.

 • Ferie Zimowe 2011 w Bibliotece - plan zajęć!

  Biblioteka Serdecznie Zaprasza wszystkie dzieci do udziału w naszych zajęciach - codziennie od godziny 10.00 do 13.00

 • Rok 2011 rokiem Czesława Miłosza

  W setną rocznicę śmierci jednego z najwybitniejszych polskich poetów Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 8 października 2010 roku podjął uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2011 Rokiem Czesława Miłosza.