A A A

Rok 2012

 • Koncert Cockroach, Hak Band, Away

  Po raz trzeci w tym roku zapraszamy do Pubu Max w Ludwikowicach Kłodzkich, w którym 23 listopada (piątek) odbędzie się koncert trzech kapel: Cockroach (Mieroszów), oraz Hak Band i Away z Nowej Rudy. Początek o godzinie 18.00, wstęp 5 zł, bilety do nabycia od 13 listopada w Pubie Max oraz sekretariacie Centrum Kultury (ul. Fabryczna 2, Ludwikowice Kłodzkie). Zapraszamy!

 • Sukces 1. Marszobiegu Niepodległości

  Nowy pomysł Centrum Kultury na uczczenie Święta Niepodległości spotkał się z bardzo przychylnym przyjęciem ze strony mieszkańców Gminy Nowa Ruda oraz okolic. Na linii startu 1. Marszobiegu Niepodległości zorganizowanego w niedzielę 11 listopada stanęło do rywalizacji równo 51 zawodników.

 • Ruszają zapisy do Zimowej Amatorskiej Ligi Siatkówki

  Spore zmiany szykują organizatorzy II edycji Zimowej Amatorskiej Ligi Siatkówki, która startuje na początku stycznia 2013 roku. Pierwsza z nich dotyczy miejsca rozgrywania spotkań. Oprócz dotychczasowej sali Centrum Kultury w Ludwikowicach, siatkarze rywalizować będą także na salach sportowych w Dzikowcu, Woliborzu i Bożkowie. Zgodnie z ustaleniami dokonanymi na spotkaniu organizacyjnym, które odbyło się w miniony poniedziałek w Centrum Kultury, mecze rozgrywane będą w poniedziałki i czwartki, jednocześnie na dwóch z czterech sal.

 • Taniec dla dzieci w wieku 5-8 lat

  Z uwagi na rosnące zainteresowanie zajęciami tanecznymi dla najmłodszych, Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda ogłasza zapisy do sekcji tańca nowoczesnego (rytmika, hip hop, dance etc.) dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat. Zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne, które odbędzie się we wtorek, 6 listopada 2012 r. o godzinie 16.00 w sali nr 22 Centrum Kultury w Ludwikowicach Kłodzkich (ul. Fabryczna 2). Zajęcia prowadzi Pani Zuzanna Sosna.

 • Święto Niepodległości na sportowo!

  Zapraszamy wszystkich miłośników ruchu na świeżym powietrzu - biegaczy, amatorów nordic walking, a także zwykłych spacerowiczów. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal oraz gorący posiłek. Liczy się udział i wspólne świętowanie!
  Poniżej program obchodów Święta Niepodległości oraz regulamin i druk dla rodziców osób niepełnoletnich:

 • Rockowe Centrum Kultury

  Aż 125 osób odpowiedziało na nasze zaproszenie i stawiło się na piątkowym (26.10.2012) koncercie rockowym, który odbył się w pubie „Max” w Ludwikowicach Kłodzkich. Tym razem organizator - Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda - do występu zaprosił dwa lokalne zespoły – „Scarlet Hole” i „Zooi” oraz pochodzący z Opola „Atak”. Publiczność, która tego wieczora szczelnie wypełniła koncertowy lokal, co rusz dawała wyraz swojemu zadowoleniu, gromkimi brawami oklaskując poszczególne wykonania i upominając się o bisy.

 • Zimowa Amatorska Liga Siatkówki 2013

  Miło nam poinformować, że rozpoczynamy przygotowania do rozgrywek Zimowej Amatorskiej Ligi Siatkówki 2013. Na naszej stronie internetowej poświęconej w całości ZALS pojawiła się zapowiedź dotycząca zarówno wstępnych ustaleń jak i daty spotkania organizacyjnego. Link do informacji: http://liga.nowaruda.pl/?p=206#more-206. Zapraszamy do przeczytania.

 • 3. "Ludwiki" - biegi przełajowe

  W nadchodzący piątek 12 października już po raz trzeci zorganizowane zostaną biegi przełajowe pn. "Ludwiki". Tradycyjnie miłośnicy tych sportowych zmagań rywalizować będą między sobą na różnych dystansach uzależnionych od kategorii wiekowej uczestnika oraz na ciekawie przygotowanej trasie, ze startem na boisku sportowym przy ul. Fabrycznej.

 • 3. Ludwiki - relacja

  W pogodne piątkowe przedpołudnie 12 października na boisku sportowym w Ludwikowicach Kłodzkich przeprowadzone zostały biegi przełajowe pn. 3. „Ludwiki”.

 • Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda oraz Pub Max zapraszają miłośników rocka na koncert!

  W ostatni piątek października (26.10) Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda oraz Pub Max zapraszają miłośników rocka na koncert. W znanym z dobrego jedzenia, kameralnym lokalu na parterze Centrum Kultury w Ludwikowicach Kłodzkich swoje utwory zaprezentują dwa zespoły z Nowej Rudy - "Zooi" i "Scarlet Hole" oraz kapela "Atak" z Opola. Początek imprezy o godzinie 19.00, wstęp 5 zł. Zapraszamy! Poniżej informacje o zespołach:

   

 • JUBILEUSZOWA WYSTAWA MALARSTWA - ANDRZEJA NADARZYŃSKIEGO

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. zaprasza  12 października 2012 r. o godz. 17.00 na otwarcie jubileuszowej wystawy malarstwa Andrzeja Nadarzyńskiego, mieszkańca Ludwikowic Kł., pasjonata historii Gminy Nowa Ruda, oraz ulicy Fabrycznej. Pan Andrzej  w czytelni biblioteki CKGNR zaprezentuje swoje prace inspirowane historiami z przeszłości.

 • Sowiogórskie zmagania Nordic Walking rozstrzygnięte!

  Rekordowa ilość 76-ciu zawodników i zawodniczek stanęła na starcie ostatniej już w tym roku odsłony „Sowiogórskiego Nordic Walking”. Po zaciętej rywalizacji we wczorajszym marszu zwycięstwo odniósł Mariusz Nowak z Kłodzka (czas 47’31), wyprzedzając swojego najgroźniejszego konkurenta – Ireneusza Lubiatowskiego z Gubina (czas 48’14) oraz Macieja Cieciucha z Polanicy-Zdroju (czas 49’20). Wśród pań po raz kolejny bezapelacyjnie najlepsza okazała się Lucyna Stępień z Lubina (czas 51’09), drugie miejsce zajęła Beata Dziura z Wałbrzycha (czas 52’11), a trzecie Katarzyna Nerkowska z Ludwikowic Kłodzkich (czas 55’05). W klasyfikacji generalnej mężczyzn triumfował wczorajszy zwycięzca – Mariusz Nowak z Kłodzka, który zdobył 73 punkty. Drugie miejsce, z taką samą ilością punktów (o miejscu zdecydował wczorajszy wynik rywalizacji obu panów) zdobył Ireneusz Lubiatowski z Gubina, a na najniższym stopniu podium stanął Bernard Kubicki z Lubina (62 pkt.).

 • MUZEUM ZIEMI SOWIOGÓRSKIEJ ZAPRASZA JESIENIĄ !!!

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. zaprasza na wielki kiermasz książki starej oraz wystawę "Tajemnice codzienności w Górach Sowich"  do Muzeum Ziemi Sowiogórskiej ( kościółek) od 1 do 30 października 2012 r.

  W dniach:

  poniedziałek od godz.12.00 do 17.00, środa od godz.12.00 do 17.00, piątek od godz.12.00 do 17.00

   

 • Na torze konnym w Świerkach ... biegi!

  W chłodny piątkowy poranek 21 września na torze konnym w Świerkach przeprowadzone zostały Gminne Jesienne Sowiogórskie Biegi Przełajowe. Jak zwykle organizatorem biegów był Uczniowski Sowiogórski Klub Sportowy Gminy Nowa Ruda wspierany przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda.

 • MUZEUM ZIEMI SOWIOGÓRSKIEJ ZAPRASZA !

  Do końca września od poniedziałku do piątku w godz.od 12.00 do 17.00 Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda   w Ludwikowicach Kł. zaprasza do MUZEUM ZIEMI SOWIOGÓRSKIEJ

  ( kościółek) ul. Główna 60

  na wielki kiermasz ksiażki starej oraz wystawę "Tajemnice codzienności w Górach Sowich"

  Wystawa strojów Kół Gospodyń Wiejskich, wieńców dożynkowych, rękodzieła oraz przedmiotów codziennego użytku.

 • Zapraszamy do naszych sekcji

  W ostatnim tygodniu września ruszają zapisy do sekcji działających przy Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. W sezonie 2012/2013 proponujemy udział w 15-tu różnych formach spędzania czasu wolnego. W naszej ofercie na brakuje zajęć zarówno sportowych jak i artystycznych. Po roku przerwy dzięki nawiązaniu współpracy z nową Panią instruktor, do naszej oferty powraca sekcja plastyczna dla dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję, że niesłabnącym zainteresowaniem cieszyć się będą zajęcia taneczne (taniec nowoczesny, orientalny, towarzyski), sportowe (kick boxing, aerobic, tenis stołowy, nordic walking, piłka nożna), a także artystyczne (oprócz opisanych już zajęć plastycznych proponujemy udział w Młodzieżowym Teatrze Muzycznym - grupa choreograficzna i wokalna, zajęciach ceramicznych, sekcjach muzycznych - gitara, syntezator, zespołach muzycznych). Podobnie do ubiegłego roku zachęcamy także do nietypowych zajęć, jakie znaleźć można tylko u nas - sekcja jogi akademickiej oraz sekcji modeli zdalnie sterowanych RC.

 • Gminne Biegi Przełajowe już 21 września

  21 września br. odbędzie się jesienna edycja Gminnych Sowiogórskich Biegów Przełajowych, która wyłoni reprezentantów Gminy Nowa Ruda na Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego. Tym razem biegi odbędą się z zupełnie nowym miejscu - na 950 m Torze Konnym w Świerkach.

 • Rusza Liga Gminna Młodzików w Piłce Nożnej

  W najbliższy czwartek, tj. 13 września br. ruszają rozgrywki LIGI GMINNEJ MŁODZIKÓW W PIŁCE NOŻNEJ. Organizatorami zawodów są Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda i Uczniowski Sowiogórski Klub Sportowy Gminy Nowa Ruda.

 • Dożynki Gminne - Czerwieńczyce 2012

  2 września br. we wsi Czerwieńczyce odbyły się Dożynki Gminne organizowane jak co roku w celu docenienia ciężkiej pracy rolników z terenu Gminy Nowa Ruda. Tradycyjnie uroczystośĆ Święta Plonów rozpoczęła się mszą świętą w kościele filialnym pw. Św. Bartłomieja w Czerwieńczycach.

 • Zapraszamy na Dożynki Gminne

  W pierwszą niedzielę września (2.09.2012) w imieniu Wójta Gminy Nowa Ruda zapraszamy do Czerwieńczyc na Dożynki Gminne. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 13.30 w kościele filialnym p.w. św. Bartłomieja. Po Mszy Świętej barwny korowód dożynkowy przejdzie na boisko sportowe, gdzie o godzinie 15 rozpocznie się ceremoniał dożynkowy. Około godziny 17 na scenie pojawią się Koła Gospodyń Wiejskich, które ośpiewają przygotowane wcześniej wieńce dożynkowe. O godzinie 18.20 zaprezentuje się zespół dziecięcy z Giżycka. Imprezę dożynkową zakończy występ zespołu ABC, który zabawiać będzie zgromadzoną publiczność do godziny 20. Oprócz występów artystycznych nie zabraknie także pysznego jedzenia oraz atrakcji dla najmłodszych. Wstęp oraz udział w Dożynkach Gminnych będzie oczywiście bezpłatny. Serdecznie zapraszamy do Czerwieńczyc.

 • 3. Bieg Na Wielką Sowę

  Międzynarodową obsadę miał rozegrany w minioną niedzielę (19.08 br.) „3. Bieg Na Wielką Sowę”. W upalny dzień na trasie przepięknego, 9-cio kilometrowego biegu górskiego stanęło niemal 200 zawodników i zawodniczek, w tym sportowcy z Polski, Białorusi, Czech a nawet Kenii. To właśnie obcokrajowcy nadawali ton rywalizacji i osiągnęli najlepsze wyniki podczas zawodów. Trasę biegnącą z uroczo położonej „Harendy” w Ludwikowicach Kłodzkich na szczyt Wielkiej Sowy najszybciej pokonał Białorusin Ilya Slavenski, notując czas 37 minut i 31 sekund. Nieco ponad pół minuty po nim licznie zgromadzona na Wielkiej Sowie publiczność powitała na mecie reprezentanta Kenii – Bena Cheboi. Trzecie miejsce zajął Dariusz Kruczkowski, biegnący w barwach klubu TS Regle Szklarska Poręba.

 • Tradycyjne spotkanie z folklorem - Folklor pod Kalenicą

  W minioną sobotę (11 sierpnia) w Jugowie odbył się zorganizowany przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda "Folklor Pod Kalenicą". Impreza była częścią XX Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w Nowej Rudzie. Tradycyjnie gospodarzem gminnych koncertów było Nadleśnictwo Jugów, użyczając swój przepiękny park.

 • "NOWY KĄCIK DLA DZIECI" - Zapraszamy do BIBLIOTEKI!!!

  Biblioteka w Ludwikowicach Kłodzkich Zaprasza wszystkie dzieci do "KĄCIKA MALUCHA" - który ułatwi pierwszy kontakt małego dziecka z książką. W   kąciku dzieci mogą się bawić i rysować przy kolorowym stoliczku, a na specjalnie przystosowanych regałach, oprócz książek znajdą  zabawki i gry edukacyjne. Duża przestrzeń zachęca do tego, aby spokojnie usiąść na dywanie  i czytać książkę samodzielnie lub z rodzicem. Zakup mebelków zrealizowano dzięki udziałowi Biblioteki w Programie Akademia ORANGE  dla Bibliotek. ZAPRASZAMY!!!.

   

 • DOTACJE DLA BIBLIOTEKI !

  Bibliotek Publiczna w Ludwikowicach  Kł.otrzymała dotację Biblioteki Narodowej "ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH DO BIBLIOTEK 2012 " na kwotę 8300.00 zł, z przeznaczeniem na zakup nowości wydawniczych, w tym 1/3 dotacji  przeznaczona ma być na publikacje dla dzieci i młodzieży. Zadanie to zostanie zrealizowane do końca listopada 2012. Po przez dotację BN zbiory biblioteczne wzbogacą się o wiele ciekawych pozycji kiążkowych oraz o audiobooki, które  urozmaicą ofertę Biblioteki Publicznej i jej filii. Biblioteka zakończyła  w lipcu udział w dwóch programach.( Program Rozwoju Bibliotek i Akademia Orange dla Bibliotek)

 • KIERMASZ KSIĄŻEK !

  Biblioteka Publiczna w Ludwikowicach Kł. organizuje kiermasz książki używanej za złotówkę. Książki sprzedawać będziemy w godzinach pracy Biblioteki (9.00-17.00)

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

 • Trzecia odsłona Sowiogórskiego Nordic Walking 2012

  53 zawodników i zawodniczek stanęło w minioną niedzielę (5.08.2012) na starcie trzeciej edycji zawodów z cyklu „Sowiogórski Nordic Walking”. Tym razem rywalizacja odbywała się na przepięknej, ponad 5-cio kilometrowej trasie, wiodącej wokół góry Gontowa. Start i meta oraz biuro zawodów zlokalizowane były w CRK „Harenda”. Punktualnie o godzinie 11.00 cała stawka wyruszyła na 2 pętle o łącznej długości 10,8 km.

 • Folklor Pod Kalenicą

  Tradycyjnie w pierwszej połowie sierpnia na terenie Gminy Nowa Ruda odbędzie się plenerowa impreza z cyklu "Folklor Pod Kalenicą" organizowana w ramach Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w Nowej Rudzie. Tym razem 11 sierpnia w Parku Nadleśnictwa Jugów na scenie zaprezentują się barwne, ludowe zespoły z Polski (w tym lokalne Koła Gospodyń Wiejskich), Hiszpanii, Bośni i Hercegowiny oraz Turcji. Dodatkową atrakcją będą także pokazy Tańca Orientalnego oraz spektakl muzyczny "Retro Club". Jako gwiazda tego wieczoru wystąpi "Trio British Music", które przyjedzie do nas z Republiki Czeskiej. Zwieńczeniem zabawy będzie wspólne wypuszczenie w niebo kilkuset popularnych ostatnio lampionów szczęścia, które organizatorzy rozdadzą publiczności.

 • Wakacje w bibliotece już trwają...

  Za nami już trzy tygodnie  ciekawych zajęć w Bibliotece, ale spóżnialskich jeszcze serdecznie zapraszamy.

 • KOMPUTEROWY KURS ANGIELSKIEGO W BIBLIOTECE

 • Młodzieżowy Teatr Muzyczny znowu koncertuje za granicą

  Występy utalentowanych nastolatek z Młodzieżowego Teatru Muzycznego zdecydowanie przypadły do gustu naszym południowym sąsiadom z Czech. Najlepszym tego dowodem jest zaproszenie na kolejny koncert.

 • Letnie H I T Y Książkowe - Biblioteka POLECA!!!

  Już od dzisiaj na naszej stronie Biblioteka Publiczna Gminy Nowa Ruda co miesiąc będziemy zamieszczać nasze PROPOZYCJE KSIĄŻKOWE które warte są PRZECZYTANIA. Polecamy nie tylko nowości ale i inne książki które znajdują się w naszym księgozbiorze. Zapraszamy na naszą STRONĘ.

 • 304 Triduum Bożkowskie

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, Sołectwo Bożków, Stowarzyszenie Radość, Parafia Św. Piotra i Pawła w Bożkowie zapraszają na 304 Triduum Bożkowskie. Orgaznizatorzy zapewniają trzy dni dobrej zabawy oraz chwile relaksu przy koncertach i pikniku.

 • Lekcja z tradycji ludowych - "Noc cudów""

  22 czerwca z inicjatywy Biblioteki Publicznej Gminy Nowa Ruda odbyły się kolejne warsztaty Dzieci ze Szkoły Podstawowej pod opieką Pani Anny Koterby z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Ludwikowicach Kłodzkich.

 • XIV Gminny Konkurs Plastyczny "Gmina Nowa Ruda - przyjazna Ludziom Starszym" - rozstrzygnięty!

  Podobnie jak w latach poprzednich tak i tego roku zorganizowano konkurs plastyczny przeznaczony dla Przedszkoli, Szkół Podstawowych i Gimnazjów Gminy Nowa Ruda. Oficjalne otwarcie wystawy odbyło się 20 czerwca 2012 r. (środa) o godzinie 10.00 w czytelni Biblioteki Publicznej Gminy Nowa Ruda. Pełna lista zwycięzców w załączniku.

 • Rodzinne zakończenie działalności sekcji w roku szkolnym 2011/2012

  Ciepłe piątkowe popołudnie sprzyjało naszej małej uroczystości. Zakończnie zostało rozpoczęte odczytaniem listu od Dyrektora Centrum Kultury Piotra Postrożnego, który ze względów zdrowotnych nie mógł osobiście podziękować instruktorom za trud włożony w przekazywanie wiedzy swoim podopiecznym, uczestnikom natomiast podziękował że zechcieli skorzystać z naszej szerokiej oferty zajęć.

 • Wakacje z Bibioteką i Centrum Kultury w Ludwikowicach Kł.

  Wszystkie dzieci bez względu na wiek i zainteresowania, pozostające w domu w czasie wakacyjnego odpoczynku zapraszamy do czytelni Biblioteki w Ludwikowicach Kłodzkich na niezwykłe spotkania.

 • Ciekawostki z Biblioteki w Ludwikowicach Kł.

  Biblioteka Gminy Nowa Ruda otrzymała podziękowania na aktywność bibliotekarzy w realizacji oferty dla seniorów i udział biblioteki w programie "Tydzień z Internetem 2012".

  Miło jest nam również zakomunikować że Panie Urszula Poźniak i Katarzyna Nierychły ukończyły cykl szkoleń "Planowanie Rozwoju Biblioteki".

 • Zwycięzcy ZALS - "Burza" Dzikowiec na Mazurach

  Drużyna siatkarzy reprezentująca Gminę Nowa Ruda "Burza" Dzikowiec zajęła III miejsce w turnieju zorganizowanym przez Wójta Gminy Giżycko, ustępując trzecioligowym drużynom: PTTK Wicher Wilkasy (zwycięzcy turnieju) oraz MOSIR Giżycko.

 • BIBLIOTEKA Ciągle w Grze!

  Celem ogólnopolskiego programu jest promocja czytelnictwa, promocja biblioteki i jej osiągnięć. "Biblioteka ciągle w grze!" stanowi bezpośrednie nawiązanie do zbliżających się Mistrzostw Europy. Pozwala jednocześnie pokazać pozytywne zmiany zachodzące w bibliotekach, a także podkreślić jej znaczenie i rolę w życiu społecznym i lokalnym.

 • Dzień dziecka, święto wszystkich dzieci.

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda wraz z Zespołem Szkół Nr 2, Uczniowskim Sowiogórskim Klubem Sportowym i Sołectwem Ludwikowice Kł. uczciło 1 czerwca Dzień Dziecka. Dzieci nie zniechęciły się niesprzyjającą pogodą i bardzo licznie przybyły na imprezę, która ze wzgledu na aurę zorganizowana została w sali widowiskowo-sportowej Centrum Kultury w Ludwikowicach Kł.

 • Sowiogórski Nordic Walking - znamy zwycięzców z Przełęczy Jugowskiej

  Druga edycja Sowiogórskiego Nordic Walking odbyła się tym razem przy słonecznej, ale wietrznej i nieco chłodnej aurze. 2 czerwca 2012 roku na starcie marszu przy Przełęczy Jugowskiej stawiło się równo 50-ciu zawodników i zawodniczek. Tym samym frekwencja z poprzednich zawodów została utrzymana na niezmienionym poziomie. Punktualnie o godzinie 11.00 sportowcy ruszyli na dwie pętle po 4,14 km każda. Pierwsza część trasy o długości około 2 km wiodła pod górę, by po zaliczeniu punktu kontrolnego i bufetu na tzw. Kozim Siodle, opadać w dół w kierunku mety.

 • Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel

  31 maja 2012 r. o godzinie 11.30 w Bibliotece Publicznej Gminy Nowa Ruda dzięki IX Dolnośląskim Spotkaniom Pisarzy z Młodymi Czytelnikami pod nazwą "Z książką na walizkach" miałyśmy przyjemność gościć młodą pisarkę.

 • CZYTAJ DZIECKU 20 minut dziennie. C O D Z I E N N I E !

  Czerwiec w kalendarzu już na stałe wpisał się  jako miesiąc promujący akcję  pod nazwą  Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W tym roku obchodzimy  XI edycję tej akcji, która  trwać będzie od 1 do 7 czerwca. Zapraszamy do Udziału. Więcej informacji w załącznikach.

 • Już 2 czerwca Sowiogórski Nordic Walking

  Wielu miłośników marszu w stylu Nordic Walking z niecierpliwością oczekuje dnia 2 czerwca br., ponieważ właśnie wtedy odbędzie się druga edycja Sowiogórskiego Nordic Walking. Organizatorzy z Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda zadbali, aby uczestnicy marszu nie nudzili się podczas imprezy i wytyczyli ciekawą  trasę, która będzie wiodła, tym razem pętlą z Przełęczy Jugowskiej przez Kozie Siodło ponownie do Przełęczy Jugowskiej.

 • Z Książką na Walizkach 2012 - spotkanie z Anną Czerwińską-Rydel

  31 maja w czwartek o godzinie 11.30 w Bibliotece Publicznej Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich gościć będzie pisarka Anna Czerwińska-Rydel w ramach programu  IX Dolnośląskich Spotkań Pisarzy z Mlodymi Czytelnikami "Z książką na walizkach".

 • Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda i Sekcja Taneczna serdecznie zaprasza!!!

  Wszystkich chętnych na Taneczny Weekend!!!
  Termin wyjazdu : 13 - 16 lipiec 2012
  Miejsce: Ustroń
  Ośrodek połóżony jest na południowo-zachodnim stoku Równicy w otoczeniu malowniczych wzgórz i lasów. Dla ciekawych strona internetowa do odwiedzenia: www.ondraszek.pl

 • Dzień Dziecka!

  Zbliża się 1 czerwca, a wraz z nim ulubiony przez wszystkie dzieci Dzień Dziecka. Również w tym roku Centrum Kultury nie zapomniało o naszych najmłodszych mieszkańcach gminy i przygotowało wspólnie z Gminą Nowa Ruda, Zespołem Szkół nr 2 w Ludwikowicach Kłodzkich, USKS Gminy Nowa Ruda oraz Sołectwem Ludwikowice Kłodzkie szereg atrakcji.

 • W końcu pogodny "Rock Stok"

  W minioną sobotę 19 maja odbył się długo oczekiwany przez miejscowych rockmanów i miłośników mocniejszych brzmień, koncert z cyklu "Rock Stok". W tym roku połączony został  z trwającymi w ten weekend na terenie Centrum Rekreacyjno - Konferencyjnego Harenda" Targami Turystycznymi. Tym razem organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje dla uczestników imprezy.

 • V Sowiogórskie Zawody Wędkarskie - relacja

  V Sowiogórskie Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Nowa Ruda za nami.Były to zmagania zorganizowane na akwenie w Dzikowcu w dniu 13 maja 2012r. przez Centrum Kultury w Ludwikowicach Kłodzkich oraz Koło „Sum" z Nowej Rudy.

 • Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH

  Jak co roku od 30 maja do 2 czerwca 2012 r. odbędą się IX Dolnośląskie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami. W tym roku  Biblioteka Publiczna w Ludwikowicach Kłodzkich w ramach akcji "Z książką na walizkach" gościć będzie 31 maja 2012 r. pisarkę Annę Czerwińską-Rydel.

 • "Magiczna księga" - czy czytanie książek przechodzi w zapomnienie?

  11 maja 2012 r.w Bibliotece Publicznej Gminy Nowa Ruda wystąpił Teatr Edukacji i Profilaktyki "MASKA" ze spektaklem, który w wesoły i przystępny sposób miał pokazać młodym ludziom, że czytanie książek może być bardzo dobrą i wbrew pozorom ciekawą formą spędzania wolnego czasu.

 • Rock Stok i Targi Turystyczne w Harendzie

  W sobotę 19 maja 2012 roku zapraszamy do jednego z najbardziej urokliwych miejsc gminy Nowa Ruda czyli Centrum Rekreacyjno - Konferencyjnego "Harenda" w Ludwikowicach Kłodzkich. Odbędą się tam bowiem dwie niezależne imprezy organizowane wspólnie przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda oraz CRK Harenda. Pierwszą z nich będzie przegląd rockowych zespołów polsko czeskiego pogranicza pt. "Rock Stok", drugą "Sowiogórskie Targi Turystyczne".

 • Spotkanie z tajemnicą

  Tajemnica, ciekawość, historia tak w skrócie można opisać spotkanie autorskie z Igorem Witkowskim, które odbyło się 6 maja br. w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kłodzkich. Podczas spotkania Igor Witkowski opowiadał ciekawe historie związane z terenem Ludwikowic Kłodzkich m.in. z "Muchołapką", sztolniami oraz tajemniczymi budowlami przy ul. Fabrycznej.

 • I edycja "II. Sowiogórskiego Nordic Walking" za nami

  Dokładnie 50-cioro zawodników i zawodniczek stawiło się na starcie trzeciomajowych zawodów z cyklu „Sowiogórski Nordic Walking”. Co prawda na internetowej liście startowej było nieco więcej chętnych, jednak kapryśna pogoda zapewne odstraszyła część śmiałków. Ku uciesze zarówno zawodników jak i organizatorów, na pół godziny przed startem powróciła iście letnia aura, dzięki czemu cała stawka mogła niemal punktualnie o godzinie 11 wyruszyć na pętlę, wiodącą ze Schroniska Pod Orłem w Sokolcu, przez szczyt Wielkiej Sowy, z powrotem do Schroniska Pod Orłem.

 • 3 maja zapraszamy na Sowiogórski Nordic Walking

  Wielkimi krokami zbliża się długi, majowy weekend. Spośród wielu imprez i atrakcji warto wybrać ciekawe zawody sportowe w coraz bardziej popularnej na naszym terenie dyscyplinie - Nordic Walking. Dla miłośników spacerów z kijkami Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda przygotowało cykl zmagań, który rozpocznie się już w najbliższy czwartek (3 maja) przy przepięknie położonym Schronisku "Orzeł" w Sokolcu. Malownicza 7-kilometrowa pętla, wiedzie przez Schronisko "Sowa", szczyt Wielkiej Sowy (1015 m.n.p.m.), by powrócić na metę do Schroniska "Orzeł". Na uczestników czeka profesjonalnie przygotowana i oznakowana trasa, biuro zawodów, bufet na trasie oraz gorący posiłek po zakończeniu zmagań.

 • Wiersze Wisławy Szymborskiej - śpiewa Jacek Telus

  Biblioteka Publiczna Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich Serdecznie Zaprasza miłośników poezji śpiewanej na koncert "Wiersze Wisławy Szymborskiej" w wykonaniu Jacka Telusa 11 maja 2012 r.(piątek), o godzinie 17.00. Zapraszamy!

 • VII Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkoli "Poezja Danuty Wawiłow"

  VII Gminny Konkurs Rezytatorski dla Przedszkoli odbył się w dniu 26.04.2012 roku w czytelni Biblioteki Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich. Udział wzięło 17 osób w dwóch kategoriach wiekowych 3-4 lata i 5-6 lat.

 • Dzieci Innego Boga

  W drugim tygodniu maja 2012 roku na zaproszenie Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie, w sali widowiskowej MOK wystąpią zwycięzcy programu You Can Dance - grupa Dziki Styl Company. Tancerze przyjadą ze spektaklem "Dzieci Innego Boga", który w niezwykły sposób przedstawia problematykę uzależnień wśród ludzi młodych. 8 maja w godzinach porannych odbędą się pokazy zorganizowane dla młodzieży szkolnej, natomiast o godzinie 18.00 zapraszamy na spektakl dla pozostałych mieszkańców miasta i gminy. Wstęp 15 zł, bilety do nabycia w MOK (Nowa Ruda) oraz CKGNR (Ludwikowice Kłodzkie). Artyści z grupy Dziki Styl Company przyjadą jednak do Nowej Rudy nie tylko ze względu na występ, ale głównie na potrzeby promocji Festiwalu Sztuk Metafizycznych.

 • V Sowiogórskie Zawody Wędkarskie

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda oraz Koło PZW "Sum" z Nowej Rudy zapraszają wszystkich miłośników wędkowania na V Sowiogórskie Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Nowa Ruda. Impreza odbędzie się 13 maja 2012 roku, tradycyjnie nad Zalewem w Dzikowcu. Koszt udziału w zawodach wynosi 15 zł, organizatorzy zapewniają gorący posiłek dla wszystkich uczestników. Zapisy w biurze zawodów w godzinach 7.00 - 8.00. Początek rywalizacji o godzinie 9.00. Zapraszamy!

 • Sezon biegów przełajowych otwarty

  Pierwsze biegi przełajowe w roku 2012 zostały przeprowadzone 13 kwietnia na boisku sportowym przy Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich. Były to zapowiadane wcześniej Gminne Sowiogórskie Biegi Przełajowe, które zorganizowało Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda wraz z Uczniowskim Sowiogórskim Klubem Sportowym Gminy Nowa Ruda.

 • Igor Witkowski - spotkanie z autorem

  W niedzielę 6 maja 2012 roku zapraszamy serdecznie na spotkanie z Igorem Witkowskim - autorem szeregu książek o historii Trzeciej Rzeszy, badaczem tajemnic kompleksu Olbrzym (Riese). Autor przyjedzie do Ludwikowic Kłodzkich aby m.in. promować swoją najnowszą książkę pt."2012 - Początek Nowej Ery", która pod koniec marca b.r. ukazała się w księgarniach. W trakcie wieczoru z pisarzem zaprezentowane będą także materiały multimedialne oraz inne książki Igora Witkowskiego (napisał ich ponad 50). Dodatkowym elementem spotkania będzie także promocja Festiwalu Sztuk Metafizycznych, który w 2013 roku odbędzie się na terenie Nowej Rudy i Ludwikowic Kłodzkich. O szczegółach opowie kierownik projektu - Pani Agnieszka Bekalarczyk. Zapraszamy serdecznie, Muzeum Ziemi Sowiogórskiej, Ludwikowice Kłodzkie ul. Główna 65, wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

 • ZSA w Bożkowie zaprasza

  Zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie. Szczegóły na załączonym plakacie oraz na stronie www.zsa-bozkow.pl

 • 4 Godzinny Wyścig Modeli RC

  1 kwietnia 2012r. na sali Centrum Kultury w Ludwikowicach Kłodzkich rozegrane zostały niecodzienne zawody modeli samochodów rc. 4 Godzinny Wyścig Modeli RC odbył się dzięki inicjatywie Dolnośląskiego Środowiska Modelarskiego i był pierwszym w Polsce długodystansowym wyścigiem modeli rc od kilku lat. W zawodach wzięło udział 6 pięcioosobowych zespołów w składzie: trzech kierowców i dwóch mechaników z Ząbkowic Śląskich ( ZOK-RC), Kobierzyc (GCKiS), Bystrzycy Kłodzkiej (RC Bystrzyca), Polanicy Zdrój (ROBI RC) i Ludwikowic Kłodzkich (CK GNR RCteam 1 i 2). Profesjonalny tor dywanowy miał długość 50 m. Zawody polegały na przejechaniu jak największej ilości okrążeń toru w czasie 4 godzin jazdy non-stop. Było to wielkie wyzwanie dla kierowców, mechaników a także dla samych modeli i wymagało precyzyjnej jazdy, perfekcyjnego przygotowania modeli oraz kondycji psychofizycznej podczas trwania wyścigu.

 • Zapraszamy na II Sowiogórski Nordic Walking

  Zgodnie z zeszłorocznymi obietnicami, Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda zaprasza wszystkich amatorów chodzenia z kijkami na drugi cykl zawodów pn. "Sowiogórski Nordic Walking". W tym roku spotkamy się 4 razy na przestrzeni wiosny i lata. Zabawę rozpoczniemy już 3 maja, na trasie wokół Schroniska "Orzeł" w Sokolcu. Druga odsłona zawodów odbędzie się miesiąc później - 2 czerwca pętlą na Przełęczy Jugowskiej. Dwa miesiące później, 5 sierpnia spotkamy się w "Harendzie" aby rywalizować na trasie wokół tego pięknego ośordka rekreacyjnego. Cykl zakończymy 29 września, podczas Światowego Dnia Turystyki, kiedy to rozegrany zostanie ostatni marsz ze startem i metą na szczycie Wielkiej Sowy.

 • W kwietniu będziemy biegać

  Kwiecień br. zapowiada się biegająco, a to za sprawą zaplanowanych dwóch biegów przełajowych. Pierwsze z nich - Gminne Biegi Przełajowe odbędą się już 13 kwietnia na boisku sportowym w Ludwikowicach Kłodzkich przy ul. Fabrycznej.

 • Krajanów z najładniejszą palmą

  Kilkaset osób odwiedziło w minioną niedzielę Muzeum Ziemi Sowiogóskiej w Ludwikowicach Kłodzkich, gdzie odbyła się XVI Sowiogórska Wystawa Stołów Wielkanocnych. Tłumy widzów podziwiały pięknie udekorowane stoły, na których znajdowały się zarówno ręcznie wykonane ozdoby świąteczne, jak również cudownie wyglądające i pachnące potrawy wielkanocne. Każdy chętny mógł spróbować pysznych ciast, wędlin, jaj pod różną postacią, a nawet swojskich nalewek. Większość z potraw i ozdób przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich z terenu całej gminy Nowa Ruda, do których dołączył Klub Seniora "Iskierka" z Ludwikowic Kłodzkich oraz Zespół Szkół Agrotechnicznych z Bożkowa.

 • Żegnaj zimo, witaj wiosno

  21 marca, zgodnie z kalendarzem, w promieniach słońca powitaliśmy wiosnę. Barwny korowód dzieci z Zespołu Szkół nr 2 w Ludwikowicach Kłodzkich przeszedł ulicami naszej miejscowości, żeby zakończyć swoją wędrówkę na terenach zielonych przy Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. Tam odbyło się ognisko, przy którym oczywiście pieczono pierwsze w tym roku kiełbaski. Nie obyło się także bez śpiewów, tańców przy wesołej muzyce oraz kolorowego malowania twarzy.

 • Klub Krótkofalowców zaprasza!

  Jeśli lubisz komunikować się z ludźmi, interesujesz się elektroniką, chciałbyś sprawdzić swoje zdolności językowe i je doskonalić - Sowiogórski Klub Krótkofalowców to idealne miejsce dla Ciebie. Naszą radiostację słychać na całym świecie. Przyjdź na spotkanie organizacyjne do Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. Widzimy się w sobotę 14 kwietnia o godzinie 10.00 w sali nr 22 (II piętro). Więcej informacji na temat naszego klubu znajdziesz na stronie www.sp6ynr.ubf.pl. Zapraszamy!

 • Mikro Le Mans

  Już 1 kwietnia 2012r. na sali widowiskowej Centrum Kultury w Ludwikowicach Kłodzkich odbędzie się niecodzienny, drużynowy 4-godzinny Wyścig Modeli RC. Zapraszamy wszystkich chętnych - dzieci i osoby dorosłe do startu w tych zawodach. Drużyna w składzie 3 zawodników plus 1 lub 2 mechaników drużyny, jeden model w specyfikacji E-10TC Hobby Junior, 2 silniki Saturn 27T (zapewnia Organizator), pakiety stick-pack 7,2V - tylko tyle potrzeba żeby zmierzyć się z tym długodystansowym wyścigiem.

 • Sukces "Retro Clubu" - młodzież jedzie do Czech!

  Głośną owacją publiczności oraz bisem zakończył się pierwszy występ Młodzieżowego Teatru Muzycznego z okazji Dnia Kobiet w Ludwikowicach Kłodzkich. Widowisko muzyczno - taneczne „Retro Club” oparte zostało w głównej mierze na musicalu „Chicago” (zamysł i klimat artystyczny oraz choreografia), ale wzbogacone o muzykę z musicali „Nine” oraz „Burlesque”. Spektakl zaprezentowany 8. marca w wypełnionym do ostatniego miejsca Muzeum Ziemi Sowiogórskiej, ukazywał jedynie zamysł artystyczny współtwórców i organizatorów.

 • Przywitajmy wiosnę

  21 marca wspólnie z Zespołem Szkół nr 1 w Ludwikowicach Kłodzkich zapraszamy na Powitanie Wiosny. W programie między innymi: wspólne wykonanie wielkiej zielonej łąki, kolorowy wiosenny korowód ulicami Ludwikowic Kłodzkich, a także malowanie twarzy, wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku i muzyce. Szczegółowy program znajduje się na plakacie, zapraszamy serdecznie!

 • XVI Sowiogórska Wystawa Stołów Wielkanocnych

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda serdecznie zaprasza do udziału w XVI Sowiogórskiej Wystawie Stołów Wielkanocnych, która odbędzie się 25 marca 2012 roku w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kłodzkich. Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Nowa Ruda tradycjnie zaprezentują bogato zdobione, a przy tym niezwykle smaczne potrawy wielkanocne. Będzie także okazja aby kupić przepiękne ozdoby świąteczne, pisanki, koszyczki, baranki i wiele, wiele innych. Nie zabraknie także pokazów palm wielkanocnych, będących odzwierciedleniem tradycji i kultury różnych zakątków Polski. Na scenie swoje programy artystyczne zaprezentują natomiast dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli, m.in. z Ludwikowic, Woliborza, Przygórza, Słupca i innych (cały czas czekamy na zgłoszenia). Zapraszamy bardzo serdecznie, początek o godzinie 15.00, wstęp wolny.

 • Puchar Rymarza już w najbliższy weekend

  Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników narciarstwa na jubileuszową dziesiątą edycję zawodów o Puchar Rymarza w slalomie gigancie narciarzy i snowboardzistów. Zawody odbędą się 10-11.03.2012 na stoku Rymarz w Jugowie. Na uczestników, oprócz niezapomnianych wrażeń i sportowej rywalizacji czekają puchary, medale i atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie bądź mailowo w Pałacu Bielawa oraz w Bukowej Chacie. Szczególowe informacje znajdują się w Regulaminie Zawodów. Zapraszamy!

 • Chłopaczki ze srebrem, Burza jedzie na Mazury

  Niezwykle emocjonujący przebieg miał ostatni mecz Zimowej Amatorskiej Ligi Siatkówki. W starciu o 2. miejsce w klasyfikacji końcowej zmierzyły się drużyny Słowianina Wolibórz (2) z Chłopaczkami z Rynku (3). Obydwa zespoły dzieliły tylko 2 punkty różnicy, przy podobnym stosunku setów.

 • Finał ZALS już w środę!

  W najbliższą środę (29.02.2012) zapraszamy do sali sportowej Centrum Kultury w Ludwikowicach Kłodzkich na finał Zimowej Amatorskiej Ligi Siatkówki. W ostatnim meczu sezonu zmierzą się zespoły zajmujące drugie (Słowianin Wolibórz) i trzecie (Chłopaczki z Rynku) miejsca w tabeli. Drużyny w bezpośrednim starciu powalczą o srebro. W pierwszym meczu obu ekip, rozegranym 1 lutego br., po zaciętym tie-breaku lepsi okazali się noworudzianie. Jeśli i tym razem mecz skończyłby się takim wynikiem, to oni zdobyliby drugie miejsce w lidze. Pewne jest jednak, że Słowianin tanio skóry nie sprzeda, emocje zatem są gwarantowane.

 • "Retro Club" na Dzień Kobiet

  Z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet, 8 marca 2012 roku zapraszamy miłe panie do Muzeum Ziemi Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kłodzkich przy ul. Głównej 65. O godzinie 18.00 rozpocznie się tam bowiem widowisko taneczno - muzyczne pod tytułem "Retro Club" w wykonaniu Młodzieżowego Teatru Muzycznego, działającego przy Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. Będzie to kameralne, nastrojowe spotkanie z piosenką i tańcem w stylu retro, wyreżyserowane przez panią Bożenę Wilk, z choreografią pani Agnieszki Dratwy.

 • Pokochali Rock'a

  W miniony piątek (17 lutgeo) walentynkowy koncert "I love rock" spowodował, że do pubu "Max" w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda ciężko było wcisnąć przysłowiową szpilkę. Około setka zgromadzonych osób wysłuchała w kolejności zespołów Monday Fox, Away oraz Hak. Członkowie wszystkich trzech składów pochodzą z miasta i gminy Nowa Ruda. Monday Fox na codzień ćwiczy w Miejskim Ośrodku Kultury, natomiast Away i Hak swoje próby odbywają w naszym Centrum Kultury w Ludwikowicach. Każdy band zagrał godzinny koncert, przy czym najtrudniejsze zadanie miał rozpoczynający imprezę Monday Fox (w składzie: Teodor Luks - gitara/wokal, Krystian Bas - bas, Kamil Lisowski - perkusja), który musiał rozkręcić zbierającą się dopiero publiczność.

 • Mistrzostwa Gminy Nowa Ruda w Tenisie Stołowym

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda oraz Uczniowski Sowiogórski Klub Sportowy Gminy Nowa Ruda zapraszają na Mistrzostwa Gminy Nowa Ruda w Tenisie Stołowym kobiet i mężczyzn, które odbędą się w dniu 18 lutego br. Start o godzinie 12.15. Szczegóły w regulaminie.

 • Zimowy tor NRCteam w Ludwikwoicach Kłodzkich

  Tego jeszcze nie było ! Zawody modeli sterowanych radiem w pięknej zimowej scenerii. Tylko na torze NRCteam w Ludwikowicach Kłodzkich. Jedyna taka okazja, aby okiełznać swój model na profesjonalnym torze śnieżnym. Zobacz film w rozwinięciu!

 • I Love Rock - koncert walentynkowy

  W piątek 17 lutego 2012 roku zapraszamy na rockowy koncert walentynkowy pod nazwą "I LOVE ROCK". Tym razem impreza odbędzie się w nowym pubie MAX, znajdującym się na terenie Centrum Kultury w Ludwikowicach Kłodzkich. Na scenie zaprezentują się zespoły Hak, Away oraz Monday Fox. Dla osób spoza Ludwikowic, podobnie jak w ubiegłym roku zorganizowaliśmy dojazd. Rockowy bus pojedzie na trasie Słupiec, Centrum, Drogosław, Jugów, Ludwikowice. Powrót tą samą trasą po zakończeniu imprezy. Wstęp na koncert 5 zł, bilet przejazdu w obie strony 5 zł. Zaczynamy o godzinie 19.00, szczegółowy rozkład jazdy busa znajdziecie na plakatach. Do zobaczenia!

 • Liga na półmetku

  Znamy już wyniki ostatniego spotkania pierwszej części sezonu Zimowej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Środowy (1.02.2012) mecz na szczycie pomiędzy Słowianinem Wolibórz a Chłopaczkami z Rynku przyniósł rozstrzygnięcie, które mocno skomplikowało układ tabeli, dzięki czemu druga część rozgrywek zapowiada się jeszcze bardziej emocjonująco. Pierwszy set to zacięty bój wygrany ostatecznie przez dotychczasowych liderów 23:25. Wszystko wskazywało na to, że Chłopaczki z Rynku obronią pierwszą pozycję w tabeli i odskoczą rywalom. Jednak kolejne dwie odsłony meczu to popis skuteczności Słowianina Wolibórz, który w drugim secie gładko zwyciężył 25:12, a tie break rozstrzygnął na swoją korzyść 15:8, cały czas kontrolując przebieg spotkania.

 • Zapraszamy do nowej grupy Tańca orientalnego!

  Sekcja tańca orientalnego zaprasza do nowej grupy początkującej dla młodzieży i dorosłych. Pierwsze zajęcia odbędą się w poniedziałek (6 lutego) o godzinie 18.00 w sali 22 Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich. Zapraszamy także do udziału w zajęciach grupy średnio zaawansowanej, które odbywają się w poniedziałki i środy o godzinie 20.00 w sali 22 Centrum Kultury. Opłata za udział w zajęciach wynosi 30 zł miesięcznie (zajęcia 2 razy w tygodniu).

 • Udany casting, rusza Młodzieżowy Teatr Muzyczny

  W miniony piątek (27.01.2012r.) w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich odbył się casting do Młodzieżowego Teatru Muzycznego. Wzięło w nim udział blisko 30 osób z Nowej Rudy, Ludwikowic, Słupca, Swierk, Jugowa, Bartnicy, Przyłęku, Wilczej i Radkowa. Z uczestników castingu stworzono dwie grupy wiekowe: grupę dziecięcą (dzieci w wieku 7-13 lat) oraz grupę młodzieżową (14-18 lat). Obie grupy będą miały zajęcia wokalu estradowego, emisji głosu, ruchu scenicznego, zajęcia aktorskie oraz taneczno - choreograficzne. Grupa młodzieżowa już zaczyna przygotowywać pierwszy program, którego premiera odbędzie się 8 marca. Program grupy dziecięcej jest aktualnie w opracowaniu, a na efekty trzeba będzie poczekać do maja.

 • Wspomnienie ferii

  Jak co roku dzieci pozostające podczas ferii zimowych w domu, skorzystały z bogatej oferty przygotowanej wspólnymi siłami przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda oraz Zespół Szkół nr 2 w Ludwikowicach Kłodzkich. Przez dwa tygodnie, zajęcia odbywały się w godz. 10.00-13.00, a dzieciom serwowane były w tym czasie rozmaite atrakcje. Instruktorzy sportowi z Centrum Kultury oraz nauczyciele szkoły podstawowej organizowali ciekawe zajęcia na sali sportowej, pracownice biblioteki zaskakiwały pomysłowymi grami oraz  zabawami, nie zabrakło również licznych edukacyjnych i rozrywkowych wyjazdów.

 • Półmetek ligi przed nami

  Zapraszamy do kibicowania zespołom grającym w Zimowej Amatorskiej Lidze Siatkówki. Do półmetka ligi każda drużyna ma do rozegrania jeszcze jedno spotkanie. Już dziś (30 stycznia) o pierwsze punkty powalczą dwie drużyny końca tabeli. Gospodarze (USKS Centrum Kultury) podejmować będą Crazy Team. Początek o godzinie 19.30. Z kolei drugi mecz tego dnia to konfrontacja drużyn środka tabeli, w którym powalczą ZPAS Squad i Burza Dzikowiec.

 • Uwaga! Casting do Młodzieżowego Teatru Muzycznego!

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda oraz twórcy musicalu "Romeo i Julia - miłości historia współczesna" serdecznie zapraszają dzieci i młodzież na CASTING do MŁODZIEŻOWEGO TEATRU MUZYCZNEGO, który odbędzie się ostatniego dnia ferii zimowych - 27 stycznia 2012 roku (piątek) o godzinie 11.00 w Sali Widowiskowej Centrum Kultury w Ludwikowicach Kłodzkich przy ul. Fabrycznej 2. Szczegóły w rozwinięciu.

 • Kolędy i pastorałki ZPiT "Nowa Ruda" w Jugowie i Ludwikowicach

  Miło nam poinformować, że w najbliższą niedzielę (15 stycznia) w dwóch kościołach na terenie gminy Nowa Ruda wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Nowa Ruda". Podczas koncertów artyści zaprezentują kolędy i pastorałki. Pierwszy występ planowany jest o godzinie 9.00 w Kościele p.w. św. Katarzyny w Jugowie, drugi o godzinie 11.30 w Kościele p.w. św. Michała Archanioła w Ludwikowicach Kłodzkich. Serdecznie zapraszamy!

 • Zapraszamy na ferie

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda oraz Zespół Szkół nr 2 w Ludwikowicach Kłodzkich zapraszają na atrakcyjne ferie zimowe. W programie między innymi gry i zabawy sportowe, zajęcia biblioteczne (czytanki, konkursy), wycieczki piesze i wyjazdy autokarowe (m.in. Explora Park w Wałbrzychu, lodowisko w Świdnicy, kino MOK, basen) oraz zabawy karnawałowe. Dodatkowo codziennie dla każdego kanapki i gorąca herbata. To wszystko już od soboty 14 stycznia do piątku 27 stycznia.

 • Pierwsze mecze za nami

  Inauguracja Zimowej Amatorskiej Ligi Siatkówki za nami. W pierwszych meczach zmierzyły się ze sobą zespoły Chłopaczków z Rynku z Crazy Team oraz Burzy Dzikowiec ze Słowianinem Wolibórz. Relacja ze spotkań, zdjęcia, wyniki i tabele na naszej ligowe stronie www.liga.nowaruda.pl. Kolejne mecze już w środę 11 stycznia. O godzinie 19.30 zmierzą się ze sobą drużyny USKS Centrum Kultury - ZPAS Squad, a po nich zagrają Chłopaczki z Rynku - Burza Dzikowiec. Zapraszamy, wstęp wolny, doping publiczności obowiązkowy!

 • Zaczęliśmy od DNA

  W minioną środę (4 stycznia 2012r.) w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kłodzkich odbyło się kameralne spotkanie z Kabaretem DNO. Pochodzący z Dąbrowy Górniczej artyści spędzali w ubiegłym tygodniu kilka wolnych dni w Górach Sowich, dzięki czemu udało ich się namówić na autorski wieczór z naszą gminną publicznością. W nowo oddanym budynku Muzeum (zaadaptowane ruiny poewangelickiego kościółka), pojawiło się dwóch członków kabaretu (Wojtek Stala i Adam Mrozowicz) z przyjaciółmi oraz około 80-ciu osób - fanów twórczości tria z Górnego Śląska.

 • Liga rusza 9 stycznia, zapraszamy na nową stronę

  W pierwszy poniedziałek Nowego Roku w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda odbyło się spotkanie organizacyjne, dotyczące rozgrywek Zimowej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Do udziału w lidze zgłosiło się 6. drużyn z terenu miasta i gminy Nowa Ruda. Podczas zebrania ustalone zostały najważniejsze kwestie regulaminowe, a także nastąpiło losowanie drużyn i ustalanie siatki spotkań. Rozgrywki ruszą już 9 stycznia, tego też dnia nastąpi oficjalne otwarcie ligi i prezentacja zespołów. Mecze rozgrywane będą w każdy poniedziałek i środę od godziny 19. Każdego dnia odbędą się dwa spotkania, dzięki czemu rozgrywki potrwają do ostatniego dnia lutego 2012 roku. Wszelkie informacje dotyczące ligi zamieszczać będziemy na nowej stronie internetowej, stworzonej specjalnie an potrzeby ZALS - zapraszamy pod adres liga.nowaruda.pl

 • Spotkanie z Kabaretem DNO

  W pierwszą środę Nowego Roku (4.01.2012) gminę Nowa Ruda odwiedzą członkowie znanego kabaretu DNO z Dąbrowy Górniczej. Przy okazji zimowego wypoczynku w Górach Sowich, artyści zgodzili się na spotkanie z miejscową publicznością. Zorganizowane przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda oraz wójta Sławomira Karwowskiego, kameralne spotkanie autorskie odbędzie się w nowo odnowionym kościółku poewangelickim w Ludwikowicach Kłodzkich (ul. Główna), który obecnie pełni rolę Muzeum Ziemi Sowiogórskiej.

 • Zimowa Amatorska Liga Siatkówki - spotkanie organizacyjne

  Informujemy, że spotkanie organizacyjne w sprawie rozgrywek Amatorskiej Zimowej Ligi Siatkówki odbędzie się w pierwszy poniedziałek Nowego Roku (2 stycznia 2012) o godzinie 17.00 w pokoju nr 13 (Centrum Kultury, Ludwikowice ul. Fabryczna 2). Podczas spotkania odbędzie się losowanie drużyn i ułożenie terminarza spotkań. Inauguracja ZALS i pierwsze mecze odbędą się 9 stycznia o godzinie 19.00 w Sali Widowiskowo - Sportowej Centrum Kultury. Zapraszamy.

 • XX Finał WOŚP już 8 stycznia

  Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia (8.01.2012) w całej Polsce organizowany będzie Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie inaczej będzie także u nas. Drugi rok z rzędu wspólną organizacją imprezy na terenie Ziemi Noworudzkiej zajęły się lokalne instytucje kultury - Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie oraz Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. Efektem współpracy będzie koncert zlokalizowany w noworudzkim Rynku, podczas którego nie zabraknie dobrej muzyki, licytacji, światełka do nieba i mnóstwa wolontariuszy. Dokładny program imprezy znajduje się na plakacie, początek o godzinie 16.00. Zapraszamy!