A A A

ROK 2012 w Bibliotece w Ludwikowicach Kłodzkich

 • Pieczenie świątecznych pierniczków

  Pieczenie pierniczków - to nie taka trudna sprawa, szczególnie, gdy do pomocy jest tyle chętnych i zdolnych rąk. Biblioteka w Ludwikowicach Kłodzkich we współpracy z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich: Panią Basią, Haliną, Krysią, Wandą przygotowała niezwykłą lekcję tradycji  świątecznych. Dzieci z Kl.IV wraz z opiekunem Panią Jolą piekły pierniczki i robiły świąteczne ozdoby z papieru na choinkę.

 • Zestaw zabawowy już w Bibliotece !

  Biblioteka biorąca udział w II Bibliotecznych Zajęciach dla Dzieci i Rodziców, otrzymała od Fundacji Komeńskiego zestaw do prowadzenia zajęć Grup Zabawowych. Otrzymaliśmy  m.in.dmuchany basen z piłkami, piankowe puzlle, tunel, balony, klocki. Nie brakuje także nietypowych akcesoriów jak klamerki, miski, deski do krojenia, sznurki, które pomogą nam w sposób ciekawy prowadzić od Nowego Roku interesujące i rozwijające zajęcia dla najmłodszych.

 • Mikołajkowe spotkanie z seniorami w Bibliotece.

  To miało być kolejne spotkanie uczestników regularnie spotykających sie na kursie komputerowym. I było spotkanie, choć inne. Bo też i okazja była szczególna, termin spotkania przypadł 5 grudnia w dzień poprzedzający Mikołajki. A skoro Mikołajki to okazja do obdarowywania czymś miłym.Ale cóż można dać na Mikołajki seniorom.?

 • Andrzejkowe Wróżby - w każdym wieku.

  W czytelni Biblioteki Publicznej Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich dzień czarów magii i odkrywania przyszłości miał miejsce 30 listopada. Przez kilka godzin biblioteka stała się miejscem tajemniczych wróżb. Andrzejki okazały się wesołym spotkaniem towarzyskim, wspaniałą zabawą dostarczającą wielu przeżyć zarówno gościom jak i organizatorom.

 • Otwarcie wystawy XXI Międzynarodowego Interdyscyplinarnego Pleneru Artystycznego

  "Drogi prawdy, dobroci i miłości. Świadectwo ewangelicznego życia Męczennika Ziemi Kłodzkiej błogosławionego księdza Gerharda Hirschfeldera".
  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich zaprasza na otwarcie wystawy 7 grudnia 2012 roku (piątek) godz. 17.00 czytelnia Biblioteki Publicznej w Ludwikowicach Kłodzkich.

 • Wróżby andrzejkowe w Bibliotece !

  30 listopada o godz.10.00 zapraszamy  do czytelni  Biblioteki w Ludwikowicach Kł. Seniorów na Spotkanie Andrzejkowe.W programie wróżby andrzejkowe i niespodzianki. Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie.

 • Wizyta dzieci z przedszkola w Bibliotece.

  16 listopada naszą Bibliotekę  odwiedziła grupa dzieci z przedszkola w Ludwikowicach Kł., wraz z opiekunami. Dzieci świetnie się  bawiły przy zabawach ruchowo-naśladowczych. Pani  bibliotekarka przeczytała ku uciesze dzieci jedną z przygód Kubusia Puchatka. Odbył się też konkurs na najszybszego zjadacza miodu.Na zakończenie wszyscy mogli spróbować poczęstunku od Kubusia.

 • PRZYWITANIE MISIÓW

  "ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA" - w naszej Bibliotece!

  15 Listopada w Bibliotece w Ludwikowicach Kł. odbyło się spotkanie z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, w którym uczestniczyły młodsze dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kł. wraz z opiekunami: Panią Grażyną Mazur i Panią Dorotą Żydak. A niespodzianka była ogromna, sala biblioteczna zamieniła się w misiową komnatę, pełną maskotek, pięknych plakatów, oraz książeczek o naszym najwspanialszym przyjacielu.

 • Bawmy się razem z Dziećmi z Bullerbyn - lekcja biblioteczna.

  13 listopada gościliśmy w Bibliotece w Ludwikowicach Kł. dzieci z klasy III ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kł wraz z Panią Ewą Grzeszczuk.Lekcja biblioteczna przebiegała pod hasłem: "Czy można zaprzyjaźnić się z Dziećmi z Bullerbyn".Uczniowie podzieleni na grupy bawili się w gry ruchowe oraz gry edukacyjne. Bezbłędnie odpowiadali  na pytania dotyczące znajomości książki,rozwiązali krzyżówkę, dopasowywali cechy charakteru do głównych bohaterów.

 • Katalog biblioteczny-tradycja i współczesność - lekcja biblioteczna.

  Gośćmi Biblioteki w Ludwikowicach  Kł. były dzieci z klasy VI  wraz z opiekunem Panią Anną Cerazy ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kł. Odbyło się spotkanie na temat katalogu bibliotecznego, który  jest podstawowym źródłem informacj o zbiorach danej biblioteki. Po prezentacji multimedialnej, uczniowie zapoznali się z takimi pojęciami jak katalog biblioteczny, karta katalogowa, opis bibliograficzny.

 • Wspomnienia z podróży Janusza Kobrynia.

  7 listopada 2012 roku w Bibliotece w Ludwikowicach Kł. w trakcie spotkania z Jerzym i Januszem Kobryniem nasza Biblioteka otrzymała Odznakę Honorową Sybiraka oraz  oraz dyplom w uznaniu za zasługi dla Związków Sybiraków. Oznakę wręczył pan Jerzy Kobryń, prezez Koła Związku Sybiraków w Bystrzycy Kłodzkiej.Janusz Kobryń na spotkaniu podzielił się z nami swoimi wspomnieniami z podróży do miejsc masowych pochówków.

 • 11 listopada- dzień szczególny dla każdego Polaka.

  11 listopada jest dniem szczególnym w historii Polski, ponieważ obchodzimy rocznicę Odzyskania Niepodległości. Ten szczególny dzień skłania do refleksji na temat patriotyzmu.Biblioteka w Ludwikowicach Kł. na obchody Narodowego Święta Niepodległości przygotowała w czytelni wystawę o pierwszym Marszałku Polski - Józefie Piłsudskim.

 • Udział Biblioteki w szkoleniach zorganizowanych przez organizacje pozarządowe.

  Na poczatku listopada Biblioteka w Ludwikowicach Kł. wzięła udział w dwóch szkoleniach zorganizowanych przez organizacje pozarządowe, które będą pomagać bibliotekarzom wprowadzać nowe usługi dla mieszkańców. Skorzystaliśmy ze szkolenia  3 -dniowego we Wrocławiu, o wzbogacenie oferty biblioteki o nowatorskie działania dla małych dzieci i ich rodziców, po przez stworzenie Grup Zabawowych dla dzieci od  jednego roku do 3 lat i ich rodziców.Projekt "Biblioteczne zajęcia dla dzieci i rodziców",polega na stworzeniu dzieciom możliwie najlepszych warunków do budowania poczucia własnej wartości, rozbudzenia ciekawości, rozwijania samodzielności i umiejetności współpracy.

 • OTWARCIE WYSTAWY "Szkice spod powiek" Sylwii Myślińskiej.

  Sylwia Myślińska tak pisze o sobie:

  "Jestem Sylwia mam 15 lat, chodzę do gimnazjum w Jugowie. Lubię rysować i malować , cały czas ćwiczę. W wolnym czasie jeżdzę na desce, spędzam czas ze znajomymi oraz gram w zespole. Lubie dobre, stare filmy, twórczość Stephana Kinga,  słucham rocka i metalu, Moi ulubieni malarze to Van Gogh i Salvador Dali."

  Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników  malarstwa do czytelni Biblioteki w CKGNR w Ludwikowicach Kł. 23 listopada 2012r. ( piątek) godz.17.00.

 • JANUSZ KOBRYŃ - Zaproszenie na wykład oraz wspomnienia z podróży...

  Zapraszamy serdecznie 7 listopada 2012 r. o godz.17.30 do czytelni biblioteki w CKGNR w Ludwikowicach Kł.na wykład, oraz wspomnienia z podróży do miejsc masowych pochówków w Rosji Pana Janusza Kobrynia. Zdjęcie zamieszczone przedstawia Pomnik Ofiar Represji Politycznych w Lewaszowie pod Sankt Petersburgiem, na miejscu masowych pochówków osób rozstrzelanych w Leningradzie/Petersburgu.

 • Otwarcie wystawy pana Andrzeja Nadarzyńskiego.

  W piątek 12 października o godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej w Ludwikowicach Kłodzkich otwarto jubileuszową wystawę malarstwa pana Andrzeja Nadarzyńskiego.

 • KLUB MIŁOŚNIKÓW GIER PLANSZOWYCH W BIBLIOTECE

  Biblioteka w Ludwikowicach Kł. zaprasza miłośników gier planszowych - dzieci i dorosłych do wspólnej zabawy w  czytelni Biblioteki.  Na granie w gry planszowe nigdy nie jest za późno. Przyjdź i przekonaj się jak wciąga planszowy świat. Jeśli znasz osoby, które chciałyby pograć przyjdźcie do NAS.Chętnych zapraszamy we wtorki w godzinach od 12.00-14.00.

 • "AKADEMIA PANA KLEKSA"

  Nowa forma książki w bibliotece - książka mówiona.

  Aby wyjść na przeciw potrzebom czytelników biblioteka w Ludwikowicach Kł., proponuje nową formę książki, "książkę mówioną". Jest to nagranie dźwiękowe zawierające odczytany przez lektora tekst publikacji książkowej, zwykle zapisany na płycie kompaktowej. Audiooboki to coraz popularniejsza forma poznawania literatury, do której nie trzeba używać - często bardzo zmęczonych oczu.Zapraszamy do skorzystania z tej oferty już w najbliższym czasie.

 • Udział w szkoleniach bibliotekarzy w ramach Programu Rozwoju Bibliotek

  W miesiącu październik Biblioteka skorzytała z dwóch specjalistycznych trzydniowych szkoleń we Wrocławiu, zoranizowanych przez Program Rozwoju Bibliotek.

  1. Multimedia i nowoczesna komunikacja- warsztat obejmował wykorzystanie narzędzi nowoczesnej komunikacji. Promocję biblioteki i jej działań z wykorzystaniem Internetu. Multimedia jako wsparcie pracy biblioteki i rozszerzenie jej oferty.

  2.Miejsce dla młodych - Warsztat obejmował następujące zagadnienia: Kompetencje bibliotekarza pracującego z dziećmi i młodzieżą. Komunikacja z młodzieżą w zespole. Doświadczenia w realizowaniu przedsięwzięć skierowanych do dzieci i młodzieży .

 • II ETAP kursu komputerowego - Rozpoczęty!

  1 PAŹDZIERNIKA obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Ponieważ liczne społeczeństwa się starzeją, coraz większa rzesza ludzi starszych stanowi nową „siłę społeczną". Ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ święto ma przypominać, że jesień życia może być pięknym, aktywnym, satysfakcjonującym okresem w życiu człowieka.

 • GRY PLANSZOWE BAWIĄ I ŁĄCZĄ POKOLENIA !

  Biblioteka w Ludwikowicach Kł. zaprasza miłośników gier planszowych - dzieci i dorosłych do wspólnej zabawy w  czytelni Biblioteki.  Na granie w gry planszowe nigdy nie jest za późno. Przyjdź i przekonaj się jak wciąga planszowy świat. Jeśli znasz osoby, które chciałyby pograć przyjdźcie do NAS.Chętnych zapraszamy we wtorki w godzinach od 12.00-14.00. Biblioteka zakupiła  na razie 2 gry, ale w miarę swoich możliwości będziemy sukcesywnie poszerzać nasze zbiory o kolejne gry.

  Dla miłosników gier planszowych Biblioteka proponuje:

  1. Wielką podróż po Polsce

  2. Układanka Polska

   

   

 • Październikowe hity książkowe !

  Propzycja na jesienne wieczory dla dorosłych:

  1. Graham Masterton -" Czerwony hotel"

  2.Moran Michelle-" Córka Kleopatry"

  3. Baldacci David-" Tamtego lata".

  4.Kopsik Ewa-" Układ z Panem Bogiem"

  Dla młodzieży:

  5.Kieve Paul -" Hokus -Pokus".

 • A. NADARZYŃSKI

  JUBILEUSZOWA WYSTAWA MALARSTWA-ANDRZEJA NADARZYŃSKIEGO

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. zaprasza  12 października 2012 r. o godz. 17.00 na otwarcie jubileuszowej wystawy malarstwa Andrzeja Nadarzyńskiego, mieszkańca Ludwikowic Kł., pasjonata historii Gminy Nowa Ruda, oraz ulicy Fabrycznej. Pan Andrzej  w czytelni biblioteki CKGNR zaprezentuje swoje prace inspirowane historiami z przeszłości.

 • KOMPUTEROWY KURS ANGIELSKIEGO W BIBLIOTECE JUŻ OD PAŹDZIERNIKA !!!

  Biblioteka zaprasza wszystkich chętnych: seniorów, osoby poszukujace pracy na bezpłatny komputerowy kurs języka angieklskiego dla dorosłych angielski 123.pl. Kurs jest przeznaczony dla osób, które zaczynają uczyc się angielskiego lub znają jego podstawy.Informacji  na temat  kursu komputerowego udziela: Biblioteka -tel.74 871-65-28

 • Międzynarodowy Dzień Osób Starszych - Biblioteka zaprasza.!

  1 października obchodzony jest w Polsce jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Biblioteka w Ludwikowicach Kł. nie zapomniała również o swoich aktywnych seniorach. Zaprasza wszystkich seniorów na spotkanie 3 października na godz.10.00. Na spotkaniu zostanie przedstawiona oferta kulturalna Biblioteki na najbliższe miesiące. Spotkanie przy kawie będzie wstępem do następnych przemiłych spotkań we wspólnym gronie.Zapraszamy.

   

   

 • TYDZIEŃ ZAKAZANYCH KSIĄŻEK !

  W dniach 30 września - 6 października br. organizowany jest Tydzień Zakazanych Książek. Celem akcji, wywodzącej się ze Stanów Zjednoczonych, jest propagowanie wolności słowa i ukazywanie zagrożeń związanych z cenzurowaniem treści ze względów politycznych, światopoglądowych czy obyczajowych.

  Podobnie jak w ubiegłym roku, do udziału w "Tygodniu Zakazanych Książęk" zachęca biblioteka  w Ludwikowicach Kł. Założyciele tej akcji :"Chcą  aby Tydzień Zakazanych Książek był nie tylko akcją uświadamiającą, ale żeby był okazją do zainteresowania ciekawymi przypadkami z historii literatury, zachęcił do czytania, także książek, którym przypięto łatkę nieprawności politycznej, obyczajowej et".W ramach akcji biblioteka zaprasza na wystawkę  zakazanych książek.
 • HISTORIA WIEŃCA DOŻYNKOWEGO !

  24.09.2012. do Muzeum Ziemi Sowiogórskiej przybyła grupa licznej młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kł. wraz z opiekunem Panią Jolą Koterbą.Pani Urszula Poźniak ciekawie opowiedziała  historię  tradycji wieńca dożynkowgo i zwróciła uwagę na własnoręcznie wykonane rękodzięło przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Nowa Ruda.A efekty ich pracy młodzi ludzie mogli sami obejrzeć.

   

 • TAJEMNICE CODZIENNOŚCI W GÓRACH SOWICH

  Góry Sowie tak jak cały Dolny Śląsk to region słynący z zabytków kultury materialnej i niematerialnej. Zwykle jednak nie dostrzega się faktu istnienia tutaj całego bogactwa niematerialnego dziedzictwa przeniesionego przez powojennych osiedleńców. W wyniku przesiedleń przybyła tu po 1945 roku ludność ze wszystkich zakątów przedwojennej Polski, a także spoza jej granic. Oprócz skromnego dobytku materialnego, osiedleńcy przywieźli ze sobą imponujący bagaż kultury niematerialnej w postaci pieśni, obrzędów, zwyczajów i całego zasobu wspomnień związanych z utraconymi "małymi ojczyznami".Uswiadomieniu niedostrzeganych dotąd wartości  i potencjału kulturowego naszego regionu służą EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA w Polsce w tym roku pod nazwą "TAJEMNICE CODZIENNOŚCI".

 • "Tajemnice codzienności w Górach Sowich"

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich zaprasza 14 września 2012 roku (godz. 17.00) do Muzeum Ziemi Sowiogórskiej (kościółek) w Ludwikowicach Kłodzkich ul. Główna 60 na otwarcie wystawy "Tajemnice codzienności w Górach Sowich". Wystawa strojów, rękodzieła oraz przedmiotów codziennego użytku. Przemijającą tradycję życia w Górach Sowich przedstawią Koła Gospodyń Wiejskich poprzez swój śpiew, ubiór i rękodzieło. Wystawie towarzyszyć będzie wielki kiermasz książki starej z różnych dziedzin wiedzy zarówno dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Więcej informacji w załączonym ZAPROSZENIU.

 • WRZEŚNIOWE HITY KSIĄŻKOWE !!!

  PROPOZYCJE KSIĄŻKOWE: POLECAMY.

  1.Modelski Łukasz-" DZIEWCZYNY WOJENNE"

  2. Medard Melchior.-" CARSKA ROSZADA"

  3.Ulatowska Maria-" PRZYPADKI PANI EUSTASZYNY"

  4.Gimenez Marek-"ZWYCZAJNY PRAWNIK"

  5.Widzowska-Pasiak Agata-"KOŃ NA RECEPTĘ"

 • "NOWY KĄCIK DLA DZIECI" - Zapraszamy do BIBLIOTEKI !!!

  Biblioteka zaprasza wszystkie dzieci do "KĄCIKA MALUCHA",który ułatwi pierwszy kontakt małego dziecka z książką. W   kąciku dzieci mogą się bawić i rysować przy kolorowym stoliczku, a na specjalnie przystosowanych regałach, oprócz książek znajdą  zabawki i gry edukacyjne. Duża przestrzeń zachęca do tego, aby spokojnie usiąść na dywanie  i czytać książkę samodzielnie lub z rodzicem.ZAPRASZAMY!.

   

 • KIERMASZ KSIĄŻEK !

  Biblioteka Publiczna w Ludwikowicach Kł. organizuje kiermasz książki używanej za złotówkę. Książki sprzedawać będziemy w godzinach pracy Biblioteki (9.00-17.00)

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

 • DOTACJE DLA BIBLIOTEKI !

  Bibliotek Publiczna w Ludwikowicach  Kł.otrzymała   dotację Biblioteki Narodowej "ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH DO BIBLIOTEK 2012 " na kwotę 8300.00 zł, z przeznaczeniem na zakup nowości wydawniczych, w tym 1/3 dotacji  przeznaczona ma być na publikacje dla dzieci i młodzieży.Zadanie to zostanie zrealizowane do końca listopada 2012. Po przez dotację BN zbiory biblioteczne wzbogacą się o wiele ciekawych pozycji kiążkowych oraz o audiobooki, które  urozmaicą ofertę Biblioteki Publicznej i jej filii.Biblioteka zakończyła  w lipcu udział w dwóch programach.( Program Rozwoju Bibliotek i Akademia Orange dla Bibliotek)

 • Sierpniowe hity książkowe !!!

  Na letnie upały Biblioteka poleca kilka ciekawych pozycji książkowych.

 • KOMPUTEROWY KURS ANGIELSKIEGO W BIBLIOTECE

 • Letnie Hity Książkowe - Biblioteka POLECA!

  Już od dzisiaj na naszej stronie Biblioteka Publiczna Gminy Nowa Ruda co miesiąc będziemy zamieszczać nasze PROPOZYCJE KSIĄŻKOWE które warte są PRZECZYTANIA. Polecamy nie tylko nowości ale i inne książki które znajdują się w naszym księgozbiorze. Zapraszamy na naszą STRONĘ.

 • Lekcja z tradycji ludowych - "Noc cudów""

  22 czerwca z inicjatywy Biblioteki Publicznej Gminy Nowa Ruda odbyły się kolejne warsztaty Dzieci ze Szkoły Podstawowej pod opieką Pani Anny Koterby z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Ludwikowicach Kłodzkich.

 • XIV Gminny Konkurs Plastyczny "Gmina Nowa Ruda - przyjazna Ludziom Starszym" - rozstrzygnięty!

  Podobnie jak w latach poprzednich tak i tego roku zorganizowano konkurs plastyczny przeznaczony dla Przedszkoli, Szkół Podstawowych i Gimnazjów Gminy Nowa Ruda. Oficjalne otwarcie wystawy odbyło się 20 czerwca 2012 r. (środa) o godzinie 10.00 w czytelni Biblioteki Publicznej Gminy Nowa Ruda. Pełna lista zwycięzców w załączniku.

 • Kurs seniorów

  BIBLIOTEKA - ciągle w GRZE!

  Celem ogólnopolskiego programu jest promocja czytelnictwa, promocja biblioteki i jej osiągnięć. "Biblioteka ciągle w grze!" stanowi bezpośrednie nawiązanie do zbliżających się Mistrzostw Europy. Pozwala jednocześnie pokazać pozytywne zmiany zachodzące w bibliotekach, a także podkreślić jej znaczenie i rolę w życiu społecznym i lokalnym.

 • Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel

  31 maja 2012 r. o godzinie 11.30 w Bibliotece Publicznej Gminy Nowa Ruda dzięki IX Dolnośląskim Spotkaniom Pisarzy z Młodymi Czytelnikami pod nazwą "Z książką na walizkach" miałyśmy przyjemność gościć młodą pisarkę.

 • CZYTAJ DZIECKU 20 minut dziennie. C O D Z I E N N I E !

  Czerwiec w kalendarzu już na stałe wpisał się  jako miesiąc promujący akcję  pod nazwą  Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W tym roku obchodzimy  XI edycję tej akcji, która  trwać będzie od 1 do 7 czerwca. Zapraszamy do Udziału. Więcej informacji w załącznikach.

 • Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH

  Jak co roku od 30 maja do 2 czerwca 2012 r. odbędą się IX Dolnośląskie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami. W tym roku  Biblioteka Publiczna w Ludwikowicach Kłodzkich w ramach akcji "Z książką na walizkach" gościć będzie 31 maja 2012 r. pisarkę Annę Czerwińską-Rydel.

 • "MAGICZNA KSIĘGA" - czy czytanie książek przechodzi w zapomnienie?

  11 maja 2012 r.w Bibliotece Publicznej Gminy Nowa Ruda wystąpił Teatr Edukacji i Profilaktyki "MASKA" z Krakowa ze spektaklem, który w wesoły i przystępny sposób miał pokazać młodym ludziom, że czytanie książek może być bardzo dobrą i wbrew pozorom ciekawą formą spędzania wolnego czasu.

 • Wiersze Wisławy Szymborskiej - śpiewa Jacek Telus

  Biblioteka Publiczna Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich Serdecznie Zaprasza miłośników poezji śpiewanej na koncert "Wiersze Wisławy Szymborskiej" w wykonaniu Jacka Telusa 11 maja 2012 r.(piątek), o godzinie 17.00. Zapraszamy!

 • VII Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkoli "Poezja Danuty Wawiłow"

  VII Gminny Konkurs Rezytatorski dla Przedszkoli odbył się w dniu 26.04.2012 roku w czytelni Biblioteki Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich. Udział wzięło 17 osób w dwóch kategoriach wiekowych 3-4 lata i 5-6 lat.

 • "W 80 minut dookoła świata"

  Między 26 a 30 marca w bibliotekach, szkołach, domach kultury, pracowniach komputerowych i innych instytucjach oferujących publiczny dostęp do Internetu odbywały się spotkania dla dzieci, rodziców i dziadków w ramach kampanii "Tydzień z Internetem 2012".

 • Otwarcie wystawy - Fotografia Bartosza Janiczka

  30 marca w czytelni Biblioteki Publicznej w Ludwikowicach Kł. o godz.17.00 wierszem pt."Portret kobiety" Wisławy Szymborskiej została otwarta wystawa fotografii Bartosza Janiczka mieszkańca Ludwikowic Kł., a zarazem studenta wydziału dziennikarstwa na Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu.

 • Szkolne warsztaty wielkanocne

  Dnia 27 marca w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, Biblioteka wraz z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Ludwikowicach Kłodzkich zorganizowały dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kłodzkich krótki kurs  ozdób wielkanocnych.

 • Tydzień z Internetem

  Biblioteka w CKGNR w Ludwikowicach Kł. zaprasza wszystkich mieszkańców na wirtualną podróż dookoła świata. Jest to element międzynarodowej akcji "TYDZIEŃ Z INTERNETEM 2012", do której przyłączyła się nasza Biblioteka. Kampania ma zachęcić jak najwięcej osób do korzystania z Internetu. Spotkanie " W 80 minut dookoła świata" odbędzie się 29 marca 2012 roku o godz. 10.00 w czytelni Biblioteki.

 • Zapraszamy na otwarcie wystawy >FOTOGRAFIA< Bartosza Janiczka

  Biblioteka Publiczna Gminy Nowa Ruda w CKGNR w Ludwikowicach Kłodzkich Serdecznie Zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Bartosza Janiczka 30 marca 2012 roku ( piątek) o godzinie 17.00. Więcej informacji w Zaproszeniu!

 • XVII Dolnośląski Konkurs Recytatorski PEGAZIK - rozstrzygnięty!

  Gminne eliminacje XVII Konkursu recytatorskiego " Pegazik" odbyły się w dniu 23 lutego 2012 roku w czytelni Biblioteki Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. W eliminacjach wzięło udział 12 osób w kategorii: : "młodsi " ze Szkół Podstawowych z Gminy Nowa Ruda ( Bożków, Dzikowiec, Ludwikowice Kł, Wolibórz). W kategorii: "starsi" 1 osoba z Gimnazjum w Bożkowie.

 • XIV Gminny Konkurs Plastyczny "GMINA NOWA RUDA - PRZYJAZNA LUDZIOM STARSZYM"

  Jak wiadomo, rok 2012 ogłoszony został przez Parlament Europejski rokiem aktywności ludzi starszych i solidarności międzypokoleniowej. Jest więc dodatkowa okazja aby młodych ludzi zająć poważnym problem aktywności ludzi starszych. Temat  już XIV gminnego konkursu plastycznego to:  praca plastyczna przedstawiająca osoby starsze, aktywnie wypoczywające na terenie Gminy Nowa Ruda. Serdecznie zapraszamy  do wzięcia udziału  przedszkola, szkoły i gimnazja.  Regulamin w rozwinięciu.

 • Otwarcie wystawy "Miejsce zamieszkania"

  16 lutego została otwarta wystawa  w Bibliotece w CKGNR w Ludwikowicach Kł." Miejce zamieszkania "Olgi Szonowej. Autorka zdjęć jest pracownikiem naukowym Centrum Naukowo Informacyjnego "Memoriał" w Sankt Petersburgu. Wystawa powstała  w czasie ekspedycji badawczych prowadzonych przez CNI  na terenie  Federacji Rosyjskiej i Kazachstanu  w roku 2010. Fotografie przedstawiają resztki obozowej zabudowy, jak i nadal toczące się normalne życie mieszkańców, którzy mieszkają na terenie dawnego GUŁAGUu.

 • VII Gminny Konkurs Recytatorski -" Poezja Danuty Wawiłow "

  Serdecznie zapraszamy do udziału w VII Gminnym Konkursie Recytatorskim dla Przedszkoli i Zespołów Szkolno - Przedszkolnych. W tym roku, mali artyści zmierzą się z twórczością Danuty Wawiłow. Konkurs odbędzie się 26.04.2012r. o godz.10.00 w czytelni Biblioteki CKGNR w Ludwikowicach Kł. Zapraszamy do udziału !

 • Poznaj Bezpieczny Internet i zostań SIECIAKIEM !

  W dniu 13.02.w  czytelni Biblioteki CKGNR  odbyły się zajęcia skierowane do klasy II  Szkoły podstawowej w Ludwikowicach Kł. pt."POZNAJ BEZPIECZNY INTERNET. Dzieci po obejrzeniu edukacyjnego filmu  otrzymanego od Fundacji Orange rozmawiały o zagrożeniach   i o zasadach bezpiecznego korzystania  z internetu.

 • Otwarcie wystawy " MIEJSCE ZAMIESZKANIA"

  Serdecznie zapraszamy  do czytelni biblioteki CKGNR 16.02.2012 o godz.17.00, na otwarcie wystawy fotografii Olgii Szonowej pt." MIEJSCE ZAMIESZKANIA".Fotografie, które Państwo zobaczą, to część materiałów zebranych przez Centrum Naukowo Informacyjne "Memoriał" w czasie ekspedycji w roku 2010. Wystawa ta niech stanie się okazją  do miłego spotkania, a dodatkiem będzie pączek z okazji TŁUSTEGO CZWARTKU. Zapraszamy.

 • SENIORZY ON-LINE !

  Seniorzy to bardzo ważna grupa społeczeństwa lokalnego i dla niej to właśnie w bibliotece  w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. zorganizowano bezpłatny kurs komputerowy. W miłej i przyjaznej atmosferze przyszli kursanci uczyć się będą: obsługi komputera, pisania i drukowania tekstów, obsługi poczty elektronicznej. Pomysł nasz, spotkał się z ogromnym zainteresowaniem w wyniku czego wyłoniły się 4 grupy - 5- osobe.

 • II DZIEŃ FERII ZA NAMI !!!

  Nastąpił ten długo oczekiwany dzień - wczoraj rozpoczęliśmy ferie zimowe w bibliotece, które zabrały dzieci w ten niezwykły baśniowy świat książki. Po zapoznaniu się z treścią legendy " O smoku wawelskim i mądrym Szewczyku", chętnie rozwiązywały krzyżówkę i odpowiadały na pytania dotyczące  znajomości treści. Podczas zajęć plastycznych dzieci malowały bajkowe smoki. Dzisiaj rozwiązywały test ze znajomości baśni: "Królewna Śnieżka", który wykazał ,że doskonale zapamiętały  czytaną treść. Miały okazję również zmierzyć się z baśniowymi łamigłówkami.

 • 7 luty- Dzień bezpiecznego Internetu

  W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu,  który przypada na 7 lutego, Biblioteka Publiczna w Ludwikowicach Kł. zaplanowała cykl spotkań edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa w sieci. Wszystkich spragnionych dobrej zabawy zapraszamy do Biblioteki, gdzie bezpłatnie można korzystać z internetu. Przypominamy, że Biblioteka bierze udział w programie : "Akademia Orange dla bibliotek".

 • WARTO BYĆ AKTYWNYM... Bez względu na WIEK

  ROK 2012 ZOSTAŁ OGŁOSZONY "EUROPEJSKIM ROKIEM AKTYWNOŚCI OSÓB  STARSZYCH I SOLIDARNOŚCI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ". Jest to okazja do tego, aby sobie uzmysłowić, że Europejczycy żyją obecnie dłużej i cieszą się lepszym zdrowiem, a także, by zastanowić się nad perspektywami, jakie to przed nami roztacza. Biblioteka Publiczna w Ludwikowicach Kł. wychodzi z inicjatywą aktywizacji osób starszych i solidarności z nimi.

 • PEGAZIK

  Zapraszamy do udziału w "PEGAZIKU". Konkurs recytatorski przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z Gminy Nowa Ruda. Eliminacje gminne XVII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego - "PEGAZIK" odbędą się w czytelni biblioteki CKGNR w Ludwikowicach Kł. 23 lutego 2012 r. o godz.10.00. Zgłoszenia przyjmujemy do 17 lutego 2012 r.Serdecznie zapraszamy do udziału.

 • Wizyta zaprzyjaźnionej biblioteki z Ołdrzychowic Kł.

  W drugim tygodniu ferii, bibliotekę odwiedziła grupa dzieci z Ołdrzychowic Kł. wraz z opiekunami. Spotkanie odbyło się pod hasłem " Baśniowa zgaduj - zgadula". W ramach wzajemnego poznania się w czytelni wymieszano dzieci i podzielono na 5-osobowe drużyny.Dzieci m.in.odgadywały tytuły bajek na podstawie  fragmentów utworów, rozwiązywały krzyżówkę, układały melodię do znanych tekstów piosenek i porządkowały  rekwizyty do znanych bajek.

 • 7 luty- Dzień Bezpiecznego Internetu

  W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu,  który przypada na 7 lutego, Biblioteka Publiczna w Ludwikowicach Kł. zaplanowała cykl spotkań edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa w sieci. Wszystkich spragnionych dobrej zabawy zapraszamy do Biblioteki, gdzie bezpłatnie można korzystać z internetu. Przypominamy, że Biblioteka bierze udział w programie : "Akademia Orange dla bibliotek".

 • WARTO BYĆ AKTYWNYM... Bez względu na WIEK

   

  ROK 2012 ZOSTAŁ OGŁOSZONY "EUROPEJSKIM ROKIEM AKTYWNOŚCI OSÓB  STARSZYCH I SOLIDARNOŚCI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ". Jest to okazja do tego, aby sobie uzmysłowić, że Europejczycy żyją obecnie dłużej i cieszą się lepszym zdrowiem, a także, by zastanowić się nad perspektywami, jakie to przed nami roztacza. Biblioteka Publiczna w Ludwikowicach Kł. wychodzi z inicjatywą aktywizacji osób starszych i solidarności z nimi.

 • "ZIMOWE" - FERIE W BIBLIOTECE!

  Dominującym celem ferii zimowych będzie zagospodarowanie w ciekawy i nieszablonowy sposób czasu wolnego dzieciom, a także dostarczenie miłych wrażeń z uczestnictwa w imprezach bibliotecznych.Zapraszamy codziennie od godz.10.00 do godz.13.00.

 • PROGRAM ROZWOJU BIBLIOTEK!

  Więcej informacji w pdf.