A A A

Rok 2013

 • Zapraszamy na 22. Finał WOŚP

  12 stycznia 2014 roku wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury tradycyjnie zapraszamy na noworudzki Rynek. Na scenie odbędą się koncerty, licytacje, a o godzinie 20.00 światełko do nieba w postaci pokazu fajerwerków. Na ulice gminy i miasta od rana wyjdzie ponad 80-ciu wolontariuszy, którzy będą zbierali środki na specjalistyczny sprzęt medyczny dla dzieci oraz seniorów. Początek zabawy na Rynku już od godziny 16.00. Zapraszamy!

 • 3. Jarmark Świąteczny za nami

  Ponad 25-ciu wystawców gościło na zorganizowanym w sobotę 14 grudnia Jarmarku Świątecznym w Ludwikowicach Kłodzkich. W sali widowiskowej Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda swoje produkty oferowali przedstawiciele lokalnych szkół, stowarzyszeń, a także przedsiębiorcy. Na stołach dominowały głównie świąteczne ozdoby, choć nie brakowało także ciast i ciasteczek, miodów oraz wędlin. Odwiedzający mieli okazję także zakupić biżuterię, wyroby ze szkła, ciepłe czapki i szaliki, czy w końcu żywe choinki. Chętnych nie brakowało, tym bardziej, że oprócz tradycyjnego handlu, organizatorzy zadbali także o część artystyczną.

 • Zbieraj kupony i korzystaj z siłowni!

  Jak już wspominaliśmy, od początku grudnia 2013 roku obowiązuje nowy cennik siłowni i salki fitness. Każda godzina ćwiczeń to koszt jedynie 5 zł. Aby zachęcić Was do korzystania z naszej oferty, mamy dodatkową promocję, polegającą na zbieraniu specjalnych kuponów. Przy każdej wizycie w siłowni otrzymasz kupon, a po uzbieraniu 5-ciu kuponów, będziesz mógł skorzystać z 1 darmowej godziny gratis! Uwaga, od dnia 12 grudnia 2013 roku zmianie ulega numer telefonu do siłowni: 662 779 620. Zapraszamy!

 • ANGIELSKI 123 W BIBLIOTECE.

  Bibliotekaw Ludwikowicach Kł. i jej Filie zapraszają wszystkich chętnych: seniorów osoby poszukujące pracy na bezpłatny komputerowy kurs języka angielskiego dla dorosłych angielski123.pl. Kurs jest przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają uczyć się angielskiego lub znają jego podstawy.

   

 • Mamy drugie miejsce w Polsce!

  Do 6 grudnia trwało głosowanie na Najlepszy Bieg Górski 2013 roku wg portalu Biegigorskie.pl. Udział w głosowaniu mogli wziąć tylko i wyłącznie uczestnicy zgłoszonych do konkursu 96-ciu biegów górskich, rozegranych w kończącym się roku na terenie Polski. Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda zgłosiło do konkursu dwa organizowane przez nas biegi - 4. Bieg Na Wielką Sowę, rozegrany 18 sierpnia 2013 roku w Ludwikowicach Kłodzkich i Sokolcu (udział ponad 300 uczestników) oraz 2. Bieg Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Nowa Ruda, zorganizowany 11 listopada 2013 roku w Ludwikowicach Kłodzkich (ponad 100 uczestników).

 • Pełna sala na Mikołajkowym Maratonie Zumby

  Około 70-ciu uczestniczek wzięło udział w pierwszym Mikołajkowym Maratonie Zumby, zorganizowanym w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. 6 grudnia punktualnie o godzinie 17.00 na szczelne wypełnionej sali widowiskowej sygnał do rozpoczęcia dwugodzinnej zabawy pełnej muzyki, elementów tańca i fitness, dał dyrektor Centrum Kultury Piotr Postrożny, w asyście współorganizatorki i znanej propagatorki tej dyscypliny Agaty Hryciuk. Wstęp na imprezę miały tylko osoby w mikołajkowym nakryciu głowy, dlatego widok 70-ciu tańczących, czerwonych czapeczek robił niesamowite wrażenie.

 • Jarmark Świąteczny

  Wielkimi krokami zbliża się 3. Jarmark Świąteczny, organizowany przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. Nastrój nadchodzących świąt będzie można poczuć już w sobotę, 14 grudnia 2013, kiedy to w sali widowiskowej Centrum Kultury w Ludwikowicach Kłodzkich swoje wyroby zaprezentują lokalni wystawcy i twórcy. Na stołach nie zabraknie produktów kulinarnych np. wypieków, wędlin, serów czy miodów, a także wszelkiej maści ozdób świątecznych czy biżuterii. Po raz pierwszy na placu przed budynkiem będzie można kupić żywe choinki. W czasie trwania Jarmarku (w godzinach 16.00 - 20.00) na scenie prezentować się będą dzieci z Zespołu Szkół nr2 z Ludwikowic. Nie zabraknie także kolęd i pastorałek w wykonaniu Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Nowa Ruda. Serdecznie zapraszamy!

 • Zimowa promocja w siłowni!

  Uwaga! Rewolucja w cenniku! Od 1 grudnia 2013 roku wprowadzamy nowe zasady płatności za siłownię w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. Aby maksymalnie uprościć formalności, proponujemy jedną, stałą opłatę w wysokości 5 zł za godzinę ćwiczeń. Tym samym rezygnujemy z karnetów i innych form opłat. Oczywiście wszystkie zakupione do tej pory karnety zachowują swoją ważność. Bilet na siłownię można będzie zakupić jedynie u instruktora dyżurnego. Tak jak do tej pory, siłownia będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00 - 20.00. Jednocześnie informujemy, że w okresie świąteczno - noworocznym (od 23 grudnia do 6 stycznia) siłownia będzie nieczynna.

 • Sukces "Vampirii"

  Zgodnie z zapowiedziami, w niedzielę 24 listopada b.r. odbyła się uroczysta premiera musicalu "Vampiria" w wykonaniu Młodzieżowego Teatru Muzycznego działającego przy Centrum Kultury Gmimy Nowa Ruda. Tego wieczoru organizatorzy zaczarowali salę sportową w Ludwikowicach, zamieniając ją w prawdziwy teatr. Spośród przygotowanych ponad dwustu miejsc siedzących, o godzinie 18.00 nie pozostało żadnego wolnego krzesełka. Musical w reżyserii Bożeny Wilk, z choreografią Agnieszki Dratwy-Orwat oraz scenografią Moniki Stokłosy, opowiadał o miłosnej historii wampirów, pełnej tańca, muzyki i fantastycznie wykonanych piosenek.

 • Mikołajkowy Maraton Zumby

  Serdecznie zapraszamy na Mikołajkowy Maraton Zumby, który rozpocznie się 6 grudnia o godzinie 17.00 w naszej sali sportowej Centrum Kultury w Ludikowicach. Dwie godziny świetnej i zdrowej zabawy poprowadzi nasza instruktorka zumby - Pani Agata Hryciuk. Wstęp wolny tylko dla osób w mikołajkowych czapkach, ilość miejsc ograniczona. Rezerwacja udziału pod numerem telefonu: 609748218 lub na stronie www.agatahryciuk.zumba.com. Zapraszamy!!!

 • Musical "Vampiria - niech zapętli się czas..."

  Z przyjemnością pragniemy zaprosić Państwa na nowy musical przygotowany przez Młodzieżowy Teatr Muzyczny, działający przy Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich. Musical „Vampiria – niech zapętli się czas...” to muzyczno – taneczna, pełna miłości i humoru opowieść o wampirach, chcących zawładnąć światem. Ponadgodzinny spektakl z udziałem szesnastu aktorów i tancerzy, wyreżyserowała znana z poprzednich projektów musicalowych (m.in. „Romeo i Julia” czy „Metro”) – Bożena Wilk. Za choreografię także i tym razem odpowiada Agnieszka Dratwa-Orwat. Scenografia jest dziełem Moniki Stokłosy.

 • Ponad 100 biegaczy na starcie 2. Biegu Niepodległości

  W zorganizowanym 11 listopada przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, 2. "Biegu Niepodległości" o Puchar Wójta Gminy Nowa Ruda, na starcie głównej, niemal 8-mio kilometrowej pętli stawiło się 107 zawodników i zawodniczek. Kilka minut po godzinie 11 biegacze wyruszyli z boiska Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kłodzkich, aby po paruset metrach biegu ulicą Wiejską, pokonać stromy podbieg i rozpocząć rywalizację na przepięknie położonych terenach Wzgórz Włodzickich, pomiędzy Ludwikowicami, Drogosławiem, Sokolicą i Krajanowem. Pomimo dobrej i słonecznej pogody, trasa była trudna, ze względu na dużą ilość błota, pozostałą po nocnych opadach deszczu. Dobrze oznakowana i zabezpieczona trasa nie sprawiła jednak żadnych problemów w nawigacji zawodników, którzy w komplecie dotarli na metę imprezy.

 • 2. Bieg Niepodległości

  Wójt Gminy Nowa Ruda oraz Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda serdecznie zaprasza wszystkich miłośników biegania do wzięcia udziału w "2. Biegu Niepodległości" o Puchar Wójta Gminy Nowa Ruda. 11 listopada 2013 roku spotkamy się w Ludwikowicach Kłodzkich, by rywalizować na niemal 8-mio kilometrowej, pięknie położonej trasie, ze startem i metą na boisku Zespołu Szkół nr 2 (ul. Wiejska 1). Na wszystkich uczestników biegu czekają pamiątkowe medale oraz gorący posiłek. Zwycięzcy kategorii wiekowych otrzymają także pamiątkowe puchary. Triumfator imprezy zdobędzie puchar ufundowany przez wójta Sławomira Karwowskiego.

 • Halloween Rock Show

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda oraz Pub Max zapraszają na koncert "Halloween Rock Show". 31 października (czwartek) zagrają dla Was zespoły: Scarlet Hole, Hak Band i Łowcy Szmalu. Dla wszystkich, którzy będą mieli halloween'owe przebranie lub charakteryzację - wstęp za darmo. Dla pozostałych - 5 zł. Początek imprezy o godzinie 18.00 w Pubie Max, Ludwikowice Kłodzkie, ul. Fabryczna 2. Zapraszamy!

 • Vampiria już wkrótce!

  Młodzież uczestnicząca w zajęciach Młodzieżowego Teatru Muzycznego, działającego przy Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich, pod czujnym okiem instruktorek - Bożeny Wilk oraz Agnieszki Dratwy-Orwat - przygotowuje spektakl muzyczny pt. "Vampiria".

 • Październik na sportowo!

  Sołtys Ludwikowic Kłodzkich p. Janusz Ferenc oraz Uczniowski Sowiogórski Klub Sportowy zapraszają wszystkich chętnych do udziału w 4. "Ludwikach Biegowych".

 • Jesienna promocja na siłowni

  Po wakacyjnym rozluźnieniu czas wrócić do pracy nad własną sylwetką! Dlatego przygotowaliśmy dla Was niespodziankę. Nasza siłownia i sala fitness zaprasza do ćwiczeń! Od 1 października dla pierwszych 20-tu osób mamy zniżki -20%! Kto pierwszy ten lepszy. Promocja obejmuje miesięczne karnety indywidualne. Przykładowo - miesięczny karnet na 12 wejść kosztujący do tej pory 50 zł, kupisz u nas w promocji za jedyne 40 zł! Uwaga, od 1 października wracamy do przedwakacyjnych godzin otwarcia - od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00 - 21.00. Instruktor Ireneusz Górski, telefon: 730 581 524. Więcej informacji także w naszym sekretariacie tel. 74-872 2084. Szczegóły w rozwinięciu:

 • KONKURS na składanie wniosków!

  Zarząd Województwa Dolnośląskiego za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Sowiogórskie” działającego na terenie gmin: Głuszyca, Nowa Ruda, Stoszowice, Walim w ramach działania 4.1/413 WDRAŻANIE LOKALNYCH STRATEGII ROZWOJU
  objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

 • Nabór do sekcji!

  Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w naszych sekcjach. Zapewniamy wykwalifikowanych instruktorów, sprzęt i przybory do ćwiczeń, miłą atmosferę oraz zniżki rodzinne. Spotkania organizacyjne już od 20 września, poniżej wykaz:

 • Bożków gościł „Święto Plonów”

  W minioną sobotę (24 sierpnia), punktualnie o godzinie 13 z placu przy pałacu w Bożkowie, korowód dożynkowy wyruszył do miejscowego kościoła pw. św. Piotra i Pawła, gdzie ksiądz proboszcz Jan Ordowski odprawił mszę świętą. Tak rozpoczęły się uroczystości dożynkowe, organizowane wspólnie przez Wójta Gminy Nowa Ruda, Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda oraz Sołectwo Bożków, dla rolników i mieszkańców gminy Nowa Ruda.

 • Upalnie i rekordowo

  4. „Bieg na Wielką Sowę” za nami. W upalne, niedzielne przedpołudnie ponad 300 zawodników z Czech, Francji, Ukrainy i Polski wyruszyło na trasę kolejnej edycji tego znanego już nie tylko w Polsce biegu alpejskiego. Z ośrodka „Harenda” w Ludwikowicach Kłodzkich poprzez Sokolec, a następnie drogi leśne w stronę  szczytu Wielkiej Sowy. Tegoroczna trasa liczyła 9,6 km, a przewyższenie 600 m. Zatem dystans w stosunku do lat poprzednich nieco się zwiększył za sprawą dwóch drobnych korekt trasy (premia górska i obiegnięcie pensjonatu).

 • Zapraszamy na Dożynki Gminne

  W przedostatnią sobotę sierpnia (24.08.2013) w imieniu Wójta Gminy Nowa Ruda zapraszamy do Bożkowa na Dożynki Gminne. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 13.00 w kościele parafialnym pw. św. App Piotra i Pawła. Po Mszy Świętej barwny korowód dożynkowy przejdzie na boisko sportowe Zespołu Szkół Agrotechnicznych, gdzie o godzinie 15 rozpocznie się ceremoniał dożynkowy. Około godziny 16.30 na scenie pojawią się Koła Gospodyń Wiejskich, które ośpiewają przygotowane wcześniej wieńce dożynkowe.

 • W niedzielę 4. Bieg Na Wielką Sowę!

  W najbliższą niedzielę, 18 sierpnia 2013 roku zapraszamy na 4. Bieg Na Wielką Sowę - Mistrzostwa Dolnego Śląska w Biegu Alpejskim. Punktualnie o godzinie 11.00 z CRK "Harenda" w Ludwikowicach Kłodzkich tłum biegaczy rozpocznie rywalizację na trudnej, górskiej trasie z metą na szczycie Wielkiej Sowy (1015 m.n.p.m). Na ponad 9-cio kilometrowym dystansie zlokalizowane będą 3 bufety oraz nowość - 2 premie górskie z nagrodami (Karczma Pod Sową oraz Schronisko "Orzeł"). Sportowców zapraszamy do rywalizacji (zapisy jeszcze trwają), a mieszkańców do kibicowania na trasie. Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie www.bieg.wielkasowa.net

 • XXI MFF - relacja z Jugowa

  W minioną sobotę, 10 sierpnia 2013, XXI Międzynarodowy Festiwal Folkloru zawitał do Jugowa. Impreza organizowana wspólnie przez obie noworudzkie gminy po raz kolejny zagościła w Parku Nadleśnictwa. Występy na scenie tradycyjnie rozpoczęły Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Nowa Ruda. Tym razem publiczność miała możliwość wysłuchania piosenek przygotowanych przez panie z Jugowa, Krajanowa, Ludwikowic Kłodzkich, Bartnicy, Sokolca, Czerwieńczyc, Przygórza i Dzikowca. Tuż po godzinie 15 w specjalnie przygotowanym namiocie rozpoczęły się pokazy tzw. Kuchni Świata, podczas których zespoły folklorystyczne z Turcji, Serbii, Kaszub oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Ludwikowic Kłodzkich i Sokolca, przygotowały poczęstunek dla publiczności. Trzeba przyznać, że był to trafiony pomysł, ponieważ stoiska cieszyły się ogromnym zainteresowaniem widzów.

 • 10 sierpnia zapraszamy do Jugowa!

  10 sierpnia 2013 roku XXI Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Nowej Rudzie zawita do naszej gminy wiejskiej, która w tym roku wspólnie z miastem Nowa Ruda podjęła się organizacji całego Festiwalu. Tradycyjnie miejscem prezentacji światowego folkloru będzie Park Nadleśnictwa w Jugowie. Impreza rozpocznie się o godzinie 15.00 występami Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Nowa Ruda. Równolegle na terenie parku odbywać się będzie pokaz tzw. Kuchni Świata, podczas którego będzie okazja do spróbowania potraw przygotowywanych przez zespoły z Serbii, Turcji i Polski (w tym Kaszub). O godzinie 17.00 na scenie pojawią się grupy folklorystyczne, których barwny program przewidziany jest aż na 3,5 godziny!

 • Zostań aktorem!

  Od poniedziałku 29 lipca do czwartku 1 sierpnia w godzinach 16.00-19.00 na sali widowiskowej Centrum Kultury będą się odbywały próby do Widowiska Teatru Żywego pt. „Riese- pamięci ofiar…”. W dalszym ciągu poszukujemy statystów chcących wziąć udział w widowisku.

 • Widowisko Teatru Żywego pt. „Riese- pamięci ofiar…” - poszukujemy statystów

  Widowisko Teatru Żywego pt. „Riese- pamięci ofiar…” jest widowiskiem, które w swoim przekazie jest protestem, swoistym sprzeciwem przeciwko wojnie, produkcji broni, agresji zbrojnej i fizycznej, nieludzkiemu traktowaniu człowieka przez człowieka.

 • 21. Międzynarodowy Festiwal Folkloru

  Tegoroczny XXI Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Nowej Rudzie, po raz pierwszy zorganizowany zostanie wspólnie przez obydwie noworudzkie gminy. Gospodarzami imprezy, która odbędzie się w dniach 7-11 sierpnia 2013 roku będą Burmistrz Tomasz Kiliński oraz Wójt Sławomir Karwowski. Sztab organizacyjny tworzą wspólnie pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie oraz Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich. Tradycyjnie Festiwal rozpocznie się na noworudzkim Rynku (7 sierpnia), a swój pobyt w gminie zaznaczy koncertami w Parku Nadleśnictwa Jugów (10 sierpnia).

 • " Błędy Jasia i Małgosi"

  Tuż przed wakacjami, 27 czerwca, dzieci z Przedszkola w Woliborzu wzięły udział w zajęciach w formie dramy poprowadzonych przez Bibliotekę Publiczną w Woliborzu. Celem było uświadomienie niebezpieczeństw, jakie mogą wiązać się z kontaktami z nieznajomymi oraz kształcenie odpowiednich zachowań w potencjalnie niebezpiecznych sytuacjach.

 • Sowiogórski Nordic Walking - zmagania zakończone

  Pomimo rozpoczętego niedawno lata, dość chłodny i mokry poranek (30.06.2013) powitał uczestników ostatnich w tym roku zawodów z cyklu „sowiogórski Nordic Walking”. Na starcie w przepięknie położonym ośrodku „Harenda” w Ludwikowicach Kłodzkich stanęło tym razem 60-ciu zawodników i zawodniczek. Kilka minut po godzinie 11 sportowcy wyruszyli na trasę, o łącznej długości 8 km. Tym razem kierunek marszu wytyczony został w przeciwną stronę, w stosunku do ubiegłego roku, z powodu na niedostępność części zeszłorocznej trasy.

 • Zmiany w godzinach pracy Biblioteki w wakacje !

  Biblioteka w Ludwikowicach Kł. w okresie wakacji (tj.od 1.07 do 31.08 ) czynna od godz 9.00 do godz.17.00. W soboty nieczynna.

 • Audiolake B4 Party

  Zapraszamy na imprezę promującą słynny radkowski Audiolake Festival. Już w pierwszą sobotę lipca (6.07) w Barze Max na terenie naszego Centrum Kultury wystąpią: Vincent Vik, Luki, Greg W, Matthew Bench. Podczas imprezy rozdawane będą płyty, gadżety oraz bilety na sierpniowy Audiolake. Zapraszamy, 6 lipca, start o godzinie 21.00!

 • Siłownia na wakacjach

  Uprzejmie informujemy, że w czasie wakacji (od 29 czerwca do 1 września 2013 roku) siłownia i salka fitness czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00 - 21.00. Podczas weekendów - nieczynne.

 • Zbigniew Wodecki wystąpi w Bożkowie

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, Sołwctwo Bożków oraz Stowarzyszenie "Radość" serdecznie zapraszają na 305. Triduum Bożkowskie, które odbędzie się w dniach 29 i 30 czerwca br. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Zbigniew Wodecki, który wystąpi w Kościele pw. św. Piotra i Pawła w Bożkowie o godzinie 13.00 w sobotę, 29 czerwca. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Wójt Gminy Nowa Ruda. Szczegółowy program znajdziecie na plakacie. Zapraszamy.

 • Mamy Mistrzostwa Europy w 2014 roku!

  Udało się! Mistrzostwa Europy Weteranów w Biegach Górskich (EMMRC) w przyszłym roku zawitają do Gminy Nowa Ruda, a dokładniej do Ludwikowic Kłodzkich i Sokolca. Po wielu miesiącach intensywnych wysiłków, oraz majowej wizycie delegatów Europejskiej Federacji Weteranów Lekkiej Atletyki (EVAA), członkowie zarządu Federacji podjęli decyzję o przyznaniu Polsce tej wysokiej rangi imprezy sportowej. Wspólnie z lokalnym komitetem organizacyjnym, na którego czele stanął dyrektor Biegu Na Wielką Sowę - Piotr Postrożny, ustalono datę przyszłorocznych mistrzostw. Odbędą się one 21 czerwca 2014 roku.

 • Liderzy nie zawiedli, mamy rekord trasy!

  Podczas trzeciego marszu z cyklu „Sowiogórski Nordic Walking” dopisała zarówno pogoda jak i frekwencja. Przyjemna aura przyciągnęła na start 64-ech zawodników i zawodniczek. Kilka minut po godzinie 11 na dwie pętle o długości 7,8 km wyruszyli panowie, minutę po nich wystartowały panie. Już po pierwszym okrążeniu wiadomo było, że dominujący w naszej rywalizacji Krzysztof Skiba uzyska znakomity czas. Do pobicia miał zeszłoroczny rekord Mariusza Nowaka (47’36).

 • W niedzielę kolejne zawody nordic walking

  Nasz cykl zawodów pod nazwą "Sowiogórski Nordic Walking" wchodzi w decydująca fazę. Przed zawodnikami zostały jeszcze dwa starty. Najbliższy już w nadchodzącą niedzielę (9 czerwca) przy Schronisku "Sowa" u podnóża Wielkiej Sowy. Podobnie jak w ubiegłym roku sportowcy będą mieli do pokonania dwie pętle po 3,8 km każda. W roku 2012 najlepszy czas całej trasy uzyskał Mariusz Nowak z Kłodzka, który pokonał dystans 7,6 km w 47 minut i 36 sekund. Wśród pań najlepsza była Lucyna Stępień z Lubina – 51 min. 9 sek.

 • „Wesoło i zdrowo bo na sportowo!” Dzień Dziecka w Ludwikowicach Kłodzkich

  Nawet deszcz i wiatr  nie przeszkodziły w świętowaniu Dnia Dziecka w Ludwikowicach! Wprawdzie  zaplanowane  i przygotowane z wielką starannością pokazy, gry i konkursy musiały odbyć się zamiast na boisku Zespołu Szkół nr 2,   pod dachem Sali Centrum Kultury,  to okazały się świetnym momentem do zabawy pod hasłem „Wesoło i zdrowo bo na sportowo”  i  wesołej rywalizacji w walce o medale i słodycze. Radosne buzie dzieciaków,  brawa widowni były nagrodą dla organizatorów i sygnałem, że dorośli przygotowali piękny prezent i mimo psotnej aury  sprawili się na piątkę.

 • Rusza przedsprzedaż biletów na Chillout Na Maxa II

  Miło nam poinformować, że od dnia 3.062013 roku rusza przedsprzedaż biletów na czerwcowy koncert Chillout Na Maxa II. Bilety w cenie 10 zł dostępne będą w sekretariacie Centrum Kultury oraz w Pubie Max na parterze naszego budynku w Ludwikowicach Kłodzkich. Przypominamy, że impreza zaplanowana została na 21 czerwca (piątek). Odbędzie się ona na terenie zielonym za budynkiem naszego Centrum Kultury. Wśród artystów, którzy pojawią się na naszej scenie zobaczymy m.in. METROWY (3oda Kru), Z.B.U.K.U., BIGUP!, SALUT! SOUNDSYSTEM, QUBAFARI YARD, AK.DE.MIC, BENGA i wielu innych. Nie zabraknie także dobrego tańca, graffiti, ciekawych stoisk i dobrego jedzenia.

 • Skiba i Zaczyńska wygrali z wiatrem

  Zimny i bardzo mocny wiatr przywitał uczestników drugiego, tegorocznego marszu z cyklu „Sowiogórski Nordic Walking”. Ku zaskoczeniu organizatorów, pomimo bardzo nieprzyjemnych warunków atmosferycznych, na starcie zawodów zjawiło się 62 zawodników i zawodniczek, czyli więcej niż dwa tygodnie wcześniej. Tradycyjnie dopisały grupy z okolic Legnicy, Lubina i Ścinawy oraz Ludwikowic Kłodzkich i Walimia.

 • Zapraszamy na Dzień Dziecka

  Gmina Nowa Ruda, Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, Zespół Szkół nr 2 w Ludwikowicach Kłodzkich oraz Sołectwo Ludwikowice Kłodzkie zapraszają wszystkie dzieci na Dzień Dziecka, który organizowany jest w dniu 31 maja br. na boisku przy Zespole Szkół nr 2 w Ludwikowicach Kłodzkich, początek imprezy o godz. 10.00.

 • Zapraszamy na zajęcia z modelem latającym

  Już w najbliższą niedzielę (19 maja) nasza sekcja modeli zdalnie sterowanych zaprasza do udziału w pierwszych zajęciach z nowo zakupionym modelem latającym. Pierwsze testy sprzętu marki Pioneer odbyły się jakiś czas temu na ul. Kołowej w Nowej Rudzie oraz w Ludwikowicach Kłodzkich. Zdjęcia z kamery pokładowej modelu zostały zarejestrowane i umieszczone w sieci. Trzeba przyznać, że widoki robią niesamowite wrażenie.

 • Otwarcie siłowni

  W poniedziałek 13 maja br. odbyło sie uroczyste otwarcie nowej siłowni i salki fitness w Ludwikowicach Kłodzkich. Na zaproszenie dyrektora Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda na uroczystości pojawili się m.in. Paweł Czyszczoń - Dyrektor Departamentu Rozwoju Oszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu, Posłanka Monika Wielichowska, Wójt Gminy Nowa Ruda Sławomir Karwowski, Wiceburmistrz Miasta Nowa Ruda Marzena Wolińska, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie Wojciech Kołodziej oraz Radni Rady Gminy Nowa Ruda.

 • Deszczowe zawody

  Na zalewie w Dzikowcu w dniu 11 maja 2013 r.zostały rozegrane Zawody Wędkarskie o puchar Wójta Gminy Nowa Ruda. Pogoda w tym dniu okazała się nadzwyczaj niekorzystna, ale ciągłe opady deszczu nie były w stanie popsuć doskonałych humorów zawodników. Do konkursu zapisało się na listę startową 37 zawodników, w tym dwie panie i 3 juniorów. Po odprawie i losowaniu stanowisk zawodnicy udali się na swoje stanowiska.

 • Sowiogórski Nordic Walking już w niedzielę

  Przypominamy, że już w najbliższą niedzielę (12 maja) przy Schronisku "Orzeł" w Sokolcu odbędą się pierwsze w tym sezonie zawody z cyklu "Sowiogórski Nordic Walking". Udział w imprezie zgłosiło do tej pory około 70-ciu zawodników i zawodniczek, jednak lista startowa jest nadal otwarta. Zachęcamy nie tylko do rywalizacji na przepięknej trasie o długości 6,6 km, ale także do kibicowania.

 • Dzień otwarty w nowej siłowni - przyjdź i przekonaj się!

  Już w najbliższy poniedziałek (13 maja, godz. 12.00) w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich odbędzie się uroczyste otwarcie nowej siłowni i salki fitness. Projekt remontu pomieszczeń i zakupu niezbędnego wyposażenia współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej. Instytucją pośredniczącą w realizacji zadania był Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, stąd swój udział w uroczystym otwarciu potwierdził członek Zarządu Województwa Włodzimierz Chlebosz. Oprócz Marszałka, na miejscu nie zabraknie także włodarzy gminy Nowa Ruda, z Wójtem Sławomirem Karwowskim na czele.

 • Nasza zawodniczka Mistrzynią Polski!

  Tegoroczne Mistrzostwa Polski w Nordic Walking ,które odbyły się w Polanicy-Zdroju w sobotę, 4 maja br., zgromadziły na starcie prawie 300 uczestników. Pogoda dopisała, zaświeciło słońce i zrobił się na prawdę ciepły majowy dzień. Górska trasa okazała się dodatkowo trudna z powodu dużej ilości błota, które pozostawiły po sobie obfite deszcze z przełomu kwietnia i maja. Było parę upadków, ale nie odnotowano poważniejszych urazów. Ubiegłoroczni mistrzowie w większości obronili swoje pozycje, a z terenu Dolnego Śląska najlepiej wypadły grupy z Lubina i Ścinawy.

 • Puchary dla szkół z Ludwikowic Kłodzkich i Jugowa

  Około 70-cioro uczestników liczył rozegrany 3 maja Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych, zorganizowany z okazji Święta Konstytucji przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda i USKS. Pomimo niezbyt przyjaznej aury, do rywalizacji w kategorii szkół podstawowych przystąpiło 5 drużyn, w tym dwie z Ludwikowic Kłodzkich i po jednej z Włodowic, Jugowa i Nowej Rudy. Organizatorzy postanowili, że turniej odbędzie się systemem "każdy z każdym" co pozwoliło na rozegranie 10-ciu niezwykle ciekawych i zaciętych meczów (każdy trwał 15 minut). Ostatecznie zwycięzcą turnieju okazała się drużyna nr 1 ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kłodzkich (opiekun: Adam Chorągwicki), która w finałowym meczu pokonała Szkołę Podstawową z Jugowa (opienku: Artur Chorzępa).

 • Spotkanie partnerów w Decathlon Szczawno Zdrój

  W miniony poniedziałek (29.04.2013) w Szczawnie Zdroju odbyło się spotkanie zainicjowane przez tamtejszy sklep Decathlon, rozpoczynające współpracę pomiędzy dwudziestoma jeden partnerami z terenu powiatu wałbrzyskiego i kłodzkiego. Wśród partnerów Decathlonu z gminy Nowa Ruda znalazły się dwa podmioty: Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda z Ludwikowic Kłodzkich, reprezentowane przez dyrektora Piotra Postrożnego oraz Schronisko "Orzeł" z Sokolca (p. Michał Dominiak). Współpraca polegać będzie na wspólnym promowaniu przedsięwzięć sportowych, turystycznych i wszelkiego rodzaju wydarzeń o charakterze aktywnego wypoczynku. Na terenie sklepu Decathlon pojawiły się bannery partnerów, rozprowadzane są ulotki i plakaty informacyjne o planowanych wydarzeniach, a także emitowane są reklamy dźwiękowe.

 • Siłownia i fitness

  Kończą się prace przy budowie siłowni i salki fitness w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich. Dwa pomieszczenia, w których dawniej znajdowały się magazyny, doczekały się gruntownego remontu, w skład którego weszła m.in. nowa instalacja elektryczna, alarmowa, centralne ogrzewanie, instalacja wodociągowa, docieplenie, wymiana stolarki okiennej oraz nowy węzeł sanitarny z toaletą i natryskiem.

 • Nabór do sekcji Nordic Walking

  Po długiej zimie przyszła nareszcie upragniona przez wszystkich wiosna, każdy marzy o tym aby wyjść na świeże powietrze, poćwiczyć, zrzucić trochę zbędnych kilogramów nagromadzonych w okresie zimowym. Dlatego też Centrum Kultury ogłasza nabór do sekcji Nordic Walking, który odbędzie się czwartek 25 kwietnia o godz. 16.00.

 • Konkurs Graffiti w ramach Festiwalu Sztuk Metafizycznych

  W ramach Festiwalu Sztuk Metafizycznych "Muchołapka 2013", który odbędzie się na Ziemi Kłodzkiej w sierpniu 2013 roku, zapraszamy do udziału w Konkursie Graffiti, połączonym z prezentacją kultury hip hopowej. Impreza odbędzie się w dniach 3-4 sierpnia na terenie Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich. W ramach wydarzenia zaplanowano finał konkursu graffiti (regulamin w załączniku), podczas którego 10-ciu wyłonionych przez jury artystów będzie malowało swoje prace na ogrodzeniu okalającym teren Centrum Kultury. Towarzyszyć temu będą koncerty zespołów hip hopowych i pokazy tańca oraz inne atrakcje. Dla uczestników i widzów przygotowane będzie pole namiotowe z możliwością skorzystania z toalet i natrysków, a także stoiska gastronomiczne.

 • Turniej Piłki Nożnej z okazji 3 maja

  Mam przyjemność zaprosić uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, który zorganizowany zostanie z okazji obchodów Święta Konstytucji w dniu 3 maja 2013 roku w Ludwikowicach Kłodzkich. Czekamy na zgłoszenia drużyn (mail: ckultury@gmail.com lub tel. 74 872 2084). Zapewniamy ubezpieczenie, opiekę medyczną, puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników.  Szczegóły dotyczące rozgrywek zawarte zostały w Regulaminie, który jest dostępny do pobrania po rozwinięciu strony.

 • Gminne i strefowe biegi przełajowe

  26 kwietnia br. na torze konnym w Świerkach odbędą się gminne i strefowe biegi przełajowe. Start o godz. 11.00, a biuro zawodów czynne w godz. 8.30 - 10.30. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych z terenu Powiatu Kłodzkiego i Ząbkowickiego. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym Regulaminie.

 • Uwaga! Zmiana terminu inauguracji zawodów!

  W ubiegłym roku, rozpoczęliśmy cykl „Sowiogórski Nordic Walking” dokładnie w dzień Święta Konstytucji 3 maja. W roku 2013 także start naszych zawodów miał odbyć się 3 maja, jednak właśnie pojawia się informacja, że organizatorzy Mistrzostw Polski Nordic Walking w Polanicy Zdroju, zaplanowali tą imprezę na 4 maja. W związku z tym zmuszeni jesteśmy przełożyć inaugurację naszych zawodów na 12 maja 2013 roku.

 • Zakończenie rozgrywek Zimowej Amatorskiej Ligi Siatkówki

  Na zakończenie rozgrywek Zimowej Amatorskiej Ligi Siatkówki spotkały się ze sobą zespoły Porywaczy Ciał i Bezimiennych. Zgodnie z przewidywaniami lider wygrał gładko 3:0 (25:19, 25:16, 25:16), kończąc tym samym ligę bez porażki. Po meczu odbyła się ceremonia wręczenia nagród dla poszczególnych zespołów.

 • 17-sta Sowiogórska Wystawa Stołów Wielkanocnych

  W minioną niedzielę (17 marca) sala widowiskowa Centrum Kultury w Ludwikowicach Kłodzkich niemal pękała w szwach, a to wszystko za sprawą zorganizowanej po raz 17-sty Sowiogórskiej Wystawy Stołów Wielkanocnych. Swoje arcydzieła w postaci ozdób świątecznych, dekoracji, palm wielkanocnych a także różnorodnych potraw zaprezentowały Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Nowa Ruda. Dołączyły do nich stoły wielkanocne wykonane przez Zespół Szkół Agrotechnicznych z Bożkowa oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Nowej Rudy.

 • Wicher pokonał Porywaczy i Burzę

  W miniony weekend na terenie gminy Nowa Ruda przebywała delegacja zaprzyjaźnionej, partnerskiej gminy Giżycko, z włodarzami w osobach tamtejszego wójta i wicewójta na czele. W piątek i sobotę (1 i 2 marca) dwie czołowe drużyny naszej gminnej, Zimowej Amatorskiej Ligi Siatkówki zmierzyły się na sali sportowej w Jugowie z drużyną Wicher Wilkasy, będącej częścią w/w delegacji.

 • XVII Sowiogórska Wystawa Stołów Wielkanocnych

  Wójt Gminy Nowa Ruda oraz Dyrektor Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda mają zaszczyt zaprosić na XVII Sowiogórską Wystawę Stołów Wielkanocnych, która odbędzie się 17 marca 2013 roku w sali widowiskowej Centrum Kultury w Ludwikowicach Kłodzkich przy ul. Fabrycznej 2.

 • Indywidualne Mistrzostwa Gminy Nowa Ruda Kobiet i Mężczyzn w Tenisie Stołowym

  Zawody przeprowadzono w dniu 24.02.2013 r. w Sali widowiskowo – sportowej Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda.
  Orgaznizatorami byli Uczniowski Sowiogórski Klub Sportowy i Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda.

 • Giżycko sprawdzi formę liderów ZALS

  Na przełomie lutego i marca 2013 roku na terenie Gminy Nowa Ruda gościć będą przedstawiciele zaprzyjaźnionej Gminy Giżycko. W skład mazurskiej delegacji wejdą także siatkarze 3-cio ligowej drużyny siatkarskiej Wicher Wilkasy.

 • Zabierz dzieci na Sowiogórski Nordic Walking

  W tym roku postanowiliśmy wyjść naprzeciw wszystkim, którzy chętnie zabraliby swoje małe pociechy na nasze zawody, a jednocześnie chcieliby uczestniczyć w rywalizacji. Dlatego w ramach opłaty startowej proponujemy Wam fachową opiekę nad Waszymi dziećmi w trakcie zawodów.

 • Rockowo - walentynkowo

  Tradycyjnie już Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda zorganizowało koncert z okazji "Święta zakochanych" pod nazwą "I love rock", kóry odbył się 15 lutego. Zagrały kapele Crux Tenebrum, Łowcy Szmalu oraz Scarlet Hole, które zaprezentowały się z jak najlepszej strony muzycznej.

 • Zimowe Ferie 2013

  W okresie zimowych ferii Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda wraz z Zespołem Szkół Nr 2 w Ludwikowicach Kłodzkich zaoferowało małym mieszkańcom gminy ciekawe spędzanie czasu wolnego. Zorganizowano m.in. wyjazdy na basen, do kina MOK W Nowej Rudzie oraz na lodowisko do Radkowa.

 • Symulatory wyścigowe w Centrum Kultury!

  Zapraszamy 6 lutego w godz. 10.00 - 13.00 na salę widowiskową Centrum Kultury.
  Dla wszystkich chcących spróbować swoich sił za kierownicą bolidu F1, samochodu WRC lub innego szybkiego auta udostępniamy zabawę na symulatorach.

 • Przed nami I love Rock!

  Zapraszamy 15 lutego o godz. 18.00 do Centrum Kultury gdzie w Pubie "MAX" odbędzię się walentynkowy koncert pt. "I love rock".

 • Runda rewanżowa Zimowej Amatorskiej Ligi Siatkówki

  Zapraszamy państwa na rundę rewanżową ZALS-u, która startuje już 11 lutego. Na pewno nie zabraknie dynamicznych wymian, wspaniałych akcji i dramatycznych rozstrzygnięć setowych.

 • Chillout na maxa!

  Centrum Kultury, "I love wiadro" i Pub Max zapraszają na koncert Hip Hop i Reggae. Wystąpią zespoły z Nowej Rudy (Szczepan, Akdecmic, Freaky Hustlazzz, Beat Box DCK), Wrocławia (!Salut SoundSystem, Qbafari Yard), Kudowy-Zdroju (Nielegalny Towar) i Brzegu (Sopel&Robson).

 • Casting do nowego musicalu!

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w castingu do nowego musialu przygotowywanego przez Młodzieżowy Teatr Muzyczny działający przy Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda.

 • Rusza Zimowa Amatorska Liga Siatkówki

  Już w najbliższy poniedziałek (7 stycznia) ruszają rozgrywki Zimowej Amatorskiej Ligi Siatkówki w sezonie 2013. Do udziału w zabawie zgłosiło się 6 zespołów z terenu miasta i gminy Nowa Ruda. Mecze rundy zasadniczej zaplanowane zostały na okres 7 stycznia - 7 lutego 2013.