A A A

ROK 2013 w Bibliotece w Ludwikowicach Kłodzkich

 • "87 urodziny Kubusia Puchatka"

  Urodziny Pluszowego Misia wciąż trwają w Bibliotece, która 22 listopada,  gościła grupę starszaków z Przedszkola z  Ludwikowic Kł.  wraz z Paniami.Kolejny dzień upłynął nam radośnie i wesoło. Dzieci wykonały dla jubilata tort  z klocków i pudełek kartonowych. Następnie z zawiązanymi oczami próbowały namalować misie, powstały piekne portrety.A na znak przyjażni dzieci odcisnęły swoje dłonie  na kolorowych kartonach i namalowały prezenty solenizantowi.

 • Zofia Grygorcewicz

  "Bożonarodzeniowe pasje" - otwarcie wystawy.

 • Otwarcie wystawy "Bożonarodzeniowe pasje"

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, Rada Sołecka w Ludwikowicach Kł. zapraszają  17 grudnia 2013 r. (wtorek) godz.17.00, na otwarcie wystawy: "Bożonarodzeniowe pasje".Wystawa prac: Elżbiety Dutkiewicz, Krystyny Chmielowiec, Agnieszki Wróbińskiej, Zofii Grygorcewicz, członkiń KGW oraz Klubu Seniora w Ludwikowicach Kł.

 • "Urodziny Pluszowego Misia" w Bibliotece w Ludwikowicach Kł.

  W Bibliotece w Ludwikowicach Kł. po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada na 25 XI. Pięknie udekorowana czytelnia , przytulankami i balonikami, zapraszała dzieci do zabawy. Gośćmi jubilata, były maluszki z Przedszkola z Ludwikowic Kł. wraz z opiekunami. Spotkanie w Bibliotece nie mogło się odbyć bez książki i głośnego czytania.

 • Spotkania z Pasjami

  Kolejnym bohaterem jest pani profesor Elżbieta Skotnicka-Illasiewicz, której ogromną pasją są działania społeczne. Pani profesor skupia się głównie na działaniach ukierunkowanych na poszerzanie świadomości idei Unii Europejskiej w Polsce. Zapraszamy w najbliższy czwartek tj. 14.11.2013 r. o gdz.11.00 w czytelni Biblioteki.

 • Wspomnienia Sybiraków - spotkanie z Jerzym Kobryniem

  7 listopada w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej odbyło się spotkanie autorskie z Jerzym Kobryniem, prezesem Koła Związku Sybiraków w Bystrzycy Kłodzkiej. "Wspomnienia Sybiraków" cz.III  zawiera relację ponad czterdziestu sybiraków, a także opracowania autorów rosyjskich dotyczące historii zesłańców i zachowania pamięci o ich losach w Rosji. Wspomnienia ilustrowane ponad 180 zdjęciami.

 • "Pinokio"-lekcja biblioteczna.

  Dnia 8.11.2013 w czytelni Biblioteki w Ludwikowicach Kł. zorganizowana została lekcja biblioteczna dla klasy IV. Tematem spotkania była lektura „Pinokio”. Dzieci utożsamiły się z głównym bohaterem zakładając papierowe nosy.

 • Spotkanie z konsultantką Mary Kay.

  Wszystkie panie zapraszamy na bezpłatne konsultacje z konsultantką kosmetyczną Mary Kay dnia 29 listopada o godz.10.00. czytelnia Biblioteki. Firma Mary Kay obecna jest na polskim rynku z ofertą ponad 200 wysokiej jakości produktów do pielęgnacji skóry oraz kosmetyków kolorowych i zapachów.Zachęcamy do odwiedzenia strony http://marykay.pl/

 • Zajęcia komputerowe w Bibliotece !

  14.11.2013 r. zajęcia komputerowe z seniorami w Bibliotece. Grupą początkująca i zaawansowana.

 • Spotkanie z Jerzym Kobryniem

  7 listopada 2013 roku na godz.17.00 zapraszamy serdecznie  już dzisiaj do Muzeum Ziemi Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kł. na spotkanie z Jerzym Kobryniem autorem książki pt." Wspomnienia Sybiraków cz.III"

 • Wizyta dzieci z Zespołu Szkół Nr 2 w Ludwikowicach Kł.

  26 listopada Bibliotekę odwiedziły dzieci z Zespołu Szkół Nr 2 w Ludwikowicach Kł.  wraz z opiekunem.Dzieci słuchały bajek o misiach, opowiadały o swoich pluszakach, bawiły się w „starego niedźwiedzia” i inne misiowe zabawy.

   

 • 9 Spotkanie z pasjami.

  W najbliższy czwartek bohaterem spotkania będzie pan Robert Jurek– osoba, która na emeryturze nauczyła się obsługi komputera i Internetu, a teraz jako Latarnik przekazuje tę więdzę innym osobom starszym.

 • Zapraszamy na kolejne spotkania z pasjami !

  W najbliższy czwartek bohaterką spotkania  online będzie pani profesor Magdalenia Fikus – biolożka, która od wielu lat angażuje się w działania na rzecz popularyzacji nauki.

 • MAMO! TATO! -BIBLIOTEKA WZNAWIA SPOTKANIA DLA MALUCHÓW

  Od października Biblioteka  wznawia cykliczne zajęcia edukacyjno-zabawowe dla dzieci od 6 miesiąca do 4 lat i rodziców. Pierwsze zajęcia planowane są na 29 października ( wtorek) na godz.11.00.Zapraszamy.

 • Wizyta dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bibliotece

  25 października Biblioteka w kąciku dla dzieci gościla grupę dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej  z Ludwikowic Kł.wraz z opiekunami. Dziecom nietylko podobały się zabawki, zachwycone były książkami, które same przeglądały  i zadawały  mnóstwo pytań  o tytuły książek dla dzieci.

 • Zapraszamy na kolejne spotkanie z pasjami !

  Kolejne spotkanie  z pasjami online już 24 października o godz.11.00 !
  Gościem będzie Pan Roman Zamyślewski:geodeta, obecnie kapitan jachtowy i motorowodny, żeglarz z wieloletnią praktyką - kocha wodę.

 • DOBRE SPOTKANIE.Jak to zrobić".

  W dniach 14-15.10. Bibliotekarze z Gminy Nowa Ruda  uczestniczyli  w  dwudniowych szkoleniach we Wrocławiu, zorganizowanych przez Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych i Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Spotkanie poświęcone było tematowi: DOBRE SPOTKANIE.Jak to zrobić?

 • Zapraszamy na kolejne "Spotkania z pasjami"

  W najbliższy czwartek tj. 17.10.2013 r. o godz,11.00 bohaterką spotkania będzie pani Mariola Zimnicka, której pasją jest taniec. Pani Mariola jest koordynatorką jedynego w Polsce Uniwersytetu Tanecznego Trzeciego Wieku.  Podczas spotkania chcemy skupić się na pokazaniu zalet pozostawania aktywnym fizycznie.

   

   

 • Spotkanie z Panią Leśnik.

  Dnia 10.10.2013r. na zaproszenie Biblioteki w Ludwikowicach Kł., Muzeum Ziemi Sowiogórskiej odwiedził niezwykły gość, Pani Mariola Miśkiewicz, pracownik Nadleśnictwa Jugów. Pani Mariola wprowadziła małych słuchaczy z Przedszkola z Ludwikowic Kł. w temat „Las i jego mieszkańcy".

 • Dj WIKA - gość następnego "Spotkania z Pasjami" ZAPRASZAMY!

  10 października o godzinie 11.00 Zapraszamy do Biblioteki w Ludwikowicach Kłodzkich wszystkich seniorów na kolejne "Spotkania z Pasjami". Tym razem gościem online będzie Dj Wika.

 • "LATAJĄCE BABCIE I DZIADEK" - czyli kolejne Spotkania z Pasjami.

  1 października obchodzony jest w Polsce jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Biblioteka w Ludwikowicach Kł. nie zapomniała również o swoich seniorach. 3 października o godz.10.00 zaprosiła ich na spotkanie. Na spotkaniu została przedstawiona oferta kulturalna Biblioteki na najbliższe miesiące (kurs angielskiego, kurs komputerowy).

 • SPEKTAKL DLA DZIECI W MUZEUM ZIEMI SOWIOGÓRSKIEJ !

  3 października dzieci ze Szkoły Podstawowej z Ludwikowic  Kł. na zaproszenie Biblioteki miały okazję uczestniczyć w przedstawieniu Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska pt."Z ekologii niech świat słynie".Niezwykły spektal w zabawny i przystępny sposób miał uwrażliwić najmłodszych widzów na problemy związane z dbaniem o środowisko naturalne.

 • "Drzewo genealogiczne" - lekcja biblioteczna.

  30 września w Bibliotece w Ludwikowicach Kł. odbyła się lekcja biblioteczna z klasą IV. Tematem spotkania było tworzenie drzewo genealogicznego, uczniowie zapoznali się ze słownictwem i wyjaśnieniem pojęć: genealogia, drzewo genealogiczne. Poznali słownictwo związane z rodziną( pokrewieństwo, powinowactwo, po mieczu, po kądzieli,kuzyn, wuj, stryj, synowa, zięć itp.).

 • Wystawa Zakazanych Książek w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej

  Cała akcja została zorganizowana w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej, gdzie przygotowana została wystawa książek i materiały informujące o akcji. Prezentowaliśmy tam książki, które wywarły znaczący wpływ na rozwój i wizerunek literatury, a które na przestrzeni wieków były zabronione.

 • Biblioteka Bożków

  "Tydzień Zakazanych Książek" - w Bibliotekach

  W Bibliotekach na terenie gminy Nowa Ruda odbywały się spotkania i wystawy z okazji Tygodnia Książek Zakazanych. Na zajęciach uczestnicy spotkania poznali pełną listę książek zakazanych; ich zakazaną treść, sposób cenzury oraz historię cenzury na całym świecie, jak i sposób cenzurowania książek. Uczestnicy w trakcie spotkania przeglądali książki zakazane i poznawali ich treść.

   

 • Wizyta klasy IV w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej

  26 września gośćmi zorganizowanej lekcji bibliotecznej w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej była klasa IV wraz z opiekunem. Po prezentacji multimedialnej i po obejrzeniu wystawy pt. Tydzień Zakazanych książek", uczniowie próbowali odpowiedzieć na pytanie: "Czym różni się książka od internetu, telewizji czy teatru".  Wspólnie w grupach próbowali też ustalić  drogę jaką  książka pokonuje zanim trafi do naszych rąk.

   

 • "Codzienne radości czyli kolejne spotkanie z pasjami"

  26 września odbyło się trzecie spotkanie online w Bibliotece w Ludwikowicach Kłodzkich, a gościem była pani Teresa Lipowska. Dla przypomnienia aktorka znana między innymi z roli nestorki rodu Mostowiaków w  serialu telewizyjnym „M jak miłość”.

   

 • Lekcja biblioteczna w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej

  25 września Biblioteka w Ludwikowicach Kłodzkich przeprowadziła kolejną lekcję biblioteczną związaną z "Tygodniem Zakazanych Książek".

 • Wizyta w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej klasy V

  Dzisiaj młodzi ludzie z klasy V wymyślali hasła o książce.Czym jest dla nich?.O to niektóre z nich:"Drogi mężu nie bądź głupi niech ci żona, książkę kupi".

 • Spotkanie online z Teresą Lipowską

  Na kolejne spokanie z pasjami zapraszamy 26 września na godz.11.00 do Biblioteki w CKGNR.  Gościem online będzie Teresa Lipowska.

 • "TYDZIEŃ ZAKAZANYCH KSIĄŻEK"

  Biblioteka  w CKGNR w Ludwikowicach włączyła się do akcji Tydzień Zakazanych Książek.Cała akcja została zorganizowana w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej, gdzie przygotowana została wystawa książek i materiały informujące o akcji. Prezentujemy tam książki, które wywarły znaczący wpływ na rozwój i wizerunek literatury, a które na przestrzeni wieków były zabronione.

   

 • Spotkanie online z Krystyną Jandą !

  Kolejne wirtualne spotkanie w Bibliotece w Ludwikowicach Kł.  już za nami. Gościem była Krystyna Jana, która w fantastyczny sposób opowiadała, czym jest dla niej teatr, oraz w jaki sposób angażuje się w życie kulturalne w Polsce, zachęcała  również ludzi starszych do aktywnego życia i wypoczynku.

 • "TYDZIEŃ ZAKAZANYCH KSIĄŻEK W BIBLIOTECE"

  Już niedługo, w dniach 24 września - 1 października 2013 r. obchodzimy Tydzień Zakazanych Książek.Z tej okazji Biblioteka  przyłączając się do akcji, proponuje wystawkę tematyczną i lekcje biblioteczne.

 • "Spotkanie online - z KRYSTYNĄ JANDĄ" !

  W czwartek 19 września o godzinie 11.00 odbędzie się drugie spotkanie w ramach projektu" "Poranne spotkania z pasjami", który  Biblioteka w Ludwikowicach Kł. realizuje w partnerstwie z Fundacją Orange. Gościem będzie Krystyna Janda.

 • Spotkanie w Bibliotece - w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

  13 września w Bibliotece w Ludwikowicach Kł. odbyło się spotkanie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Gościliśmy młodzież klasy V wraz z wychowawcą. Hasło tego spotkania brzmiało: „Ja i moja rodzina”. Poświęcone było tworzeniu drzewa genealogicznego swojej rodziny. Temat spotkania został zapowiedziany wcześniej. Uczniowie mieli za zadanie zebrać informacje na temat swojej rodziny według określonego schematu i dowiedzieć się, w miarę możliwości, jak najwięcej o swoich przodkach.

   

 • PORANNE SPOTKANIA Z PASJAMI" - w Bibliotece

  12 września Biblioteka  w Ludwikowicach Kł. wzięła udział w 1 spotkaniu w projekcie: "Poranne spotkania z pasjami", organizowanym przez Fundację Orange, współfinansowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.Głównym celem projektu jest aktywizacja społeczna seniorów.

 • WIRTUALNE SPOTKANIE Z AGNIESZKĄ I MARCINEM KRĘGLICKIMI !

  12 września  Biblioteka w Ludwikowicach Kł. zaprasza na wirtualne spotkanie  o godz.11.00 z Agnieszką i Marcinem Kręglickimi.Spotkanie będzie prowadzone w formie wideokonferencji, za pomocą internetu.

 • Międzynarodowy Dzień Osób Starszych.-propozycja spotkań na jesienne dni.

  1 października obchodzony jest w Polsce jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Biblioteka w Ludwikowicach Kł. nie zapomniała również o swoich aktywnych seniorach. Zaprasza wszystkich seniorów na spotkanie 3 października na godz.10.00. Na spotkaniu zostanie przedstawiona oferta kulturalna Biblioteki na najbliższe miesiące. Spotkanie przy kawie będzie wstępem do następnych przemiłych spotkań we wspólnym gronie.Zapraszamy.
 • Narodowe czytanie Fredry w bibliotece

  7 września w czytelni Biblioteki w Ludwikowicach Kł. odbyło się spotkanie, na którym czytano Bajki" Aleksandra Fredry. W ten sposób placówka włączyła się do akcji zainicjowanej przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

 • EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA- "NIE OD RAZU POLSKĘ ZBUDOWANO"

  " Ja i moja rodzina"- Biblioteka w Ludwikowicach Kł. zaprasza  13 września na godz. 10.00 na spotkanie młodzieży szkolnej z seniorami. Głównym tematem  będzie poznawanie historii swoich rodzin i próba stworzenia drzewa genealogicznego.

 • "Spotkania z pasjami"

  Biblioteka Publiczna Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach w ramach grantu od fundacji Orange od września będzie realizowała projekt edukacyjno-animacyjny dla seniorów "Spotkania z pasjami". Projekt ten zakłada przeprowadzenie na żywo w bibliotece 12 spotkań online w formie wideo konferencji skierowanych do osób starszych oraz przeprowadzenie konkursu dla osób biorących udział w projekcie.

 • "Narodowe Czytanie" dzieł Aleksandra Fredry!

  Biblioteka Publiczna Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich zaprasza wszystkich chętnych do "Narodowego Czytania" utworów Aleksandra Fredry. W czytelni biblioteki 7 września 2013 r. o godz. 10.00 czytać będziemy "Bajki" Aleksandra Fredry.

 • „Czy wiesz co jesz”- zajęcia w bibliotece

  26 lipca w Bibliotece w Ludwikowicach Kł. odbyło się spotkanie w ramach akcji „Milion przygód z książką” zainicjowanej przez Fundację LOTTO Milion Marzeń i realizowaną wspólnie ze Stowarzyszeniem Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL oraz z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Czy wiesz, co jesz? Celem zajęć było przekazanie dzieciom wiedzy na temat produkcji żywności przez rolników i pszczelarzy.

 • Wakacje w Bibliotece.

  Podczas tegorocznych wakacji kolejny raz Biblioteka w Ludwikowicach Kł. zorganizowała zajęcia dla najmłodszych. Co prawda, pogoda ostatnio nam dopisuje, ale chętnych do wspólnych zabaw w bibliotece nie brakuje. Dzieci mogą wziąć udział w najróżniejszych grach i zabawach. Łamigłówki, krzyżówki, wykreślanki i kolorowanki to dobry pomysł na to, aby miło spędzić czas w towarzystwie innych dzieci. Miłośnicy gier mogą grać w gry planszowe albo korzystają ze stanowisk komputerowych.

   

 • "Sieciaki na wakacjach" zajęcia w bibliotece.

  19 lipca 2013 r. w Bibliotece w Ludwikowicach Kł.. uczestnicy zajęć wakacyjnych  wzięli udział w pikniku edukacyjnym SIECIAKI NA WAKACJACH. W tym roku Biblioteka włączyła się do ogólnopolskiej, letniej akcji „Sieciaki na wakacjach” organizowanej od 2006r. przez Fundację Dzieci Niczyje we współpracy z Fundacją Orange. Program pikniku poświęcony był bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w Internecie i nawiązywał do serwisu internetowego www.sieciaki.pl. Celem pikniku była nauka przez zabawę. Pakiety edukacyjne potrzebne do zorganizowania pikniku zostały bezpłatnie przekazane dla Biblioteki przez Fundację Dzieci Niczyje.

 • Dotacja z Biblioteki Narodowej na zakup nowości wydawniczych.

  Kolejny już rok, Biblioteka Publiczna w Ludwikowicach Kł. uczestniczy w  Programie Biblioteki Narodowej „ Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek”. Biblioteka Publiczna Gminy Nowa Ruda wraz z filiami uzyskała dofinansowanie ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w wysokości 8600,00 zł. Głównym celem programu jest poprawa jakości  zbiorów  bibliotecznych  oraz  zwiększenie zainteresowania książką. Zgodnie z regulaminem Programu w 2013 roku 1/3 dotacji zostanie przeznaczona na zakup publikacji dla dzieci i młodzieży

 • Certyfikat-Biblioteka w Ludwikowicach przyjazna domowym finansom.

  Przedstawiciele z 30 bibliotek z całego kraju, realizujących projekt „Prosto i przystępnie o finansach domowych – spotkania w bibliotece” uczestniczyli w dwudniowym spotkaniu ewaluacyjnym w Warszawie.Projekt był przeprowadzony przez Fundację Wspomagania Wsi w ramach komponentu „Organizacje pozarządowe bibliotekom” Programu Rozwoju Bibliotek. Polegał na upowszechnieniu wiedzy o domowych finansach i wprowadzeniu do bibliotek zajęć z zakresu podstawowej edukacji finansowej. Realizowany był od stycznia do maja 2013 r. Przedstawiciele bibliotek realizujących projekt wzięli udział w dwudniowym szkoleniu w Łowiczu.

 • Ibuki w Bibliotece- Czytasz gdzie chcesz i jak chcesz !

  Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu wraz z 52 bibliotekami publicznymi na Dolnym Śląsku (w tym Biblioteka Publiczna w Ludwikowicach Kł.) wykupiły wspólnie prawie 2000 e-booków na platformie libra.ibuk.pl. Oznacza to, że KAŻDY czytelnik, zapisany do którejkolwiek z nich,  będzie mógł swobodnie i zupełnie za darmo przeglądać katalog wszystkich wykupionych publikacji i czytać je on-line bez żadnych ograniczeń czasowych - i to nie tylko na terenie biblioteki, ale także w domu.

 • Gmina Nowa Ruda ma Latarnika Cyfrowego.

  Biblioteka Publiczna w Ludwikowicach Kłodzkich dołączyła do kampanii Polska Cyfrowa Równych Szans, która promuje i upowszechnia kompetencje cyfrowe pośród dorosłych Polaków. Pani Urszula Poźniak, która od dwóch lat zajmuje się prowadzeniem warsztatów komputerowych i Internetowych adresowanych do aktywnych osób, które chcą opanować umiejętność obsługi komputera i poznać tajniki Internetu, dołączyła do grona Latarników Polski Cyfrowej.

 • Akademia Orange dla Bibliotek.

  Pragniemy poinformować, że Biblioteka Publiczna Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich otrzymała grant w wysokości 10 236,43zł od Fundacji Orange w ramach programu „Orange dla Bibliotek” na edukację oraz popularyzację wykorzystania Internetu przez użytkowników Biblioteki a w szczególności na zapewnienie dostępu do szerokopasmowych łączy w placówce głównej i filiach w okresie do 31.12.2013 r.

 • "Czy wiesz co Jesz"?

  „Czy wiesz, Co jesz” to propozycja zajęć bibliotecznych dla dzieci na podstawie książek z serii „Mądra Mysz”: „Mam przyjaciela pszczelarza”: ”Mam przyjaciół rolników”. Celem zajęć będzie przekazanie dzieciom wiedzy na temat produkcji żywności przez rolników i pszczelarzy. Dzieci poznają pojęcia gospodarstwa ekologicznego i produktu naturalnego. Dowiedzą się z czego powstają produkty zbożowe i jak pszczoły wytwarzają różne rodzaje miodu.

 • Akcja "MILION PRZYGÓD Z KSIĄŻKĄ"

  Biblioteka w Ludwikowicach Kł., została jedną ze 100 bibliotek w Polsce, które wezmą udział w akcji  „Milion przygód z książką”. Na potrzeby akcji Wydawnictwo Media Rodzina przekazało pięć tysięcy książek dla zwycięskich bibliotek.

 • Jesteśmy na Facebooku !

  Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas! Warto się przyłączyć. Będziemy informować Was o ciekawych inicjatywach w Bibliotece.Oto nasze konto na facebooku:

  https://www.facebook.com/pages/Biblioteka-Publiczna-Gminy-Nowa-Ruda/164717743708045

 • Zmiany w godzinach pracy Biblioteki

  Biblioteka w Ludwikowicach Kł. w okresie wakacji tj.od 1.07 do 31.08 czynna od godz 9.00 do godz.17.00. W soboty nieczynna.

 • "Wesoła przekąska" - 1000 pierwszych dni dla zdrowia!

  Grupa zabawowa "Bajkowa Sówka" w Ludwikowicach Kł. zgłosiła się do udziału w konkursie: "Wesoła przekąska", organizowanego w ramach programu "1000 pierwszych dni dla zdrowia" na kompozycję warzywno-owocową przygotowaną na spotkaniu Grupy Zabawowej, które w Bibliotece odbywały sie co dwa tygodnie od stycznia 2013 r.

   

 • XV Gminny Konkurs Plastyczny - rozstrzygnięty !

  Komisja XV Jubileuszowego Gminnego Konkursu Plastycznego " Malowana zima w Górach Sowich" wyłoniła laureatów w dniu 12 czerwca 2013 roku w czytelni Biblioteki CKGNR w Ludwikowicach Kł. Na konkurs nadesłano 61 prac. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 18 czerwca o godz.10.00

 • Spotkanie z Joanną Papuzińską - w bibliotece.

  Dnia 7 czerwca Biblioteka w CKGNR w Ludwikowicach Kł. gościła w swoich murach wybitną pisarkę – profesor Joannę Papuzińską, autorkę wielu książek dla dzieci takich jak: „Nasza mama czarodziejka”, „Rokiś”, czy „Tygryski”. Pisarce towarzyszyła Iwona Podlasińska, animator z Dolnośląskiej Biblioteki we Wrocławiu. Spotkanie odbyło się w ramach akcji: X Dolnośląskie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z książką na walizkach”.

   

 • Spotkanie z Joanną Papuzińską !

  W tym roku odbędą się jubileuszowe X Dolnośląskie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami w dniach 5- 8 czerwca. W akcji biorą udział wybitni twórcy literatury dzieciecej, ilustratorzy i wydawcy. Pisarze odwiedzają miasta, miasteczka i wsie Dolnego Śląska, by spotkać się z młodymi czytelnikami i porozmawiać o literaturze, kulturze i innych ważnych sprawach dziewcząt i chłopców.

 • Wyszukiwanie książek -katalogi !

  W dniu 16 maja br. Biblioteka w czytelni CKGNR gościła uczniów kl. IV wraz z opiekunem. Uczniowie zapoznali się z rodzajem katalogów bibliotecznych , z budową katalogu i zasadami posługiwania się nim.

 • Konkurs plastyczny "Mój ulubiony sport"- rozstrzygnięty !

  W dniu 10 maja 2013 r. Komisja Gminnego Konkursu Plastycznego pt." Mój ulubiony sport", wyłoniła laureatów konkursu.Ogólnie napłynęło 106 prac. Uroczyste wręczenie nagród nastapiło 13 maja w czytelni Biblioteki Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. Wszystkim laureatom, uczestnikom i szkołom serdecznie dziękujemy  za udział i zapraszamy do  uczestnictwa w kolejnych konkursach.

   

 • Wizyta maluchów z przedszkola

  14 maja gościliśmy w czytelni Biblioteki CKGNR maluchy z przedszkola z Ludwikowic Kł. wraz z Paniami:Kamilą, Iwoną i Ewą. Przygotowaliśmy dużo ciekawych propozycji zabaw.Spotkanie rozpoczęło się od odgadywania baśniowych zagadek z "koszyczka Czerwonego Kapturka".Następnie dzieci próbowały odgadnąć z jakiej bajki pochodzi dany rekwizyt i tutaj wspaniale sobie poradziły.

 • "Julian Tuwim Dzieciom"

  W dniu 10.05.2013 r. w czytelni Biblioteki CKGNR w Ludwikowicach Kłodzkich odbył się Konkurs Recytatorski dla Szkół z Gminy Nowa Ruda, pt. " Julian Tuwim Dzieciom". W eliminacjach wzięły udział Szkoły Podstawowe: Dzikowiec, Jugów, Ludwikowice, Włodowice, Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna z Ludwikowic Kł., łacznie 24 uczestników.

 • Partnerskie spotkanie Bibliotek z lokalnymi twórcami literackimi

  W środę 8 maja 2013 roku w czytelni Biblioteki Publicznej w Ludwikowicach Kłodzkich odbyły się „Międzybiblioteczne warsztaty literackie” w ramach realizowanego mikrograntu „Podaj dalej” prowadzonego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Było to już drugie spotkanie bibliotek biorących udział PRB: biblioteki wiodącej w Ołdrzychowicach Kłodzkich i bibliotek partnerskich z Radkowa, Lewina Kłodzkiego i oczywiście z Ludwikowic Kłodzkich

   

 • Wesołe zabawy wierszami Juliana Tuwima

  Inspiracją do zajęć w bibliotece 8 maja był wiersz Juliana Tuwima "Abecadło".Wychowankowie przedszkola, grupa starszaków z Ludwikowic Kł. wraz z opiekunami Panią Kamilą i Panią Iwoną uczestniczyła w zabawach związanych z alfabetem.Rozwiązywali zagadki o literach i układali wyrazy z rozsypanych liter.

 • "8 maj - Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek"

  Z okazji nadchodzącego święta Biblioteka w Ludwikowicach Kłodzkich wraz z filiamii otrzymała list gratulacyjny  z Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Jakuba Szulca.

 • "MÓJ ULUBIONY SPORT"

  Zapraszamy do udziału w  Gminnym Konkursie Plastycznym pt. "Mój ulubiony sport". Celem konkursu jest propagowanie idei sportu i rekreacji wśród dzieci i młodzieży poprzez różne formy uczestnictwa w kulturze fizycznej.Otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród laureatom odbędzie się sie w dniu 13 maja 2013 r. o godz.12.00 podczas uroczystego otwarcia siłowni w CKGNR w Ludwikowicach Kł. Gościć będziemy Marszałka Województwa Dolnośląskiego.Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie !

 • "Brzydkie kaczątko" - lekcja biblioteczna.

  26 kwietnia odbyła się w bibliotece w Ludwikowicach Kł. lekcja biblioteczna, poświęcona baśni J. Ch. Andersena „Brzydkie Kaczątko”. Na spotkanie przyszła klas III wraz z opiekunem Panią Ewą Grzeszczuk. Dzieci wspólnie rozwiązały krzyżówkę, wyodrębniły postacie występujące w baśni, omówiły losy kaczątka. Następnie właściwie uporządkowały przebieg wydarzeń w baśni.

 • "Tydzień Bibliotek" 8-15 maj

  Po raz dziesiąty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 8-15 maja 2013 r.Tydzień Bibliotek promocji czytelnictwa i bibliotek.Ma on na celu podkreślenie roli bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczności polskiego.Hasłem Tygodnia Bibliotek 2013 jest "Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych"Jak co roku  biblioteka włącza się do akcji i proponuje szereg spotkań i dla małych i dla dorosłych miłośników literatury.

 • VIII Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkoli

  W dniu 25.04.2013 r. w czytelni biblioteki CKGNR odbył się VIII Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkoli -"Poezja Juliana Tuwima" W eliminacjach wzięło udział 7 Przedszkoli ( Dzikowiec, Jugów, Bożków, Ludwikowice Kł.,Wolibórz, Przygórze, Włodowice) i Zespół Szkolny ( Ludwikowice Kł.), razem 25 osób w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 lata i 5- 6 lat.

 • Zapraszamy do udziału w JUBILEUSZOWYM XV GMINNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM !!!

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. ogłasza Jubileuszowy

  XV Gminny Konkurs Plastyczny:

  "Malowana zima w Górach Sowich"

  pod patronatem Wójta Gminy Nowa Ruda.

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.! Więcej informacji w załączniku.

 • Zapraszamy do udziału w konkursie!! - "JULIAN TUWIM DZIECIOM "

  Biblioteka w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. zaprasza na konkurs recytatorski w ramach obchodów ROKU JULIANA TUWIMA  pt.  "JULIAN TUWIM DZIECIOM" . Konkurs przeznaczony jest dla  Szkół  Gminy Nowa Ruda. Warunkiem uczestnictwa jest indywidualna recytacja, śpiew solo lub w zespole dowolnie wybranego utworu Juliana Tuwima. Więcej informacj w załączniku.

 • Spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką.

  12 kwietnia w Bibliotece Publicznej w Ludwikowicach Kłodzkich gościłyśmy pisarkę Wiolettę Piasecką. Urodzona w Elblągu ukończyła Uniwersytet Gdański Wydział Historyczno-Filologiczny – Filologia Polska.

 • Zapraszamy do udziału w VIII Gminnym Konkursie Recytatorskim dla Przedszkoli!!!

  Serdecznie zapraszamy do udziału w VIII Gminnym Konkursie Recytatorskim dla Przedszkoli i Zespołów Szkolno - Przedszkolnych. W tym roku, mali artyści zmierzą się z twórczością Juliana Tuwima. Konkurs odbędzie się 25 kwietnia 2013 r., godz. 10.00 w czytelni Biblioteki CKGNR w Ludwikowicach Kł. Zapraszamy do udziału !
 • "Jak realizować marzenia?" i "Po co mi własny rachunek bankowy?"

  To temat czwartego i ostatniego spotkania, które odbyło się w Bibliotece Publicznej w Ludwikowicach Kł 10.04.2013 r. w ramach realizowanego przez bibliotekę projektu Fundacji Wspomagania Wsi „Prosto i przystępnie o finansach domowych w bibliotece”.

 • Wystawa malarstwa Alicji Palacios-Gorbacz

  W miniony piątek 5.04.2013 r. w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich, w czytelni biblioteki, została otwarta jubileuszowa wystawa prac Alicji Gorbacz - Palacios.

 • Nie ma jak w domu- przedstawienie teatralne.

  9 kwietnia gościliśmy w bibliotece w Ludwikowicach Kł. aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych Art –Re z Krakowa z przedstawieniem „Nie ma jak w domu”.

 • Poradnik internetowy dla całej Rodziny.

  "Poradnik internetowy dla całej rodziny" powstał w trakcie prowadzonych zajęć w bibliotece, w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2013 "Serfuję.Respektuję".To był bardzo dobry moment aby rodzicom, dziadkom i opiekunom nastoletnich dzieci uświadomić o niebezpieczeństwie w Internecie.Podczas ferii dzieci biorące udział w zajęciach bibliotecznych przygotowały "dobre rady" dla korzystających z Internetu, w formie prac plastycznych.

 • Zaproszenie na wernisaż

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda zaprasza na wernisaż wystawy

  40 - lecia pracy artystycznej Alicji Gorbacz - Palacios,

  5 kwietnia 2013 r. o godz.17.00 w czytelni biblioteki. Wystawę można  będzie oglądać do 30 kwietnia 2013 r.

 • "Nie mam oszczędności. Dlaczego? Czy warto oszczędzać?"

  "Nie mam oszczędności. Dlaczego? Czy warto oszczędzać ?" to temat trzeciego spotkania, które odbyło się w Bibliotece 20.03.2013 r.w ramach realizowanego przez bibliotekę projektu Fundacji Wspomagania Wsi "Prosto i przystępnie o finansach domowych w bibliotece".

 • Tydzień z Internetem w Bibliotece.

  Biblioteka przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "Tydzień z Internetem", który trwał od 18 do 24 marca.W ramach tego zaproponowała spotkanie dla seniorów i dla dzieci. Spotkanie dla seniorów odbyło sie pod hasłem "Poradnia zdrowia". Seniorzy uzyskali przydatne informacje o stronach, na których umieszczone są ważne informacje dotyczące np. nazw leków, zdrowej żywności, medycyny ludowej.

 • Wielkanocne warsztaty.

  Nawiązujac do zbliżającej się Wielkanocy -najradośniejszych najbardziej wiosennych świąt, Biblioteka w CKGNR w Ludwikowicach Kł. we współpracy z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich z Ludwikowic Kł. zorganizowała warsztaty dla uczniów klasy IV wraz z wychowawcą Panią Anną Koterbą. Tematem spotkania było wyplatanie palm, z wykorzystaniem bibuły, bukszpanu i wierzbowych bazi.

 • Tydzień z internetem !

  Od 18 do 24 marca trwa ogólnoeuropejska akcja - TYDZIEŃ Z INTERNETEM- To gwarancja dobrej zabawy, przydatne informacje, ciekawostki, fascynujące zjawiska.Wspólne odkrywanie internetu. Weż udział w Międzynarodowej kampanii! Sprawdż jak to działa! Propozycje zabawy z internetem: PORADNIA ZDROWIA- 19.03.2013 r. godz.11.00. ZASADŹ DRZEWO W INTERNECIE-22.03.2013 r.godz.11.00

   

   

 • Konkurs Recytatorski "Pegazik" -rozstrzygnięty

  Gminne eliminacje XVIII Konkursu Recytatorskiego "Pegazik" odbyły się w dniu 28 lutego 2013 roku w czytelni Biblioteki Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. W eliminacjach wzięło udział 14 osób w kategorii: "młodsi" ze Szkół Podstawowych z Gminy Nowa Ruda (Ludwikowice Kł., Jugów,Włodowice). W kategorii "starsi" 3 osoby z Gimnazjum Nr 1 w Jugowie.

 • "Czy warto się ubezpieczać"

  Czy warto się ubezpieczać " to temat drugiego spotkania, które odbyło sie w Bibliotece w Ludwikowicach Kł. 20.02.2013 r. w ramach realizowanego przez bibliotekę projektu Fundacji Wspomagania Wsi "Prosto i przystępnie o finansach domowych w bibliotece". Na spotkaniu trenerka FWW Pani Barbara Szczudlik przekazała informacje dotyczące ubezpieczeń jak:  dobrze wybrać ubezpieczenie, jak przed podjęciem decyzji przeanalizować nasze oczekiwania.

 • "CZY WARTO SIĘ UBEZPIECZYĆ".

  Drugie spotkanie: "Czy warto się ubezpieczać" w ramach programu "Organizacje pozarządowe bibliotekom", odbędzie się 20 lutego o godz.11.00. Zajęcia odbędą się w czytelni biblioteki CKGNR i są bezpłatne.Zapraszamy!

 • KREDYT - jak z niego skorzystać!

  „Kredyt jak z niego skorzystać” to temat pierwszego spotkania, które odbyło się w Bibliotece Publicznej w Ludwikowicach Kł 30.01. 2013 r. w ramach realizowanego przez bibliotekę projektu Fundacji Wspomagania Wsi „Prosto i przystępnie o finansach domowych w bibliotece”.

 • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

  Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce DBI organizowany jest od 2005 roku przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) - realizatorów unijnego programu Safer Internet. Biblioteka  w Ludwikowicach Kł. włącza się do tej akcji pod hasłem: "Bądź bezpieczny w sieci".

 • Ferie z Tuwimem

  Jak co roku biblioteka w CKGNR w Ludwikowicach Kł. przygotowała dla dzieci liczne atrakcje w czasie ferii. Każdy z nas  słyszał o Julianie Tuwimie. "Lokomotywa", "Rzepka", "Słoń Trąbalski" - to tylko niektóre z nich. Zajęcia oparte były na twórczości pisarza, krzyżówki  quizy dotyczyły poznanych wierszy i ich bohaterów. Dzieci słuchały również nagrań ze znakomitymi interpretacjami wierszy w wykonaniu polskich aktorów, Ireny Kwiatkowskiej, Piotra Fronczewskiego. Na zakończenie zajęć dzieci wykonywały prace plastyczne do wybranych wierszy.

 • Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka

  W dniu 23.01.2012 r. Biblioteka w Ludwikowicach Kł. gościła dzieci z przedszkola, grupę starszaków, wraz z opiekunami. Dzieci zaprezentowały program z okazji Dnia Babci i Dziadka. Nie zabrakło  pięknych wierszy, piosenek i tańca. Całe spotkanie zostało przygotowane z myślą o naszych seniorach, dla, których mamy nadzieję te spotkanie  zostanie  nadługo w pamięci. Bo nie ma  chyba nic piękniejszego na świecie , niż uśmiech  na twarzy dzieci.

 • GRANT DLA BIBLIOTEKI -10 236,43 zł.!

  AKADEMIA ORANGE DLA BIBLIOTEK

  Pragniemy poinformować, że Biblioteka w Ludwikowicach Kł otrzymała grant w wysokości 10 236, 43 zł. od Fundacji Orange w ramach programu "Orange dla Bibliotek" na edukację oraz popularyzację wykorzystania Internetu przez użytkowników Biblioteki, a w szczególności na zapewnienie dostępu do szerokopasmowych łączy w placówce głównej i filiach w okresie do 31.12.2013 r.

 • Finanse domowe w bibliotece !

  Biblioteka w Ludwikowicach Kł. zakwalifikowała się do udziału w projekcie "Prosto i przystępnie o domowych  finansach" ogłoszonym przez FUNDACJĘ WSPOMAGANIA WSI w ramach programu "ORGANIZACJE POZARZĄDOWE BIBLIOTEKOM" prowadzonego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Program Rozwoju Bibliotek. Projekt odsłania tajniki mądrego gospodarowania budżetem domowym.

 • Wystawa "Twórcy pogranicza w hołdzie Janowi Pawłowi II "

  18 stycznia  2013 roku o godz.17.00 otwarto wystawę "Twórcy pogranicza w hołdzie Janowi Pawłowi II " w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kł. Na wystawie zaprezentowane zostały obrazy, rzeżba, haft i poezja. Autorami prac są artyści zrzeszeni w Polsko - Czeskim Klubie Artystycznym Ars Studio w Mieroszowie biorący udział w cyklicznych Międzynarodowych Plenerach Artystycznych na pograniczu polsko - czeskim, które organizowane są w ramach Polsko - Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej.Wystawę można oglądać w Muzeum Ziemii Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kł w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 12.00 do 17.00 do dnia 13 lutego włącznie. Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA w BIBLIOTECE.

  ZAPRASZAMY SERDECZNIE 23.01.1013 (środa ) wszystkie babcie i dziadków do czytelni biblioteki CKGNR na godz.10.00. Gościnnie wystąpią dzieci z przedszkola z Ludwikowic Kł.

 • "ZIMOWE FERIE Z LOKOMOTYWĄ"

  Biblioteka w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. zaprasza dzieci na zajęcia w czasie ferii (28.01.-8.02.) od poniedziałku do piatku od godz.10.00 do godz.13.00.Głównym celem zajęć będzie przybliżenie dzieciom twórczości Juliana Tuwima w związku z faktem, że rok 2013 ogłoszono rokiem pisarza. Jest to podyktowane 60 rocznicą śmiercią poety i 100 rocznicą jego debiutu literackiego.

 • TWÓRCY POGRANICZA W HOŁDZIE JANOWI PAWŁOWI II

  Centrum Kultury zaprasza serdecznie na wystawę prac TWÓRCY POGRANICZA W HOŁDZIE JANOWI PAWŁOWI II w dniu 18 stycznia 2013 roku o godz.17.00 do  Muzeum Ziemii Sowiogórskiej ( kościółek) Ludwikowice(Główna 67).Podczas wystawy zostaną zaprezentowane prace 32 twórców pogranicza polsko - czeskiego.Komisarzem wystawy jest Henryk Hniatuk organizator międzynarodowych interdyscyplinarnych plenerów artystycznych, podczas których prezentowane prace, obrazy, grafiki, rzeźba, haft powstały.

   

   

 • XVIII Dolnośląski Konkurs Recytatorski " Pegazik"

  Eliminacje gminne XVIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego " Pegazik" odbędą się w czytelni biblioteki CKGNR w Ludwikowicach Kł. w dniu 28 lutego 2013 roku o godz.10.00. Zgłoszenia prosimy przesyłać do dnia 22 lutego 2013 roku. Serdecznie zapraszamy.

 • SENIORZY - SPOTYKAJĄ SIĘ NADAL W BIBLIOTECE !

  Seniorzy chętnie  biorą udział w bezpłatnym kursie jezyka angielskiego dla dorosłych, który trwa już od września 2012r. Systematycznie przychodzą i ćwiczą  indywidualnie przez cały tydzień. Osoba korzystająca z kursu ma  możliwość kontrolowania swoich postępów. Biblioteka otrzymała dostęp do kursu bezpłatnie, dzięki udziałowi w projekcie „Angielski 123 w bibliotece". Mają również możliwość skorzystania z bezpłatnego kursu komputerowego. Obecnie są 2 grupy początkujące i 1 grupa zaawansowana, która kontynuje  naukę  już od roku. Można nie wierzyć, ale w  lutym minie już rok, od spotkań. Kurs odbywa się w każdą środę.

 • EUROPEJSKI ROK OBYWATELI ! POZNAJ SWOJE PRAWA !

  Komisja Europejska otwiera  Europejski  Rok Obywateli 2013 !

  Tegoroczny Europejski Rok Obywateli obchodzony jest w ważnym momencie integracji europejskiej. W 2013 roku przypada 20 rocznica, ustanowienia obywatelstwa UE, wprowadzonego Traktatem z Maastricht w 1993. Jest  to również rok poprzedzający wybory do Parlamentu Europejskiego.

   

 • ROK 2013 ogłoszony rokiem JULIANA TUWIMA !

  W tym roku mija 60 lat od śmierci Tuwima - poety dla małych i dużych, autora nieśmiertelnej "Lokomotywy" ,"Rzepki", "Kwiatów Polskich " czy "Balu w operze". W 2013 minie też sto lat od jego poetyckiego debiutu - publikacji wiersza "Prośba" w "Kurierze Warszawskim".

 • Program Ferii w Bibliotece!

  I TYDZIEŃ FERII

  28.01.2013 r. -"Wesoła Lokomotywa".

  -przybliżenie dzieciom wiersza Lokomotywa

  -zabawa muzyczno - ruchowa "Jedzie pociąg" przy piosence R. Rynkowskiego

  -zajęcia plastyczne polegające na tworzeniu różnymi technikami pociągu

  wspólne ilustrowanie "Lokomotywy"

  -Kalambury - przedstawienie za pomocą gestu tytułów lub bohaterów wierszy Juliana Tuwima

  zabawa zręcznościowa dla wszystkich - "Wyścgi pociągów".

   

  29.01.2013 "Rzepka".

  - odsuchanie wiersza "Rzepka" w przekładzie Piotra Fronczewskiego

  - praca z tekstem literackim "Rzepka"

  - zabawa teatralna - wyreżyserowanie inscenizacji do wiersza - praca wspólna dzieci

  -zabawa zręcznościowa dla wszystkich - "Wyścigi samochodów".

   

  30.01.2013 r. " Bambo"

  - praca z tekstem literackim " Bambo".

  -zajęcia muzyczne -śpiewanie z pamięci piosenki pt."Bambo" ( bład w tekście powoduje zakończenie śpiewanie)

  -zajęcia plastyczne

  31.01.2013 r. "Wszyscy dla wszystkich".

  - zabawa pantomimiczna -Jaki to zawód ? zagadki dotyczące rozmaitych zawodów

  - praca plastyczna

  - krzyżówka " Znam zawody".


  Konkurs na najaktywniejszego uczestnika ferii !

  Spotkaniom towarzyszyć będą zabawy ruchowe, gry stolikowe i planszowe, układanie puzzli, rozwiązywanie krzyżówek. Dzieci będą miały również możliwość surfowania po internecie.


  BIBLIOTEKA ZAPRASZA WSZYSTKIE DZIECI !