A A A

Rok 2014

 • Wielki sukces "Małego Księcia..."

  Uroczysta premiera autorskiego musicalu opartego na powieści Antoine de Saint Exupery’ego odbyła się w niedzielę, 7 grudnia w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich. Spektakl został przygotowany przez działający w gminnym ośrodku kultury Młodzieżowy Teatr Muzyczny, zrzeszający z roku na rok coraz większe grono wokalistów i tancerzy. Dzięki ciężkiej pracy wykonawców oraz twórców: Bożeny Wilk (reżyseria), Katarzyny Schick (choreografia), Barbary Gorczycy (scenariusz) widzowie mieli szansę obejrzeć fantastyczne i wzruszające widowisko sceniczne.

 • Udany Jarmark Świąteczny

  Tradycyjnie w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie, Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda zorganizowało Jarmark Świąteczny. W minioną sobotę (13 grudnia) do sali widowiskowej w Ludwikowicach Kłodzkich zjechali wystawcy, wśród których nie brakowało lokalnych artystów tworzących rękodzieło, przedstawicieli szkół, kół gospodyń wiejskich i przedsiębiorców. Jak co roku ogromnym wzięciem cieszyły się wędliny ze stoiska "Jadło Niedźwiedzia". Nie było także problemu ze sprzedażą wszelkiego rodzaju ciast i wypieków, tym bardziej, że organizatorzy tym razem przygotowali dla wszystkich darmową kawę i herbatę.

 • "Bożonarodzeniowe kolędowanie"

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda i Rada Sołecka zapraszają 17 grudnia 2014 roku o godz. 17.00 do czytelni Biblioteki w Ludwikowicach Kł. na "Bożonarodzeniowe kolędowanie" w wykonaniu Klubu Seniora "Iskierki" z Ludwikowic Kł.

 • Jarmark Świąteczny już najbliższą sobotę!

  13 grudnia 2014 roku (sobota) w godzinach 16.00 – 20.00 w Sali widowiskowej Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich odbędzie się  4. Jarmark Świąteczny. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoisk handlowych na których napewno znajdą Państwo coś dla siebie i swoich najbliższych!
 • Informacja o zajęciach Sekcji Kickboxing-u

  Informujemy że w dniu 28 listopada zajęcia sekcji kickobxingu będą odwołane. Zajęcia odbędą się w innym terminie. Najbliższe zajęcia już 3 grudnia w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej od godziny 19.00. Zapraszamy!

 • Jarmark Świąteczny - rezerwacja stoisk

  Z przyjemnością informujemy, że w dniu 13 grudnia 2014 roku (sobota) w godzinach 16.00 – 20.00 w Sali widowiskowej Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich odbędzie się  4. Jarmark Świąteczny. W ramach tego wydarzenia chcielibyśmy, aby mieszkańcy Ludwikowic, Jugowa, Nowej Rudy i innych miejscowości leżących w pobliżu, mieli możliwość dokonania świątecznych zakupów innych niż wszystkie. Pragniemy, aby w oferowanym asortymencie znalazły się wyroby wykonane ręcznie przez lokalnych twórców (ozdoby, stroiki, świece, kartki, ceramika itp.), a także artykuły spożywcze wytwarzane przez miejscowych gospodarzy (sery, miody, soki, ciasta itp.).

 • Bilety na musical już w sprzedaży!

  Centrum Kultury informuje, iż bilety na musical „Mały Książę- czyli współczesna sztuka wyboru” są do nabycia w naszym ośrodku w Ludwikowicach Kłodzkich, ul Fabryczna 2.
  07.12.2014 r. PREMIERA- godz. 18:00, Bilet: 20 zł
  08.12.2014 r. (poniedziałek) godz. 18:00, Bilet: 15 zł
  08-10.12.2014 r. (poniedziałek- wtorek- środa), godz. 9:30, 12:00, Bilet: 10 zł (dla szkół)

  Informacje i rezerwacje pod numerem tel.: 74 872 20 84, 662 779 620, e-mail: ckultury@gmail.com

 • Biegowe Święto Niepodległości za nami

  Niemal 170 osób wystartowało we wtorkowym 3. Biegu Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Nowa Ruda. Dodatkowo w rywalizacji dla dzieci wzięło udział 57 młodych sportowców. Zawody na głównym, 11-kilometrowym dystansie ostatecznie ukończyło 166 osób, a wśród dzieci zmagania ukończyli wszyscy uczestnicy. Po szczegółowe relacje i wyniki zapraszamy na stronę naszej imprezy -> www.bn.wielkasowa.net. Dziękujemy wszystkim zawodnikom i współorganizatorom. Do zobaczenia za rok!

 • Kick boxing od 12 listopada

  Dużym zainteresowaniem cieszyło się pierwsze spotkanie sekcji kick boxingu w Ludwikowicach Kłodzkich. Pokazowy trening w wykonaniu naszego instruktora Łukasza Garncarza śledziło kilkadziesiąt osób. Na ile przełoży się to na faktyczny udział w zajęciach? Czas pokaże. W każdym razie dodatkowym bodźcem dla przyszłych członków sekcji powinny być 2 nowe worki treningowe, świeżo odnowiona sala sportowa oraz możliwość korzystania z siłowni w ramach karnetu. Pierwsze zajęcia zaplanowane zostały na przyszłą środę (12 listopada) na godzinę 19.00. Treningi odbywać się będą w środy i piątki (godz. 19.00) w sali sportowej Centrum Kultury w Ludwikowicach Kłodzkich. Miesięczne karnety w cenie 40 zł do nabycia w sekretariacie Centrum Kultury.

 • Otwarto Gminną Informację Turystyczną

  Pierwszy na terenie gminy Nowa Ruda Punkt Informacji Turystycznej został otwarty w ostatni czwartek października w Ludwikowicach Kłodzkich. Dzięki połączeniu sił Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda (remont pomieszczenia) oraz środkom finansowym pozyskanym przez Gminę Nowa Ruda z Euroregionu Glacensis (zakup wyposażenia), już od pierwszych dni listopada turyści będą mogli zasięgać informacji o atrakcjach turystycznych Gór Sowich. Zgromadzonych na uroczystym otwarciu gości powitał dyrektor Centrum Kultury Piotr Postrożny.

 • Kick-Boxing wraca do Ludwikowic!

  Mamy dla Was świetną wiadomość. Odpowiadając na Wasze zapytania postanowiliśmy ponownie uruchomić sekcję kick-boxingu w Ludwikowicach Kłodzkich. Zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne z instruktorem Łukaszem Garncarzem - 5 listopada (środa) o godzinie 19.00 w sali sportowej Centrum Kultury. Aby zachęcić Was do zapisów informujemy, że nasza sala jest świeżo wyremontowana, zakupiliśmy nowe worki treningowe, a do każdego karnetu na kick-boxing dodajemy miesięczny karnet na naszą siłownię gratis! Tak więc nie ma się co zastanawiać. Liczy się frekwencja. Sekcję uruchomimy w przypadku, kiedy chętnych będzie co najmniej 10 osób. Zapraszamy do nas 5 listopada o godzinie 19.00. Więcej informacji pod numerem 74 872 2084.

 • NOWY MUSICAL W CENTRUM KULTURY!

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda z przyjemnością zawiadamia, iż działający w naszym ośrodku Młodzieżowy Teatr Muzyczny kończy przygotowania do nowego muzycznego show! Premiera musicalu „MAŁY KSIĄŻĘ, czyli współczesna sztuka wyboru”-  JUŻ 7 GRUDNIA !

 • Aktywni Seniorzy!

  Czas schować stereotypy do szuflady- mówią Seniorzy z terenu Gminy Nowa Ruda, udowadniając na każdy kroku swą aktywność. Działające na naszym terenie Kluby Seniora cechuje przede wszystkim energia, zapał i chęci do podejmowania działań.

 • Kibicowanie na europejskim poziomie!

  Dwa wrześniowe weekendy minęły uczniom ze szkół z terenu gminy Nowa Ruda  szczególnie przyjemnie. Odebrali oni bowiem swoją nagrodę za udział w konkursie na najlepszy doping na trasie 5. Mistrzostw Europy Masters w Biegu Górskim, organizowanych przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda.

 • Konrad Pełczyński zwycięzcą zawodów

  Czwarta edycja zawodów z cyklu „Sowiogórski Nordic Walking” przyciągnęła na start 51 zawodników i zawodniczek. Zgodnie z zapowiedziami, tym razem była to impreza towarzysząca Półmaratonowi Sowiogórskiemu, w którym na starcie pojawiło się 148 sportowców. Sobotni poranek początkowo nie był łaskawy dla organizatorów i zawodników, ponieważ spore opady deszczu i silny wiatr nie zapowiadały przyjemnej zabawy.

 • Uwaga! Remonty sal - zamiany w grafiku zajęć!

  Uwaga! W związku z zaplanowanym remontem sali widowiskowej oraz modernizacją i reorganizacją części pomieszczeń w budynku Centrum Kultury, od poniedziałku (22 września) nastąpią niżej wymienione zmiany w grafiku sekcji. Planowany termin zakończenia prac: do 18 października 2014. Czytaj w rozwinięciu:

 • Zapraszamy na Bieg Niepodległości

  Jest nam niezmiernie miło zaprosić Was na trzecią edycję Biegu Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Nowa Ruda. Zawody odbędą się oczywiście 11 listopada 2014 roku, a miejscem rywalizacji ponownie będą przepięknie Wzgórza Włodzickie pomiędzy miejscowościami Ludwikowice Kłodzkie, Krajanów i Nowa Ruda. W tym roku wydłużamy nieznacznie dystans do pokonania, który ostatecznie wynosić będzie nieco ponad 10 kilometrów. Opłata startowa do końca października wynosi jedynie 30 zł (dla mieszkańców gminy Nowa Ruda 10 zł!).

 • Dzień Nauki w Gminie Nowa Ruda.

  15 września 2014r. w budynku Muzeum Ziemi Swoiogórskiej, którym opiekuje się Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda miało miejsce niezwykłe spotkanie. Pracownicy Polskiej Akademii Nauk, w osobach: mgr Agnieszka Mehlich, dr Anna Jarząb, dr Ewa Brzozowska, mgr Tomasz Tomczyk, dr Marta Sochocka i dr Katarzyna Zwolińska spotkali się z uczennicami i uczniami Gimnazjum z Włodowic, Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy z Nowej Rudy i Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza z Nowej Rudy.

 • Ludwikowice Kłodzkie – gospodarzem dożynek gminnych

  Dożynki, to uroczystość kończąca żniwa, głęboko zakorzeniona w kulturze  polskiej wsi, która pozwala nam na podsumowanie całorocznej pracy rolnika. Właśnie minął rok pracy na roli i zgodnie z tradycją nadszedł czas świętowania i dziękczynienia Bogu za dary ziemi i owoce pracy rąk ludzkich. W tym roku gminne uroczystości dożynkowe odbyły się w Ludwikowicach Kłodzkich i rozpoczęły Mszą Świętą Dziękczynną odprawioną w miejscowym kościele p.w. Św. Michała Archanioła przez ks. Grzegorza Kupczyka.

 • Zapraszamy do naszych sekcji

  Już w pierwszym i drugim tygodniu września ruszają sekcje w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. Dla dzieci, młodzieży i dorosłych przygotowaliśmy propozycję zajęć w następujących grupach: plastyka, ceramika, taniec nowoczesny (bezpłatnie!), muzyka, teatr muzyczny (wokal i choreografia), kick boxing, tenis stołowy, piłka nożna, zumba, joga akademicka. Ponadto od początku września zapraszamy na naszą siłownię, czynną od poniedziałku do piątku w godzinach 16-20.Szczegóły na plakacie i w rozwinięciu.

 • Zapraszamy na Dożynki Gminne

  Wójt Gminy Nowa Ruda, Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda oraz Sołectwo Ludwikowice Kłodzkie zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się 13 września 2014 (sobota) na boisku w Ludwikowicach Kłodzkich przy ul. Fabrycznej 2. Szczegóły na plakacie, wstęp wolny!

 • Ważna informacja!

  Zajęcia taneczne w Centrum Kultury odbędą się 25.08.2014 r. w nastepujących godzinach:

  17.00 - 18.00 grupa 3 - 8 lat
  18.00 - 19.00 grupa 9 - 15 lat

  Zajęcia 27.08 (środa), odbędą się w zależności od ilości chętnych.
  Wszelkie informacje i ustalenia na zajęciach 25.08 (poniedziałek).

  Zapraszamy!

 • Wystaw swoje stoisko na Dożynkach Gminnych w Ludwikowicach Kłodzkich!

  W związku z organizacją „Dożynek Gminnych”, które w dniu 13 września 2014 r. będą gościły na boisku sportowym w Ludwikowicach Kłodzkich, zapraszamy do wzięcia udziału w ww. imprezie lokalnych wytwórców, artystów i rzemieślników.

 • Folklor w Jugowie

  Organizatorami tegorocznego XXII Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w Nowej Rudzie już po raz drugi były obydwie noworudzkie gminy. Gospodarze imprezy Burmistrz Miasta Nowa Ruda Tomasz Kiliński oraz Wójt Gminy Nowa Ruda Sławomir Karwowski wspólnie dokonali oficjalnej inauguracji festiwalu, która odbyła się w dniu 6 sierpnia na noworudzkim Rynku. W sobotę 9 sierpnia festiwal zawitał do Parku Nadleśnictwa w Jugowie.

 • Dolnośląskie Stokrotki - zapisy na bezpłatne zajęcia taneczne

  Ogłaszamy nabór do grupy tańca nowoczesnego pod nazwą "Dolnośląskie Stokrotki". Oferta darmowych zajęć tanecznych skierowana jest do dzieci w wieku szkolnym. Pierwsze spotkanie z instruktorem (zapisy) odbędzie się w dniu 22 sierpnia o godzinie 16.00 w Sali Widowiskowej Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. Serdecznie zapraszamy. Projekt współfinansowany jest z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

 • Dolnośląski Piknik Militarny

  Zapraszamy Państwa na II Dolnośląski Piknik Militarny, który odbędzie się w dniach 1 - 3 sierpnia br. na terenie Muzeum Techniki Militarnej w Ludwikowicach Kłodzkich. Szczegóły na załączonym plakacie. Zapraszamy!

 • UWAGA MODYFIKACJA!!! do Zaproszenia o Złożenie Oferty Cenowej.

  Więcej inforamacji w ZAŁĄCZNIKU.

 • ZAPROSZENIE DO ZŁOŻENIA OFERTY CENOWEJ!

  Stowarzyszenie "Inicjatywa Lokalna na Rzecz Rozwoju Gminy Nowa Ruda", zaprasza do złożenia oferty cenowej na uszycie i dostarczenie elementów strojów ludowych dolnośląskich damskich i męskich oraz elementów strojów ludowych góralskich damskich. Więcej informacji w Załączniku!

 • 306 Triduum Bożkowskie za nami

  W Bożkowie odbył się cykl imprez kulturalnych pod nazwą Triduum Bożkowskie. Impreza została objęta patronatem honorowym przez Wójta Gminy, a organizowana była przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, Wójta Gminy Nowa Ruda Sławomira Karwowskiego, Radę Sołecką Bożków  i Parafię św. Piotra i Pawła w Bożkowie. Podobnie jak co roku, trwające przez kilka dni imprezy kulturalne są ściśle związane z kolejną rocznicą wybudowania w Bożkowie świątyni przez von Magnisów, jednego z najpotężniejszych śląskich rodów.

 • Warsztaty tańca hip hop w lipcu i sierpniu.

  Miło nam poinformować, że w lipcu i sierpniu na terenie Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda prowadzone będą warsztaty tańca hip hop dla dzieci i młodzieży. Wszystkich chętnych zapraszamy w dniach 14,15,16 lipca oraz 20,25,27 sierpnia. Szczegóły dotyczące godzin zajęć i wieku odbiorców w rozwinięciu.

 • Siłownia na wakacjach

  Z uwagi na rozpoczynający się w najbliższy poniedziałek sezon wakacyjno - urlopowy, informujemy Państwa, że nasza siłownia w okresie od 30 czerwca 2014 do 29 sierpnia 2014 roku będzie czynna: od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00 - 18.00. Cena nie ulegnie zmianie i nadal wynosić będzie 5 zł za 1 godzinę. Po uzbieraniu 5 kuponów (1 kupon za każdą zakupioną godzinę), przysługuje 1 godzina gratis! Zapraszamy!

 • Zmiana godzin pracy BIBLIOTEKI podczas WAKACJI!

  Biblioteka w Ludwikowicach Kłodzkich w czasie wakacji będzie czynna codziennie ( oprócz sobót ) w godzinach:
  9.00-17.00 w czwartki 8.00-15.00. Za zmiany Przepraszamy!

 • Edyta Geppert w Bożkowie!

  Wójt Gminy Nowa Ruda ,Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, Sołwctwo Bożków  serdecznie zapraszają na 306. Triduum Bożkowskie, które odbędzie się w dniach 27, 28 i 29 czerwca br. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Edyta Geppert, która wystąpi w Kościele pw. św. Piotra i Pawła w Bożkowie o godzinie 18.00 w niedzielę, 29 czerwca. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Wójt Gminy Nowa Ruda. Szczegółowy program znajdziecie na plakacie. Zapraszamy.

 • W piątek i sobotę zapraszamy na Mistrzostwa Europy

  W najbliższy piątek i sobotę (13 i 14 czerwca) zapraszamy do Harendy, gdzie odbędą się Mistrzostwa Europy Masters w Biegu Górskim. Piątek to czas uroczystego otwarcia imprezy, parady narodów (17 państw) oraz występów muzycznych, a także transmisji meczu Hiszpania - Holandia. Początek o godzinie 18.00, wstęp wolny. Natomiast w sobotę zapraszamy już od godziny 10.00. Wówczas nastąpi oficjalne otwarcie zawodów, a od 10.40 ruszą pierwsi biegacze. Ostatnia grupa wybiegnie o godzinie 12.00. Na trasie kibicować będzie około 350 uczniów szkół z terenu miasta i gminy Nowa Ruda. Spodziewamy się także wielu kibiców na mecie zawodów, na szczycie Wielkiej Sowy.

   

 • Siłownia nieczynna

  Z uwagi na intensywne przygotowania do organizacji Mistrzostw Europy Masters w Biegu Górskim, które odbędą się w dniach 13-14 czerwca 2014 roku, uprzejmie informujemy, że w dniach 9-15 czerwca nasza siłownia będzie nieczynna. Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy od 16 czerwca.

 • Słoneczny piknik rodzinny

  Pomimo kończącego maj, deszczowego tygodnia, w ostatnim dniu tego miesiąca pogoda uśmiechnęła się do organizatorów i uczestników Pikniku Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka. Impreza przygotowana przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, Zespół Szkół nr 2 w Ludwikowicach Kłodzkich oraz tutejszą Radę Sołecką i Koło Gospodyń Wiejskich, przyciągnęła szerokie grono dzieci, rodziców i dziadków. Na terenie szkolnego boiska nie zabrakło atrakcji w postaci dmuchanych zjeżdżalni, stosik z pysznościami, zabawkami, loterii fantowej, a także występów artystycznych. Na scenie prezentowali się uczniowie gminnych szkół, a także grupa taneczna "Shadows" z Centrum Kultury. Warto dodać, że w czasie pikniku zbierane były środki finansowe na dalsze leczenie jednej z uczennic ludwikowickiej szkoły. W związku z tym organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom oraz ludziom dobrej woli za ich ogromne serca.

 • Zapraszamy na Dzień Dziecka

  Wójt Gminy Nowa Ruda, Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, Zespół Szkół nr 2 w Ludwikowicach Kłodzkich oraz Sołectwo Ludwikowice Kłodzkie zapraszają wszystkie dzieci na Dzień Dziecka, który organizowany jest w dniu 31 maja br. na boisku przy Zespole Szkół nr 2 w Ludwikowicach Kłodzkich, początek imprezy o godz. 15.00.
  W programie przewidujemy: konkurencje sportowe, występy artystyczne itp.
  Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!!!

 • Zapytanie ofertowe

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda zwraca się z prośbą o przesyłanie ofert na objęcie funkcji Koordynatora operacji pn."Budowa sowiogórskiego skansenu w Ludwikowicach Kłodzkich". Złożona oferta powinna zawierać co najmniej: nazwę i adres oferenta, parafowany wzór umowy załączonej do zapytania ofertowego, który zawiera również zakres obowiązków koordynatora, wartość oferty (netto oraz brutto), termin ważności oferty. Oferta musi być opatrzona pieczątką firmową i podpisem oferenta oraz zawierać datę sporządzenia.

 • Konkurs dla kibiców

  Przypominamy, że jakiś czas temu ogłosiliśmy konkurs na najlepszy doping na trasie Mistrzostw Europy Masters w Biegu Górskim. Do udziału w zabawie zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, wraz z opiekunami. Nagrodą za najlepszy, najbardziej barwny i ciekawy doping będzie weekendowy pobyt grupy (klasy) w jednym ze schronisk na terenie Gór Sowich. Udział w konkursie jest bezpłatny! Po więcej informacji zapraszamy na naszą podstronę Konkurs dla kibiców.

 • Wyścig kolarski w Dzikowcu

  Zapraszamy państwa na wyścig kolarski. Grand Prix Pogranicza odbędzie się 17 maja 2014 na terenie Dzikowca.

 • Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta!

  Zapraszamy wszystkich amatorów wędkowania do Dzikowca gdzie 10 maja 2014 odbędą się VII Sowiogórskie Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Nowa Ruda.

 • Turniej Siatkówki Mężczyzn z okazji 3 maja

  Zapraszamy do udziału w Turnieju Siatkówki Mężczyzn o Nagrodę Wójta Gminy Nowa Ruda, który zostanie rozegrany 3 maja 2014 roku z okazji obchodów Święta Konstytucji. Zawody odbędą się w sali widowiskowo - sportowej Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich (ul. Fabryczna 2). Szczegóły dotyczące imprezy znajdziecie w załączonym Regulaminie (w rozwinięciu). Zapisy trwają do 24 kwietnia 2014 roku, opłata wpisowa wynosi 100 zł od drużyny. Zapraszamy! Ilość miejsc ograniczona do 6-ciu zespołów!

 • Przedsmak Świąt Wielkanocnych

  Wiosenny okres przedświąteczny to tradycyjnie czas na organizację Sowiogórskiej Wystawy Stołów Wielkanocnych. W minioną niedzielę (6 kwietnia) po raz 18. tłumy wystawców i widzów gościły w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich.

 • NOWY MUSICAL w Centrum Kultury!

  27 marca to wyjątkowy dzień dla kultury. Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru i przy tej szczególnej okazji Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda z przyjemnością informuje, iż działający w naszym ośrodku Młodzieżowy Teatr Muzyczny rozpoczął przygotowania do NOWEGO MUSICALU ! 21.II.2014r. odbył się casting do nowego muzycznego show, którego premiera przewidywana jest na jesień 2014 r. Nowością był nabór do dwóch kategorii wiekowych: grupy młodszej i grupy dorosłej, a wspaniała frekwencja uczestników zaowocowała zebraniem fantastycznej ekipy wokalno- tanecznej, która pod okiem kadry instruktorskiej rozpoczęła pracę nad przygotowaniem nowego spektaklu! Uczestnicy sekcji już szlifują talenty, przygotowują piosenki i uczą się gry aktorskiej.

   

 • Kick boxing na lekcjach wychowania fizycznego

  W minionym tygodniu uczniowie klas pierwszych: Technik agrobiznesu (klasa mundurowa) oraz  Technik architektury krajobrazu i Technik żywienia i usług gastronomicznych w ramach innowacji programowej z wychowania fizycznego uczestniczyli  w zajęciach z Kick boxingu.

 • XVIII Sowiogórska Wystawa Stołów Wielkanocnych

  lWójt Gminy Nowa Ruda oraz Dyrektor Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda mają zaszczyt zaprosić na XVIII Sowiogórską Wystawę Stołów Wielkanocnych, która odbędzie się 6 kwietnia 2014 roku w sali widowiskowej Centrum Kultury w Ludwikowicach Kłodzkich przy ul. Fabrycznej 2. Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Nowa Ruda tradycyjnie zaprezentują bogato zdobione, a przy tym niezwykle smaczne potrawy wielkanocne.

 • Koncert z okazji Dnia Kobiet i jubileusz Leona Jacukowicza

  Melodyjnie i z humorem, tak krótko można posumować koncert Pana Leona Jacukowicza, który odbył się 8 marca w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kłodzkich. Występ rozpoczął się od melodyjnych piosenek w wykonaniu artystów przybyłych na koncert do miejscowości, z której pochodzi Pan Jacukowicz. W repertuarze znalazły się takie utwory jak "Parasolki" czy niedawno napisana piosenka o Ludwikowicach Kłodzkich. Całość była przeplatana występami iluzjonistycznymi i cyrkowymi.

 • Ferie pełne wrażeń

  Chociaż ferie zimowe dobiegły końca - zobaczmy jak czas wolny spędzały dzieci i młodzież w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda! Przez dwa tygodnie w Centrum Kultury organizowane były zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży. Do wspólnej gry w piłkę nożną, siatkówkę czy koszykówkę dołączyli także rodzice, dając fantastyczny przykład tego, że sport i aktywność to dobra zabawa dla całej rodziny! Ponadto z energią i radością swoje umiejętności taneczne szlifowały również tancerki sekcji tańca nowoczesnego.

 • Leon Jacukowicz na Dzień Kobiet

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda zaprasza na koncert z okazji Dnia Kobiet. Zgodnie z kalendarzem, już 8 marca 2014 roku w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kłodzkich odbędzie się występ Pana Leona Jacukowicza, będący okazją do podsumowania 60-lecia jego twórczości artystycznej. Co ciekawe, Pan Leon w latach powojennych mieszkał, pracował i tworzył w Ludwikowicach Kłodzkich, do dziś zresztą w tej miejscowości mieszka jego rodzina. Wraz z artystą, kompozytorem, tekściarzem, autorem podręczników muzycznych i śpiewników, podczas koncertu wystąpią także zaprzyjaźnieni muzycy oraz grupa cyrkowa "Szajdar". Zapraszamy bardzo serdecznie, początek o godzinie 17.00, wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

 • USKS zaprasza na Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym

  Już w najbliższą niedzielę (23 lutego) w naszej sali sportowej Uczniowski Sowiogórski Klub Sportowy zaprasza na Mistrzostwa Gminy Nowa Ruda w Tenisie Stołowym. Do rywalizacji mogą stanąć wszyscy chętni, zamieszkujący teren gminy Nowa Ruda. Początek zawodów o godzinie 10.00. Zgłoszenia pod numerem 74-8722084, mailowo: ckultury@gmail.com lub osobiście w naszym sekretariacie w Ludwikowicach Kłodzkich (Centrum Kultury). Szczegółowy regulamin w rozwinięciu.

 • Break Dance - nowe zajęcia na feriach

  Podczas nadchodzących ferii postanowiliśmy zachęcić Was do skorzystania z nowych zajęć tanecznych - Break Dance. W ciągu 2 tygodni odbędą się 2 darmowe spotkania z instruktorem (pierwsze we wtorek 18 lutego o godzinie 17.00, drugie tydzień później, 25 lutego, także o godzinie 17.00). Jeśli frekwencja okaże się wystarczająca, od początku marca uruchomiona zostanie nowa sekcja, która na stałe zagości w naszym grafiku. Liczymy na Waszą obecność. Zajęcia poprowadzi członek grupy Freaky Hustlaz - Piotr Rosiński. Zapraszamy - sala 22!

 • Zapraszamy na Ferie Zimowe

  Od 17 do 28 lutego zapraszamy na Ferie Zimowe organizowane w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich. Przez 10 zimowych dni przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, m.in. zajęcia plastyczne i ceramiczne, zajęcia teatralne, taneczne, gry i turnieje sportowe, konkursy, wyjazdy na basen, do kina oraz na lodowisko, zajęcia biblioteczne, w tym czytanie bajek, gry i zabawy. Ponadto chcemy zaoferować naszym podopiecznym jeden ciepły posiłek każdego dnia, w postaci gorącej zupy lub kanapek z gorącą herbatą. Szczegóły na plakacie i pod numerem telefonu 74-872-2084. Zapraszamy!

 • Casting do nowego musicalu

  Po sukcesie wystawionego w listopadzie 2013 roku musicalu "Vampiria - niech zapętli się czas", Młodzieżowy Teatr Muzyczny działający przy Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich przygotowuje się do kolejnego tego typu przedsięwzięcia. Szczegóły dotyczące nowego musicalu owiane są na razie tajemnicą, jednak już w lutym 2014 roku odbędzie się nabór do nowej produkcji. Casting przewidziany jest w okresie ferii, a nowością jest chęć zaangażowania w projekt także osób dorosłych.

 • Udany Finał WOŚP

  W drugą niedzielę stycznia 2014 roku, na terenie miasta i gminy Nowa Ruda odbył się 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od rana 80-ciu wolontariuszy zbierało środki na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. O godzinie 14.00 w sali sportowej Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich rozpoczął się Okolicznościowy Turniej Tenisa Stołowego z okazji WOŚP, w którym wzięło udział 27 uczestników. Zawodnicy walczyli o puchary, a wszystkie zebrane środki (wpisowe oraz datki) trafiły do puszki WOŚP. Rywalizacja zakończyła się około godziny 19, a wyniki przedstawiały się następująco.

 • Turniej Tenisa Stołowego z okazji WOŚP

  12 stycznia 2014 roku w ramach 22. Finału WOŚP zapraszamy do udziału w Okolicznościowym Otwartym Turnieju Tenisa Stołowego. Początek o godzinie 14.00 w naszej sali sportowej przy Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich.Udział w zabawie to koszt 10 zł od osoby. Zebrane środki zostaną przekazane na konto WOŚP. Dla zwycięzców przewidziane są puchary. Regulamin w rozwinięciu. Zapraszamy!