A A A

ROK 2014 w Bibliotece w Ludwikowicach Kłodzkich

 • Wspólne zdjęcie

  "W poszukiwaniu zimy" - lekcja biblioteczna i warsztaty plastyczne.

  4 grudnia lekcję biblioteczną z zaproszoną klasą II ze Szkoły Podstawowej rozpoczęliśmy w Bibliotece od wiersza Marii Konopnickiej pt.” Zła zima”. Nie zabrakło zimowej krzyżówki, zagadek i pytań związanych z zimą. Co prawda za oknami śniegu nie ma, za oknem szaro i buro, więc czemu nie "ulepić" bałwanka ze styropianu?

 • Wróżby w Bibliotece.

  W czwartek 27 listopada w naszej Bibliotece uczyniliśmy zadość tradycjom Andrzejkowym. Przygotowaliśmy atrakcyjne wróżby odkrywające między innymi tajemnicę imienia ukochanej osoby, zawodu idealnego dla wróżącego, odczytywano przyszłość z serduszek, liter, cyfr, zapałek i kubków przyszłości.

   

 • "Jan Brzechwa na wesoło" - wizyta dzieci z Niepublicznej Szkoły Specjalnej przy Domu Pomocy Społecznej w Ludwikowicach Kłodzkich

  28 listopada Bibliotekę odwiedziły dzieci i młodzież z Niepublicznej Szkoły Specjalnej przy Domy Pomocy Społecznej w Ludwikowicach Kł. wraz z opiekunami. Była to niezwykle miła wizyta. Wysłuchaliśmy wiersza Jana Brzechwy „Na straganie” W trakcie spotkania uczestnicy rozwiązywali wspólnie w grupach krzyżówkę, quizy, rebusy i układali puzzle, rozpoznawali także z zawiązanymi oczami nazwę owoca

 • Uczestnicy warsztatów przy pracy

  Świąteczne warsztaty w bibliotece - Spotkanie 2.

  21 i 28 listopada w piątek o godzinie 15.00 odbyły się po raz pierwszy  warsztaty artystyczne robienia aniołów i bombek. Materiały do wykonania świątecznych ozdób zapewniła Biblioteka w Ludwikowicach Kłodzkich.

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia w Bibliotece.

  Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Miękki, puchaty i taki z łatką. Co roku 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Nie inaczej było w bibliotece w  Ludwikowicach Kł., którą 24 listopada odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego z Ludwikowic Kł.

 • Świąteczne warsztaty w bibliotece - Spotkanie 1.

  21 listopada w piątek o godzinie 15.00 odbyły się po raz pierwszy  warsztaty artystyczne robienia aniołów i bombek. Materiały do wykonania świątecznych ozdób zapewniła Biblioteka w Ludwikowicach Kłodzkich.

 • Czary i wróżby w Bibliotekach.

  Biblioteka w Ludwikowicach Kł. zaprasza  seniorów 27.11.2014 r. o godz.9.30 na spotkanie pełne tajemniczych czarów i wróżb andrzejkowych.W Bibliotece w Jugowie dzieci i młodzież 28.11.2014r.  o godz.15.30 także będą mogły sobie również powróżyć.Na uczestników czekają wróżby, konkursy, zagadki i dużo dobrej zabawy. Zapraszamy.


 • Urodziny Kubusia Puchatka w Bibliotekach.

  Staje się już tradycją, że w listopadzie obchodzimy Urodziny Kubusia Puchatka w Bibliotekach.Biblioteka w Ludwikowicach  Kł. zaprosiła na tę okazję 24.11.2014 r. dzieci z Przedszkola Samorządowego z Ludwikowic Kł. Natomiast Biblioteka w Jugowie zaprasza  już jutro 21.11.2014r. r. na godz.15.00 dzieci. Zapraszamy.

 • Biblioteka - zaprasza na warsztaty artystyczne.

  Biblioteka w Ludwikowicach Kł. zaprasza  wszystkich chętnych (małych i dużych) na warsztaty artystyczne robienia świątecznych aniołów i bombek. Pierwsze spotkanie 21.11.2014 r. w piątek o godz.15.00. Każdy z uczestników warsztatów bedzie mógł wykonac po 1 aniołku i bombce, które zabierze ze sobą.

   

 • Spotkanie z panią leśnik w Bibliotece - "Jak przetrwasz mroźną zimę, kopciuszku?"

  29 października Bibliotekę Publiczną w Ludwikowicach Kłodzkich odwiedziła pani leśnik Mariola Miśkiewicz z Nadleśnictwa Jugów aby podzielić się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach oddział „0” swoją wiedzą na temat przyrody, lasu i zwierząt.

 • Zakup nowości wydawniczych do bibliotek- w ramach Programu Biblioteki Narodowej.

  Kolejny już rok Biblioteka w Ludwikowicach Kł. uczestniczy w Programie Biblioteki Narodowej" Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek".Biblioteka w raz z filiami uzyskała dofinansowanie ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w wysokości 8500 zł( słownie: osiem tysięcy pięćset zł zero gr).

 • Niebezpieczne, przeklęte, niepoprawne – Tydzień Zakazanych Książek w Bibliotece.

  24 września Biblioteka w Ludwikowicach Kłodzkich w ramach akcji „Tydzień Zakazanych Książek”, gościła uczniów klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kł. wraz z opiekunem Panią Stanisławą Truchły. Tydzień Zakazanych Książek, to akcja, która ma zainteresować czytelników i uświadomić im, że w historii istniało bardzo wiele sytuacji, w których wolność słowa była ograniczona.

 • Moja rodzina - moje korzenie" XXII Europejskie Dni Dziedzictwa

  19 września w Bibliotece Publicznej Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich odbyły się dwa kolejne spotkania z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach pod opieką pani Anny Koterby w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

 • Biblioteka miejscem dla wszystkich!

 • Narodowe Czytanie w Bibliotece.

  Biblioteka zachęcona  inicjatywą Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego włączyła się do ogólnopolskiej akcji “Narodowe Czytanie Trylogii Sienkiewicza”. Czytanie zostało nazwane "narodowym", aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

 • NARODOWE CZYTANIE 6 WRZEŚNIA 2014 - "TRYLOGIA "HENRYKA SIENKIEWICZA

  Dwa lata temu Narodowe Czytanie zainaugurowała wspólna lektura "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. W zeszłym roku podczas drugiej odsłony akcji, w całej Polsce czytaliśmy dzieła Aleksandra Fredry. W tym roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski pragnie zaprosić do lektury "Trylogii" Henryka Sienkiewicza. Biblioteka w CKGNR Ludwikowicach Kł., również przyłącza się do akcji i zaprasza wszystkich miłośników Sienkiewicza, 6 września (sobota) na godz. 10.00.


 • EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA -DOLNY ŚLĄSK" Dziedzictwo- żródło tożsamości"

  Już teraz Biblioteka w CKGNR zaprasza do udziału w wydarzeniu organizowanym w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2014 . "Dziedzictwo- źródło tożsamości" - to hasło kolejnej już edycji Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce. W ramach tej akcji zaproponujemy Państwu wystawę fotografii pt." Moje korzenie".

   

 • DYPLOM UZNANIA DLA BIBLIOTEKI W LUDWIKOWICACH KŁODZKICH OD WÓJTA GMINY NOWA RUDA SŁAWOMIRA KARWOWSKIEGO!

 • ZAJĘCIA PLSTYCZNE DLA DZIECI PODCZAS DOŻYNEK GMINNYCH 2014

 • WIELOKULTUROWOŚĆ - jestem na tak!

  Akcja „Wielokulturowość – jestem na tak!” to akcja dla bibliotek, zainicjowana przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwo Widnokrąg. Dlatego jest nam bardzo miło  poinformować, że nasza Biblioteka w Ludwikowicach Kłodzkich została zakwalifikowana do tej akcji.

 • "Okiem obiektywu" -wystawa fotografii Mieczysława Rudnickiego.

  26 czerwca 2014 r. w czytelni Biblioteki w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Pana Mieczysława Rudnickiego, mieszkańca Ludwikowic Kł., emeryta, męża, ojca i dziadka. Wystawa zatytułowana została pod hasłem „Okiem obiektywu”.

 • NARODOWE CZYTANIE 6 WRZEŚNIA 2014 - "TRYLOGIA "HENRYKA SIENKIEWICZA

  Dwa lata temu Narodowe Czytanie zainaugurowała wspólna lektura "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. W zeszłym roku podczas drugiej odsłony akcji, w całej Polsce czytaliśmy dzieła Aleksandra Fredry. W tym roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski pragnie zaprosić  do lektury "Trylogii" Henryka Sienkiewicza.Biblioteka w Ludwikowicach Kł. również przyłącza się do tej akcji i zaprasza wszystkich  miłośników Sienkiewicza, 6 września (sobota) na godz.10.00.

 • Wakacyjne wizyty przedszkolaków.

  W sierpniu Bibliotekę odwiedziły   dzieci w wieku przedszkolnym z Przedszkola Samorządowego w Ludwikowicach Kł. wraz z paniami. Były to maluchy, które spędzały swój czas w ramach akcji:" Zielone Wakacje w Gminie Nowa Ruda."

 • Wystawa SIECIAKI.pl

  Wakacje w Bibliotece z SIECIAKAMI.pl

  Biblioteka Publiczna w Ludwikowicach Kłodzkich zakwalifikowała się do projektu edukacyjnego "Sieciaki.pl na wakacjach 2014". Jest to element ogólnopolskiej akcji społecznej Dziecko  w Sieci, Fundacji Dzieci Niczyje organizowane wraz z Fundacją Orange. Kampania ta ma na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę. Dlatego nasza Biblioteka przygotowała w tym celu zajęcia wakacyjne dla dzieci o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu między innymi:

 • SIECIAKI na wakacjach!

  Biblioteka w CKGNR w Ludwikowicach Kł. zakwalifikowała się do projektu edukacyjnego „Sieciaki.pl na wakacjach”. Jest to element ogólnopolskiej kampanii społecznej Dziecko w Sieci Fundacji Dzieci Niczyje organizowanym wraz z Fundacją Orange. Akcja ta ma na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę.

 • Zapraszamy na wystawę fotografii Mieczysława Rudnickiego.

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich zaprasza na wystawę fotografii Mieczysława Rudnickiego "Okiem obiektywu" 26 czerwca 2014 r. (czwartek) godz.17.00 w czytelni Biblioteki w Ludwikowicach Kłodzkich.

 • XVI Gminny Konkurs Plastyczny - rozstrzygnięty!

  Komisja XVI Gminnego Konkursu Plastycznego „Śmieci segregujemy w pięknej Gminie żyjemy” wyłoniła laureatów w dniu 28 maja 2014 roku w czytelni Biblioteki Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich. Na konkurs nadesłano 84 prace. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 6 czerwca o godz.10.00.

 • Bibliotekarze mieli swoje święto.

  22 maja 2014 roku Bibliotekarze z powiatu kłodzkiego spotkali się w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kłodzkich. Wspólnie z przedstawicielami zaprzyjaźnionych placówek świętowali Powiatowy Dzień Bibliotekarza. Organizatorem tegorocznych obchodów był Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Kłodzku oraz Biblioteka Publiczna Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich. Gospodarzem imprezy była Biblioteka w Ludwikowicach Kłodzkich a spotkanie prowadzili Urszula Poźniak dyrektor Biblioteki w Ludwikowicach Kłodzkich i Sławomir Drogoś dyrektor MBP w Nowej Rudzie

   

 • Grupa starszaków z wizytą w Bibliotece.

  W dniu 28 maja Bibliotekę w Ludwikowicach Kł. odwiedziła grupa dzieci z Przedszkola z Ludwikowic Kł. Wizyta miała na celu zapoznanie się z biblioteką, książkami. Przedszkolaki dowiedziały się jak zostać czytelnikiem, jak wygląda karta czytelnika , zapoznały się z ofertą dla najmłodszych, ale także dowiedziały się o tym, jak dbać o książki i jaką rolę pełnią one w życiu małego człowieka

 • Wizyta przedszkolaków w Bibliotece.

  W poniedziałek 26 maja 2014 r. Bibliotekę w Ludwikowicach Kł. odwiedziły maluchy z Przedszkola Samorządowego z Ludwikowic Kł. wraz z opiekunami Panią Kamilą i Panią Ewą. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, a przede wszystkim wzbudzenie zainteresowania książką.

 • XVI Gminny Konkurs Plastyczny

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. zaprasza do udziału w XVI Gminnym Konkursie Plastycznym pt." Śmieci segregujemy w pięknej Gminie żyjemy".Tematem konkursu jest  segregacja śmieci i jej wpływ na środowisko lokalne. Zapraszamy serdecznie do udziału.Prace należy dostarczyć do  biblioteki w CKGNR w Ludwikowicach Kł. do 28 maja 2014 r. Więcej informacji w załączniku!

 • MEDAL " W DOWÓD UZNANIA" - DLA BIBLIOTEKI

  Stowarzyszenie Bibbliotekarzy Polskich Zarząd Główny, przyznał  Bibliotece w Ludwikowicach Kł.,  Medal "W DOWÓD UZNANIA" za zasługi dla bibliotekarstwa oraz Stowrzyszenia Bibliotekarzy Polskich.Uroczyste  wręczenie medalu miało miejsce 22 maja podczas obchodów Powiatowego Dnia Bibliotekarzy w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej.

 • „Znamy i chętnie czytamy KSIĄŻKI" - lekcja biblioteczna z klasą IV.

  15 maja 2014r. uczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kł. wraz ze panią Jolantą Koterbą odwiedzili Bibliotekę. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom pozytywnych wartości wynikających z czytania książek i zachęcenie ich do korzystania ze zbiorów biblioteki.

 • "Czytanie łaczy pokolenia" -lekcja biblioteczna z klasą V.

  13 maja biblioteka w Ludwikowich Kł w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek gościła uczniów klasy V wraz z opiekunem Panią Jolą Koterbą. Zajęcia odbyły się pod hasłem ”Czytanie łączy pokolenia” Pojawiły się pytania: ”Jak to jest u was w najbliższym otoczeniu? Czy dużo osób czyta? a może jesteście w tym osamotnieni?

 • "Moje ulubione wiersze i wierszyki" - IX Gminny Konkurs recytatorski dla Przedszkoli

  IX Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkoli odbył się w dniu 24.04.2014 roku w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kłodzkich.W eliminacjach wzięło udział 6 Przedszkoli ( Dzikowiec, Jugów, Bożków, Ludwikowice Kł. Wolibórz, Przygórze) razem 22 osoby w dwóch kategoriach wiekowych 3 - 4 lata i 5 – 6 lat.

   

   

 • Wielkanocne warsztaty 2014

  Biblioteka Publiczna Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich w trosce o zachowanie i pielęgnowanie tradycji ludowej oraz obyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi wzorem lat ubiegłych zaproponowała przedświąteczne warsztaty rękodzieła ludowego.

 • Otwarcie wystawy Anny Nykiel

  W czwartek, 3 kwietnia 2014 r. w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej odbył się wernisaż malarstwa Pani Anny Nykiel.

 • "Pole do popisu" spotkanie w ramach kampanii "Tydzień z Internetem"

  26 marca 2014 roku biblioteka zaprosiła osoby dorosłe i seniorów na spotkanie „Pole do popisu”, organizowane w ramach kampanii „Tydzień z Internetem”.Podczas internetowego, przeprowadzonego na żywo wykładu, uczestnicy dowiedzieli się, jak korzystać z komputera oraz jak przez Internet zdobywać wiedzę i kompetencje, które mogą być przydatne na rynku pracy. Przekonali się, jak pomóc we wskazaniu kierunków rozwoju swoim dzieciom czy wnukom, sprawdzili również, gdzie szukać informacji pomocnych w znalezieniu pracy i dlaczego na emeryturze warto zostać wolontariuszem

   

 • "A może tak życie rozpocząć raz jeszcze" - wernisaż Anny Nykiel

  Zapraszamy Serdecznie na wernisaż Anny Nykiel do Muzeum Ziemi Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kłodzkich 3 kwietnia 2014 r. (czwartek) godz.17.00. Wiecej informacji w załączniku!

 • Spotkanie z posłanką Haliną Szymiec-Raczyńską

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda zaprasza 24.03. 2014 roku o godz. 12.00 do czytelni biblioteki na spotkanie dr n.med. Haliną Szymiec – Raczyńską - posłanką i lekarzem specjalistą II stopnia ginekologii i położnictwa, medycyny estetycznej i kosmetologii.

 • 11 marca Dzień Sołtysa w Bibliotece.

  Z okazji Dnia Sołtysa święto obchodzone, w większości przypadkach na terenie kraju, 11 marca. Lokalnie można napotkać inne daty. Pochodzenie nie jest znane, jednak w ostatnich latach staje się coraz popularniejsze w gminach wiejskich. Mieszkańcy Ludwikowic Kł. w czytelni CKGNR mieli okazję podziękować sołtysowi, Januszowi Ferencowi, złożyć życzenia pomyślności, wytrwałości i zdrowia, a także pogratulować aktywności i wielu interesujących przedsięwzięć na terenie wsi. Bardzo miłym spontanicznym akcentem tego spotkania były piosenki w wykonaniu Pań z Klubu Seniora „Iskierki”, w podziękowaniu za zaangażowanie w życie mieszkańców Ludwikowic Kł.

 • IX Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkoli

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda zaprasza przedszkola do udziału w IX już Gminnym Konkursie Recytatorskim. Konkurs tegoroczny odbędzie się pod hasłem: "Moje ulubione wiersze i wierszyki", 24.04.2014r. o godz. 10.00 w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kłodzkich.Więcej informacji w załączniku!

 • Otwarcie wystawy "Pasje i marzenia"

  Było Walentynkowo - "Pasje i marzenia" to tytuł wystawy Pani Agnieszki Wróbińskiej, której otwarcie odbyło się 14 lutego o godzinie 17:00 w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kłodzkich. Młodej artystce towarzyszyła rodzina: córeczka, mąż, mama, przyjaciele oraz osoby pragnące zapoznać się z pracami Pani Agnieszki.

 • Konkurs recytatorski "Pegazik" -rozstrzygnięty

  Gminne eliminacje XIX Konkursu Recytatorskiego "Pegazik" odbyły się 13 lutego 2014 roku w czytelni Biblioteki Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł.W eliminacjach wzięło udział 4 osoby w kategorii: "młodsi" ze Szkół Podstawowych z Gminy Nowa Ruda ( Ludwikowice Kł., Bożków). W kategorii "starsi" 1 osoba z Gimnazjum Nr 1 im Noblistów Polskich w Jugowie.

 • Tydzień z Internetem !

  Biblioteka przyłącza się do ogólnoeuropejskiej kampanii" Tydzień z internetem"Tegoroczna edycja kampanii odbędzie się w dniach 24-30 marca br. Jej myśl przewodnia to zdobywanie i rozwijanie umiejętności cyfrowych potrzebnych w nowoczesnej europejskiej gospodarce.

 • Drugi tydzień ferii w Biblioitece.

  Nie tylko młodsze dzieci chętnie odwiedzają Bibliotekę w czasie ferii, młodzież również. Młodsze malują, rozwiązują krzyżówki,  a starsze   chętnie  korzystają z sali komputerowej.

 • Wiosenne inspiracje w Bibliotece!

  Chociaż jeszcze kalendarzowa zima, Biblioteka powoli przygotowuje się  już do przyjścia wiosny. Pod czujnym okiem Pani bibliotekarki powstały  kwiaty z papieru, które  są piękną dekoracją wypożyczalni.

 • Pierwszy tydzień ferii już za nami !

  Mimo, że na dworze wiosna. W Bibliotece od początku ferii słychać gwar i śmiechy dzieci i młodzieży.W ciągu pierwszego tygodnia ferii nie zabrakło edukacyjnych łamigłówek, rebusów, spotkań z książką, zajęć plastycznych.

   

 • Światowy Dzień Kota - 17 luty

  Światowy Dzień Kota był obchodzony w Bibliotece po raz pierwszy. 17 lutego wszyscy miłośnicy kotów mieli okazję spotkać się w Bibliotece by wspólnie uczcić święto swoich pupili i kotów – bohaterów literatury dla dzieci. Dzieci chętnie wzięły udział w konkursie plastycznym, oglądały albumy i książki o kotach.

   

 • Dzień Babci i Dziadka w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej

  21 stycznia w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej miała miejsce niezwykle piękna uroczystość, Dzień Babci i Dziadka zorganizowany przy wspólnej współpracy Przedszkola, Szkoły Podstawowej i Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. Przybyło wielu gości- babć i dziadków, których przywitała pani dyrektor Jolanta Łasak wskazując na ich ogromną rolę w wychowaniu dzieci i szczególne miejsce w rodzinie.

 • Dzień Bezpiecznego Internetu w Bibliotece.

  Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, który obchodzilismy11 i 12 lutego br. w Bibliotece w Ludwikowicach Kł i w Przygórzu odbyły się warsztaty internetowe pod hasłem KOMPUTER 50+ przeznaczone dla osób powyżej 50-tego roku życia

 • Seniorzy już drugi rok spotykają się Bibliotece !

  Obecnie,  z  bezpłatnego kursu komputerowego korzystają  dwie grupy. Pierwsza to grupa zaawansowana, w lutym mija drugi rok odkąd się spotykają i  grupa poczatkująca licząca 7 osób.

 • Ferie 2014r. - Propozycja zajęć w bibliotece

   

  ZAJĘCIA W BIBLIOTECE

  Biblioteka w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. zaprasza dzieci na zajęcia w czasie ferii (17.02.-28.02.) od poniedziałku do piątku

   

   

  17.02.2014r. (poniedziałek) -godz.10.00-12.00

  –„Bajka o 12 braciach” – czytamy fragmenty dotyczące poszczególnych miesięcy, poznajemy sekrety imion 12 braci- czyli skąd się wzięły nazwy miesięcy, quiz: spróbuj zgadnąć jaki to miesiąc. ?

  18.02.2014r. (wtorek)-godz.10.00-12.00

  -Projektujemy okładkę kalendarza, zagadki z kalendarza.

   

   

 • Zaproszenie na otwarcie wystawy w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej

  Centrum Kultury  Gminy Nowa Ruda  zaprasza serdecznie 14.02.2014 r.  o godz.17.00 na otwarcie wystawy "Pasje i marzenia  Agnieszki Wróbińskiej". Wystawie,  w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej towarzyszyć będzie koncert walentynkowy w wykonaniu Anny Piekarz i Sary Mroczkowskiej.

   

 • Wystawka w Bibliotece- "ROK 2014- ogłoszony rokiem Jana Karskiego"

 • Rok 2014 ogłoszony "Rokiem Czytelnika"

  Nadchodzący rok 2014 został ogłoszony "Rokiem czytelnika". Organizacje zrzeszające bibliotekarzy, księgarzy, wydawców i drukarzy chcą w ten sposób uczcić 650 lat działań na rzecz książki.