A A A

Rok 2015

 • Wiejskie Muzea Dziecięce- wernisaż w Muzeum

  W niedzielnie popołudnie, 20 grudnia, w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kłodzkich odbył się wernisaż, który był zakończeniem projektu "Wiejskie Muzea dziecięce", autorstwa Stowarzyszenia Edukacji Krytycznej z Wrocławia. W działaniach projektowych brały udział dwie szkoły podstawowe Gminy Nowa Ruda: z Ludwikowic Kłodzkich oraz Włodowic. Przez trzy miesiące uczniowie wybranych klas pod opieką swoich nauczycieli: Ewy Miśkiewicz i Barbary Budai, brali udział w warsztatach i wycieczkach do muzeów: Uniwersyteckiego i Współczesnego we Wrocławiu oraz Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu.

 • Teatr Muzyczny w Czechach

  Centrum Kultury z przyjemnością informuje, iż 18 grudnia 2015 r. Młodzieżowy Teatr Muzyczny wystąpił w czeskim Broumovie! Występ młodzieży był odpowiedzią na zaproszenie ze strony czeskiej, a program artystyczny w naszym wykonaniu odbył się podczas 5. Międzynarodowej Gali Boksu.

 • Grudniowe spotkania z Mikołajem

  Grudzień to bardzo pracowity miesiąc dla św. Mikołaja. Dzieci z terenu gminy Nowa Ruda razem z rodzicami, z radami sołeckimi, sołtysami zastanawiały się nad tym, jak odwdzięczyć się św. Mikołajowi za jego ciężką pracę i dobre serce! W tym roku św. Mikołaj dostał szczególny prezent od dzieci. Z pomocą pracowników Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda dzieci na warsztatach plastycznych przygotowały choinki  z własnoręcznie wykonanymi ozdobami, kartki dla św. Mikołaja, a także stworzyły upominki w postaci pięknych bombek, aniołków i mikołajów. Oprócz działań artystycznych, nie zabrakło również dobrej zabawy. Zabawy z chustą animacyjną umiliły dzieciom czas oczekiwania na św. Mikołaja, który to do każdej wsi zawitał- tradycyjnie- z ogromnym, ciężkim workiem kolorowych prezentów.

 • Życzenia Świąteczne

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Świąt pełnych radości, ciepła i niepowtarzalnej, rodzinnej atmosfery, a także pomyślności i samych sukcesów w nadchodzącym Nowym 2016 Roku.

  Dyrektor – Gabriela Buczek oraz pracownicy Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda

 • Uwaga!

  Informujemy, że Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w dniach 24 grudnia 2015 (Wigilia) oraz 31 grudnia 2015 (Sylwester) będzie nieczynne!!!

   

 • Mamy dwie Brązowe Kozice!!!

  Z przyjemnością informujemy, że 6.”Bieg na Wielką Sowę” w plebiscycie portalu www.biegigorskie.pl na „Najlepszy bieg górski w Polsce w 2015 r.” zajął znakomite 3 miejsce w kategorii biegów alpejskich!
  Zatem do kolekcji 4 „Srebrnych Kozic” zdobytych w latach poprzednich dokładamy „Brązową”!
  Dziękujemy za zaufanie.

 • Wspaniały występ Dolnośląskich Stokrotek na Jarmarku Świątecznym

  Tradycyjnie w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie, Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda zorganizowało Jarmark Świąteczny. W minioną sobotę (5 grudnia) do sali widowiskowej w Ludwikowicach Kłodzkich zjechali wystawcy, wśród których nie brakowało lokalnych artystów tworzących rękodzieło, przedstawicieli szkół, kół gospodyń wiejskich, klubów seniora i przedsiębiorców. Wszystkich gości powitały na scenie: Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska oraz Dyrektor Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda Gabriela Buczek. Jak co roku ogromnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska handlowe z rękodziełem oraz wędliny ze stoiska "Jadło Niedźwiedzia". Nie było także problemu ze sprzedażą wszelkiego rodzaju ciast i słodkich wypieków.

 • Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu na Bożonarodzeniową Kartkę Świąteczną.

  Konkurs na "Bożonarodzeniową Kartkę" rozstrzygnięty. Wszystkich laureatów zapraszamy po odbiór nagród 5 grudnia (sobota) o godzinie 15.00 na salę widowiskową CKGNR. Protokół komisji w załączniku. Jednocześnie informujemy, że wszystkie kartki będzie można oglądać na wystawie podczas "Jarmarku"bożonarodzeniowego". Zapraszamy!.

 • Jarmark Świąteczny

  Z okazji nadchodzących Mikołajek, a także zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia, mamy przyjemność zaprosić Państwa na:
  JARMARK ŚWIĄTECZNY!

 • Piano Bar - nowy musical już wkrótce!

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda zaprasza na nowy musical - muzyczną historię z zagadką w tle pt. "Piano Bar".
  Premiera już 23 stycznia 2016 r. w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich.

 • I Turniej Halowej Piłki Nożnej

  Uwaga!

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda z przyjemnością zaprasza do wzięcia udziału w I Turnieju Halowej Piłki Nożnej. Czekamy na zgłoszenia drużyn do 31.12.2015 r. Szczegóły w regulaminie turnieju. Lubicie grać w piłkę nożną? Jesteście zgraną drużyną? Chcecie pokazać swoje umiejętności? Stanąć w rywalizacji o Puchar Dyrektora Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda? Serdecznie Was zapraszamy! Opiekę nad turniejem sprawuje Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda wspierane fachową pomocą instruktora piłki nożnej, Pana Dariusza Bolka. Zapraszamy!

 • "KARTKA BOŻONARODZENIOWA"- konkurs

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich zaprasza uczniów przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjum, uczniów z Niepublicznej Szkoły Specjalnej, Koła Gospodyń Wiejskich, Kluby Seniora do wzięcia udziału w konkursie na najładniejszą "KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ"Termin składania prac - 2 grudnia 2015r. W załączniku REGULAMIN konkursu.

 • Głosujcie na nasze biegi!

  Drodzy Biegacze!

  Jak co roku, portal www.biegigorskie.pl ogłosił konkurs na Najlepszy Polski Bieg Górski mijającego sezonu 2015. Konkurs trwa do 11 grudnia, a głosy na poszczególne biegi mogą oddawać tylko te osoby, które brały w nich udział. Wśród głosujących rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 • Centrum Kultury dokarmia zwierzęta

  W sobotę, 21 listopada, dzieci z Wolibrza i Nowej Wsi wzięły udział w dokarmianiu leśnych zwierząt. Listopadowa pogoda sprzyjała: świeciło słońce, więc można było spędzić dużo czasu na świeżym powietrzu. Po zbiórce przy Sali Myśliwskiej w Woliborzu, wszyscy ruszyli do leśnego paśnika, żeby zaopatrzyć go w owoce i warzywa dla zwierząt, stamtąd dzieci dzielnie wspięły się na pobliskie wzniesienie, nazywane przez okolicznych mieszkańców Łysą Górą.

 • 4. Bieg Niepodległości

  To był dobry pomysł. Co prawda, wymuszony zbliżającą się budową boiska wielofunkcyjnego na terenie szkoły w Ludwikowicach Kłodzkich, gdzie do tej pory organizowany był „Bieg Niepodległości”, ale jak się okazało – bardzo trafny. W praktyce przesądził o tym, że kolejne biegi  z okazji listopadowego święta  organizowane będą w Świerkach.

 • "W poszukiwaniu polanickiego niedźwiadka"

  14 listopada br., Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich zorganizowało dla dzieci z Nowej Wsi wycieczkę "W poszukiwaniu polanickiego niedźwiadka". Sobotni poranek rozpoczął się od przejazdu szynobusem na trasie Nowa Ruda – Polanica Zdrój.

 • projekt "Wiejskie muzea dziecięce"

  We wrześniu br. Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich podpisało umowę partnerską z wrocławskim Stowarzyszeniem Edukacji Krytycznej. Dzięki pośrednictwu Centrum Kultury, dwie szkoły podstawowe: w Ludwikowicach Kł. i Włodowicach biorą udział w projekcie "Wiejskie muzea dziecięce".

 • Uwaga!!! Federacja Konsumentów ostrzega!!!

  Federacja Konsumentów ostrzega przed podpisywaniem niekorzystnych umów energetycznych i telefonicznych.

 • Zajęcia na filiach :)

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich w ramach kontynuacji programu wakacyjnego, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wyrusza z kolejnymi zajęciami dla dzieci z terenu gminy Nowa Ruda .

 • 4. " Bieg Niepodległości "

  Drodzy zawodnicy !!!
  Czekaliśmy tak długo z ogłoszeniem zapisów i regulaminu do 4. ‘Biegu Niepodległości” o Puchar Wójta Gminy Nowa Ruda, ponieważ do końca nie było wiadomo czy na terenie szkoły w Ludwikowicach ruszą prace związane z budową boiska wielofunkcyjnego, które ma być oddane do użytku do końca br.

 • Jesienna wyprawa na Osówkę :)

  10 października 2015r. Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich przy wsparciu Gminnego Ludowego Klubu Sportowego "SOKÓŁ" Nowa Ruda zorganizowało wycieczkę do Podziemnego Miasta Osówka.

  W wyprawie wzięły udział dzieci z Woliborza w wieku od 10 do 13 lat.

 • "Zaginiony konwój do Riese"

  Muzeum Ziemi Sowiogórskiej dnia 7 października stało się miejscem odkrywania tajemnic! O godzinie 18:00 rozpoczęło się bowiem spotkanie z pisarzami: Bartoszem Rdułtowskim i Łukaszem Orlickim, autorami książki "Zaginiony konwój do Riese". Literackie spotkanie zorganizowane było przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, pod patronatem pani Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianny Mierzejewskiej.

 • ZAGINIONY KONWÓJ DO "RIESE"- Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Bartoszem Rdułtowskim i Łukaszem Orlickim!

  Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Bartoszem Rdułtowskim i Łukaszem Orlickim!

  ZAGINIONY KONWÓJ DO "RIESE".
  Na tropie depozytu ukrytego w podziemiach Gór Sowich

  Termin: 07.10.2015 r.
  Czas: 18:00
  Miejsce: Muzeum Ziemi Sowiogórskiej

  ZAPRASZAMY !!!

 • Ruszyła sekcja Nordic Walking

  28 września swój pierwszy marsz z kijami po niemal dwuletniej przerwie odbyła sekcja Nordic Walking działająca przy Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda.

 • Ruszamy z sekcjami!

  Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do skorzystania z naszej oferty na nowy sezon 2015/2016 r. Zarówno dorośli, jak i dzieci na pewno znajdą coś dla siebie:)

  Zajęcia oficjalnie zaczynamy od października!
  Jednak w ramach promocji, zapraszamy do skorzystania z oferty "Wrześniowe DNI OTWARTE" podczas których, do 30.09.2015 r., można BEZPŁATNIE korzystać z wybranych zajęć:
  1. Plastyka
  2. Piłka nożna
  3. Ceramika
  4. Teatr Muzyczny
  5. Zajęcia muzyczne

  Zapraszamy!

 • Dożynki Gminne

  „…Nie zabraknie nam dziś chleba,
  Pachnących pszennych krom,
  Więc z serca zapraszamy w ten woliborski dom.”

  Minął kolejny rok pracy na roli i zgodnie z tradycją nadszedł czas świętowania i dziękczynienia Bogu za dary ziemi i owoce pracy rąk ludzkich. Dożynki są największym świętem Rolników, będącym ukoronowaniem ich całorocznego trudu. W tym roku gminne uroczystości dożynkowe odbyły się w Woliborzu i rozpoczęły Mszą Św. Dziękczynną odprawioną w miejscowym kościele pod wezwaniem św. Jakuba przez ks. Marka Bordjakiewicza.

 • Grafik sekcji 2015/2016

  Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty zajęć dla dzieci i dorosłych na nowy sezon 2015/2016 ! W załączniku rozkład i czas trwania zajęć. Mamy przyjemność poinformować, iż do końca września trwają bezpłatne DNI OTWARTE NASZYCH SEKCJI, podczas których wszyscy chętni mają szansę przekonać się, który rodzaj zajęć najbardziej im odpowiada. Serdecznie zapraszamy!

 • " Artystyczne wędrowanie "

  „Artystyczne wędrowanie” to tytuł programu profilaktycznego, w ramach którego, Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w  Ludwikowicach Kłodzkich zadbało o atrakcyjne spędzenie czasu wolnego w miesiącach wakacyjnych przez dzieci i młodzież z Gminy Nowa Ruda.

 • Spotkania konsultacyjne dla mieszkańców obszaru LGD

  Głównym cechą podejmowanych działań w nowym okresie programowania, w którym podejście Leader będzie realizowane w ramach szerszej koncepcji tzw. rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność - jest umożliwianie i wspieranie prowadzenia oddolnych przedsięwzięć rozwojowych. Tym samym przedstawiamy Państwu harmonogram spotkań w gminach, które od 2015r. wspólnie podjęły się współpracy i realizacji PROW na swoim terenie.

  Zapraszamy do współpracy!

 • Rozkład jazdy wycieczki do ZOO Farmy

  Rozkład jazdy wycieczki  do ZOO Farmy:

  Autokar 1

  Bożków - 8:45

  Dzikowiec - 9:00

  Nowa Wieś - 9:10

  Wolibórz - 9:20

   

  Autokar 2

  Jugów - 9:00

  Ludwikowice Kłodzkie - 9:10

  Sokolec - 9:20

  Bartnica - 9:30

   

  Powrót około godziny 14:00

   

 • Wycieczka na zakończenie wakacji z Centrum Kultury

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich w ramach programu wakacyjnego serdecznie zaprasza dzieci na bezpłatny udział w wycieczce do ZOOFARMY w Łącznej ( za Mieroszowem ). Wycieczka odbędzie się w czwartek 27.08.2015.
  W programie :
  - zwiedzanie z przewodnikiem
  - ognisko z kiełbaskami
  - słodycze dla każdego uczestnika

  Zgłoszenia do 25.08.2015 do godz. 12:00 w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich lub pod nr telefonu 74 872 20 84

 • 6. ”BIEG NA WIELKĄ SOWĘ” na 6-tkę

  Tropikalne upały, które przez ostatnie trzy tygodnie wyssały z Gór Sowich ostatnie krople wody nie zwiastowały niczego dobrego. Wszystkie strumienie wyschły, a Nadleśnictwo Jugów ogłosiło zakaz wstępu do lasu.  W schronisku „Sowa” po raz pierwszy od zakończenia wojny zabrakło  wody w studni. Bieg wisiał na włosku!

 • 23. Festiwal Folkloru - koncert w Jugowie

  Serdecznie zapraszamy już 8 sierpnia do Jugowa na teren Nadleśnictwa gdzie odbędzie się 23. Festiwal Folkloru. Szczegóły na plakacie.

 • Czwarty tydzień zajęć z Centum Kultury

  Serdecznie zapraszamy na zajęcia wakacyjne dla dzieci organizowane przez Centrum Kultury Gminy Nowa Rudy.To już czwarty tydzień przygód, zabawy i podróży!

 • Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda zaprasza na zajęcia w najbliższym tygodniu.

  Zapraszamy! Szczegóły na plakacie.

 • Kolejny tydzień wakacji z Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda zakończony!

  Czas szybko płynie, a wraz z nim uciekają wakacyjne dni - dziś dzieci biorące udział w organizowanych przez nas zajęciach jadą do kina Cinema 3D w Kłodzku na bajkę pt.: "W głowie się nie mieści". W tym tygodniu podobnie jak w poprzednim dzieci nie mogły narzekać na nudę. Brały udział w zajęciach bibliotecznych, a także mogły spróbować swoich sił w lepieniu z gliny podczas watrsztatów ceramicznych. Były też warsztaty artystyczne, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

 • "Artystyczne wędrowanie"- tydzień II

  Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w zajęciach wakacyjnych organizowanych przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. Przed nami drugi tydzień "Artystycznego wędrowania", a to oznacza, że czeka nas szereg przygód, ciekawych zajęć, rozrywki i edukacji ! Będzie smacznie, zdrowo i wesoło :) Szczegóły - na plakacie. Zapraszamy!

 • Pierwszy tydzień wakacyjnych przygód

  W dniu dzisiejszym wycieczką do Srebrnej Góry w celu zwiedzenia największej górskiej twierdzy w Europie kończymy pierwszy tydzień "Artystycznego wędrowania" - programu, który realizuje CKGNR, a który skierowany jest do dzieci z terenu gminy Nowa Ruda.
  Przez cały tydzień dzieci mogły skorzystać z wielu przygotowanych przez nas atrakcji. Odbyły się rajdy piesze na Kalenicę, na Wielką Sowę, do leśniczówki w Bożkowie. Turystyczne aktrakcje szły w parze z zajęciami sportowymi i bibliotecznymi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty teatralne, na których dzieci nie tylko zdobywały wiedzę o funkcjonowaniu teatru, ale także miały możliwość stworzenia własnego planu scenariuszowego i scenograficznego. Przygotowywały również częsci kostiumów teatralnych i odgrywały wybraną przez siebie postać. Wiele radości sprawiły także zajęcia prowadzone przez animatorów.

 • Fotorelacja - spotkanie z pisarzami

  W dniu 8 lipca br. w Muzeum Ziemii Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kłodzkich odbyło się spotkanie z Olgą Tokarczuk, Joanną Bator i Karolem Maliszewskim.

 • Spotkanie z pisarzami

  Serdecznie zapraszamy na spotkanie z pisarzami:
  OLGĄ TOKARCZUK, JOANNĄ BATOR
  Prowadzenie: KAROL MALISZEWSKI, Termin: 8 lipca 2015, Miejsce: MUZEUM ZIEMI SOWIOGÓRSKIEJ, UL. GŁÓWNA 65, LUDWIKOWICE KŁODZKIE, DODATKOWO: Koncert pieśni tradycyjnych: Ewa Żurakowska, Aida Mujacic, Svetlana Sarkisjanova, WSTĘP: WOLNY, SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 • 307. Triduum Bożkowskie - Krystyna Giżowska

  Zapraszamy już w najbliższą niedzielę (28.06.2015 r.) do Bożkowa na 307. Triduum Bożkowskie gdzie będzie można posłuchać utworów Krystyny Giżowskiej. Dodatkowo w kościele pw. Św. Piotra i Pawła będzie można usłyszeć Magdalenę Marciniszyn. Zapraszamy wszystkich chętnych do Bożkowa na godz. 18.00.

 • Spotkanie z Olgą Tokarczuk i Joanną Bator

  Zapraszamy na spotkanie z Olgą Tokarczuk i Joanną Bator, które poprowadzi Karol Maliszewski odbędzie się w środę, 8.07.2015 r. o godz. 18.00 w Ludwikowicach Kł., przy ul. Głównej 65.

 • ARTYSTYCZNA GMINA NOWA RUDA

  W dniach 13- 14 czerwca 2015 r. Muzeum Ziemi Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kłodzkich odbył się pierwszy Sowiogórski Festiwal Artystyczny organizowany przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda oraz Lokalną Grupę Działania Partnerstwo Sowiogórskie. Głównym punktem festiwalu były sobotnie bezpłatne warsztaty malarskie i ceramiczne, podczas których wszyscy zgłoszeni uczestnicy podjęli się stworzenia artystycznych prac na konkurs tematyczny, nawiązujący do tematu: „Dziedzictwo kulturowe Gór Sowich”.

 • Dzień Dziecka w Gminie Nowa Ruda

  Dnia 05.06.2015r. odbył się Dzień Dziecka w Gminie Nowa Ruda, który miał miejsce w Bożkowie. Impreza realizowana była z programem- Postaw na Rodzinę. Duża ilość atrakcji: dmuchańce, loterie, malowanie twarzy i wiele innych sprawiło, że każde dziecko opuściło boisko z uśmiechem na twarzy. Dzieci mogły uczestniczyć w pokazie straży pożarnej oraz zjeść kiełbaskę z grilla. Na Dniu Dziecka nie zabrakło również Pani Wójt Gminy Nowa Ruda, Adrianny Mierzejewskiej. Cztery godziny zabawy minęły w cudownej, rodzinnej atmosferze. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za tak liczną obecność. Organizatorzy imprezy: Gmina Nowa Ruda, Centrum Kultury, Sołtys wsi Bożków, Rada sołecka wsi Bożków, OSP Bożków, Gazeta Noworudzka.

  Zapraszamy za rok!

   

 • Grand Priix Pogranicza w Dzikowcu

  Zapraszamy na zawody w kolarstwie górskim pod nazwą Grand Prix Pogranicza - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików. Zmagania odbędą się 21 czerwca 2015 r. w Dzikowcu. Szczegóły na plakacie.

 • Dzień Dziecka w Gminie Nowa Ruda

  Zapraszamy wszystkie chętne dzieci na Dzień Dziecka w Gminie Nowa Ruda który odbędzie się w Bożkowie. Zapewniamy dużą ilość atrakcji: dmuchańce, jazda na byle czym, loterię i wiele wiele innych...dlatego musicie być 5 czerwca w Bożkowie na boisku sportowym od godz. 11.00. Impreza jest realizowana z programem - Postaw na Rodzinę - szczegóły na plakacie.

   

 • Uwaga! NABÓR DO NOWEGO MUSICALU!

  MŁODZIEŻOWY TEATR MUZYCZNY ZAPRASZA OSOBY W WIEKU 14-22 lata NA CASTING DO NOWEGO MUSICALU!
  SPOTYKAMY SIĘ 21.05.2015 r. o godzinie 16:30 w CENTRUM KULTURY GMINY NOWA RUDA, UL. FABRYCZNA 2, LUDWIKOWICE KŁODZKIE

  ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W FANTASTYCZNEJ PRZYGODZIE ZE SZTUKĄ MUSICALOWĄ!

 • Sowiogórskie wędkowanie

  Zapraszamy wszystkich wędkarzy do rywalizacji o Puchar Wójta Gminy Nowa Ruda już 16.05.2015 r. do Dzikowca. Zapisy zwodników od godz. 7.00 - 8.00. Zwody rozpoczną się o godz. 9.00. Koszt wpisowego to jedyne 15 zł.
  Zapewniamy dobrą zabawę i gorący posiłek!
  Zapraszamy!

 • SOWIOGÓRSKI FESTIWAL ARTYSTYCZNY - TRWA PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ DO KONKURSU

  Zachęcamy wszystkich pasjonatów malarstwa do wzięcia udziału w konkursie, organizowanym w ramach Sowiogórskiego Festiwalu Artystycznego (13-14 czerwca 2015, Muzeum Ziemi Sowiogórskiej). Konkurs dotyczy tematyki "Dziedzictwa kulturowego Gór Sowich". Oceniana będzie kreatywność, technika i twórcze podejście do tematu. Karty zgłoszeń oraz Regulamin Konkursu dostępne są w sekretariacie Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda (tel. 74-872-20-84) oraz na stronach http://www.ckg.nowaruda.pl/ oraz http://www.partnerstwo.sowiogorskie.pl. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 12.06.2015 r. – Ilość miejsc ograniczona!

 • Gminna Liga Młodzików w Piłce Nożnej w Sezonie 2015

  Centrum Kultury oraz Uczniowski Sowiogórski Klub Sportowy Gminy Nowa Ruda zapraszają na Gminną Ligę Młodzików w Piłce Nożnej. Pierwsza runda odbędzię się w następujących terminach:

  Bożków - 22.05.2015 r. godz.16.00
  Jugów - 29.05.2015 r. godz. 16.00
  Wolibórz - 5.06.2015 r. godz. 16.00
  Ludwikowice Kłodzkie - 12.06.2015 r. godz. 16.00

  Zapraszamy!
  (regulamin poniżej)

 • MAJOWA SIATKÓWKA W LUDWIKOWICACH KŁODZKICH

  Do Halowego Turnieju w Piłce Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Nowa Ruda”, który odbył się 1 maja w Sali sportowej Centrum Kultury w Ludwikowicach Kłodzkich zgłosiło się 6 drużyn – z Głuszycy, Wrocławia, Nowej Rudy i Jugowa. Imprezę otworzyła Pani Wójt Adrianna Mierzejewska i punktualnie o godz. 10:00 drużyny przystąpiły do rywalizacji o awans do finału. Najbardziej interesującym meczem okazał się pojedynek drużyn „Cios w nos” i  „Voley” Głuszyca. Ostatecznie po wyrównanym pojedynku zwyciężyli zawodnicy z Głuszycy 2:0 w setach 25-23 i 25 -21.

 • Uwaga ARTYŚCI !

  Z ogromną przyjemnością zawiadamiamy, iż w dniach 13- 14 czerwca w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kłodzkich odbędzie się Sowiogórski Festiwal Artystyczny. Ta dwudniowa impreza skierowana jest do wszystkich twórców, amatorów malarstwa i rysunku. W ramach tego wydarzenia pragniemy zaprosić Państwa do uczestnictwa w KONKURSIE PLASTYCZNYM, organizowanym w dniu 13.06.2015 r. podczas którego odbędzie się wspólne malowanie prac nawiązujących do tematu: „Dziedzictwo kulturowe Gór Sowich”.

 • UWAGA!!! CZAS NA TANIEC!


  DRODZY PAŃSTWO,

  WIOSNA ZA PASEM, A ZATEM TRZEBA SIĘ ...
  PORUSZAĆ! DLATEGO OFERUJEMY PAŃSTWU
  DWUMIESIĘCZNY KURS TAŃCA TOWARZYSKIEGO (16 h)
  ( WALC ANGIELSKI, WALC WIEDEŃSKI, SAMBA, CHA CHA, JIVE )
  CENA: 50 zł OD OSOBY/ miesiąc

  NA PIERWSZE SPOTKANIE ZAPRASZAMY W PONIEDZIAŁEK, 27.04.2015 r. O GODZ. 17:00 NA SALĘ WIDOWISKOWO - SPORTOWĄ W CENTRUM KULTURY GMINY NOWA RUDA.

  TANIEC TO DOSKONAŁA ZABAWA DLA PAR...
  TO MOŻLIWOŚĆ ZDOBYCIA NOWYCH UMIEJĘTNOŚCI...
  CZAS ZABŁYSNĄĆ NA PARKIECIE!!!

 • Majowy Turniej Siatkówki

  Zapraszamy wszystkich sympatyków piłki siatkowej na turniej majowy orgaznizowany w Centrum Kultury. Drużyny zainteresowane wzięciem udziału w turnieju są proszone o kontakt mailowy bądź telefoniczny w celu zgłoszenia drużyny.

 • XIX Sowiogórska Wystawa Stołów Wielkanocnych

  Sala Wiejska w Sokolcu była miejscem XIX Sowiogórskiej Wystawy Stołów Wielkanocnych. Można było zobaczyć jedenaście Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Nowa Ruda, które tradycyjnie już pokazały wspaniałą dekorację i tradycje wielkanocne. Na wystawie gościliśmy również Klub Seniora "Wrzos" z Jugowa, Noworudzką Szkołę Techniczną oraz "Jadło Niedźwiedzia" z Ząbkowic Śląskich.

 • Zapraszamy na nowe zajęcia do Centrum Kultury!

  Zapraszamy do udziału w nowej sekcji Centrum Kultury pod nazwą Latino Gym! Pierwsze spotkanie odbędzie się 27 marca o godz. 18.00 w sali 21, a zajęcia poprowadzi Agnieszka Dratwa - Orwat.

 • Jesienno - zimowe remonty

  W okresie jesienno - zimowym sezonu 2014/2015 w budynku Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich wykonano szereg prac remontowo - modernizacyjnych, poprawiających funkcjonalność obiektu. W rozwinięciu więcej szczegółów i zdjęć.

 • XIX Sowiogórska Wystawa Stołów Wielkanocnych

  Wójt Gminy Nowa Ruda oraz Dyrektor Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda mają zaszczyt zaprosić na XIX Sowiogórską Wystawę Stołów Wielkanocnych, która odbędzie się 22 marca 2015 roku w sali wiejskiej w Sokolcu.

 • Dzień Wizażu w Centrum Kultury

  W sobotę, 07.03.2015 r. Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich zamieniło się w otwarte studio makijażowe. Mieliśmy przyjemność gościć w naszym ośrodku Panią Wójt Gminy Nowa Ruda, Adriannę Mierzejewską, która z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, złożyła wszystkim Paniom serdeczne życzenia. Od godziny 17:00 wszystkie słuchaczki, które przybyły do nas na Dzień Wizażu, w miłej atmosferze, przy filiżance kawy wysłuchały wykładu i obejrzały prezentację przygotowaną przez Panią  mgr kosmetologii, Magdalenę Łabas.

 • Bądź piękna na wiosnę!

  Bądź piękna na wiosnę! Zapraszamy wszystkie kobiety do Centrum Kultury na Dzień Wizażu organizowany z okazji Dnia Kobiet. Podczas imprezy będzie można zobaczyć jak zrobić prosty makijaż w krótkim czasie lub dobrać odpowiednie proporcje kolorystyczne itp. Również przygotujemy stoiska z kosmetykami, biżuterią oraz z literaturą kobiecą gdzie będzie można wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Całość zakończy lampka wina i dyskoteka w Pubie MAX. Zapraszmy już 7 marca 2015 od godz. 17.00 do Centrum Kultury!

 • "Mały Książę..." w Kłodzku

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że we wtorek, 24 lutego Młodzieżowy Teatr Muzyczny działający w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda zaprezentował na scenie Kłodzkiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji musical „Mały Książę- czyli współczesna sztuka wyboru”. W tym dniu odbyły się dwa spektakle, z czego pierwszy, poranny zagraliśmy dla szkół. Łącznie spektakl obejrzało ok. 400 osób.  Młodzi wykonawcy z terenu miasta i gminy Nowa Ruda zostali nagrodzeni przez kłodzką publiczność gromkimi brawami. Serdecznie dziękujemy wspaniałym widzom za obecność, miłe słowa i gratulacje, a także Dyrekcji oraz Pracownikom KCKRiS za zaproszenie i wspaniałą atmosferę.

 • 2. edycja Mistrzostw Gór Sowich w Narciarstwie Alpejskim za nami

  W dniach 31 stycznia oraz 21 lutego 2015 roku odbyły się dwie edycje imprezy sportowej pod nazwą Amatorskie Mistrzostwa Gór Sowich w Narciarstwie Alpejskim. Zawody zorganizowane zostały przez KS Piast Nowa Ruda, Urząd Miasta Nowa Ruda oraz Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda pod patronatem Burmistrza Miasta Nowa Ruda Tomasza Kilińskiego i Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianny Mierzejewskiej.

 • Zabawa seniorów

  W sobotę, 7 lutego w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich odbyła się zabawa Klubów Seniora z terenu Gminy Nowa Ruda. Na sali widowiskowej w doskonałej atmosferze bawili się wspólnie: Klub Seniora „Wrzos” z Jugowa, Klub Seniora „Róża” z Nowej Rudy, Klub Seniora „Stokrotka” z Drogosławia, Klub Seniora „Jutrzenka” z Włodowic oraz Klub Seniora „Iskierka” z Ludwikowic Kłodzkich.  Co charakterystyczne dla naszych Seniorów, przygotowali  oni fantastyczne stroje karnawałowe. Przez cały czas trwania zabawy wszystkim dopisywał wyśmienity humor!

 • Nabór do szkółki piłkarskiej WKS "Śląsk" Wrocław

  Czy chcesz aby Twoje dziecko spędzało aktywnie czas? Czy chcesz aby rozwijało się w gronie swoich rówieśników uczestnicząc w zajęciach najpopularniejszej dyscypliny sportowej jaką jest piłka nożna?

 • Rockowo w Centrum Kultury!

  W sobotę 14 lutego w Centrum Kultury w Ludwikowicach Kłodzkich odbył się koncert pod nazwą I love rock. Zagrały zespoły, które już u nas prezentowały swoje możliwości. Młoda kapela „Niektórzy” dała swój popis jako pierwsza i od razu rozgrzała fanów mocnego brzmienia. Drugi występ zaznaczyła tajemnicza formacja K.F z charyzmatycznym wokalistą Kamilem. Zespół K.F już występował na naszych scenach i pokazał że nic nie stracił na świeżości swojego stylu.

 • Ferie za nami - relacja

  Ferie zimowe w Centrum Kultury obfitowały w wiele atrakcji dla młodych mieszkańców gminy Nowa Ruda. Zorganizowaliśmy wyjazd na basen CTS – u oraz dwa wyjazdy do kina w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie, w których wzięło udział łącznie około 250 osób. Program ferii obfitował w również w zajęcia plastyczne, taneczne i ceramiczne oraz zajęcia biblioteczne. Mocnym punktem okazały się rozgrywki Zimowej Ligi Piłki Halowej dla dzieci i młodzieży gdzie przez 5 dni toczyły się zacięte mecze na Sali w Centrum Kultury. Warto także wspomnieć o cieszącym się dużym zainteresowaniem wyjeździe na radkowskie lodowisko.

 • Relacja z zawodów narciarskich

  W ostatnią sobotę stycznia 2015 roku, w ośrodku narciarskim Przełęcz Sokola Ski w Sokolcu odbyła się pierwsza edycja Amatorskich Mistrzostw Gór Sowich w Narciarstwie Alpejskim. Łącznie rywalizację ukończyło 90 sportowców, którzy przyjechali do nas zarówno z terenu miasta i gminy Nowa Ruda, jak i innych miejscowości (m.in. Kłodzka, Walimia, Wrocławia). Na zawodach nie brakowało zarówno kibiców jak i pięknej, słonecznej pogody. Po zakończaniu zmagań na stoku, narciarze mieli okazję posilić się w Schronisku "Orzeł", w którym to odbyła się też ceremonia wręczenia medali.

 • Zmiana godzin pracy sekretariatu

  Z przyjemnością informujemy wszystkie osoby korzystające z usług i oferty Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, że od dnia 2 lutego 2015 roku nasz sekretariat, po dokonanej właśnie przeprowadzce na parter budynku, będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 20.00. Pracownicy sekretariatu będą prowadzili sprzedaż usług (karnety na sekcje, siłownię, bilety etc.), a także służyli informacją w zakresie wszelkich spraw związanych z działanością placówki. Mamy nadzieję, że ta zmiana znacznie usprawni pracę i organizację wewnętrzną Centrum Kultury oraz ułatwi kontakt z petentami.

 • Tydzień ferii za nami

  Pierwszy tydzień ferii w Centrum Kultury obfitował w wiele atrakcji dla naszych młodych mieszkańców gminy Nowa Ruda.  Zorganizowaliśmy wyjazdy na basen CTS – u oraz do kina w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie w których wzięło udział łącznie około 60 osób. Program ferii obfitował w również w zajęcia plastyczne, taneczne i ceramiczne oraz zajęcia biblioteczne.

 • Sierpień na sportowo w Górach Sowich

  Ruszyły zapisy na nasze dwie imprezy sportowe, zaplanowane na 16 sierpnia 2015 roku w Górach Sowich. W tym roku postanowiliśmy połączyć wysiłki biegaczy i miłośników nordic walking i zorganizować 6. Bieg Na Wielką Sowę oraz 5. Sowiogórski Nordic Walking jednego dnia na tej samej trasie. Kijkarze będą tym samym po raz pierwszy rywalizować w Mistrzostwach Dolnego Śląska w alpejskim nordic walking (trasa tylko pod górę). To pierwsze tego typu zawody i niezwykłe wyzwanie dla amatorów spacerów nordyckich.

 • Uwaga! Ponowna zbiórka krwi dla Kamila!

  Informujemy, że w dniu 28 stycznia 2015 roku w budynku Gimnazjum nr 1 w Jugowie odbędzie się ponowna zbiórka krwi, która może pomóc w leczeniu Kamila Bytnera. Akcja prowadzona będzie w godzinach 10.00 - 15.00. Więcej szczegółów na załączonym plakacie. Pamiętaj - Oddając krew ratujesz życie!

 • Uwaga! Zmiana terminu wyjazdu na lodowisko.

  Z uwagi na dużą ilość rezerwacji lodowiska w Radkowie w pierwotnie ustalonym terminie (środa, 21 stycznia), wyjazd naszych podopiecznych do Radkowa przesunięty został na wtorek w drugim tygodniu ferii (27 stycznia, godz. 10.30 spod budynku Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kłodzkich). Pozostałe warunki nie ulegają zmianie (przejazd bezpłatny, wstęp 3 zł, łyżwy 3 zł).

 • Ferie Zimowe 2015

  Od 19 do 30 stycznia zapraszamy na Ferie Zimowe organizowane w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich. Przez 10 zimowych dni przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, m.in. zajęcia plastyczne i ceramiczne, zajęcia taneczne, gry i turnieje sportowe, konkursy, wyjazdy na basen, do kina oraz na lodowisko, zajęcia biblioteczne, w tym czytanie bajek, gry i zabawy. Zapewniamy dobrą zabawę i gorącą herbatę. Szczegóły na plakacie i pod numerem telefonu 74-872-2084. Zapraszamy!

 • Seniorzy w górach

  Piesze wycieczki w doborowym towarzystwie sprawiają mnóstwo frajdy, o czym doskonale wiedzą Kluby Seniora z terenu miasta i gminy Nowa Ruda. 2 lipca Kluby Seniora: "Wrzos", "Stokrotki", "Iskierki" i "Róże" wyruszyły na wspólną wędrówkę w Góry Sowie. Pogoda dopisała, było wesoło i smacznie. Seniorzy spędzili miło czas przy ognisku z kiełbaskami, a muzyka i śpiew towarzyszyły im przez cały dzień.

 • Amatorskie Mistrzostwa Gór Sowich w Narciarstwie Alpejskim

  Sekcja narciarska KS Piast Nowa Ruda oraz Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda serdecznie zapraszają na Amatorskie Mistrzostwa Gór Sowich w Narciarstwie Alpejskim. Zawody w konkurencji slalom gigant odbędą się w dwóch edycjach - 31 stycznia (Sokolec - Przełęcz Sokola Ski) oraz 21 lutego 2015 roku (Rzeczka - wyciąg Górnik). W rywalizacji mogą brać udział dzieci i młodzież (szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadpodstawowe), a także dorośli (kategorie OPEN kobiet i mężczyzn). W ramach opłaty startowej (10 zł dzieci i młodzież, 15 zł dorośli) organizatorzy zapewniają nagrody, gorący posiłek i elektroniczny pomiar czasu. Patronat nad imprezą objęli włodarze noworudzkich gmin: Burmistrz Miasta Nowa Ruda Tomasz Kiliński oraz Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska. Szczegóły dotyczące regulaminu znajdziecie w rozwinięciu.

 • Muzeum na kółkach

  Szczegóły na zdjęciach.

 • Koncert Charytatywny dla Kamila

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Koncercie Charytatywnym, który odbędzie się w sobotę 17 stycznia 2015 roku w sali widowiskowej Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich. Podczas koncertu będą zbierane środki finansowe na pomoc choremu na białaczkę Kamilowi - uczniowi jugowskiego gimnazjum. W programie m.in. Jasełka w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół nr 2 w Ludwikowicach Kłodzkich, koncert świąteczny Grupy Muzycznej z Gimnazjum nr 1 w Jugowie oraz koncert zespołu "Retro Band". Wśród uczestników prowadzona będzie sprzedaż ciasta, herbaty, kawy, żurku w chlebie oraz licytacje. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Posłanka Monika Wielichowska oraz Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska. Patronat medialny: Tygodnik Noworudzianin. Początek o godzinie 16.00. Zapraszamy!

 • Świąteczno - Noworoczne życzenia

  Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy 2015 Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia. Niech spełniają się wszystkie Wasze marzenia. Dyrektor i pracownicy Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda.

 • 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  W drugą niedzielę stycznia 2015 roku (11 stycznia), na terenie miasta i gminy Nowa Ruda odbędzie się 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie już, Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie wspólnie zajmą się organizacją wydarzeń kulturalnych i sportowych na terenie obu noworudzkich gmin. W sali widowiskowej MOK będziemy mogli zobaczyć koncerty i program artystyczny (kliknij i zobacz szczegółowy program),a w sali sportowej w Ludwikowicach Kłodzkich odbędzie się Otwarty Turniej Tenisa Stołowego (początek o godzinie 14.00, szczegóły na plakacie obok).