A A A

ROK 2015 w Bibliotece w Ludwikowicach Kłodzkich.

 • "Czerwony Kapturek" - zakazany ?

  Jedną z książek na liście zakazanych książek jest "Czerwony Kapturek" braci Grimm.Czy na pewno to nie jest bajka dla dzieci, próbowaliśmy się o tym przekonać, czytając w czytelni Biblioteki CKGNR wszystkim znaną bajkę z dzieciństwa. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Ludwikowic Kłodzkich. Lekcja biblioteczna odbyła się w ramach "Tygodnia Zakazanych Książek".

   

 • Wspólne czytanie baśni

  "Legenda o Górach Sowich"- spotkanie z klasą IV

  Dzisiaj w  czytelni Biblioteki CKGNR odbyła się lekcja biblioteczna z klasą IV ze Szkoły Podstawowej z Ludwikowic Kł. Uczniowie wysłuchali "Legendy o Górach Sowich", następnie wykonali sówki, które były tematem legendy.

 • Nowa kolekcja audiobooków już do wypożyczenia !

  Tych, którzy nie mogą lub nie lubią czytać, ale lubią jak ktoś im czyta, zachęcamy do wypożyczania audiobooków. Zapraszamy.

   

 • Tydzień zakazanych książek

  W dniach od 27 września do 3 października obchodzimy tegoroczny Tydzień Zakazanych Książek. Z tej okazji Biblioteka przygotowała wystawkę w czytelni, wystawce książek towarzyszyć będzie spotkanie biblioteczne pt. O WOLNOŚĆ SŁOWA. Do dyskusji o prawie do informacji i granicach wolności słowa zaproszeni zostaną uczniowie.

 • Skąd pochodzą skrzaty ?- warsztaty czytelnicze w Bibliotece.

  Na pierwszych zajęciach pt."Biblioteczne Skrzaty", uczestnicy spotkania  w czytelni Biblioteki CKGNR wysłuchali fragmentu książki pt."Krasnoludki" o pochodzeniu krasnoludków. W dalszej części  zajęć każdy wykonał  małego  skrzata.

 • DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA -29 wrzesień

  Z okazji Dnia Głośnego Czytania zapraszamy  dzieci na czarodziejskie chwile z książką.29 września przypada też rocznica urodzin Janiny Porażińskiej. Przypomnimy sobie jej utwory.Zapraszamy 29 września do czytelni Biblioteki CKGNR w Ludwikowicach Kł.(godz.14.00-15.00)

 • "Jak na starej fotografii" - lekcja biblioteczna z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa

  18 sierpnia odbyła się lekcja biblioteczna z klasą VI ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kłodzkich z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa 2015 pt. "Utracone dziedzictwo".

 • Zapraszamy do Biblioteki na nowy cykl zajęć pt. "Biblioteczne Skrzaty"

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. zaprasza dzieci do Biblioteki na nowy cykl zajęć tematycznych pt."BIBLIOTECZNE SKRZATY".Zapraszamy w każdy wtorek od godz.14.00 do godz.15.00

 • "Jesienne liście"- wtorkowe zajęcia z dziećmi

 • "ALBUM RODZINNY"- wystawa w Bibliotece

  „Album rodzinny” – to temat wystawy zorganizowanej w Bibliotece w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2015. Jest to ważny projekt edukacyjny, który staje się doskonałym narzędziem promującym lokalne dziedzictwo. Wystawę będzie można oglądać do 9 października w godzinach pracy Biblioteki. Zapraszamy.

   

 • Akcja : e - motywacja

  Drodzy seniorzy. Jesienią 2015 roku spotkamy się z Państwem w Bibliotece w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. ponownie w projekcie akcja: e-motywacja! Bohaterami spotkań będą osoby znane i mniej popularne… ale równie aktywne! Korzyści dla seniora uczestniczącego w zajęciach.Zapraszamy wszystkich Seniorów i nie tylko na wirtualne spotkania.

   

 • Zapraszamy na Dożynki Gminne!

  Zapraszamy 12 września na Dożynki Gminne, które obędą się w Woliborzu.

 • EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA 2015

  "UTRACONE DZIEDZICTWO" - pod takim hasłem odbywa się 23.edycja Europejskich Dni Dziedzictwa.Dolny Śląsk tradycyjnie uczestniczy w tym największym w Europie projekcie społecznym i edukacyjnym zapoczątkowanym przed ponad 20 laty przez Radę Europy.Tegoroczne EDD zwracają uwagę na nasze dziedzictwo kulturowe, a zwłaszcza na jego elementy, które zostały już utracone.

 • Zakup nowości wydawniczych do bibliotek w ramach Programu Biblioteki Narodowej.

  Kolejny już rok Biblioteka w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda Ludwikowicach Kł. uczestniczy w Programie Biblioteki Narodowej" Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek".Biblioteka w raz z filiami uzyskała dofinansowanie ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w wysokości 9 600,00 zł( słownie: dziweięć tysięcy sześćset zł zero gr).
 • NARODOWE CZYTANIE 2015 w Bibliotece.

  5 września 2015 roku w Bibliotece w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. odbyła się 4 edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas którego czytaliśmy fragmenty „Lalki Bolesława Prusa. Znaleźliśmy się w pierwszym tysiącu organizatorów, którzy jako pierwsi przesłali formularz zgłoszeniowy i otrzymaliśmy okolicznościową pieczęć do składania pamiątkowego stempla na przyniesionych przez uczestników akcji egzemplarzach „Lalki” Bolesława Prusa.

 • "NARODOWE CZYTANIE" - po raz czwarty!

  Biblioteka w CKGNR Serdecznie Zaprasza wszystkich mieszkańców 5 września 2015 r. (sobota) na godzinę 11.00 na wspólne czytanie fragmentów powieści "Lalka" Boleslawa Prusa. Jest to już 4. edycja ogólnopolskiej akcji NARODOWE CZYTANIE. W latach ubieglych tj w 2012 r.  czytaliśmy razem  Pana Tadeusza Adama Mickiewicza, w 2013 Zemstę Aleksandra Fredry i w 2014 Trylogię Henryka Sienkiewicza. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa oraz zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie wspólnej tożsamości. Akcja Narodowe Czytanie została tak nazwana aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Prosimy zatem o wzięcie udziału w tak ważnym wydarzeniu.

 • Sierpniowe zajęcia w Bibliotekach CKGNR

  Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do wzięcia udziału w zajęciach bibliotecznych pt."Baśniowe Wakacje"Biblioteka w Centrum Kultury Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł.zaprasza we wtorki od godz.10.00 do 12.00.Zapraszamy również do Biblioteki w  Jugowie, Dzikowcu, Bozkowie i Przygórzu.

 • BIBLIOTEKA z p@sją.

  Biblioteka w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich jest przyjazna i otwarta dla internautów w każdym wieku. W ramach programu Orange dla bibliotek zapewniła użytkownikom możliwość włączenia do świata cyfrowej edukacji. Więcej informacji w załącznikach.

 • NARODOWE CZYTANIE "LALKI "BOLESŁAWA PRUSA

  Już po raz czwarty Biblioteka w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. weźmie udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie ogłoszonej przez Bronisława Komorowskiego Prezydenta RP. W tym roku odbędzie się ono w sobotę, 5 września 2015 roku, o godzinie 11.00.Zapraszamy.

   

   

 • Zajęcia plastyczne

  Zajęcia wakacyjne w Bibliotece

  Od początku wakacji już od czerwca Biblioteka w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. zaproponowała dzieciom zajęcia, w których oprócz głośnego czytania baśni H.Ch.Andersena, braci Grimm i Charlesa Perraulta dzieci wykonywały ”Magiczne kółeczka”, czyli zabawy plastyczne z postaciami z baśni wykonane metodą Origami płaskie koła. 

 • Piknik edukacyjny " Sieciaki na wakacjach 2015"

  2 lipca w czwartek od godz.10.00 do godz.12.00 w czytelni Biblioteki w CKGNR w Ludwikowicach Kł. odbył się piknik edukacyjny pt. ”Sieciaki na wakacjach” organizowany przez Fundację Dzieci Niczyje i Fundację Orange. Akcja ta ma na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę. Dlatego nasza biblioteka chętnie się przyłączyła do akcji już po raz trzeci. W realizacji pikniku posłużyły nam otrzymane od organizatora pomoce umieszczone w pakiecie tj.(plakaty, komiksy, kolorowanki, gry itp.)

 • "Nuda nie dla mnie"- filie biblioteczne zapraszają.

  „NUDA NIE DLA MNIE!” to hasło pod którym kryje się wiele atrakcji przygotowanych na tegoroczne zajęcia wakacyjne, które pomogą małym użytkownikom biblioteki rozbudzić zainteresowanie książką i czytaniem.Dzięki przygotowanym zajęciom dla dzieci spędzających wakacje w domu, będą one mogły wypełnić swój wolny czas twórczą, a jednocześnie miłą i wesołą zabawą.Zapraszamy do Biblioteki w  Dzikowcu, w Bożkowie, w Przygórzu i  w Jugowie.

   

 • Nasze prace - wystawka

  Zajęcia WAKACYJNE w Bibliotece - "Gęsiareczka"

  30.06.2015 r. podczas zajęć Starsi koledzy i koleżanki czytali dzieciom bajeczkę pt. "Gęsiareczka".W znakomitych nastrojach zarówno mali, więksi i najwięksi przystąpili do wykonania gąski metodą Origami - płaskie z koła. Dla tych co kochają malować przygotowano kolorowanki a dla lubiących pogłówkować zgadywanki, kalambury i krzyżówki literackie. Po ciężkiej pracy dla uczestników zajęć czekał zasłużony odpoczynek w Kąciku zabawowym i przy komputerze.

 • Nasze prace Origami płaskie z koła

  Zajęcia WAKACYJNE w Bibliotece - "Żabi król"

  29 czerwca odbyły się pierwsze wakacyjne zajęcia. Na początku została przeczytana bajeczka pt."Żabi król" a następnie dzieci przystąpiły do wykonania żabki metodą Origami - płaskie z koła, rozwiązywały krzyżówki literackie, odpowiadały na zabawne zgadywanki i rebusy baśniowe a dla wytrwałych i chętnych przygotowano  kolorowanki nawiązujące do przeczytanej bajki.

 • Baśniowe zajęcia podczas wakacji w Bibliotece

  Zapraszamy dzieci do Biblioteki w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. Już niebawem dawno wyczekiwane WAKACJE. W tym roku oprócz głośnego czytania baśni i bajeczek, konkursów, krzyżówek i zgadywanek literackich proponujemy "Magiczne kółeczka" czyli zabawy plastyczne z ulubionymi postaciami i bohaterami wykonane metodą ORIGAMI płaskie. Jest to technika polegająca na odpowiednim składaniu kolorowych kół różnej wielkości i formowniu z nich modeli i obrazków. ZAPRASZAMY od godz.10.00 do12.00.

 • Dotacja z Orange dla Bibliotek.

  Pragniemy poinformować, że Biblioteka w CKGNR w Ludwikowicach Kłodzkich otrzymała grant w wysokości 4 286,22 zł. od Fundacji Orange w ramach programu „Orange dla Bibliotek” na edukację oraz popularyzację wykorzystania Internetu przez użytkowników Biblioteki a w szczególności na zapewnienie dostępu do szerokopasmowych łączy w placówce głównej i filiach.

   

 • Projekt edukacyjny "Sieciaki na Wakacjach".

  2 lipca w czwartek od godziny 10.00 do godziny 12.00 w Bibliotece w CKGNR w Ludwikowicach Kłodzkich odbędzie się piknik edukacyjny pt. „Sieciaki na wakacjach” organizowany przez Fundację Dzieci Niczyje i Fundację Orange. Akcja ta ma na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę. Dlatego nasza biblioteka chętnie co roku przyłącza się do tej akcji. Zapraszamy już dziś dzieciaki.

   

 • Spotkanie z autorką książek dla dzieci.

  Wczoraj gościliśmy w czytelni Biblioteki CKGNR autorkę książek dla dzieci Panią Magdę Zarębską. Pisarka opowiedziała dzieciom o zmysłach, które umożliwiają popznawanie świata. Autorka przyblizyła także dzieciom bohatera swojej książki Słonika.

 • Wakacyjne nowości ksiażkowe

  1.Fohrmann Petra-" Weźmiemy ze sobą dzieci".Ostatnie lata życia rodziny Goebbelsów

  2.Aksamit Bożena-"Batory".Gwiazdy, skandale i miłość na Transatlantyku.

  3.Herbich Anna-" Dziewczyny z Syberii

  4.Krawczyk Agnieszka-"Dolina mgieł i róż"

 • Spotkanie z autorką książek dla dzieci Magdaleną Zarębską.

  11 czerwca o godz.9.30  w czytelni Biblioteki w CKGNR będziemy gościć autorkę książek dla dzieci i dorosłych.Spotkanie odbędzie się na podstawie książki pt."Nadchodzi Słoniątko"

 • Spotkanie z Komendantem Policji w Nowej Rudzie w Bibliotece.

  Do naszej akcji czytania w Bibliotece, dołączył również Komendant Policji w Nowej Rudzie Pan Andrzej Czerniatowicz, który przeczytał książeczkę Ralfa Butschkowa pt."Mam przyjaciela policjanta", a następnie przybliżył starszakom z Przedszkola z Ludwikowic Kł.pracę w Noworudzkiej Komendzie. Na zakończenie miłego spotkania dzieci otrzymały opaski odblaskowe i lizaki od Pana Komendanta.Wszystkim spotkanie się tak bardzo podobało, że dzieci myślą już  w przyszłości o pracy w policji.

   

 • "Latający kufer"czytamy baśń H.Ch.Andersena

  2 czerwca gościliśmy w czytelni Biblioteki CKGNR klasę III ze Szkoły Podstawowej  z Ludwikowic Kł. wraz z opiekunem, w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Kierownik biblioteki Pani Ula przeczytała dzieciom jedną z baśni H.CH. Andersena, a później w dalszej części spotkania w  nawiązaniu do treści baśni, uczniowie wykonali zaczarowane kuferki, które ozdobili  różnymi elementami dekoracyjnymi.

 • Bibliogrill - zakończenie kursu komputerowego.

  28 maja w czwartek w słoneczne popołudnie zakończyliśmy spotkanie z seniorami ogniskiem.Uczestnicy kursu
  komputerowego otrzymali certyfikat ukończenia kursu. Życzymy udanych wakacji i do zobaczenia na jesieni.

 • Przedstawienie gościa dzieciom

  XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom - cała Polska czyta w Bibliotekach.

  Już po raz czternasty w pierwszym tygodniu czerwca organizowana jest ogólnopolska akcja czytania dzieciom, tym razem pod hasłem "Cała Polska czyta w bibliotekach". To największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Do tej akcji, jak co roku dołączyła również  nasza Biblioteka w Ludwikowicach Kłodzkich. 1 czerwca maluchom z tutejszego przedszkola bajeczki czytala Pani leśnik Mariola Miśkiewicz, pracownik Nadleśnictwa Jugów.

 • "Biżuteria po raz drugi" - kreatywne warsztaty!

  Zapraszamy dzieci po raz drugi na kreatywne warsztaty do Biblioteki w Ludwikowicach Kłodzkich. Tym razem wykonamy biżuterię z papierowej wikliny. Środa 3 czerwca o  godz.13.30

 • Autorskie spotkanie z pisarzem Łukaszem Wierzbickim.

  28 maja w czytelni Biblioteki CKGNR gościliśmy pisarza Łukasza Wierzbickiego, który w bardzo ciekawy sposób zaprezentował uczniom klasy I i II ze Szkoły Podstawowej z Ludwikowic Kł. dwie swoje książki: "Afryka Kazika" i "Dziadek i niedźwiadek". Łukasz Wierzbicki opowiedział dzieciom o niezwykłym człowieku, poznańskim podróżniku Kazimierzu Nowaku, który w latach 30. XX wieku rowerem przemierzył całą Afrykę z północy na południe i z powrotem z południa na północ.

 • "Bibliomaluch"- zajęcia dla dzieci i rodziców.

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. zaprasza 2 czerwca  o godz.11.00 do czytelni Biblioteki na  spotkanie pt."Bibliomaluch". spotkanie odbędzie sie w ramach akcji:"Cała Polska czyta dzieciom".Na podstawie książki Ralfa Butschkowa pt."Mam przyjaciela kucharza".

 • "Cała Polska czyta w Bibliotekach"

  W ramach akcji: "Cała Polska czyta  w Bibliotekach."Biblioteka w  CKGNR wLudwikowicach Kł.i filie zapraszają do swoich Bibliotek.Hasło spotkań brzmi:"Czytanie to mądra rzecz".Szczegółowy plan w rozwinięciu.

 • "Nie starzeje się ten, kto nie ma czasu" - autorskie spotkanie z Jolantą Szwalbe.

  25 maja w Bibliotece w Ludwikowicach Kłodzkich odbyło się spotkanie z autorką inspirujących antologii cytatów Jolantą Szwalbe.

 • Ozdobne pudełeczka

  "Pudełeczko dla mamy" - wizyta klasy II w Bibliotece.

  25 maja  czytelnię Biblioteki w CKGNR odwiedziły dzieci z klasy II ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kł  z opiekunem Panią Jolą Koterbą. Dzieci wysłuchały na poczatku wiersz Piotra Tarkowskiego pt. "Święto matki", a następnie wykonały ozdobne pudełeczka, do których schowały słodki upominek dla mam.

 • "Afryka Kazika"- spotkanie z pisarzem Łukaszem Wierzbickim.

  Biblioteka w CKGNR w Ludwikowicach Kł. zaprosiła dzieci  z klasy I i II ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kł.na spotkanie autorskie z pisarzem Łukaszem Wierzbickim 28 maja 2015 roku o godz.9.00.Dzieci dzięki prezentacji multimedialnej odbędą podróż do Afryki i poznają autentyczne przygody Kazimierza Nowaka, polskiego podróżnika, który jako pierwszy na świecie przemierzył Czarny Ląd rowerem.

 • "Laurka dla Mamy"- wizyta klasy V

  W piątek z wizytą przyszła do czytelni  Biblioteki  CKGNR klasa V. Uczniowie m.in. dowiedzieli się skąd wzięła się tradycja Dnia Matki i wysłuchali wiersza pt. "Piękny dzień"Czesława Janczarskiego.Na zakończenie spotkania każdy zrobił laurkę. Dzieci pamiętają o tym, że mamy bardzo ich kochają przez cały rok i przez ten prezent własnoręcznie zrobiony chcą okazać jej swoją miłość.

 • Pokaz mam

  "Moja mama" kreatywne warsztaty w Bibliotece.

  Na kolenych warsztatach plastycznych spotkaliśmy się w  deszczową środę. Tym razem dzieci wykonały portret mamy. Wykorzystały tutaj kolorowe czasopisma, kredki, klej i wycinanki.Powstały przepiękne prace, które dzieci wręczyły swoim mamom po powrocie do domu.
 • Wspólne odśpiewanie Barki

  Koncert "W hołdzie Janowi Pawłowi II "

  Sejm RP uchwalił, że rok 2015 będzie Rokiem Jana Pawła II. Posłowie zgodnie przyjęli uchwałę „ w poczuciu moralnego obowiązku i głębokiego szacunku wobec postaci, która wywarła tak znaczący wpływ na losy nie tylko naszego narodu, ale i całego współczesnego świata”. 23 maja 2015 r. o godz.16.00. w sali widowiskowej Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach odbył się wyjątkowy koncert " W hołdzie JanowiPawłowi II". Na scenie zaprezentowało się 6 Kół z Gminy Nowa Ruda: Koło Gospodyń Wiejskich z Bartnicy, Bożkowa, Czerwieńczyc, Dzikowca, Jugowa i Sokolca. Wystąpił również Klub Seniora „Iskierki” z Ludwikowic Kł. i Klub Seniora „Wrzos” z Jugowa.

 • Wykład Jolanty Szwalbe

  Zapraszamy 25 maja 2015 r. o godz.17.00 do czytelni Biblioteki CKGNR na wykład JOLANTY SZWALBE "Nie starzeje się ten, kto nie ma czasu".Jolanta Szwalbe jest łodzianką, aytorką bardzo inspirujących antologii cytatów i pierwszą edytorką. Spotkania autorskie mają formę inspirujących wykładów, które przygotowane są na podstawie antologii cytatów.

 • "Tulipanowe origami dla Mamy" - warsztaty w Bibliotece.

  Z okazji zbliżającego  się  święta  swoich Mam, uczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej z Ludwikowic Kł. przygotowali  wspaniałe niespodzianki na warsztatach plastycznych w czytelni Bibblioteki.Myślimy o własnorecznie wykonanym drobiazgu? Doskonały pomysł! Prezent oryginalny, niepowtarzalny, a dla mamy po prostu bezcenny.Kwiaty z bibuły, które wręczą swoim mamom, prezent prosto z serca.

   

 • "W HOŁDZIE JANOWI PAWŁOWI II"- koncert

  Zapraszamy na koncert" W hołdzie Janowi Pawłowi II" 23 maja 2015 r. o godz.16.00. Zaśpiewają Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Nowa Ruda oraz Kluby Seniora: "Iskierki" z Ludwikowic Kł i "Wrzos" z Jugowa. Serdecznie zapraszamy do sali widowiskowej CKGNR.

 • Rozstrzygnięcie konkursu "Rodzina bez przemocy"

  Komisja Gminnego Konkursu Plastycznego „Rodzina bez przemocy” wyłoniła laureatów w dniu 13 maja 2015 roku w czytelni Biblioteki Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich. Na konkurs nadesłano 31 prace. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 15 maja 2015 r. o godz.11.00.W konkursie wzięły udział:Szkoły Podstawowe z: Ludwikowic Kłodzkich i BożkowaNiepubliczna Szkoła Specjalna: Ludwikowice Kłodzkie.

   

 • Królewny gotowe do balu

  "Bal u Kopciuszka" - czyli kreatywne warsztaty dla dzieci.

  13 maja kolejne kreatywne warsztaty w czytelni Biblioteki CKGNR rozpoczęliśmy od robienia korali z makaronów, które stały się dekoracją do strojów, w które przebierały się później dziewczynki. Wśród licznych sukienek, chust, apaszek każdy znalazł coś dla siebie. Nie zabrakło również dodatków takich jakich, tiary, korony bransoletki, naszyjniki, peruki, szale. Bo jak wiadomo każda dziewczynka lubi się przebierać w ciuchy mamy.

   

 • "Moja mama" - kreatywne warsztaty w Bibliotece.

  Na kolenych warsztatach spotkaliśmy się w  deszczową środę. Tym razem dzieci wykonały portret mamy. Wykorzystały tutaj kolorowe czasopisma, kredki, klej i wycinanki.Powstały przepiękne prace, które dzieci wręczyły swoim mamom po powrocie do domu.

 • Wizyta klasy VI w Bibliotece.

  Po wysłuchaniu wiersza Danuty Wawiłow "Mama ma zmartwienie" uczniowie VI klasy ze Szkoły Podstawowej z Ludwikowic Kł. na kolejnych warsztatach plastycznych w Bibliotece wykonali kwiatowe prezenty dla swoich mam.

 • Nowości książkowe w Bibliotece.

  Zapraszamy do wypożyczania nowości książkowych.Zanjdzie się coś dla miłośników mocnej serii, ale także fanów powieści historycznej.

 • Wizyta dzieci z zerówki ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kł.

  Gościliśmy dzisiaj „0” ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kł. wraz z opiekunami Panią Agnieszką i  Panią Moniką. Dzieci zapoznały się z zasadami korzystania z biblioteki. „ Zerówiaki” dowiedziały się również jak należy obchodzić się z książką, a więc nie niszczyć, nie wyrywać kartek, nie brudzić, nie rysować po książkach, itp.

 • Zabawa z balonikiem

  "Szlakiem bajek i baśni"

  Dzisiaj Bibliotekę w CKGNR odwiedziły maluchy z Przedszkola w Ludwikowicach Kł. Dzieciom towarzyszyły Pani Kamila i pani Ewa. Każdy z uczestników spotkania przedstawił się  kolorami. Następnie wysłuchaliśmy historyjki pt."Podróż balonem" Nie zabrakło zabaw edukacyjnych i ruchowych.

 • Spotkanie z książką w Bibliotece w Ludwikowicach Klodzkich.

  11 maja Bibliotekę  w CKGNR odwiedziły dzieci z Przedszkola w Ludwikowicach Kł. wraz z opiekunami, Panią Renią i Panią Iwonką. Grupa „starszaków” wysłuchała wiersza pt. „Skarga książki”, wszyscy chętnie wypowiadali się na temat treści wiersza i poszanowania książek. Wspólnie rozwiązaliśmy bajkową krzyżówkę, dzieci pięknie głoskowały wyrazy.

 • "Legendy o Kniaziu Popielu i Piaście Kołodzieju"

  8 maja o godzinie 11.30 w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej odbył się spektakl teatralny pt. "Legendy o Kniaziu Popielu i Piaście Kołodzieju". Aktorzy ze Studia Art-Re z Krakowa zabrali zgromadzoną publiczność w podróż w mityczną przeszłość państwa polskiego.

 • Prezentacja ozdób

  BIŻUTERIA - kreatywne warsztaty po raz drugi!

  6 maja ponownie spotkaliśmy się w Bibliotece w Ludwikowicach Klodzkich aby kreatywnie spędzić wspólnie czas. Tym razem dzieci wykonały piękne ozdoby wykorzystując takie materiały jak: metalowe podkładki, kolorowe wstążki, filc i mulinę. Mamy nadzieję, że wykonana własnoręcznie biżuteria będzie przydatna każdej "małej damie". Ozdoby będą cieszyć zarówno swoim pięknem, jak i czasem niezapomnianej przygody, którą była praca nad nimi. Liczymy na to, że nasze pomysly zaowocują powstaniem pięknych, oryginalnych kolekcji biżuterii i zachęcą innych do jej wykonania.

 • "Utracone dziedzictwo"-Europejskie Dni Dziedzictwa - Dolny Śląsk

  Już teraz Biblioteka w CKGNR zaprasza do udziału w wydarzeniu organizowanym w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2015."Utracone dziedzictwo"to hasło kolejnej już edycji.W ramach tej akcji zaproponujemy Państwu wystawę fotografii  pt."Album rodzinny"ze zbiorów mieszkańców Gminy Nowa Ruda.Impreza została zaplanowana na 18 września 2015r.
 • Konkursy i zabawy w Bibliotece w Przygórzu.

  Biblioteka w Przygórzu zaprasza w każdy wtorek dzieci i młodzież od godz.16.00 do godz.17.30.Nie zabraknie konkursów, zgadywanek, krzyżówek, rebusów, quizów, zabaw, gier i konkursów plastycznych.

 • Maj w Bibliotekach- zapraszamy do filii.

  Zapraszamy do udziału dzieci i młodzież  w zajęciach organizowanych w maju.Po raz dwunasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja 2015 r., Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.Tydzień Bibliotek 2015 pod hasłem: „Wybieram bibliotekę”Program spotkań w rozwinięciu.

 • MAJ Z BIBLIOTEKĄ !

  MAJ, tradycyjnie już kojarzy się nam ze świętem książki, biblioteki i bibliotekarzy. Do zwyczajów wszak należą majowe imprezy związane z książką. Dlatego Biblioteka w Ludwikowicach Kłodzkich jak co roku przygotowała z tej okazji wiele propozycji. Więcej informacji w załączniku.

 • Kolekcja biżuterii

  Biżuteria - relacja z pierwszych warsztatów.

  Niecodzienne warsztaty 29 kwietnia przygotowała Biblioteka w Ludwikowicach Kłodzkich dla dzieci - warsztaty robienia bizuterii. Uczestniczki zajęć pod czujnym okiem wykonały dla siebie przepiękne bransoletki, pierścionki, kolczyki czy naszyjniki.

 • Uczniowie Gimnazjum i Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Ludwikowicach z wizytą w Bibliotece.

  27 kwietnia Bibliotekę w Ludwikowicach Kłodzkich odwiedziła grupa młodzieży z tutejszego Gimnazjum i Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Celem  spotkania było zdobycie wiedzy na temat funkcjonowania placówki.

 • Uroczyste otwarcie wystawy "Odmienne stany wrażliwości"

  W piatek 24 kwietnia o godz.17.00 w czytelni Biblioteki w Ludwikowicach Kł. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy "Odmienne stany wrażliwośći". Zaproszeni goście, a także mieszkańcy Ludwikowic Kł., mogli oglądać ponad 80 prac o różnej tematyce i technice malarskiej. Goście z zachwytem oglądali obrazy malowane olejem, pastelami, oraz wypalane w drewnie. Prace wzbudzały podziw wśród uczestników wernisażu.

 • "Bezpieczeństwo i rozwaga- tego od Ciebie każdy wymaga"

  Miło nam poinformować, że do etapu wojewódzkiego XVII edycji Konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży zostały przesłane prace: Mieszka Małodobrego i Wojciecha Błażejczyka z Zespołu Szkół Nr 1 w Jugowie, a także Agaty Wojakowskiej z Niepublicznego Gimnazjum Specjalnego w Ludwikowicach Kł. Biblioteka  w CKGNR gratuluje i życzy szczęścia w etapie wojewódzkim.

 • X Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkoli- rozstrzygnięty!

  23.04 kwietnia w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kłodzkich. odbył się pod honorowym patronatem Pani Wójt Gminy Nowa Ruda X Jubileuszowy Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkoli pt:"Moje ulubione wiersze i wierszyki". W eliminacjach wzięło udział 6 Przedszkoli ( Dzikowiec, Jugów, Bożków, Ludwikowice Kł., Wolibórz, Przygórze i oddział klasy "O" Z Zespołu Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jugowie).Razem 24 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych 3-4 lata i 5-6 lat. Organizatorem konkursu była Biblioteka w  CKGNR w Ludwikowicach Kł. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez organizatora konkursu, a wszyscy uczestnicy otrzymali  pamiątkowe  upominki od Pani Wójt Adrianny Mierzejewskiej.

 • Nauka połączona z zabawą.

  Dzisiaj zajęcia komputerowe z seniorami w Bibliotece odbyły się pod hasłem:"Tworzymy pliki i foldery."

 • "Rodzina bez przemocy"- Gminny Konkurs Plastyczny.

  Zespół Interdyscyplinarny działający przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie, Inicjatywa Lokalna na Rzecz Rozwoju Gminy Nowa Ruda, Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda ogłaszają Gminny Konkurs Plastyczny: "Rodzina bez przemocy".Prace należy dostarczyć do biblioteki w CKGNR w Ludwikowicach Kł. do 8 maja 2015 r. Otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród lauratom odbędzie się w dniu 15 maja 2015 roku o godz.11.00 w czytelni Biblioteki CKGNR. Więcej informacji w załączniku >regulamin konkursu<.

 • "BIŻUTERIA" kreatywne warsztaty w Bibliotece.

  Zapraszamy  dziewczynki do czytelni BIblioteki CKGNR  na warsztaty  robienia biżuterii 29 kwietnia na godz.14.00.Kazda dziewczynka lubi biżuterię i każda z pewnością chciałaby spróbować tworzyć ozdoby własnoręcznie. Dziewczynki poznają szeroki wachlarz technik tworzenia pięknych ozdób ze sznurka, nici, korka czy filcu.Materiały zapewnia Biblioteka. Zapraszamy serdecznie.

 • "BIBLIOMALUCH"

  Uwaga rodzice dzieci w wieku 1- 5 lat! Biblioteka w CKGNR w Ludwikowicach Kł. zaprasza 7 maja o godz.11.00 do  godz.12.30 do czytelni Biblioteki na spotkanie pt."BIBLIOMALUCH".Więcej informacji w załączniku.

 • "Odmienne stany wrażliwości"-wernisaż

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich zaprasza na wernisaż wystawy "Odmienne stany wrażliwości " Noworudzkiej Grupy Twórców Sztuki ALFA ART 24 kwietnia 2015 r. o godz.17.00 do czytelni Biblioteki. Wystawę można będzie oglądać do  8 maja 2015 r. Zapraszamy.

  Alfa Art-Noworudzka Grupa Twórców Sztukli - to lokalna grupa artystów plastyków - mieszkańców miasta i okolic. Grupa skupia ludzi, którzy mają różne spojrzenie na świat, ale są połączeni wspólną bezwarunkową miłością do sztuki.

 • Nowości książkowe w Bibliotece.

  Zapraszamy do wypożyczenia nowości książkowych.Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.Więcej informacji w zakładce HITY KSIĄŻKOWE 2015 r.

 • Afryka

  "W pustyni i w puszczy" - jak można się uczyć i bawić z lekturą.

  27 marca śladami Stasia i Nel „wędrowali” piątoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kł. poznając niesamowite przygody Polaka Stasia i Angielki Nel. Zostali podzieleni na 4 grupy (lwy, goryle, wielbłądy, słonie).Uczestniczyli w kilku konkurencjach; odpowiadali na wylosowane pytania dotyczące treści książki, układali chronologicznie wydarzenia wydrukowane na oddzielnych paskach, a także rozwiązywali krzyżówkę

 • Zapraszamy do udziału w X Gminnym Konkursie Recytatorskim dla Przedszkoli "Moje ulubione wiersze i wierszyki"

  Już po raz kolejny Zapraszamy wszystkie Przedszkola z Gminy Nowa Ruda do udziału w X Gminnym Konkursie Recytatorskim "Moje ulubione wiersze i wierszyki". Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa w załączniku.

 • Nowości książkowe dla najmłodszych i dla dorosłych.

  Na marcową huśtawkę pogodową Biblioteka w Ludwikowicach Kłodzkich Zaprasza  Czytelników do naszych nowości książkowych.Więcej informacji w zakładce HITY KSIĄŻKOWE 2015.

 • W oczekiwaniu na wiosnę !

  Mamy nadzieję, że dzisiejsza pogoda już u nas zostanie. Do Biblioteki dotarła już Pani Wiosna i wygląda właśnie tak !

  A wiosna przyszła pieszo.Już kwiaty za nią śpieszą.

  Już trawy przed nią rosną.I szumią Witaj - Wiosno!

  ( Jan Brzechwa)

 • Warsztaty Wielkanocne w Bibliotece.

  W oczekiwaniu na zbliżające się święta Biblioteka Publiczna w Ludwikowicach zaprosiła dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kłodzkich do udziału w warsztatach wielkanocnych. Przez cztery tygodnie trwania zajęć bibliotekę odwiedziło około 90 uczniów wraz z nauczycielem Panią Anną Koterbą.

 • Pomysł na Wydmuszkę!

  3 marca w Bibliotece w Ludwikowicach Kłodzkich odbyły się kolejne warsztaty wielkanocne. Tym razem dzieci ozdabiały wydmuszki. Robienie wydmuszek i pisanek wielkanocnych jest wspaniałą tradycją którą warto kultywować. Wykonanie samodzielnie wydmuszki sprawia wiele radości dzieciom i dorosłym.

 • Pokaz prac

  Wielkanocne jajka.

  W każdym domu znajdziemy wiele nieużywanych skrawków materiałów, które możemy wykorzystać do niezliczonej ilości prac plastycznych. Możemy je wykorzystać w zaskakujący sposób – np. przyklejając kolorowe skrawki do wyciętego kształtu papierowego jajka. Na kolejnych warsztatach wielkanocnych 2 marca spotkaliśmy się w czytelni Biblioteki z klasą IV ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kł. Nie zabrakło i tym razem chęci i inwencji twórczych, powstały niespotykane pisanki, które mogą być piękną świąteczną dekoracją domu.

 • Kurczaczki

  Wielkanocne zajączki, kurczaczki i koguciki - warsztaty plastyczne z Biblioteką.

  Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. Dzisiaj na kolejnych warsztatach wielkanocnych wykonaliśmy w Bibliotece z uczniami klasy V ze szkoły Podstawowej z Ludwikowic Kł.: zajączka i kurkę z rolki po papierze toaletowym. Rzeczy, których potrzebowaliśmy to jedynie rolka po papierze toaletowym, kolorowy papier, plastikowe oczka, guzik, klej lub taśma dwustronna, nożyczki.

   

 • Prace zgłoszone do konkursu

  Rozstrzygnięcie Etapu Gminnego XVII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga".

  W dniu 26 lutego 2015 r. w czytelni Biblioteki Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich gminna komisja wyłoniła laureatów konkursu plastycznego.

 • Warsztaty wielkanocnew Bibliotece.

  W związku ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi na zaproszenie Biblioteki przyszli uczniowie z klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kł. wraz z opiekunem Panią Jolą Koterbą. Warsztaty odbyły się w dwóch częściach. W pierwszy dzień wykonany został baranek( potrzebna była tutaj plastikowa butelka, pocięte kawałki białego papieru) i tak metodą zwijania z papieru powstała -wełna baranka. Na następny dzień wykorzystano wykałaczkę, paski kolorowego papieru i bibułę i uczniowie metodą zwijania wykonali piękne kwiaty.

   

 • Gminne eliminacje XX Konkursu Recytatorskiego "Pegazik"

  Gminne eliminacje XX Konkursu Recytatorskiego  "Pegazik" odbyły się w dniu 19 lutego 2015 r. w czytelni Biblioteki CKGNR w Ludwikowicach Kł. W eliminacjach wzięły udział 4 osoby w kategorii: "młodsi" ze Szkół Podstawowych z Gminy Nowa Ruda (Ludwikowice Kł., Jugów). W kategorii " starsi" 3 osoby z Gimnazjum Nr 1 im Noblistów Polskich w Jugowie.

 • Przygoda z papierową wikliną w Bibliotece.

  Papierowa wiklina- jest to technika recyclingowa, gdzie z makulatury można stworzyć wiele przedmiotów codziennego użytku, takich jak: koszyczki, miseczki, tace, elementy biżuteryjne i wiele, wiele innych. Technika ta nie jest trudna, jednak wymaga cierpliwości i jest czasochłonna. A o to przepiękne efekty pracy  dzieci.

 • Wielkanocne dekoracje w Bibliotece.

  Wielkanoc - Jan Lechoń

  Droga, wierzba sadzona wśród zielonej łąki,
  Na której pierwsze jaskry żółcieją i mlecze.
  Pośród wierzb po kamieniach wąska struga ciecze,
  A pod niebem wysoko śpiewają skowronki.


 • Międzynarodowy Dzień Teatru.

  Międzynarodowy Dzień Teatru – święto uchwalone w 1961 roku, na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 roku.Wystawka w Bibliotece.

  Po co jest teatr

  Joanna Kulmowa


    Ta drabina to  miska pod schodami to księżyc.
    Tamten miecz to zwyczajny pogrzebacz,
    a z garnków są hełmy rycerzy.

 • Spotkanie Seniorów w Bibliotece z okazji Tłustego Czwartku !

  12 lutego z okazji Tłustego Czwartku, w czytelni Biblioteki w CKGNR odbyło się spotkanie Seniorów. Przy kawie, herbacie, pączkach oraz własnoręcznie pieczonych chrustach. Podczas spotkania, za sprawą " Encyklopedii Polskich Zwyczajów Świątecznych" i "Obyczajów w Polsce" uczestnicy zapoznali się z genezą Tłustego Czwartku oraz obrzędami związanymi z tym świętem.Przedpołudnie upłynęło w miłej i radosnej atmosferze.

 • Tłusty czwartek.

  Już w najbliższy czwartek, 12 lutego, czeka nas słodkie święto - Tłusty Czwartek. Z tej okazji na pyszne pączki zaprasza seniorów Biblioteka na godz.11.00

 • "Razem tworzymy lepszy INTERNET" - lekcja biblioteczna.

  Dzisiejsze spotkanie z uczniami klasy IIa i II b ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kł. poswięcone było Bezpiecznemu Internetowi. Na początku obejrzeliśmy wspólnie film, ze strony internetowej www.sieciaki.pl, z którego dzieci dowiedziały się  w jaki sposób korzystać z serwisów internetowych aby czuć się bezpiecznie.

   

 • Zapraszamy na XVII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga!"

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda zaprasza Szkoły Podstawowe, Gimnazja oraz Niepubliczne Szkoły Gminy Nowa Ruda do XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego"Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga" organizowanego przez Główną Komendę Państwowej Straży Pożarnej we współpracy z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Regulamin w załaczniku.

 • "Razem tworzymy lepszy internet"

  10 i 11 lutego 2015 r. obchodzić będziemy Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”. W bibliotece  w CKGNR zaplanowane zajęcia na 10 i 11 lutego dotyczyć będą działań na rzecz bezpiecznego dostępu seniorów i dzieci do zasobów internetowych.

 • XX DOLNOŚLĄSKI KONKURS RECYTATORSKI - "PEGAZIK"

  Eliminacje gminne XX Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego " Pegazik" odbędą się w czytelni biblioteki CKGNR w Ludwikowicach Kł. w dniu 20 lutego 2015 roku o godz.10.00. Zgłoszenia prosimy przesyłać do dnia 16 lutego 2015 roku. Serdecznie zapraszamy.
 • 2015 r. -Rokiem św. Jana Pawła II

  Sejm RP uchwalił , że rok 2015 będzie Rokiem Jana Pawła II. Posłowie zgodnie przyjęli uchwałę „w poczuciu moralnego obowiązku i głębokiego szacunku wobec postaci, która wywarła tak znaczący wpływ na losy nie tylko naszego narodu, ale i całego współczesnego świata”.

 • Światowy Dzień Kota - 17 luty

  Z okazji zbliżającego się  Światowego  Dnia Kota w Bibliotece powstały piękne prace plastyczne  z wizerunkiem kota w wykonaniu dzieci. Nie wszyscy są tak do końca zgodni kiedy ten dzień przypada, ale przyjmuje się, że właśnie 17 lutego. To Międzynarodowy Dzień Kota! Jako pierwsi zaczęli go oficjalnie obchodzić Włosi. Tym samym postanowili zwrócić uwagę na te zwierzaki, które towarzyszą ludziom od wieków.

   

 • Walentynkowe dekoracje w Bibliotece .

  W Walentynki piękny świat

  więc Ci życzę uroczyście:

  żyj przynajmniej sto lat

  z Biblioteką oczywiście !

 • "Czy wiesz co jesz...?"

  „Czy wiesz co jesz. Żyj długo i zdrowo” pod takim hasłem 4 lutego Biblioteka Publiczna oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Ludwikowicach Kłodzkich zorganizowały spotkanie z konsultantami marki Golden Drop promującymi zdrowy styl życia i odżywiania. Obecne na spotkaniu członkinie KGW oraz Klubu Seniora dowiedziały się jak zdrowo odżywiać i dbać o swoje zdrowie, mogły także skorzystać z przygotowanej przez konsultantów degustacji.

 • "Zaczarowane myszki" - warsztaty plastyczne.

  O północy w Bibliotece,
  Kiiedy cicho jest wokoło,
  Różne dziwy się zdarzają,
  Z wierszy, bajek i bajeczek zaczarowane myszki wyglądają.
  A na dowód- proszę bardzo,
  Doskonałe zdjęcie - fotka
  Ośmiu myszek bibliotecznych - co czytają,  a nie szkodzą.

 • Wspólna praca dzieci

  "Biedroneczki są w kropeczki"

  22 stycznia w Bibliotece Publicznej w Ludwikowicach Kłodzkich dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Podczas zajęć dzieci wykonały biedronki. Do tworzenia tego sympatycznego stworzenia posłużyły: plastikowe talerzyki, tektura, folia, wycinanki, farby  i plastelina. Najpierw dzieci wycinały z tektury głowy i odnóża które wraz z plastikowymi talerzykami malowały farbkami. Skrzydełka wykonały z folii na której naklejały czarne i pomarańczowe kropeczki. Z plasteliny uformowały oczy i buzie. Oto efekt prac naszych dzieci.

 • Zajecia plastyczne

  TUTAJ zawsze jest Wesoło - DLATEGO WYBIERAM BIBLIOTEKĘ!!!

  Dlatego Bardzo Serdecznie Zapraszamy do Biblioteki niezależnie od wieku i wykształcenia. Każdy znajdzie coś dla siebie i rodziny. Oprócz ciekawej lektury zachęcamy Państwa do udziału w licznych zajęciach: wystawach, spotkaniach okolicznościowych i autorskich, kursie komputerowym, warsztatach, lekcjach bibliotecznych, konkursach  i  zajęciach dla dzieci.

 • Nasza Biblioteka na liście zwycięzców !

  Cieszymy sie bardzo, że znależliśmy sie na liście zwycięzców konkursu "Sieciaki na wakacjach w Twoim mieście 2015".W ramach akcji organizowany był również konkurs na najciekawszy piknik.  Biblioteka w Ludwikowicach Kł znalazła się wśród 20 zwycięskich placówek. Otrzymalismy nagrody ufundowane przez Fundację Orange, za które bardzo dziękujemy min. otrzymaliśmy zestaw książek i materiałów edukacyjnych z serii Czuczu.

 • "Świąteczny Mikołaj"- warsztaty z klasą VI

  4 grudnia Bibliotekę odwiedziła klasa VI ze Szkoły Podstawowej z Ludwikowic Kł. Na początku uczniowie wysłuchali mikołajkowych opowieści, a następnie przystapili do wykonania  "świątecznego mikołajka".Oprócz standardowych materiałów plastycznych podczas zajęć uczniowie wykorzystali: kubki plastikowe, filc i kolorowe wstążeczki.

 • Ozdoby świąteczne w Bibliotece.

 • "Mikołaje są wśród nas" - lekcja biblioteczna i warsztaty plastyczne.

  Wczoraj odwiedziła nas klasa II ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kł. wraz z opiekunem Panią Jolą. Dzieci wysłuchały książki z serii:" Moja pierwsza książka na Święta", była to piękna bajka o Mikołaju. Przybliżyliśmy też im troszkę tradycji , skąd się wziął Ś. Mikołaj i rozwiązaliśmy wspólnie krzyżówkę. Następnie każde dziecko samodzielnie wykonało dla siebie czapkę pomocnika Mikołaja.

   

 • Biblioteczne Skrzaty przygotowują się do świąt.

  Na kolejnych wtorkowych zajęciach literacko - plastycznych z dziećmi ze Szkoły Podstawowej z Ludwikowic Kł., powstały piękne świąteczne choinki - metodą origami płaskie z koła.

  "Choinko piękna jak las,.."

   

   

   

   

   

 • "Andrzejkowy"-kurs komputerowy.

  Zamiast kursu komputerowego, Było tradycyjne lanie wosku, wróżenie, a także świetna zabawa. Najwięcej radości jednak wszystkim sprawiła zabawa w kalambury. Tutaj okazała się przydatna znajomość przysłów.

   

 • Maluchy z wizytą u Kubusia Puchatka.

  W dniu Urodzin Pluszowego Misia ,odwiedziły Bibliotekę maluchy z Przedszkola z Ludwikowic Kł. z Panią Kamilą i Panią Ewą. Dzieci układały misiowe puzzle, malowały twarz misia na balonach, dekorowały domek misia z kartonu. Zbudowały również wspólnie domek z klocków dla przyjaciół misia. Na zakończenie miłych urodzin, nie zabrakło również poczęstunku.

   

   

 • "Katarzynki- męski odpowiednik andrzejek "

  Na wtorkowych popołudniowych zajęciach przybliżyliśmy dzieciom ze Szkoły Podstawowej z Ludwikowic Kł., tradycje andrzejkowe, dzieci wywróżyły sobie przyszły zawód i imiona ukochanych. Spotkanie zakończyliśmy zabawą na wesoło. Były wyścigi w workach, zabawa z chustą animacyjną, zabawy z balonikami.

   

 • "Proszę państwa, oto miś"

  "Proszę państwa, oto miś.

  Miś jest bardzo grzeczny dziś,

  Chętnie państwu łapę poda.

  Nie chce podać ? A to szkoda".

   

 • Spotkanie z Pawłem Jeżewskim - promocja książki.

  19 listopada w czytelni Biblioteki CKGNR w Ludwikowicach Kł, odbyła się promocja książki Pawła Jeżewskiego pt."Nazistowskie tajemnice Ludwikowic Kłodzkich 1939-1945".Biblioteka dziękuje autorowi i wszystkim gościom za udział w tak niezwykłym spotkaniu.

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia

  Dzisiaj w Bibliotece było bardzo uroczyście. Kubuś Puchatek gościł dzieci z Przedszkola z Ludwikowic Kł. Odśpiewaliśmy solenizantowi "STO LAT", wysłuchaliśmy wierszy o misiach, troszeczkę się pogimnastykowaliśmy, a później odpoczęliśmy przy poczęstunku. Dziękujemy przedszkolakom i Paniom za miłe spotkanie. Każdy z miłych gości otrzymał urodzinową czapeczkę własnoręcznie wykonaną przez Panią Monikę na pamiątkę.

   

   

   

   

   

   

 • Andrzejkowe wróżby - warsztaty edukacyjno-plastyczne.

  Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Dlatego żeby jeszcze bardziej „podgrzać” atmosferę wyczekując na dzień wróżb i czarów, na dzisiejszych zajęciach najpierw teoretycznie poznaliśmy zwyczaje i wróżby andrzejkowe, a praktycznie wykonaliśmy niezbędne do tego celu przedmioty. Do wykonania jednej z popularniejszych wróżb potrzebne są buty i klucz, dlatego dzięki pomysłowości i kreatywności, dzieci wykonały piękne rzeczy.

 • Spotkanie autorskie z Pawłem Jeżewskim.

  Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Pawłem Jeżewskim, autorem książki pt."Nazistowskie Tajemnice Ludwikowic Kłodzkich 1939-1945".Zapraszamy do czytelni Biblioteki  w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł.  19 listopada 2015 r. na godz.17.00

 • akcja: e- motywacja

  Co przed nami?

  W czwartek 19 listopada o godzinie 11:15 odbędzie się spotkanie którego temat to : ,,ograniczyć ograniczenia”. Gościem specjalnym webinarium będzie podróżniczka, profesor antropologii na Uniwersytecie Warszawskim- Ewa Nowicka Rusek

 • "Miś"- kochany pluszak

  Dzisiaj z okazji zbliżających się urodzin Kubusia Puchatka, dzieci ze Szkoły Podstawowej z Ludwikowic  Kł.wykonały misie, metodą origami płaskie z koła, wysłuchały również fragmentu z książki pt."Kubuś Puchatek"Nie zabrakło także popularnej zabawy "Stary niedźwiedź mocno śpi"

 • BiblioMaluch w bibliotece - zabawy misiowe.

 • "KARTKA BOŻONARODZENIOWA"

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. zaprasza  uczniów przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjum, uczniów z Niepublicznej Szkoły Specjalnej, Koła Gospodyń Wiejskich, Kluby Seniora do wzięcia udziału w konkursie na najładniejszą "KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ".Termin składania prac - 2 grudnia 2015r. Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody, które zostaną wręczone podczas JARMARKU BOŻONARODZENIOWEGO 5 grudnia w sali widowiskowej CKGNR.Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w świątecznym konkursie!

 • 11 listopada -Święto Niepodległości

  11 listopada

  Dzisiaj wielka jest rocznica- jedenasty listopada!...

  Tym, co zmarli za Ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa.(...)

 • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  Biblioteka w Ludwikowicach zgłasza gotowość do obchodów w listopadzie Święta Pluszowego Misia. Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 113 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie. Właśnie dlatego przygotowałyśmy dekoracje i ozdoby, miejsce na Kubusiową sesję zdjęciową oraz pluszaki które tylko czekają na dzieci.

  Miś jest mały i puchaty,
  Miś jest fajny i kudłaty,
  Miś jest gruby jak ta kula,
  Misia zawsze się przytula.
  Lecz czasami też tak bywa,
  Że się o nim zapomina,
  A więc wezmę Misia czule,
  I do siebie go przytulę.

   

   

 • akcja:e-motywacja

  W czwartek 5 listopada o godzinie 11:15 odbędzie się spotkanie którego temat to : ,,radości codzienności”. Porozmawiamy o drobnych przyjemnościach, które spotkać możemy na swojej drodze każdego dnia. Gościem specjalnym webinarium będzie aktorka, modelka Helena Norowicz.

 • "Bibliomaluch"- misiowe zabawy.

  Zapraszamy 9 pażdziernika do czytelni Biblioteki  w CKGNR w Ludwikowicach Kł. na spotkanie rodziców z dziećmi. Zapraszamy dzieci w wieku od 1 roku do  lat 5 na "zabawy  misiowe". Bawimy się od godz.11.00 do godz.12.00.Nie zabraknie misiowych wierszyków, zabaw i "Misiowego Małego Co NieCo"
 • "Nietoperze na Halloween"

  Wczoraj w czytelni Biblioteki  CKGNR. dzieci  ze szkoły Podstawowej z Ludwikowic Kł.wykonały dekoracje na Halloween, metodą origami płaskie z koła. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli sie również skąd sie wzięło to święto i wysłuchali wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej pt."Straszny wierszyk"

 • Jak nie kochać jesieni.

  Na kolejnym spotkaniu  literacko-plastycznym  w czytelni Biblioteki CKGNR, dzieci korzystając z rolek po papierze toaletowym, kolorowego papieru, wykonały  niezwykłe jesienne drzewa.Inspiracją  dla dzieci była piękna  "polska złota jesień "za oknami.

 • "Jesienne drzewo".

  Na wtorkowych warsztatach literacko-plastycznych w czytelni Biblioteki CKGNR, po wysłuchaniu wierszy o jesieni, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kł., wspólnie ozdobili drzewo kolorowymi jesiennymi liśćmi.

 • Spotkanie z policjantem.

  Dziękujemy za udział w spotkaniu wszystkim zainteresowanym.Mamy nadzieję, że otrzymaliście Państwo wiele odpowiedzi na wasze pytania, na które w bardzo ciekawy sposób odpowiadał asp.sztab. Zbigniew Klepacki, pracownik Komisariatu Policji w Nowej Rudzie.Spotkanie odbyło sie w czytelni Biblioteki CKGNR w Ludwikowicach Kł. w ramach akcji: "BEZPIECZNY SENIOR."

 • BEZPIECZNY SENIOR - zaproszenie na wykład Zbigniewa Klepackiego

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich zaprasza wszystkich mieszkańców na wykład  "Bezpieczny senior powiatu kłodzkiego" 21 października 2015 r. (środa) godz.17.00 czytelnia Biblioteki Publicznej.

 • Wizyta przedszkolaków w Bibliotece

  Dzisiaj gościliśmy w czytelni Biblioteki CKGNR w Ludwikowicach Kł. Panią Mariolę Miśkiewicz pracownika Nadleśnictwa Jugów, która opowiedziała przedszkolakom z Przedszkola z Ludwikowic Kł. bajkę o "Guziku". Spotkanie odbyło się w ramach akcji :"Pażdziernik miesiącem dobroci dla zwierzat".

 • "Bibliomaluch"- spotkanie grupy zabawowej

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. zaprasza 14 października do czytelni Biblioteki  w Ludwikowicach Kł. na spotkanie rodziców z dziećmi. Zapraszamy dzieci w wieku od 1 roku do  lat 5 na "zabawy z ziemniakami". Bawimy się od godz.11.00 do godz.12.00.

 • "Biblioteczne Skrzaty" - czyli wszystko o krasnoludach i krasnoludkach z całego świata.

  6 października po raz kolejny odbyły się zajęcia pt. "Biblioteczne Skrzaty". Tym razem przeczytaliśmy fragment opowiadający jak to rodzina małych ludzików radzi sobie z domowymi zajęciami. Dlatego wspólnie postanowiliśmy nauczyć się techniki plecenia i wykonaliśmy dla skrzatów kolorowe dywaniki w kształcie jesiennych liści.

   

 • Październik- miesiącem dobroci dla zwierząt.

  Trwa październik, a wiele osób wciąż nie wie o tym, że jest on wyjątkowym miesiącem zarówno dla naszych domowych pupili, jak również tych mniej uprzywilejowanych – zwierząt hodowlanych. Biblioteka w CKGNR w Ludwikowicach Kł. zaprosiła z tej okazji  Panią Mariolę Miśkiewicz, pracownika Nadleśnictwa Jugów, która  12 pażdziernika   o godz.9.00 opowie maluchom  o zwierzętach mieszkających w naszych lasach.

 • akcja: e-motywacja- zapraszamy na werbinarium

  Zapraszamy seniorów na werbinarium "razem możemy więcej".Spotykamy sie o godz.11.00 w w Bibliotece w Ludwikowicach, Przygórzu, Bożkowie, Dzikowcu i w Jugowie.Gośćmi transmisji będzie Emilia Krakowska i Tomasz Kozłowski.Koniec transmisji o godz.12.15.

 • 29 wrzesień -"Dzień Głośnego Czytania"

  Wczoraj z okazji Głośnego Czytania przeczytaliśmy w czytelni Biblioteki CKGNR w Ludwikowicach Kł. kolejny rozdział książki pt. "Skrzaty" tym razem o budowie” skrzacich domków”. W ramach wtorkowych zajęć pt. "Biblioteczne Skrzaty", dzieci wykonały kolorowe skrzacie domki, dla wcześniej zrobionych skrzatów.

   

 • UWAGA - ZMIANY GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI W CZASIE WAKACJI!!!

  Szanowni Czytelnicy! Informujemy o zmianie godzin otwarcia Biblioteki w Ludwikowicach Kłodzkich podczas wakacji z dniem 29.06. - 28.08.2015 r. Za zmiany Przepraszamy. Więcej informacji w załączniku.

 • Aktywizacja społeczna środowiska senioralnego w Nowej Rudzie

  Fundacja Spółdzielni Socjalnej Invest oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie zapraszają osoby w wieku powyżej 60 r.ż. zamieszkujące gminę Nowa Ruda lub okoliczne miejscowości oraz mieszkańców Nowej Rudy w wieku 13-30 r.ż., do udziału w bezpłatnych zajęciach organizowanych w ramach projektu "Aktywizacja społeczna środowiska senioralnego w Nowej Rudzie"