A A A

Rok 2016

 • Jarmark Świąteczny pełen życzliwości, świątecznych smaków, a także... lawendy i teatru:)

  Tradycyjnie w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie, Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda zorganizowało Jarmark Świąteczny. W minioną sobotę (10 grudnia) do sali widowiskowej w Ludwikowicach Kłodzkich zjechali wystawcy, wśród których nie brakowało lokalnych artystów tworzących rękodzieło, przedstawicieli szkół, kół gospodyń wiejskich, klubów seniora i przedsiębiorców. Wszystkich gości powitała na scenie Dyrektor Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda Pani Gabriela Buczek. Jak co roku ogromnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska handlowe z rękodziełem oraz wędliny ze stoiska "Jadło Niedźwiedzia". Nie było także problemu ze sprzedażą wszelkiego rodzaju ciast i słodkich wypieków, a także pysznych oscypków.

 • Mikołajki w Nowej Wsi

  W niedzielę, 11 grudnia Mikołaj odwiedził dzieci z Nowej Wsi. Wiemy, bo widzieliśmy to na własne oczy:) Centrum Kultury z Ludwikowic przeprowadziło  mikołajkowe warsztaty poprzedzające przybycie św. Mikołaja. Dzieci z radością bawiły się w malowanie elfich twarzy i przygotowywanie plastycznych prac grupowych pt. "Dom dla św. Mikołaja". Miło było widzieć również zaangażowanie rodziców w zabawy z dziećmi, a wspólna praca tak bardzo zajęła uczestników warsztatów, że niemal zapomnieli o przybyciu Mikołaja. Ten z kolei nie dał tak łatwo o sobie zapomnieć i donośnym głosem oznajmił, że najwyższy czas rozdać paczki grzecznym dzieciom. Jak się okazuje, w Nowej Wsi wszyscy grzeczni byli, nikt nie został bez upominku. Nie pozostaje więc nic innego, jak czekać na kolejną wizytę Mikołaja:)

 • Gminno-Miejski Konkurs Pastyczny "KARTKA BOŻONARODZENIOWA" - rozstrzygnięty.

  Komisja Gminno -Miejskiego Konkursu Plastycznego"Kartka bożonarodzeniowa" wyłoniła laureatów w dniu 8 grudnia 2016 r. Na konkurs nadesłano 239 prac.Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 10 grudnia o godz.15.00 podczas Jarmarku bożonarodzeniowego, na który serdecznie zapraszamy.Wszystkim uczestnikom dziękujemy bardzo za udział w konkursie, a zwycięzcom GRATULUJEMY.Zapraszamy do udziału w kolejnych  konkursach organizowanych przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł.

 • Bieg na Wielką Sowę najlepszym biegiem alepjskim w Polsce- relacja TV Kłodzkiej

  Bieg na Wielką Sowę najlepszym biegiem alpejskim w kraju :) Zapraszamy do obejrzenia relacji TV Kłodzkiej:
  http://www.tvklodzka.pl/bieg-na-wielka-sowe-najlepszym-biegiem-alpejskim-w-kraju/

 • ZŁOTY SUKCES „BIEGU NA WIELKĄ SOWĘ”.

  Co roku portal www.biegigorskie.pl organizuje plebiscyt na najlepszy polski bieg górski. Co ważne, głosują biegacze, a więc ci którzy potrafią wyrazić najtrafniejszą ocenę o biegu, w którym brali udział.  Plebiscyt obejmuje 4 kategorie biegów: alpejski, na długim dystansie, anglosaski i ultra. Są też  wyróżnienia , ale zdecydowanie mniejszej wartości. W tym roku głosy biegaczy oddane zostały na 176 biegów. „Bieg na Wielką Sowę” od lat jest  w czołówce polskich biegów alpejskich. Trzykrotnie już przypadła mu „Srebrna Kozica”, a w zeszłym roku „Brązowa”. Wreszcie w tym roku organizatorzy z Ludwikowic Kłodzkich zdobyli najcenniejsze trofeum –„Złotą Kozicę” 2016.  Zatem mają komplet !

 • Mikołajkowy tydzień

  Zapraszamy dzieci do uczestnictwa w tygodniu mikołajkowym w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda:) Co nas czeka? Wspaniały mikołajkowy turniej piłki nożnej, a także warsztaty tańca nowoczesnego! Zawsze mile widziane są dzieci na zajęciach bibliotecznych, gdzie pod okiem pani Moniki i pani Kasi powstają przepiękne dekoracje świąteczne:)

  Udział w mikołajkowych atrakcjach jest bezpłatny!
  Zapraszamy:)

 • Złota Kozica

  Tak prezentuje się Złota Kozica!
  W tym roku Bieg na Wielką Sowę w Ludwikowicach Kłodzkich otrzymał najwyższe z możliwych wyróżnień dla biegów górskich – ZŁOTĄ KOZICĘ! Pokonaliśmy tym samym czołówkę biegów tatrzańskich i karkonoskich. Tego jeszcze w historii Biegu na Wielką Sowę nie było! Tym bardziej jesteśmy dumni z faktu, że nasza ciężka praca została doceniona.

 • Spotkanie autorskie z pisarką Małgorzatą Szumską.

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich zaprasza na spotkanie z pisarką Małgorzatą Szumską, 24 listopada 2016 roku ( czwartek) o godz.17.00. do czytelni Biblioteki.Małgorzata Szumska - kobieta o wielu twarzach. Jest pisarką, aktorką, a także przewodniczką i dziedziczką rodzinnej kopalni złota w Złotym Stoku."Zielona sukoenka" to opowieść o miłości i pamięci, oraz o współczesnej wyprawie w głąb Rosji śladami rodzinnej historii.

 • KARTKA BOŻONARODZENIOWA - Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym.

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich zaprasza uczniów przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjum, uczniów z Niepublicznej Szkoły Specjalnej z Gminy Nowa Ruda  i Miasta Nowa Ruda do wzięcia udziału w konkursie na najładniejszą "KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ". Termin składania prac - 5 grudnia 2016r. Autorzy zwycięskich kartek zostaną telefonicznie powiadomieni o przyznaniu nagrody, która zostanie wręczona w czasie Jarmarku Bożonarodzeniowego 10 grudnia 2016 r. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. Dodatkowe informacje pod numerem 74 871 65-28
 • Zajęcia jogi

  Informujemy, iż dnia 15.11.2016 i 17.11.2016 r. zostają odwołane zajęcia jogi. Za zmiany przepraszamy.

 • 5. Górski Bieg Niepodległości

  Jeszcze w noc poprzedzającą bieg był lekki mróz i sypało śniegiem. Niestety, w dniu zawodów temperatura była na lekkim plusie i na trasie zrobiło się miękko. Zwłaszcza podbiegi mogły być problemem i kto nie pomyślał o  odpowiednich butach przegrał już na starcie. Wielu zawodników dobiegających do mety nie mogło utrzymać równowagi, bowiem ten odcinek był najbardziej rozdeptany i rozjechany. Na starcie 5.”Górskiego Biegu Niepodległości” w Świerkach stanęło 200 biegaczy. Najpierw  pani  wójt Gminy Nowa Ruda, Adrianna Mierzejewska, powitała biegaczy, a następnie odegrano hymn. Punktualnie o godz. 11:00 wystrzałem z pistoletu pani wójt dała znak do startu. Do Świerków przyjechała w tym roku cała czołówka polskich biegaczy górskich z Robertem Faronem, Miłoszem Szczęśniewskim, Darkiem Markiem, Tomaszem Gawrońskim i Piotrem Hollym na czele.
  Również mocno obsadzone były kategorie M- 40 i M- 50.

 • Kondolencje

  Najszczersze wyrazy współczucia dla Rodziny Marysi Kobak składają Dyrektor oraz Pracownicy Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich.

  Dziękujemy wszystkim osobom, które zadeklarowały chęć pomocy przy organizacji koncertu charytatywnego "Budzimy Marysię", w szczególności:
  Koła Gospodyń Wiejskich i Kluby Seniora Gminy Nowa Ruda,
  Parafia pw. św. Michała Archanioła w Ludwikowicach Kłodzkich,
  Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonych Noblistów Polskich w Jugowie,
  Szkoła Podstawowa AMS w Woliborzu,
  Wędzarnia Bukowy Dym,
  Bieguni,
  Retro Band,
  Młodzieżowy Teatr Muzyczny z Ludwikowic Kłodzkich,
  Grupa Dużego Ryzyka,
  Anna Krystek,
  Iga Zwierzyńska i Marcin Glina,
  Zbigniew Babiak,
  Piotr Gorczyca.

 • Wystawa prac malarskich Zbigniewa Babiaka :)


  Znany do tej pory jako świetny nauczyciel i znakomity znawca regionu, Zbigniew Babiak, okazał się również niezwykle utalentowanym malarzem.

 • Turniej piłki nożnej o " Puchar Dyrektora CKGNR " :)

   

  W dniu 14.10.2016 na boisku wielofunkcyjnym w Ludwikowicach Kłodzkich odbył się turniej piłki nożnej o „ Puchar Dyrektora CKNGR ”. W zawodach uczestniczyły dzieci w dwóch kategoriach wiekowych :

  Rocznik 2003-2004

  Rocznik 2005-2006

   

   

 • I Senioralny Przegląd Pieśni Biesiadnych

  W Centrum Kultury w Ludwikowicach Kłodzkich 23 października 2016 r. odbył się I Senioralny Przegląd Pieśni Biesiadnych. Pomysłodawcami tego wydarzenia był Klub Seniora "Iskierki" z Ludwikowic Kł. oraz Janusz Ferenc, sołtys Ludwikowic Kłodzkich. Przy wsparciu organizacyjnym Centrum Kultury udało się wprowadzić nową imprezę do kalendarza imprez kulturalnych w Gminie Nowa Ruda. I Seniroalny Przegląd Pieśni Biesiadnych otworzyła dyrektor Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda Gabriela Buczek, powitała wszystkich przybyłych gości i życzyła udanej imprezy.

 • TEATR W GMINIE NOWA RUDA

  Zapraszamy wszystkie dzieci powyżej 5 roku życia na zajęcia teatralne, które odbędą się w czterech miejscowościach Gminy Nowa Ruda:
  - Bożkowie
  - Woliborzu
  - Jugowie
  - Czerwieńczycach/ N. Wsi

 • Ogłoszenia o bezpłatnych szkoleniach

  W załącznikach znajdą Państwo ogłoszenia dotyczące bezpłatnych szkoleń dla potencjalnych beneficjentów, chcących uzyskać dofinansowanie ze środków PROW 2014-2020 za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Partnerstwo Sowiogórskie" w ramach poddziałania 19.2: „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona. Zachęcamy do udziału w szkoleniach.

 • UWAGA !!!

   

  INFORMUJEMY , ŻE ZAJĘCIA PIŁKI NOŻNEJ DLA GRUPY MŁODSZEJ W DNIU 18.10.2016 SĄ ODWOŁANE I PRZENIESIONE NA 21.10.2016 O GODZ. 16:00 ( PIĄTEK , SALA GIMNASTYCZNA ).

  ZA ZMIANY PRZEPRASZAMY

 • Przegląd Pieśni Patriotycznych

  Serdecznie zapraszamy na Przegląd Pieśni Patriotycznych, który odbędzie się 13 listopada 2016 r. o godz. 15:00 w sali widowiskowo- sportowej w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. Wstęp wolny!

 • Mamy nową grupę teatralną!

  MAMY NOWĄ GRUPĘ TEATRALNĄ!

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda oraz instruktorzy teatralni dziękują wszystkim osobom, które 6 października 2016 r. wzięły udział w castingu do nowego musicalu pn. "Upiór w operze".
  Dziękujemy za liczne przybycie wszystkim wokalistom, tancerzom i aktorom. Niebawem rozpoczną się pierwsze zajęcia choreograficzne, warsztaty aktorskie oraz emisja głosu.

  Mamy nową grupę! I bardzo nas to cieszy. Wszystkim uczestnikom teatru życzymy wiele wytrwałości, satysfakcji z pracy, nawiązania fantastycznych relacji z grupą, a także dużo radości i zabawy! Dziękujemy również szkołom gminnym i miejskim za zaangażowanie.

  Nie pozostaje nam nic innego, jak powitać Was "na pokładzie"! :)
  Wszystkich tych, którzy nie dotarli na casting, tych, którzy chcieli, a nie mogli- zachęcamy do dołączenia do naszego zespołu.
  Więcej informacji pod nr tel. 74 872 20 84.

 • WYSTAWA MALARSKA ZBIGNIEWA BABIAKA "MISTYKA GÓR"

  PAŹDZIERNIK.
  Z CYKLU "LUDZIE Z PASJĄ"

  ZBIGNIEW BABIAK
  "MISTYKA GÓR"

  Zapraszamy na wernisaż prac malarskich pana Zbigniewa Babiaka. Czeka nas wspaniała, barwna i tajemnicza podróż w świat malowniczych górskich krain.

  Spotykamy się 28 października 2016 r. o godzinie 17:00 w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej.

 • NABÓR DO NOWEGO SPEKTAKLU ! " UPIÓR W OPERZE " 06.10.2016

 • Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Sowiogórskie” uprzejmie informuje :

   

  „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
  Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
  Materiał opracowany przez Lokalną Grupę Działania „Partnerstwo Sowiogórskie”.
  Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

 • III Półmaraton Sowiogórski - warto było przyjechać

  Cykl Runner's World Super Bieg wchodzi w decydującą fazę, a po III Półmaratonie Sowiogórskim przed nami już tylko jeden finałowy start: 4F Świeradów Run 9 października. W ostatnią niedzielę w Ludwikowicach Kłodzkich blisko 300 biegaczy stanęło do biegowej walki na dwóch dystansach - 10 i 21 kilometrów. Jesienna i słoneczna aura sprawiła, że dzień do biegania był idealny, w góry zawitała już jesień, a zawodnicy zjawiali się na mecie umęczeni, ale na pewno zadowoleni.

 • Bike Maraton - udany debiut Ludwikowic Kłodzkich

  Nowa lokalizacja pod koniec sezonu to zawsze trochę niepewności - i dla uczestników i dla organizatorów. Jeśli proponujemy nowe miejsce na zawody na początku sezonu - obawy są mniejsze. Siła rozpędu cyklu i chęć do ścigania są ogromne. Potem, co oczywiste, często przychodzi zmęczenie sezonem i startami i zaczyna się kalkulacja, które starty pominąć, a które wybrać. Decydują różne czynniki: wygodny dojazd, bliskość domu, poziom trudności, rodzaj trasy, ilość punktów w klasyfikacji generalnej itd. Na początku sezonu łatwiej o frekwencję i sukces w nowym miejscu, które chce się zarekomendować zawodnikom. Potem jest trochę trudniej. Ale szanse na powodzenie są zawsze.
  Przedostatnia edycja Bike Maratonu 2016 rozwiała jednak te obawy i zaprzeczyła stereotypom. Zresztą można było się spodziewać, że skoro nowy w kalendarzu Obiszów wypalił, to z Ludwikowicami będzie tak samo. Atutów  tej miejscowości na pewno nie brak, a głównymi  z nich to fantastyczne położenie i piękna, górska trasa maratonu.

 • SEKCJE- Zapisy na nowy sezon 2016/2017

  Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w zajęciach sekcji w nowym sezonie 2016/2017. Szczegóły na plakatach i pod nr telefonu 74 872 20 84.

 • DOŻYNKI W GMINIE NOWA RUDA

  Tegoroczne Święto Plonów przyniosło rolnikom to, czego najbardziej oczekiwali, czyli upragniony deszcz. Lepszego prezentu nie można było sobie wyobrazić. Nie przysporzyło to również problemu organizatorom: po uroczystej Mszy Św. odprawionej przez ks. Jana Patykowskiego i ks. Grzegorza Kupczyka w Kościele pw. Św. Mikołaja i uroczystym rozpoczęciu Dożynek Gminnych na placu dożynkowym, dalsza część obchodów przeniosła się do sali wiejskiej.  Ze sceny zgromadzonych rolników powitała Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska, dołączyli do niej Przewodniczący Rady Gminy Bogdan Tarapacki, a także zaproszeni goście: posłanka Monika Wielichowska, Joanna Walaszczyk szefowa biura poselskiego posła Michała Dworczyka, delegacje zaprzyjaźnionych gmin Somonino i Giżycko, Bartłomiej Grzegorczyk- kierownik PT KRUS Wałbrzych, Andrzej Behan- Przewodniczący Rady Miasta Nowa Ruda, Renata Wolan- Niemczyk- Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Podczas oficjalnych uroczystości odczytany został list do rolników od Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej oraz Senatora Aleksandra Szweda.

 • REGULAMIN OTWARTYCH MISTRZOSTW GMINY NOWA RUDA W TENISIE STOŁOWYM KOBIET I MĘŻCZYZN - LUDWIKOWICE KŁODZKIE 02.10.2016.

   

  REGULAMIN OTWARTYCH MISTRZOSTW GMINY NOWA RUDA W TENISIE STOŁOWYM KOBIET I MĘŻCZYZN -  LUDWIKOWICE KŁODZKIE 02.10.2016.

 • OTWARTE SZUFLADY PAMIĘCI

  W niedzielę, 4 września, w Woliborzu odbył się FESTYN kończący projekt „OTWARTE SZUFLADY PAMIĘCI”! Kolejne etapy tego projektu były jednymi z działań wakacyjnych Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, organizowanymi przez Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej z Wrocławia. Na zajęciach uczestnicy projektu gromadzili zdjęcia swoich przodków, by na ich podstawie stworzyć własne, autorskie interpretacje historii rodzinnych. Niedzielny festyn zgromadził dzieci biorące udział w projekcie oraz ich rodziny. Były występy Koła Gospodyń Wiejskich „Woliborzanki” i pyszne ciasta, zabawy na świeżym powietrzu i malowanie twarzy, a przede wszystkim wielka prezentacja fotografii! Dziękujemy Stowarzyszeniu Edukacji Krytycznej! Już cieszymy się na dalszą współpracę!

 • Śpiewanie pod Orłem

  Przepiękna okolica, widoki zapierające dech w piersiach, cudowny zachód słońca, atmosfera turystyczna, przyjazna, ale przede wszystkim ... muzyczna! W sobotni wieczór, 3 września 2016 r. przy Schronisku Orzeł odbyła się pierwsza edycja nowej imprezy w Gminie Nowa Ruda pn. Śpiewanie pod Orłem". Wszystkich gości, turystów i zaproszone zespoły powitała na scenie Dyrektor Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda Gabriela Buczek oraz Antoni Dominiak właściciel schroniska Orzeł.  Koncert rozpoczęła grupa Bohema, a następnie na naszej scenie wystąpił zespół Bez Jacka, Bieguni oraz Czerwony Tulipan. Nie zabrakło muzycznych uniesień, wzruszeń, turystycznego ducha, podziwiania cudownego zachodu słońca, śpiewu przy ognisku... Klimat był po prostu niesamowity!

 • „LATO Z KUBUSIEM” - TEATRZYK DLA DZIECI

  ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ WAKACYJNYCH DLA DZIECI Z CENTRUM KULTURY GMINY NOWA RUDA :)

  „ LATO Z KUBUSIEM ”- TEATRZYK DLA DZIECI
  29.08.2016
  12:00 ŚWIERKI
  13:15 LUDWIKOWICE
  15:00 WOLIBÓRZ
  16:30 CZERWIEŃCZYCE
  UDZIAŁ W ZAJĘCIACH JEST BEZPŁATNY.
  WIĘCEJ INFORMACJI : 74 872 20 84/ www.ckg.nowaruda.pl

 • "Wielki Bieg na Wielką Sowę!"

  7. Bieg na Wielką Sowę przerósł nasze najśmilsze oczekiwania! :-)

  Relacje, opinie, zdjęcia, film... Zapraszamy! :)

   

  https://www.facebook.com/SudetyGminaNowaRuda/videos/463737040485060/

  http://www.bieg.wielkasowa.net/?p=1033

  https://www.facebook.com/ckultury/

 • Śpiewanie pod Orłem w klimacie górskim:)

  Spotykamy się 3 września 2016 o godz. 17:30 w schronisku "Orzeł" w Sokolcu!

  Na koncert- wstęp wolny!!

  Rafał Nosal
  Grupa "Bez Jacka"
  Bieguni

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY! Będzie bardzoooo muzycznie! A wszystko w górskim klimacie!

 • Zajecia wakacyjne VIII tydzień :)

   

  Zapraszamy wszystkie dzieci w całej gminie na VIII tydzień wakacji ! :)

 • "Bezpieczne wakacje"-spotanie z funkcjonariuszami Policji z Nowej Rudy.

  W ubiegłą środę Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. w ramach zajęć wakacyjnych, zaprosiło dzieci do czytelni na zajęcia profilaktyczne z policją. Było nam niezwykle miło gościć starszego aspiranta Witolda Bukałę i młodszego aspiranta Patrycję Dąbrowną z Komisariatu w Nowej Rudzie. Pragniemy poinformować, że Pani Patrycja jest laureatkę ogólnopolskiego konkursu ”Policjant ,który pomógł”. Ideą konkursu jest wyróżnienie funkcjonariuszek i funkcjonariuszy Policji z całej Polski, którzy wykazali się szczególnym zaangażowaniem i skutecznością w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Wybrali ją pracownicy pogotowia „Niebieska Linia”. Serdecznie gratulujemy.

   

 • ZAJĘCIA WAKACYJNE VII TYDZIEŃ !!! :)

   

  ZAPRASZAMY NA VII TYDZIEŃ ZAJĘĆ WAKACYJNYCH !

 • Spotkanie z piosenką :)

  Klub Seniora Iskierki z Ludwikowic Kłodzkich pragnie serdecznie podziękować Pani Ani Ścięgaj za organizację „ Spotkania z piosenką ”, które miało miejsce dnia 04.08.2016 na Fortach w Srebrnej Górze.

  Srebrna Góra od ponad stu lat nazywana jest Perłą Gór Sowich , dlatego też to spotkanie było jeszcze bardziej wyjątkowe .

   

 • VI tydzień wakacji z Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda :)

   

  Zapraszamy wszystkie dzieci na zajęcia wakacyjne w całej gminie :)

  Grafik zamieszczony obok :)

  Zapraszamy !

 • II Dolnośląskie Zawody w Sportowych Rajdach Konnych w Przygórzu - PODZIĘKOWANIA

  II Dolnośląskie Zawody w Sportowych Rajdach Konnych w Przygórzu - PODZIĘKOWANIA

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich dziękuje Stowarzyszeniu PASJONAT oraz panu Leszkowi Palczakowi za zaproszenie do współorganizacji II Dolnośląskich Zawodów w Sportowych Rajdach Konnych. Za współpracę podczas Zawodów szczególnie dziękujemy panom Tomaszowi Proszkowi, Henrykowi Chojnackiemu, Leszkowi Palczakowi oraz państwu Karolinie i Andrzejowi Sójkom.

  Szczególne podziękowania za pomoc podczas organizacji imprezy Centrum Kultury kieruje do Komendanta Gminnego Ochotniczej Straży Pożarnej, pana Pawła Gargola oraz OSP Wolibórz.

   

 • II DOLNOŚLĄSKIE ZAWODY W SPORTOWYCH RAJDACH KONNYCH - galeria zdjęć :)

  Dolnośląskie Zawody w Sportowych Rajdach Konnych to impreza, która w Gmina Nowa Ruda pojawiła się po raz pierwszy. Jej inicjatorami było Stowarzyszenie Pasjonat oraz Leszek Palczak, którzy zaprosili do współpracy Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. Dla CKGNR była to jednocześnie okazja do zorganizowania kolejnego działania poza Ludwikowicami Kłodzkimi, tym razem w Przygórzu. Impreza zgromadziła zawodników z Polski, Czech i Słowacji oraz liczne grono kibiców.

 • V TYDZIEŃ WAKACJI Z CENTRUM KULTURY GMINY NOWA RUDA ! :)

 • II DOLNOŚLĄSKIE ZAWODY W SPORTOWYCH RAJDACH KONNYCH

   

  Już w tą sobotę 30.07.2016 serdecznie zapraszamy na II Dolnośląskie Zawody w Sportowych Rajdach Konnych !

  Szczegóły na stronie :
  http://www.pasjonat.org/ii-dolnoslaskie-zawody-w-sportowyc…/

 • IV TYDZIEŃ WAKACJI Z CENTRUM KULTURY GMINY NOWA RUDA ! :)

   

  Zapraszamy wszystkie dzieci na 4 tydzień zajęć wakacyjnych . W tym tygodniu mamy dla was wycieczki piesze, zajęcia sportowe i plastyczne oraz szachy :)

 • Zajęć wakacyjnych ciąg dalszy :)


  W tym tygodniu na zajęciach w Ludwikowicach ,Czerwieńczycach oraz Świerkach gościliśmy Panią Wiolettę Mrówkę , pracownika Noworudzkich Usług Komunalnych. Były to warsztaty profilaktyczne pn. " Wszystkie mądre dzieci segregują śmieci - edukacja ekologiczna ". Dzieci dowiedziały się kilka ciekawostek o ochronie środowiska naturalnego , dostały kolorowe worki do segregacji odpadów oraz robiły wspaniałe prace plastyczne :)

 • BASEN W JUGOWIE OTWARTY !!! :)

   

  Wójt Gminy Nowa Ruda Pani Adrianna Mierzejewska informuje :

  BASEN OTWARTY !!!
  Zapraszamy od piątku na basen w Jugowie.

  Po wielkiej akcji telewizyjnej zgłosili się chętni do pracy ratownicy. Dziękujemy TELEWIZJI KŁODZKIEJ za pomoc :)
  a dla oczekujących w nagrodę za cierpliwość cały pierwszy
  weekend (22-24 lipca) WEJSCIE NA BASEN GRATIS !!!

 • Festiwal " Góry Literatury " 2016

  Przedstawiamy Państwu naszą galerią zdjęć z Festiwalu " Góry Literatury " 2016.

 • GRAFIK NA 3 TYDZIEŃ WAKACJI :)

   

  Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na trzeci tydzień wakacji z Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda.

 • Grafik na II tydzień wakacji

  Zapraszamy do udziału w zajęciach wakacyjnych. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku!

 • Co nowego na wakacjach? :) Biblioteka i animacje!

  Zajęć wakacyjnych ciąg dalszych:)

  Zajęcia Biblioteczne w Bożkowie z p. Witą Knutel i zajęcia animacyjno- ruchowe w Świerkach:)

  My dzisiaj jesteśmy we Włodowicach o godz. 13:00, a co na popołudnie? Hip hop! W Woliborzu, Świerkach:)

  Jutro malowanie twarzy, piłka nożna w Czerwieńczycach i piesza wycieczka dla dzieci z Jugowa i Sokolca :-)

  Zapraszamy! Szczegóły w grafiku.

 • Zapraszamy na warsztaty pieśni tradycyjnych do Krajanowa

  Warsztaty , które odbędą się w Krajanowie, to spotkania z lokalnymi śpiewakami i śpiewaczkami oraz lubiącymi pośpiewać mieszkańcami Ziemi Kłodzkiej. Muzyczne tradycje Dolnego Śląska są niezwykle barwne, niejednorodne i ciekawe, jednak narażone na brak ciągłości i fragmentaryczność. Lokalny folklor pochodzi bowiem z różnych, często odległych kultur. Sytuacja związana z powojennym osadnictwem spowodowała przybycie ludności i wraz z jej pieśniami z innych regionów Polski: min. rzeszowskiego, podhalańskiego, kieleckiego i oczywiście z Kresów. Poza tym na Dolnym Śląsku nastąpiło też wymieszanie się rozmaitych grup etnicznych; dlatego odnajdziemy tu elementy folkloru ukraińskiego, ormiańskiego, łemkowskiego, greckiego. Z kolei folklor muzyczny polskich repatriantów z krajów byłej Jugosławii jest pod ogromnym wpływem muzyki bośniackiej czy serbskiej.

   

 • Wakacje 2016

  No to ruszamy! Od 4 lipca zaczynamy zajęcia wakacyjne! :-)
  Będzie dużo sportu, dużo animacji, gier, zabaw i pieszych wycieczek! W przypadku niepogody zajęcia będą się odbywały w możliwie najbliższym zadaszonymi miejscu:) Czyli: sale wiejskie, świetlice, obiekt remizy OSP- z pomocą sołtysów i mieszkańców na pewno uda nam się stworzyć super zajęcia nawet w niepogodę!

  Zajęcia dla dzieci powyżej 5 lat.

 • Uczta dla pasjonatów literatury

  Centrum Kultury Gminy Nowa oraz Stowarzyszenie Kulturalne "Góry Babel" serdecznie zapraszają do zapoznania się ze szczegółową rozpiską festiwalową. Widzimy się w Ludwikowicach Kłodzkich oraz Krajanowie! Festiwal literacki: 14-17.07.2016 r. Jiri Cervenka, Jerzy Sosnowski, Justyna Sobolewska, Karol Maliszewski, Zbigniew Kruszyński, Justyna Czechowska, Jacek Dehnel, Piotr Tarczyński, Ireneusz Grin, Magda Jethon, Olga Tokarczuk, Antonia LIoyd- Jones, grupa Picotrial Team, Bieguni, Ewa Żurakowska. Dla wszystkich głodnych literatury i sztuki! https://www.facebook.com/festiwalgoryliteratury/?fref=ts

 • Olga Bończyk w Bożkowie!

  Aktorka teatralna i filmowa, wokalistka, a przede wszystkim człowiek wielkiego serca – Olga Bończyk. Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda gościło Artystkę w minioną sobotę w kościele pw. św. Piotra i Pawła podczas 308 Triduum Bożkowskiego. Olga Bończyk została gorąco przywitana przez zgromadzoną publiczność, za co odwdzięczyła się wspaniałym koncertem bogato przeplatanym znakomitymi anegdotami z życia artystycznego piosenkarki oraz jej przyjaciół. Centrum Kultury dziękuje księdzu proboszczowi Janowi Ordowskiemu za możliwość zorganizowania koncertu w bożkowskim kościele. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę sołtysa wsi Bożków, Jerzego Langenfelda, bez którego zaangażowania, serca i zdolności organizacyjnych wydarzenie nie miałoby tak świetnej oprawy.

 • Noć Świętojańska 2016

  Tegoroczne obchody Nocy Świętojańskiej nad zalewem w Dzikowcu zgromadziły wielu amatorów kultywowania staropolskich obyczajów. Na imprezę współorganizowaną przez Sołtysa Henryka Srokowskiego, Radę Sołecką wsi Dzikowiec, KGW Dzikowiec, OSP Dzikowiec oraz Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda przyjechały Koła Gospodyń Wiejskich z Sokolca, Jugowa, Ludwikowic Kłodzkich, Ostroszowic, Wolan i Stolca. Wystąpiły również Kluby Seniora: „Wrzos” z Jugowa oraz „Iskierki” z Ludwikowic Kłodzkich. Organizatorzy gościli również zespół z czeskich Krynic, Radę Sołęcką z Glinna oraz Ochotniczą Straż Pożarną z Ostroszowic. Wspólnym śpiewom i tańcom nie było końca, obowiązkowym punktem programu było oczywiście puszczanie na wodę wianków wykonanych przez gospodynie i seniorki. Na imprezie nie zabrakło również zabawy fantowej, gorących posiłków oraz pysznych ciast, a wszystko to przy łaskawej aurze i świetnej atmosferze.

   

 • UWAGA, UWAGA !!! Zmiany w pracy Biblioteki.

  Podczas wakacji Biblioteka będzie czynna od godziny 9.00 do 17.00 oprócz czwartków i sobót. Za zmiany przepraszamy.

 • UWAGA SIŁOWNIA !!!

  Informujemy , że w sezonie wakacyjnym od 01.07.2016 ze względu na pracę w terenie w związku z prowadzonymi zajęciami wakacyjnymi siłownia będzie czynna w godz. 8:00-15:00.

 • Lawendowy plener malarski

  Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w plenerze malarskim na lawendowych polach! Plener organizujemy razem z Domem Pod Lawendowym Polem w Woliborzu- kto z Państwa odwiedził ten piękny obiekt w Woliborzu, ten wie, jak urokliwe jet to miejsce. Wzgórza pełne pachnącej lawendy, otoczenie przyrody, cisza i spokój... Marzenie artystów:) Zgłoszenia przyjmujemy w sekretariacie w Centrum Kultury, pod numerem tel. 74 872 20 84 lub drogą elektroniczną: ckultury@gmail.com. Karty zgłoszeniowe są dostępne w Regulaminie pleneru. Spotykamy się 2 lipca, od godz. 9:00- to będzie wspaniała, artystyczna przygoda- my nie możemy się już doczekać! :)

 • Obchody Nocy Świętojańskiej

  Serdecznie zapraszamy do Dzikowca 25 czerwca 2016 r. (sobota), gdzie od godziny 19:00 rozpoczną się obchody Nocy Świętojańskiej. W programie: występy Kół Gospodyń Wiejskich, zabawa fantowa- serdecznie zapraszamy mieszkańców w imieniu naszym, Sołtysa Dzikowca i KGW Dzikowiec.

 • Kolejne działanie ze Stowarzyszeniem Edukacji Krytycznej z Wrocławia!

  Zapewne wielu z nas ma jeszcze w pamięci ubiegłoroczną współpracę z wrocławskim Stowarzyszeniem Edukacji Krytycznej przy projekcie Wiejskie Muzea Dziecięce z udziałem szkół podstawowych z Włodowic i Ludwikowic Kłodzkich, a tymczasem już w nadchodzące wakacje czeka nas kolejne wspólne działanie. Tym razem będą to „Otwarte szuflady pamięci” - projekt, który ma na celu łączyć pokolenia, zapoznać dzieci ze sztuką fotografii oraz przyczynić się do wspomagania tożsamości lokalnej.

 • Piknik bez granic

  18 czerwca 2016 r. w Łomnicy odbył się "Piknik bez granic"- impreza, na którą zapraszała Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska oraz Burmistrz Głuszycy Roman Głód. Piknik odbył się przy restauracji "Koliba Łomnicka". Imprezę poprowadziły: Dyrektor Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda Gabriela Buczek oraz Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Miejskiej Publicznej w Głuszycy Monika Rejman. Organizatorzy zapewnili dużo atrakcji dla dzieci i bogaty program artystyczny, a także widowisko potyczek międzygminnych.

 • Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda

  15 czerwca 2016 r. Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda zorganizowało Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. Przy współpracy z trenerem działającej w naszym centrum sekcji piłki nożnej, Dariuszem Bolkiem wielkim powodzeniem zakończyło się kolejne sportowe wydarzenie w naszej gminie. Turniej został rozegrany na boisku sportowym w Jugowie. Wzięło w nim udział 5 drużyn, a mecze zostały rozegrane w dwóch kategoriach: Orlik (roczniki 2005-2006 i młodsze) oraz Młodzik (2003-2004). W pierwszej kategorii został rozegrany trójmecz pomiędzy Kalenicą Jugów (zrzeszającą zawodników z Ludwikowic Kł.) oraz Szkółką Piłkarską z Woliborza.

 • 7. BIEG NA WIELKĄ SOWĘ

  Jesteśmy BIEGOWO na facebooku i zapraszamy Biegaczy- dołączcie do nas!

  Sportowcy, miłośnicy aktywnego wypoczynku, kibice, rodziny biegaczy- bądźcie z nami 14 sierpnia 2016 r. ! Kultowy Bieg na Wielką Sowę w 2016 r. ma swoją 7 edycję. Nasz nagradzany bieg w kategoriach biegów alpejskich zyskał już prestiżowe miejsce i co najważniejsze- uznanie w środowisku biegaczy. W tym roku chcemy być jeszcze lepsi i ulepszać nasz bieg- DLA WAS!

 • Koncert Olgi Bończyk w Bożkowie

  BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!
  OLGA BOŃCZYK ZAŚPIEWA W BOŻKOWIE :)

  Serdecznie Państwa zapraszamy na koncert Olgi Bończyk, który odbędzie się w ramach 308 Triduum Bożkowskiego.

  WIDZIMY SIĘ 25 CZERWCA, o godz. 16:00 w KOŚCIELE pw. św. Piotra i Pawła w BOŻKOWIE.

 • Kolorowy weekend 11-12.06.2016 r.

  W sobotę i w niedzielę miło nam było gościć na obchodach Dnia Dziecka w Koszynie oraz Czerwieńczycach. Zarówno w jednej, jak i drugiej miejscowości na dzieci czekała masa atrakcji! Centrum Kultury włączyło się do zabawy poprzez malowanie twarzy oraz balonowe figurki, które sprawiały dzieciakom wiele radości! Dziękujemy sołtysom za zaproszenie, a dzieciom i rodzicom za zaufanie i wspólną zabaw.

 • Młodzieżowy Teatr Muzyczny w Capitolu!

  W miniony czwartek, 9 czerwca 2016 r. Młodzieżowy Teatr Muzyczny otrzymał od Pani Wójt Gminy Nowa Ruda wyjątkowy prezent- wyjazd na spektakl "Mistrz i Małgorzata" do Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Profesjonalny spektakl we wspaniałym, odnowionym teatrze był nagrodą za poświecenie i ciężką pracę młodzieży oraz instruktorów nad spektaklem "Piano bar", którego premiera odbyła się w styczniu br. Młodzież wraz z instruktorami z Teatru Muzycznego serdecznie dziękują Pani Wójt za docenienie naszej pracy oraz za bardzo owocny i przyjemny prezent!

 • Rozśpiewane Kołczanki :)

  Miło nam poinformować, że działający przy Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich, zespół śpiewaczy „KOŁCZANKI”, kierowany przez panią Joannę Kołcz,  zdobył III wyróżnienie na XI Festiwalu „MUNDUROWO NA LUDOWO” w Górzynie k. Zielonej Góry.

 • Leśne wędrowanie !

  W minioną sobotę Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda zaprosiło kilku -  i kilkunastoletnich piechurów na leśną wędrówkę wokół Woliborza. W wyprawie wzięły udział dzieci z Woliborza, Nowej Wsi oraz Jugowa. Wszyscy mogli podziwiać wiosnę w pełnej krasie, leśne ptactwo oraz zwierzęta.

 • NOC BIBLIOTEK - już za nami !

  Sobotnia NOC BIBLIOTEK w Ludwikowicach Kł. już za nami. ! Dorośli czytelnicy w sobotę sie nie nudzili.Tegoroczna II edycja NOCY BIBLIOTEK odbyła się 4 czerwca, pod przewodnim hasłem"WOLNO CZYTAĆ" Podczas niezwykłej nocy, motywem przewodnim była książka.Każdy uczestnik przyniósł więc książkę, do której została wklejona przez organizatorów pamiątkowa naklejka. Razem z Bibliotekami z całej Polski, przeczytaliśmy wiersz Danuty Wawiłow "Szybko".

 • PIKNIK BEZ GRANIC :)

  "PIKNIK BEZ GRANIC "

  ŁOMNICA ,18 czerwca 2016 , godz. 16:00
  Przy restauracji Koliba Łomnicka !
  Serdecznie zapraszamy

 • NOC BIBLIOTEK - Wolno Czytać!!!!

  Sobota 4 czerwca godzina 17.00 zapraszamy wszystkich chętnych na NOC BIBLIOTEK czyli wspólne czytanie ulubionych fragmentów powieści. Czytaniu będzie towarzyszył  śpiew i  biesiada przy bibliogrilu. Więcej informacji na plakacie.

 • Uwaga! Zmiana miejsca Gminnego Dnia Dziecka

  Uwaga!!!! Zmiana miejsca sobotniego Gminnego Dnia Dziecka!

  Dzień Dziecka odbędzie się na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Jugowie! Godzina bez zmian, widzimy się o godzinie 11:00.

  Prosimy o udostępnianie informacji!

 • Zbiórka nakrętek dla Oliwii

  Punkty w których można oddać dla Oliwi nakrętki.

  BIELAWA Akacjowa 10 Stempak
  BOŻKÓW Przedszkole.
  CZERWIEŃCZYCE 47 Urczyńscy.
  KOSZYN Sołtys
  KŁODZKO
  Gabinet kosmetyczny Anna Kulpa- Duży
  ul. Armii Krajowej 15
  KŁODZKO : STEINHOFF KPM-Meble Objazdowa 5
  NR TEL. Osoby odbierającej 507031474 ,,nakrętki dla Oliwi"
  LUDWIKOWICE KŁODZKIE Centrum Kultury
  NOWA RUDA Centrum Sportu i Rozrywki NOWAR ul. Piłsudskiego 27 57-400
  NOWA RUDA Szkoła specjalna ul. Kopernika 8
  NOWA WIEŚ KŁODZKA 31 Kraus.
  NOWA RUDA-SŁUPIEC
  Biuro Poselskie
  Moniki Wielichowskiej
  ul.Kłodzka 24 A
  NOWA WIEŚ KŁODZKA 31 Kraus
  SREBRNA GÓRA centrum turystyki niekonwencjonalnej
  Ścinawka średnia Kościuszki 26 Marta Domagała-Piskorz
  WOJBÓRZ 150 Bumbar
  ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE ul.kościuszki 31
  ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE Frankenstein eiscafe rynek

 • GMINNY DZIEŃ DZIECKA

  Serdecznie zapraszamy wszystkie Dzieci na wspólne świętowanie Dnia Dziecka, w sobotę 4 czerwca 2016 r. od godz. 11:00 na stadionie w Jugowie. Zaprasza: Wójt Gminy Nowa Ruda, Dyrektor Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, Rada Sołecka Jugowa, KGW Jugów.

 • Koncert "W Hołdzie Janowi Pawłowi II"

  W Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w niedzielę 8 maja odbył się koncert ku czci Jana Pawła II. Wspólne śpiewanie Kół Gospodyń Wiejskich, Klubów Seniora, Chóru Kołczanki dla mieszkańców gminy Nowa Ruda zaczęło się w niedzielę o godzinie 15.00 na sali widowiskowej. Koncert "W hołdzie Janowi Pawłowi II" zainaugurował zbliżającą się rocznicę urodzin papieża.

 • Otwarcie sezonu "Kłodzkiego Ruchu Klasyków"

  8 maja 2016 r. mieszkańcy miasta i gminy Nowa Ruda mieli przyjemność uczestniczyć w otwarciu sezonu "Kłodzkiego Ruchu Klasyków". Prezentacja zabytkowych samochodów miała miejsce na rynku w Nowej Rudzie, a następnie właściele "klasyków" przyjechali do Centrum Rekreacji Harenda w Ludwikowicach Kłodzkich, gdzie odbyła się dalsza część imprezy. Organizatorzy przygotowali dla uczestników wydarzenia ciekawe konkursy z nagrodami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy, a tych z Państwa, którzy nie mogli wczoraj być z nami z przyjemnością zaprosimy na kolejny spot tego wydarzenia!

  Imprezę przygotowali dla Państwa: Kłodzki Ruch Klasyków, Miasto i Gmina Nowa Ruda, Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie, Centrum Rekreacji Harenda.

 • Rozpoczęcie sezonu "Kłodzkiego Ruchu Klasyków"

  Już 8 maja 2016r. serdecznie zapraszamy na rozpoczęcie sezonu "Kłodzkiego Ruchu Klasyków". Start godzina 12:00 na noworudzkim Rynku, godzina 13:30 przejazd do Centrum Rekreacji Harenda w Ludwikowicach Kłodzkich. Wszystkie infromacje znajdują się na zamieszczonym obok plakacie.                                                                                                                                                                                 Do zobaczenia :)

 • Tydzień Bibliotek w Bibliotekach Gminy Nowa Ruda- hasło tegoroczne "Biblioteka inspiruje".

  Biblioteka w CKGNR w Ludwikowicach Kłodzkich zaprasza:

  Rozpoczynamy 8 maja o godz.15.00 koncertem Kół Gospodyń Wiejskich i Klubów Seniora"W hołdzie Janowi Pawłowi II". Przez cały tydzień nie zabraknie spotkań z dziećmi m.in.będzie "Wielki quiz edukacyjny",  i "Literacki Teleturniej 1 z 10", Uczniowie zmierzą się również w konkursie wiedzy" Z książką za pan brat" na temat bajek.Wtorek będzie pod znakiem  dnia zabaw z literaturą, a  w środę seniorzy zmierzą się w "Kalamburach".Odwiedzi Bibliotekę również grupa przedszkolaków, dla niektórych będzie to może pierwsza przygoda z literaturą.Ten niezwykły tydzień zakończy się w niedzielę 15 maja, wycieczką seniorów z grupy komputerowej do Wojsławic. Więcej informacji w zakładce Aktualności Biblioteka.

   

 • Gminny Konkurs Recytatorski dla przedszkoli już za nami.

  28 kwietnia w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kłodzkich odbył się XI Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkoli "Stanisław Jachowicz - wiersze i wierszyki". W eliminacjach wzięło udział 6 Przedszkoli ( Dzikowiec, Jugów, Bożków, Ludwikowice Kł., Wolibórz, Przygórze). Razem 22 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych 3-4 lata i 5-6 lat. Organizatorem konkursu była Biblioteka w  CKGNR w Ludwikowicach Kł. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe.

   

 • Niech żyje sztuka ludowa ! :-)

  W dniach 14-16 kwietnia 2016 r. odbył się II Festiwal Artystyczny zorganizowany przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. Motywem przewodnim tegorocznej edycji tego kulturalnego wydarzenia była sztuka ludowa. Gościła ona przez wszystkie dni festiwalu: począwszy od warsztatów haftu, przez temat konkursu zoragnizowanego dla tzw. kategorii "od przedszkola do seniora", aż po wystawiane prace.

 • Warsztaty z Panią Barbarą Tyrką :)

  Serwetki, obrusy, bieżniki, chusteczki

  A wszystko piękne, misternie dopracowane, eleganckie... Tak wyglądały wczorajsze warsztaty z Panią Barbarą Tyrką. Na spotkanie z mistrzynią rękodzieła przybyły osoby zainteresowane sztuką haftu- takie, które chciały pogłębić wiedzę, ale także osoby, które w tej dziedzinie stawiają pierwsze kroki.

 • Spotkanie pełne pasji

  Historię można przekazywać na różne sposoby. Zróżnicowany może być także sposób jej poszukiwania. Jedni usilnie badają przedmioty, odkrywając i odgadując przebieg minionych zdarzeń. A jeszcze inni prawdziwe historie odnajdują w ludziach: ich pamięci, wspomnieniach, opowieściach. Taki jest właśnie Łukasz Kazek- reportażysta, dziennikarz, pomysłodawca projektu Archiwum Historii Mówionej Ziemi Wałbrzyskiej, autor publikacji pt. "Faszystowska mać!" stanowiącej zbiór wspomnień Wojciecha Szczeciniaka.  Dla Pana Łukasza ważni są ludzie, których wspomnienia są cenną lekcją historii.

 • II Festiwal Artystyczny przed nami

  Zapraszamy na II Festiwal Artystyczny w Gminie Nowa Ruda!. Temat przewodni: SZTUKA LUDOWA. Festiwal rozpoczniemy od warsztatów, które poprowadzi p. Barbara Tyrka, specjalistka od haftów krzyżykowych, richelieu, angielskich i innych. Ruszamy już wkrótce- Zapraszamy!14 kwietnia, godz. 16:00: Warsztaty artystyczne w Centrum Kultury w Ludwikowicach, prowadząca: Barbara Tyrka. Zapisy na warsztaty są bezpłatne! 15 kwietnia, do godz. 14:00 przyjmujemy w sekretariacie prace konkursowe na temat: "Moja pasja, moja sztuka ludowa. 16 kwietnia, godz. 15:00- otwarcie wystaw: p. Barbary Tyrki, p. Stanisława Szczypki, rozpoczęcie programu festiwalowego, opowieści o sztuce ludowej polskiej i białoruskiej połączone z projekcją filmu, rozstrzygnięcie konkursu "Moja pasja, moja sztuka ludowa", koncert zespołu Trio Bavlna. Serdecznie zapraszamy:)

 • KONKURS!!!

  Festiwal Artystyczny zbliża się wielkimi krokami...
  A w związku z naszym festiwalem ogłaszamy konkurs pn. „Moja pasja, moja sztuka ludowa”  organizowany przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. Konkurs będzie rozpatrywany w sześciu kategoriach!

 • " Z domu dziennego do domu nocnego "

  17 marca odbyło się kolejne spotkanie grupy projektowej "Z domu dziennego do domu nocnego". Tym razem młodzież wysłuchała wykładu Tadeusza Biedy na temat Trójpańskiego Kamienia. Dalszą część zajęć poprowadziły: Anna Grzybowska, dyrektor Szkoły Podstawowej i Gimnazjum we Włodowicach oraz Anna Murawska – Derencz – prezes Stowarzyszenia Społeczno – Kulturalnego WŁODZICA.

 • Spotkanie z Barbarą Tyrką :)

  Barbara Tyrka pochodzi z okolic Zielonej Góry, ale od 25 lat mieszka w Świerkach. Ściany wszystkich pomieszczeń w jej domu zdobią przepiękne obrazy wyhaftowane techniką krzyżykową. Pełno tu pierrotów, kotów, koni i wielu innych motywów. Każde dzieło przykuwa uwagę swoim urokiem oraz kunsztem. Wszystko jest efektem tygodni, a nawet miesięcy pracy. Haft krzyżykowy to nie jedyny talent Barbary Tyrki. Artystka specjalizuje się również w haftach richelieu, angielskich i innych. Spod jej ręki wychodzą również niezwykłe patchworki.

 • Łukasz Kazek i spotkanie z historią

  Serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie z dziennikarzem, reportażystą i pomysłodawcą projektu Archiwum Historii Mówionej Ziemi Wałbrzyskiej, Łukaszem Kazkiem. Spotykamy się w Ludwikowicach, by razem zgłębiać historię naszego tajemniczego regionu, poznać opowieści i wspomnienia osób, których relacje są cennym przekazem dla przyszłych pokoleń. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców, sympatyków historii oraz wszystkich zainteresowanych regionem, w którym żyjemy. Zapraszamy 6 kwietnia o godz. 18:00 do Muzeum Ziemi Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kł.

 • XX Wystawa Stołów Wielkanocnych

  "Wystawy Stołów Wielkanocnych organizowane przez Centrum Kultury zawsze są udane, ale w tym roku wszystko wyszło po prostu rewelacyjnie"- takie komentarze odwiedzających słychać było w Bożkowie. To właśnie tam, w sali sportowej w Zespole Szkół Agrotechnicznych została zorganizowana XX Wystawa Stołów Wielkanocnych. Tegoroczna edycja tego tradycyjnego wydarzenia przyciągnęła tłumy gości. Ten fakt nie dziwi wcale biorąc pod uwagę bogato udekorowane wielkanocne stoły, przepiękne rękodzieła i smakowite potrawy, które wprowadzały w prawdziwie świąteczny nastrój. Wśród wystawców znalazły się jak zwykle niezastąpione Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Nowa Ruda, a także Klub Seniora „Wrzos” z Jugowa oraz Klub Seniora „Iskierki” z Ludwikowic Kłodzkich. Miło nam było gościć również przyjezdne KGW ze Stolca i Ciepłowodów. Do grona wystawców w tym roku dołączyły również: Stowarzyszenie Radość z Bożkowa, Stowarzyszenie Przyjaciół Jugowa oraz Zespół Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie. Na kolorowych stoiskach kupujący chętnie wybierali piękne, ręcznie zdobione pisanki, kraszanki, palmy wielkanocne skomponowane z naturalnych produktów: pachnących kwiatów i aromatycznych roślin. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko firmy „Jadło Niedźwiedzia”, które kusiło pysznymi wędlinami i smakowitą degustacją mięsnych specjałów.

 • "Literackie wędrówki z domu dziennego do domu nocnego"

  Miło nam poinformować, że trwają prace projektowe Stowarzyszenia Kulturalnego "Góry Babel"!Działające na terenie Gminy Nowa Ruda Stowarzyszenie Kulturalne "Góry Babel" w Regionalnym Konkursie Grantowym w Programie "Równać Szanse 2015"Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzonym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży pozyskało środki na realizację projektu "Literackie Wędrówki z domu dziennego do domu nocnego". Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda jest jednym z partnerów projektu. Prace nie ruszyłyby gdyby nie współpraca ze Szkołą Podstawową im. św. Wojciecha we Włodowicach oraz Noworudzkim Stowarzyszeniem PRO PUBLICO BONO.

 • II Edycja Biegu Tropem Wilczym

  W niedzielę, 28 lutego w Woliborzu odbyła się II Edycja Biegu Tropem Wilczym zorganizowana przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w porozumieniu z Fundacją Wolność i Demokracja. Bieg został zorganizowany w ramach ogólnopolskiej IV Edycji Biegu Tropem Wilczym w celu upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych. Jak zwykle mogliśmy liczyć na niezawodnych uczestników Biegu- 84 osoby stawiły się na start. Dzięki życzliwości Pani Izabeli Rojczyk organizatorzy mogli stworzyć miasteczko zawodów w niezwykle uroczym "Domu pod Lawendowym Polem" w Woliborzu. Na mecie na zawodników czekała Pani Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska, która gratulowała zawodnikom i wręczała pamiątkowe certyfikaty uczestnictwa w biegu oraz medale.

 • XX Wystawa Stołów Wielkanocnych- będzie pięknie i smacznie!

  W imieniu Pani Wójt Adrianny Mierzejewskiej oraz Dyrektora Centrum Kultury Pani Gabrieli Buczek serdecznie zapraszamy na XX Wystawę Stołów Wielkanocnych.Tym razem piękne dekoracje wielkanocne i świąteczne smakołyki zagoszczą w  Bożkowie w Zespole Szkół Agrotechnicznych- 13 marca 2016 r. o godz. 15:00. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zakupu pysznych swojskich produktów: jajek, serów, mleka, mięsa, masła. W sam raz na zbliżające się wielkimi krokami Święta Wielkanocne!W programie przewidziany jest również program artystyczny przygotowany przez KGW i Sołectwo Bożków.
  SERDECZNIE ZAPRASZMY!

 • Laureaci Gminno - Miejskiego Konkursu Plastycznego:"Żołnierze wyklęci" -prawdziwi bohaterowie polskiej niepodległości.

  Komisja Gminno - Miejskiego Konkursu plastycznego wyłoniła laureatów w dniu 26 lutego 2016 roku.Organizatorami konkursu było Centrum Kultury w Ludwikowicach Kł. i Fundacja Wolność i Demokracja.Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 28 lutego w Woliborzu podczas II biegu "Tropem Wilczym o godz.14.30 w agroturystyce "Lawendowy Dom".Lawendowy Dom" położony jest w odległości ok. 100 m od Szkoły Podstawowej w Woliborzu, dokładny adres Wolibórz 50.Gratulujemy zwycięzcom. Więcej informacji o zwycięzcach w załączniku.

 • II bieg Tropem Wilczym w Woliborzu! Uwaga - zmiana miejsca startu!

  Zapraszamy Państwa do udziału w II biegu Tropem Wilczym w Woliborzu ku pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbędzie się dnia 28 lutego br.

 • Program profilaktyczno – wychowawczy "Bezpieczne ferie"

  Przez całe ferie Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich, w ramach Programu profilaktyczno – wychowawczego "Bezpieczne ferie", organizowało zajęcia i wycieczki dla dzieci i młodzieży z Gminy Nowa Ruda. Program rozpoczął się zabawą karnawałową w Woliborzu dla dzieci z całej Gminy. Organizowane w ciągu dwóch tygodni spotkania odbywały się w Jugowie, Woliborzu, Bożkowie, Czerwieńczycach, Nowej Wsi, Dzikowcu i w Ludwikowicach Kłodzkich. Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich zaoferowało różnorodne zajęcia z zakresu plastyki, ceramiki, piłki nożnej, kick boxingu, i tenisa stołowego. Były warsztaty mydlarskie i decoupage, zabawy zręcznościowe i zgadywanki oraz wycieczki: w pierwszym tygodniu – na wystawę LEGO we Wrocławiu, a w drugim – na lodowisko w Świdnicy. Spotkania feryjne były też okazją do integracji z rówieśnikami z miasta Nowa Ruda: w Dzikowcu wspólnie bawiliśmy się z Pro Publico Bono. CKGNR dziękuje sołtysom poszczególnych wsi oraz przedstawicielom lokalnych stowarzyszeń za udostępnienie sal oraz pomoc w opiece nad dziećmi w czasie wycieczek. Wszystkie działania CKGNR były możliwe dzięki środkom finansowym Urzędu Gminy Nowa Ruda przeznaczonym na realizację Programu profilaktyczno – wychowawczego „Bezpieczne ferie”.

 • ROZKŁAD AUTOBUSÓW NA WYJAZD NA LODOWISKO DO ŚWIDNICY 12.02.2016

  AUTOBUS NR. 1

  -Dzikowiec przystanek PKS w centrum 6:15

  -Bożków Pałac Centrum 6:25

  -Czerwieńczyce przystanki PKS 6:35

 • UDANA WYCIECZKA NA WYSTAWĘ KLOCKÓW LEGO

  W piątek, 5 lutego odbyła się wycieczka dla dzieci na wrocławską wystawę klocków LEGO. Pierwszą atrakcją dla dzieci Organizatorzy w broszurach reklamowych zachęcali gości do odwiedzania wystawy hasłami: "Największa wystawa LEGO w Polsce!". Dzieci z terenu Gminy Nowa Ruda na własne oczy mogły się przekonać, czy rzeczywiście wystawa jest tak imponująca? Wszystkie dzieci jednogłośnie stwierdziły, że TAK! Stworzone z klocków LEGO budowle, dzieła, postaci z bajek, baśniowe krainy- to wszystko zrobiło na odbiorcach ogromne wrażenie. Pojawił się nawet ogromnych rozmiarów statek Titanic:) Ta wystawa to raj dla miłośników LEGO!

 • 2 tydzień Kolorowych Ferii

  Harmonogram zajęć na 2 tydzień ferii zimowych dla dzieci z terenu gminy Nowa Ruda, przedstawiamy na załączonym plakacie. Zapraszamy dzieci do udziału w zajęciach organizowanych przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda!

 • GMINNY PRZEBIERANY BAL KARNAWAŁOWY :)

  W poniedziałek 01.02.2016 r. wszystkie dzieci z Gminy Nowa Ruda mogły razem bawić się na Gminnym przebieranym balu karnawałowym, który miał miejsce w Woliborzu.

 • WYCIECZKA

  WYCIECZKA DO WROCŁAWIA, 05.02.2016 r. na WYSTAWĘ LEGO


  Autobus nr. 1

  -Bożków Pałac Centrum 9:10

  -Czerwieńczyce przystanki PKS 9:20

  -Nowa Wieś przystanki PKS 9:30

 • Wielki sukces musicalu "Piano bar"

  Premiera spektaklu "Piano bar" odbyła się 23.01.2016 r. w sobotę. O godzinie 18:00 całą widownię zapełniła fantastyczna publiczność. Wśród widzów nie zabrakło najwierniejszych fanów naszego teatru: rodzin, przyjaciół i znajomych młodych artystów. Cieszy nas również obecność na spektaklu Pani Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianny Mierzejewskiej, zastępcy Wójta Pawła Szafrana, członków rady gminy, dyrektorów szkół i instytucji kultury. Występ młodych artystów wywołał gromkie brawa i owacje. Na koniec spektaklu głos zabrała dyrektor Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda Gabriela Buczek, która serdecznie podziękowała aktorom i tancerzom, a także ich rodzicom i opiekunom. Centrum Kultury bowiem przez ostatni miesiąc stało się dla naszych występująch drugim domem.

  S -ystematyczna praca
  U -talentowani ludzie
  K -olosalna pasja
  C -udowna publiczność
  E -mocje
  S -how

 • Występ chóru MAKROTUMIA

  W ostatnią niedzielę stycznia Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich gościło Chór MAKROTUMIA z Dusznik Zdroju.

  Grupa działa już od 22 lat, jako chór czterogłosowy mieszany. Koncertuje w całej Europie, między innymi we Francji, Włoszech, Austrii, Luksemburgu, Ukrainie i San Marino. Nazwa chóru wywodzi się z języka greckiego i oznacza "Wielką Cierpliwość".

 • Ferie Zimowe z Centrum Kultury

  Zapraszamy dzieci na zajęcia organizowane przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda podczas ferii zimowych 2016. Będzie kolorowo i wesoło! :)

 • W oczekiwaniu na premierę

  Już niewiele czasu dzieli nas od premiery nowego musicalu "Piano bar" wystawianego w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. Instruktorzy przygotowują młodych aktorów, wokalistów i tancerzy do prób generalnych, sala w Ludwikowiach powoli zaczyna nabierać teatralnego charakteru, sprzedają się ostatnie bilety. My nie możemy się już doczekać!

 • Sekcja kick boxingu na treningu w Dzierżoniowie

  Jest nam bardzo miło poinformować, iż działająca w naszym ośrodku kultury sekcja kick boxingu- wraz z instruktorem Łukaszem Garncarzem otrzymała wspaniałą propozycję treningu w DKB Dzierżoniów. Uczestnicy z trenerem ruszyli na ring 23.01.2016 r., a przedświąteczny trening okazał się wspaniałym pomysłem! Profesjonalny trening przygotowany przez głównego trenera klubu Piotra Wilczewskiego sprawił wszytskim ogromną satysfakcję, a wejście na prawdziwy ring- było wspaniałym doświadczeniem (szczególnie dla osób, które na ring weszły po raz pierwszy w życiu). Dobra współpraca i przyjazne nastawienie obu stron sprawiły, iż wizyty treningowe w Dzierżoniowskim Klubie Bokserskim na stałe zagoszczą w kalendarzu naszej sekcji kick- boxingu.