A A A

Rok 2017

 • Wigilia w Centrum Kultury ! Fotorelacja oraz Podziękowania :)

  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania wczorajszego spotkania wigilijnego: Duchownym i Sołtysom za pomoc w dotarciu i zaproszeniu naszych wspaniałych gości, Ochotniczej Straży Pożarnej z Ludwikowic Kłodzkich za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem, Państwu Marzenie i Marcinowi Błońskim za przygotowanie potraw wigilijnch, a KGW Jugów za znakomite ciasta. Wigilię uświetniły wspaniałe występy: młodzieży z Niepublicznej Szkoły Specjalnej w Ludwikowicach Kłodzkich, dzieci z Przedszkola Samorządowego w Ludwikowicach Kłodzkich oraz zespół Kołczanki, działający przy CKGNR. Wszystkim artystom, ich opiekunom i nauczycielom dziękujemy z całego serca! Jesteśmy wdzięczni tym, którzy mieli swój wkład w przygotowanie naszego spotkania wigilijnego. ! <3

 • Świąteczne życzenia

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w tej cudowny czas chcemy Wam życzyć...

 • Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej ! :)

  Poniżej kilka zdjęć z Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej, który odbył się w Centrum Kultury w Ludwikowicach Kłodzkich dnia 12 grudnia 2017r. :)

 • Trwa zbiórka GIER !

  Przypominamy, że trwa zbiórka GIER dla dzieci z chorobą nowotworową ! My mamy już tyle ! Czekamy na więcej od was w Centrum Kultury :) POMAGAJMY ! :)

 • Jarmark Bożonarodzeniowy Fotorelacja !

  Fotorelacja z Jarmarku Bożonarodzeniowego 😍 Było pięknie, pysznie, artystycznie. Dziękujemy za obecność! 😊

 • Mikołajki w Bartnicy ! :)

  W Niedziele odwiedziliśmy dzieci w Bartnicy ! Było malowanie twarzy oraz modelowanie balonów :) Dzieciaki mogły również same spróbować zrobić swoje własne zwierzaki ,było super!! :)

 • Rozstrzygnięcie Konkursu "SMOG - możemy to zmienić"

  Wczoraj W Bibliotece w Centrum Kultury odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu "SMOG - możemy to zmienić" . Na zdjęciach poniżej możecie zobaczyć piękne prace dzieci oraz młodzieży :)

 • Gminny Konkurs Plastyczny-"Kartka Bożonarodzeniowa" - rozstrzygnięty !!!

  Komisja Gminnego Konkursu Plastycznego "Kartka bożonarodzeniowa" wyłoniła laureatów w dniu 8 grudnia 2017r. Na konkurs nadesłano 186 prac. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 9 grudnia o godz.15.00. W konkursie wzięły udział: Szkoły Podstawowe z: Bożkowa, Jugowa, Ludwikowic Kł., Dzikowca i Woliborza, Gimnazjum z: Jugowa, Przedszkola z: Bożkowa, Woliborza, Jugowa, Ludwikowic Kł. i Przygórza, oraz Niepubliczna Szkoła Specjalna z Ludwikowic Kł. Wszystkie kartki będzie można poglądać na wystawie podczas "JARMARKU BOŻONARODZENIOWEGO" w dniu 9 grudnia na sali widowiskowej CKGNR w godz.15.00 do 19.00. Zapraszamy serdecznie. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

 • Mikołajki w Nowej Wsi Kłodzkiej

  Mikołajkowy klimat trwa, kolejna fotorelacja z wczorajszej zabawy w Nowej Wsi :)

  Kolejne Mikołaki 10.12.2017r. w Bartnicy i w Świerkach.

  Zapraszamy!

 • Zapraszamy na Mikołajki !! :)

 • PODARUJ PREZENT !!!

  Dzieci chore na raka spędzają w szpitalu długie miesiące. Wielu małych pacjentów Przylądka Nadziei nie pojedzie do domu nawet na Boże Narodzenie. Spraw, żeby mimo wszystko mieli wesołe Święta. Podaruj dzieciom na prezent grę planszową lub klocki LEGO, które oderwą ich myśli od choroby!

  Zrób z Fundacją „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” cztery proste kroki:

  1.Kup grę planszową albo klocki LEGO dla dziecka chorego na raka

  2. Zrób sobie zdjęcie z prezentem i wyślij je przez naszą stronę

  3. Podarunek prześlij na adres Fundacji: ul. Ślężna 114S/1, 53-111 Wrocław

  4. My przekażemy prezenty małym pacjentom Przylądka Nadziei przed Świętami Bożego Narodzenia!


  KLIKNIJ TUTAJ !

 • Złota Kozica już jest u Nas !!

  Na blisko 300 biegów górskich w klasyfiakcji OPEN Bieg na Wielką Sowę zajął 6. miejsce, a Górski Bieg Niepodległości 22. miejsce !! :)

 • Pomagamy ! :)

  Lubimy pomagać, dlatego zapraszamy do udziału w charytatywnej akcji dla Patryka.

  Dołącz do nas i pomóż i Ty! :)

 • KONKURS „SMOG – MOŻEMY TO ZMIENIĆ” - Tydzień EDUKACJi GLOBALNEJ Zapraszamy!!!

  Konkurs ma na celu uświadomienie skali zagrożenia smogiem, sposobów walki z nim oraz promocję alternatywnych form produkcji i pozyskiwania energii (Odnawialnych Źródeł Energii). Konkurs, jako wydarzenie wpisuje się w obchody 19. edycji Europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej. Wydarzenie obchodzone będzie w tym roku w dniach 18 – 26 listopada. Więcej informacji o konkursie w ZAŁACZNIKU!!!

   

 • Uwaga! KONKURS!

  Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie "BOŻONARODZENIOWE DZIEŁO ARTYSTYCZNE"

  Na zgłoszenia czekamy do 8.12.2017r. do godziny 15:00.

  Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce na FESTIWALU ARTYSTYCZNYM 9.12.2017r. poczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, na sali widowiskowej w CKGNR w Ludwikowicach Kł.

   

 • Jarmark Bożonarodzeniowy

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Jarmarku BOzonarodzeniowym, podczas krótego zostaną rozstrzygnięte konkursy: fotograficzny oraz na "Bożonarodzeniowe Dzieło Artystyczne".

  Tradycyjnie już, w ramach tej imprezy zaprezentowane zostaną wyroby rękodzielnicze lokalnych twórców. Odbędą się warsztaty artystyczne. Nie zabraknie również świątecznych smakołyków i pachnących ciast.
  Osoby zainteresowane wystawieniem stoiska prosimy o zgłoszenia do 06.12.20157r. pod nr tel. 74 872 20 84 lub drogą elektroniczną: ckultury@gmail.com.

  Ilość miejsc jest oczywiście ograniczona, o przydzieleniu stoiska decyduje kolejność zgłoszeń. L

  iczymy, że zechcą Państwo skorzystać z naszej oferty, przy okazji reklamując i prezentując swoje wyroby.

   

  ZAPRASZAMY!

 • " Kartka Bożonarodzeniowa " - konkurs

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda zaprasza uczniów przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjum i uczniów z Niepublicznych Szkół Specjalnych z Gminy Nowa Ruda do udziału w konkursie na wykonanie kartki okolicznościowej z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Termin nadsyłania prac upływa z dniem 5 grudnia 2017 roku. Nagrody zostaną wręczone w czasie Jarmarku Bożonarodzeniowego 9 grudnia 2017r.  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU.!!!

 • KULINARNA FRAJDA W ŚWIERKACH !

  Drogie Biegaczki, drodzy Biegacze, "6. Górski Bieg Niepodległości" zbliża się wielkimi krokami. Już dzisiaj chcemy zaprezentować Państwu tegoroczne menu. Wygląda ono naprawdę imponująco:

  - zupa ogórkowa z ziemniakami

  - gulasz wieprzowy z makaronem

  - chleb ze smalcem

  - ciasta domowe

  - kawa, herbata i gorąca czekolada

  - izotonik, woda.

  Natomiast w pakiecie startowym będą jeszcze sandwicze firmy Wasa i napój izotoniczny. Stracone kalorie będzie można na miejscu uzupełnić.

  Zatem, każdy kto się do nas wybiera niech wie, że po biegu czeka na niego dwudaniowy obiad, a na deser ciasto, kawa czy herbata. Tego dnia w domu gotować nie warto!

  Czekamy na Was w Świerkach! Będzie pysznie!

  11 listopada, godz.11.00 – start, dystans – 10 km.

  Więcej informacji oraz zapisy na: https://biegajwgorachsowich.pl/

 • Kochani Rodzice, przypominamy o tym, ze od 1.11.2017r. zajęcia FIT KIDS są opłacane tak jak pozostałe sekcje - karnetem miesięcznym!!!

  Serdecznie zapraszamy dzieci nie tylko z Ludwikowic Kłodzkich na zajęcia z niezastąpioną p. Magdaleną Wiech ;-)

   

  Zajęcia odbywają się na sali widowiskowej w CKGNR, w Ludwikowicach Kłodzkich, ul. Fabryczna 2.

   

  Do zobaczenia! :)

 • Miasta Do Góry Nogami, czyli barwne opowieści Joanny Lampaskiej

  W piątek, 20 października mieliśmy nieopisaną przyjemność wysłuchać opowieści o Miastach Do Góry Nogami.
  Kto nie był, niech bardzo żałuje :) a kto był ten wie, że nikt na świecie nie opowiada tak barwnie o tajemniczych podziemiach, jak Joanna Lamparska, która w ten dzień obchodziła swoje 18te ;) urodziny.

 • 7. Przegląd Pieśni Patriotycznych

  Serdecznie zapraszamy na 7. Przegląd Pieśni Patriotycznych, który odbędzie się 19 listopada 2017 r. o godz. 15:00 w sali widowiskowo-sportowej w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. Wstęp wolny!

 • BRAWO KOŁCZANKI !

  W minioną niedzielę wszyscy mogliśmy bawić się przy pieśniach wykonanych przez lokalne zespoły, a to za sprawą naszych niezastąpionych Kołczanek.

 • Już w piątek zapraszamy na Wieczór Tajemnic z Joanną Lamparską !

  Wszystkie zamki kryją tajemnice, opowieści o duchach i ukrytych skarbach. Dlatego najnowsza książka Joanny Lamparskiej ma tytuł "Zamkowe tajemnice". Znana podróżniczka i autorka bestsellerowych przewodników "innych niż wszystkie" opowiada tym razem nie tylko o znanych warowniach i magnackich siedzibach, ale prowadzi również przez najbardziej sekretne zaułki Dolnego Śląska.

 • 6. Górski Bieg Niepodległości w Świerkach !! 11.11.2017 r

  Już 11 listopada w Świerkach odbędzie się 6 Górski Bieg Niepodległości . Start o godiznie 11:00 przy sali wiejskiej . Zapraszamy zainteresowanych do zapisów na stronie www.biegajwgorachsowich.pl, następnie trzeba kliknąć  w zakładke "Bieg Niepodległości", a następnie "zapisy".

 • WAŻNA INFORMACJA !!!!

 • II Przegląd Pieśni Biesiadnych Seniorów !

  Już 14 października (sobota) Serdecznie Zapraszamy na sale widowiskową do Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich, ul. Fabryczna 2. Rozpoczynamy o godzinie 15:00.

 • Sekcje CKGNR !

  Serdecznie zapraszamy wszystkich do zapisów na nasze sekcje ! 
  Mamy nadzieje, że znajdziesz coś dla siebie :) !

 • Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda poszukuje osoby na stanowisko: SPECJALISTA DS. PROMOCJI

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda poszukuje osoby na stanowisko:

  SPECJALISTA DS. PROMOCJI

  Miejsce pracy: Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich oraz obszar działań CKGNR

   

  Zakres obowiązków:

  - Tworzenie i koordynowanie działań promocyjnych,

  - Dbałość o wizerunek firmy i profesjonalną obsługę odbiorców,

  - Promowanie imprez organizowanych przez CKGNR,

  - Współpraca z mediami,

  - Tworzenie materiałów promocyjnych,

  - Pozyskiwanie sponsorów i partnerów,

  - Obsługa stron WWW CKGNR,

  - Obsługa programów graficznych (Corel, Gimp),

  - Prowadzenie ewidencji materiałów promocyjnych,

  - Współorganizowanie i dokumentowanie fotograficzne wydarzeń i uroczystości CKGNR,

  - Planowanie kampanii promocyjno – reklamowej,

  - Pozyskiwanie patronatów medialnych

   

  Oczekiwania:

  - Wykształcenie min. średnie

  - Bardzo dobra znajomość MS Office (Excel, Power Point) oraz programów graficznych (Corel, Gimp),

  - Mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku,

  - Umiejętność pracy w zespole, komunikatywność,

  - Dyspozycyjność,

  - Znajomość tematyki związanej z kulturą i sportem,

  - Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym w mowie i piśmie

   

  Oferujemy:

  - Umowę o pracę na pełen etat,

  - Stałe wynagrodzenie,

  - Możliwość rozwoju i pracę w zgranym zespole

   

  Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV na adres mailowy: ckultury@gmail.com lub dostarczenia dokumentów osobiście do siedzibie CKGNR (ul. Fabryczna 2, 57-450 Ludwikowice Kłodzkie) do dnia 10.10.2017 r.

   

  Prosimy o dopisanie klauzuli w CV: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji i późniejszych (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97 o Ochronie danych Osobowych Dz. U. nr 133 poz. 883 z póżn. zm.)".

 • "Wieczór Tajemnic" z Joanną Lamparską

  Zapraszamy 20 pażdziernika 2017r. do SZYPRÓWKI - Chaty Pod Sową na "Wieczór Tajemnic" z Joanną Lamparską.

 • Młodzieżowy Teatr Muzyczny !

  JEŚLI KOCHASZ ŚPIEWAĆ I TAŃCZYĆ… 😍😍😍

   

  JEŚLI KOCHASZ TEATR I GRĘ AKTORSKĄ…

   

  JEŚLI UWIELBIASZ PIĘKNE KOSTIUMY I ŚWIATŁA SCENICZNE…

   

  PRZYJDŹ DO CENTRUM KULTURY I JUŻ DZIŚ DOŁĄCZ DO NASZEJ SEKCJI !😍😍😍

 • Zespoły Młodzieżowe !

  Centrum Kultury zaprasza do udziału w Sekcji Muzycznej. Jeżeli kochasz śpiewać i chcesz doskonalić umiejętności wokalne lub nauczyć się grać na gitarze bądź keyboardzie to zajęcia prowadzone w naszej placówce są własnie dla Ciebie. Bardzo mile widziane są zespoły muzyczne, które mogą ćwiczyć swój kunszt w naszej salce muzycznej. Zajęcia prowadzi instruktor Tomasz Myćka który, ma duże doświadczenie muzyczne oraz umiejętność przekazania swojej wiedzy ćwiczącym.

 • Grupa Śpiewacza "KOŁCZANKI" !

  Zapraszamy w środy na godzinę 10:00 na zajęcia Grupy Śpiewaczej 'KOŁCZANKI".

  Chórem dyryguje Pani Joanna Kołcz. Jest to absolwentka Akademii Muzycznej w Kolonii oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie ukończyła Edukację Artystyczną w zakresie Sztuki i Muzyki. Od niedawna mieszka w Ludwikowicach Kł., a swoją miłością do muzyki zaraża mieszkańców Gminy – od listopada 2015 r. na zajęcia z panią dyrygent w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda uczęszczają członkinie klubów seniora z Ludwikowic Kł. oraz z Jugowa.

 • Joga !! Zapraszamy !!

  Jogę może praktykować każdy. Niezależnie od wieku, wagi i wyznania. Niektórzy uważają jogę za drogę duchowego rozwoju. Są również tacy, którzy ćwiczą z ciekawości lub chęci podążania za modą. Tak naprawdę nie ma powodów lepszych i gorszych, a każdy bodziec skłaniający Cię do aktywności fizycznej jest tym dobrym.

   

  Jeśli jednak myślisz, że joga to nudne, monotonne i powolne ćwiczenia połączone z przesiadywaniem godzinami w pozycji lotosu, to grubo się mylisz.


  Na początek kilka słów wyjaśnienia. Joga to nie religia, czego często obawiają się nieświadome osoby.

   

  Można powiedzieć, że joga jest rodzajem filozofii, której każdy doświadcza na swój sposób. Joga „dzieje się” podczas praktyki, gdy poznajemy lepiej swoje ciało i czujemy jej pozytywne wibracje. Ale również po niej, gdy uczymy się w harmonijny sposób łączyć to kim i czym jesteśmy.

 • Sekcja Ceramiki !

  Masz ochotę spędzić twórczo popołudnie? Może zbliżają się urodziny Twojej przyjaciółki i szukasz pomysłu na prezent? Zajęcia z ceramiki są idealnym rozwiązaniem. :)

  Masz za dużo rzeczy na głowie? Przyjdź polepić z nami. Praca z gliną świetnie wycisza i uspokaja. Podczas warsztatów ceramicznych oderwiesz się od obowiązków dnia codziennego.

 • Tenis Stołowy !

  Sport dla każdego, na całe życie. Tenis stołowy może być aktywnością dla każdego, na całe życie. Tenis stołowy jest indywidualną rakietową grą dla każdego, w wieku od 5 do 100 lat. Jest znakomitym środkiem rozwoju psychofizycznego dla dziecka, młodzieńca, osoby dorosłej i w podeszłym wieku. Jest odpowiedni zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny. Osoby na wózku inwalidzkim mogą go tak samo uprawiać, jak osoby stojące. Może być uprawiany jako gra rekreacyjna, sport wyczynowy i sport zawodowy. To sport olimpijski i paraolimpijski. Tenis stołowy jest sportem umożliwiającym osiągnięcie sukcesów przez osoby o różnorodnej strukturze sprawności fizycznej, technicznej, taktycznej i psychicznej.

 • Kolejne spotkanie z Joanną Jamry !

  Przypominamy o spotkaniu z Panią Asią Jamry, dietetykiem klinicznym. ⛑️🚑

  Jeżeli masz ochotę zmierzyć ilość witamin i mikroelementów, sprawdzić ich niedobór, zbadać skład masy ciała (czyli stosunek wody, tłuszczu i mięśni) i określić wiek metaboliczny to zapraszamy!!!!🍉🍌🍒🌶️🥦🥑

  Spotkanie zaczniemy tradycyjnie pouczającym wykładem.

  Weź ze sobą aktualne wyniki badań laboratoryjnych. Przyprowadź rodzinę i znajomych. To już nasze trzecie spotkanie...skorzystaj z tego!!!🤩🤗

 • Zapraszamy na Fitness z Magdaleną Wiech !

  Dołącz do nas! 💪💪💪 Poniedziałek, środa, piątek godzina 18.00👍
  Poniżej link do filmu ! 

  kliknij tutaj i sprawdź jak wyglada SEKCJA FITNESS !! :)

 • 6.„GÓRSKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI”, czyli święto na sportowo!

  Do startu   6.„Górskiego Biegu Niepodległości”  w Świerkach/k. Ludwikowic Kłodzkich  pozostały niecałe dwa miesiące. Nie wiemy czego oczekiwać  po listopadowej aurze, bo równie dobrze może być piękna polska jesień, jak pełnia zimy. O tej porze roku niczego przewidzieć się nie da. Jedno jest pewne.

  Bieg się odbędzie bez względu na warunki atmosferyczne, a organizatorzy stworzą ciepłą, domową  atmosferę, która uczestnikom Biegu, jak wielokrotnie przyznawali, bardzo odpowiada, a przyjeżdżają do Świerków, aby uczcić Święto Niepodległości na sportowo.

   

   

   

  Zawodnicy pobiegną przez najpiękniejsze fragmenty Wzgórz Włodzickich, skąd przy słonecznej pogodzie doskonale widać Masyw Śnieżnika, Góry Bystrzyckie i Orlickie, Góry Stołowe, Wałbrzyskie, Sowie oraz Śnieżkę i Karkonosze. Trasa bez zmian, liczy nieco ponad 10 km.

   

   

  Co prawda jest to bieg górski anglosaski, ale żadna ekstrema, przyjemny bieg po wierzchowinie Wzgórz Włodzickich z panoramicznymi widokami roztaczającymi się z każdej strony. Na trasie trzy wymagające podbiegi, a do mety z górki! Asfaltu tylko 200 m., tuż po starcie. Reszta, to czysta biegowa poezja – drogi polne i leśne, otwarta przestrzeń i płuca pełne górskiego powietrza!

   

   

   

  Oczywiście wbiegamy na Góre Włodzicką (758 m. npm.)

  Start i meta zlokalizowane  zostały pod budynkiem Świetlicy Wiejskiej w Świerkach, w której mieścić się będzie Biuro Zawodów. Obok parking na 100 samochodów.

   

  Opłata startowa do dnia 15 .10. 2017r. wynosi tylko 35 zł. Od 16 .10. br. -  40zł. W dniu zawodów -  50zł.

   

   

  Warto już dzisiaj dokonać wpłaty, zawsze będzie taniej i więcej zostanie  na paliwo. Osoby po 65 roku życia są zwolnione z opłaty startowej. Tradycyjnie  każdy zawodnik po przekroczeniu linii mety otrzyma pamiątkowy medal, który podobnie jak w „Biegu na Wielką Sowę” wręczać będzie Wójt Gminy Nowa Ruda pani Adrianna Mierzejewska.

  Bogaty bufet końcowy, domowe ciasta, kawa, herbata, owoce, woda, izotonik, gorący posiłek, to przedostatni akcent biegowego spotkania w Świerkach.

   

  O 13:15 czekają nas dekoracje i tombola ( a w niej  5 pakietów startowych na 9.”Bieg na Wielka Sowę”).

  Co prawda informowaliśmy już na wiosnę, że powstała nowa strona internetowa   „Biegu na Wielką Sowę” i „Górskiego Biegu Niepodległości”, ale  jak to w życiu bywa, nie do wszystkich  uczestników naszych biegów wiadomośc ta dotarła.

  Zatem przypominamy: nowa strona ,to:  www.biegajwgorachsowich.pl

  Tam znajdziecie wszelkie informacje dotyczące biegu.

   

  Przypominamy:

  11 listopada, godz.11,00 – Świerki.  6.”Górski Bieg Niepodległości”.

   

   

  Zapraszamy!

 • Sekcja Kick Boxingu !

  Zapraszamy 12 września 2017r. o godzinie 17:30 na spotkanie organizacyjne oraz pierwszy trening SEKCJI KICK BOXINGU!

   

  Treningi w tym sezonie odbywać będą się we wtorki i piątki o godzinie 17 30.

  Opłata wynosić będzie 25zł za 2 tygodnie (4 treningi). Zbierana będzie w pierwszy dzień rozpoczynający dwutygodniowy okres treningowy. Oplata za jedno wejście 10zł płatne przed treningiem.

  Pierwsze 4 treningi odbędą się 12,15,19,22 września. Po tym okresie tydzień przerwy i ponownie dwa tygodnie trenowania.

 • Sekcja Plastyczna !

  Od dziś ruszają zajęcia plastyczne!

  Zapraszamy do CKGNR w każdą środę na godzinę 16:00 ;)

 • Z A P R A S Z A M Y !

  Kochani, ruszamy z kolejną sekcją!!!!

  Ogłaszamy nabór na WARSZTATY FILMOWE. Zajęcia odbywać się będą w Zespole Szkół we Włodowicach, koszt: 20zł/m-c

   

 • Fit Kids ! 🎽

  Zajęcia dla dzieci będą odbywać się w każdy wtorek o godzinie 17:00 oraz 18:00  na sali sportowej w CKGNR, w Ludwikowicach Kł, ul. Fabryczna 2, prowadzone będą one przez Panią Magdalenę Wiech ! Serdecznie Zapraszamy wszystkie dzieciaczki !!

 • Gminne Dożynki 2017 w Nowej Wsi Kłodzkiej - Fotorelacja oraz Podziękowania !

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda serdecznie dziękuje za współpracę i  pomoc przy organizacji Dożynek Gminnych w Nowej Wsi.

  Szczególne podziękowania kierujemy do gospodarzy tegorocznego Święta Plonów – Mieszkańców Nowej Wsi Kłodzkiej z Sołtysem, Leszkiem Słoninką i jego Radą Sołecką na czele. Cieszymy się, że w organizację włączyły się panie: Marta Hruszczak – Głąb, Marta Guzara, Agnieszka Kraus, Agnieszka Górska, Lucyna Strojek, Marta Kraus, Beata Strojek, Elżbieta Kraus, Joanna Kraus, Sylwia Maciejczyk, Justyna Tarlecka. Bez nich te Dożynki nie byłyby tak smaczne i piękne.

  Dziękujemy za zaangażowanie radnemu Mariuszowi Bywalcowi.

  Kłaniamy się nisko wszystkim niewymienionym z imienia i nazwiska mieszkańcom Nowej Wsi, zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia.

  Bardzo gorąco dziękujemy Ochotniczym Strażom Pożarnym Gminy Nowa Ruda, w szczególności jednostkom z Nowej Wsi, Woliborza i Czerwieńczyc za pomoc przed, w trakcie i po imprezie.

  Kołu Gospodyń Wiejskich z Jugowa dziękujemy za przygotowanie pysznego bigosu, a wszystkim Kołom za wspaniałe ciasta.

  Dziękujemy za wsparcie finansowe i rzeczowe:

  GBS Radków,

  Kołu Łowieckimu Diana,

  Piekarni Państwa Izbińskich,

  Cukierni Państwa Studzińskich,

  Kwiaciarnia Anny i Janusza Baran,

  Agnieszce Raganowskiej i Elżbiecie Haładyj z Czerwieńczyc,

  Ewie Tracz z Bożkowa,

  Minieurolandowi,

  Noworudzkim Usługom Komunalnym,

  Karczmie pod Sową.

   

  Serdeczne podziękowania dla pracowników Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich, w szczególności dla pani Urszuli Poźniak za pomoc w przygotowaniu i poprowadzeniu imprezy oraz dla pani Elżbiety Muszczak za znakomity żurek, którym mogli raczyć się wszyscy uczestnicy Dożynek.

   

  Jesteśmy niezwykle wdzięczni wszystkim uczestnikom Dożynek Gminnych. Cieszymy się, że zechcieliście Państwo spędzić z nami czas i że mogliśmy Państwa Gościć.
  Peła fotorelacja ! kliknij tutaj 

 • UWAGA - ZMIANA ! :)

  UWAGA - ZMIANA!!!! ;-)

  Ze względu na bardzo duże zainteresowanie zajęciami sekcji FITNESS, zapraszamy na zajęcia na godzinę 18:00!

  Przypominamy również o płatnościach!!!!💵💰💰💰💵

  Przelew na rachunek bankowy CKGNR do 5-go dnia każdego miesiąca.

  Wejście na zajęcia będzie możliwe po okazaniu aktualnego KARNETU!!!!!

 • KONKURS !

  Zachęcamy mieszkańców Nowej Wsi Kłodzkiej do wzięcia udziału w KONKURSIE na NAJPIĘKNIEJSZĄ DEKORACJĘ DOŻYNKOWĄ 👨‍🌾👩‍🌾🥀🌺🌷🌲🌳🌹


 • Już za 3 dni Gminne Dożynki !!!

  10.09.2017r w Nowej Wsi Kłodzkiej odbędą się DOŻYNKI GMINNE.

  Zapraszamy na występy zespołów:

  "REDOX"

  Zespół "R & B" to połączenie tradycji z nowoczesnością. Muzyka grana na żywo poruszy każdego do zabawy. . Zespół "R & B" łącząc swoje wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu przyjęć weselnych zapewni świetną zabawę osobą które już nie jedne buty zdarły w tańcu jak i tym którzy po raz pierwszy niepewnie stąpają po parkiecie. Aby uatrakcyjnić wieczór wodzirej zapewni rozrywkę w postaci zabaw jak i niesamowitego show które pozostanie w pamięci na długo.

  "KAPELA GÓRALSKA"

  Koncert złożony z najbardziej popularnych pieśni i utworów góralskich z regionów: Beskidów, Podhala, Karpat czy Sudetów. Zespół złożony jest z pięciorga muzyków, rodowitych górali. Istnieje możliwość poszerzenia składu o twórców ludowych, gawędziarzy i tancerzy zespołu regionalnego.

  W swoim programie artystycznym nawiązują do najlepszych tradycji muzyki góralskiej na które składają się utwory folkowe i biesiadne.

  Dodatkowo w czasie koncertu prowadzone są konkursy i zabawy „okraszone" swoistym, góralskim humorem.

  Od roku 2005 zespół zagrał wiele imprez I koncertów pokonując przy tym tysiące kilometrów zarówno w kraju jak i za granicą.

 • OGŁOSZENIE O ZBIERANIU UWAG I OPINII W SPRAWIE LOKALNEGO PROGRAMU REWITALIZACJI GMINY NOWA RUDA NA LATA 2017-2020

  W związku z opracowaniem Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Nowa Ruda na lata 2017-2020, informujemy o możliwości zgłaszania uwag i opinii do przedłożonego projektu dokumentu.

   

  Z projektem Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Nowa Ruda na lata 2017-2020 można zapoznać się w siedzibie Urzędu Gminy Nowa Ruda, ul. Niepodległości 1, Nowa Ruda, Sekretariat, I piętro, w okresie od 04.09.2017 do 18.09.2017 w  godzinach od 9.00 do 14.00 oraz na stronie internetowej www.gmina.nowaruda.pl


   

   

  W  terminie 04 - 18.09.2017 uwagi  i opinie można zgłaszać:

   

  w formie elektronicznej pod adresem https://www.webankieta.pl/ankieta/295467/lpr-nrw-konsultacje.html

  w formie papierowej za pośrednictwem formularza, który następnie należy złożyć w Urzędzie Gminy Nowa Ruda, ul. Niepodległości 1, Nowa Ruda, sekretariat, I piętro.

  Formularze dostępne są w Urzędzie Gminy Nowa Ruda, ul. Niepodległości 1, Nowa Ruda, sekretariat, I piętro oraz tu >kliknij by zobaczyć formularz<.

   

   

  W przypadku osób niepełnosprawnych lub osób, które będą miały trudności

  w wypełnieniu formularza, wsparcia udzieli pracownik Urzędu Gminy Nowa Ruda, ul. Niepodległości 1, Nowa Ruda, Zastępca Wójta Paweł Szafran.

   

  Wyniki konsultacji zostaną udostępnione niezwłocznie po ich zakończeniu na stronie www.gmina.nowaruda.pl.

   

  Ewentualne zapytania można kierować do Zastępcy Wójta Pawła Szafrana, Urząd Gminy Nowa Ruda, I piętro za pośrednictwem :

   

  poczty elektronicznej: pszafran@gmina.nowaruda.pl

  telefoniczne: 74 872 09 07

  osobiście ul. Niepodległości 1, I piętro • "Śpiewanie pod Orłem" - Dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji !

  Druga edycja Śpiewania pod Orłem za nami. Cieszymy się, że zaszczycili nas tak znakomici artyści, jak grupy U Studni i Chwila Nieuwagi czy znakomity i jedyny w swoim rodzaju Tadeusz Woźniak z zespołem. Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda serdecznie dziękuje Antoniemu i Michałowi Dominiakom ze Schroniska ORZEŁ za gościnę, ogromne wsparcie i współpracę podczas przygotowania wydarzenia.

  Jesteśmy niezwykle wdzięczni wszystkim widzom za obecność podczas sobotniego popołudnia. Wierzymy, że dźwięki płynące ze sceny oraz niepowtarzalny klimat miejsca wynagrodził Wam niedogodności pogody. Dziękujemy, że byliście z nami.

  Z niecierpliwością czekamy na następne koncerty za rok.

 • Kolejny tydzień wakacji z CKGNR przed nami ;-) ZAPRASZAMY !!!

  Zapraszamy naszych Milusińskich na 8 tydzień WAKACJI!
  W tym tygodniu bawimy się w Ludwikowicach, Woliborzu, Dzikowcu oraz Jugowie :-)
  Zapraszamy także na FESTYN RODZINNY, który odbędzie się w niedzielę 27.08.207 na basenie w Jugowie ;-)

 • Dożynki Gminne w Nowej Wsi Kłodzkiej - 10.09.2017r.

  W tym roku uroczystość Gminnych Dożynek odbędzie się w Nowej Wsi Kłodzkiej 10 września.

   

  Serdecznie zapraszamy!

 • "PIKNIK BEZ GRANIC" - już w ten weekend w Bartnicy!

  Serdecznie zapraszamy na trzeci już "Piknik bez Granic" organizowany wspólnie z Głuszycą.

   

 • „REGATTA 8. BIEG NA WIELKĄ SOWĘ” CZYLI RECEPTA NA SUKCES.

  W ciągu ostatnich trzech lat „Bieg na Wielką Sowę”  stał się jednym z najpopularniejszych biegów górskich w Polsce. Na pewno  jest liderem wśród biegów alpejskich i półmaratonów jeżeli chodzi o frekwencję i poziom organizacyjny. Niektórzy zawodnicy twierdzą, że jest to bieg kultowy i każdy chce w nim wystartować, stąd coroczna progresja frekwencji.  Imponująca liczba 600 osób na starcie robi wrażenie. 

 • Fotorelacja oraz wyniki z 8 Biegu na Wielką Sowę !

  Drodzy Zawodniczki i Zawodnicy!

  Dziękujemy, że byliście wczoraj z nami. Bieg na Wielką Sowę to impreza organizowana specjalnie dla Was. Zależy nam na Waszej obecności i to dla Was staramy się, by wszyscy startujący czuli się u nas jak najlepiej, żeby doświadczali szczególnej i wyjątkowej atmosfery Biegu. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy Was gościć i mamy ogromną nadzieję, że za rok znów się zobaczymy. Obiecujemy wiele niespodzianek! A jeśli chcecie spotkać się z nami szybciej – serdecznie zapraszamy na nasz Górski Bieg Niepodległości, 11 listopada 2017 r. w Świerkach. Gwarantujemy, że będzie pysznie!

  Poniżej linki do zdjęć oraz wyników ! 

  zdjęcia kliknij tutaj

  wyniki kliknij tutaj

 • XXV Festiwal Folkloru - fotorelacja !

  W sobote 12.08.2017 roku na boisku w Ludwikowicach Kłodzkich odbył się XXV Festiwal Folkloru. Gościły u nas takie kraje jak Cypr Północny, Rosja, Słowacja, Hiszpania oraz nasz Polski niezastąpiony ZPiT Nowa Ruda !!

  Poniżej link do pełnej fotorelacji ! :)

  https://photos.google.com/share/AF1QipP7nt4tSJcgtneG-GJOjyoDs-9_YdrXnQ317Nu-B5XWRF4Bo1oMWb6x4vxLmF63Hw?key=eURWYzZKZGxVNzNiRERKZ0EtTGtZU09SWTRScjd3

 • Tydzień 7 wakacji z CKGNR ! :)

  Zapraszamy dzieci z Dzikowca, Jugowa i Ludwikowic na wspólny 7 tydzień zabawy z Centrum Kultury !! :)

 • UWAGA !!⛈️⛈️⛈️

  Ze względu na bezpieczeństwo dzieci i złe warunki atmosferyczne wycieczka krajobrazowa w Bożkowie zostaje ODWOŁANA !

  Będzie ona przełożona na ostatni tydzień sierpnia, o dokładnym terminie jeszcze poinformujemy ! :)

 • Śpiewanie pod Orłem !

  Zapraszamy na drugą edycję spotkania z poezją śpiewaną w Górach Sowich.

  "2. Śpiewanie pod Orłem" - jak nazwa wskazuje, odbędzie się przy "Schronisku Orzeł" w Sokolcu - 2.09.2017r. o godzinie 18:00

  Jest to przepiękna okolica, widoki zapierające dech w piersiach, cudowny zachód słońca, atmosfera turystyczna, przyjazna, ale przede wszystkim ... muzyczna!

  Wystąpią :

  "CHWILA NIEUWAGI"

  "U STUDNI"

  TADEUSZ WOŹNIAK z Zespołem

   

  Zeszłoroczna edycja Śpiewania pod Orłem cieszyła się atmosferą pełną wzruszeń, muzycznych uniesień oraz śpiewu przy ognisku.

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 • Kochani! zapraszamy na 6. tydzień wakacji z CKGNR!

  W tym tygodniu odwiedzimy :

  Bożków, Czerwieńczyce, Nową Wieś, Świerki, Wolibórz, Jugów oraz Ludwikowice.

  Zajęcia ze znakiem zapytania czekają na potwierdzenie, ponieważ mają to być warsztaty organizowane przez schronisko dla zwierząt. Będziemy informować, czy udało się behawiorystom znalećć czas na przeprowadzenie warsztatów ;-)

  DO ZOBACZENIA!!!!! :)

 • "Regatta 8.Bieg na Wielką Sowę "

  ZAPRASZAMY ! 
  Już 13 sierpnia (niedziela) w Harendzie odbędzie się 8 Bieg na Wielką Sowę !
  Zachęcamy także małych zawodników , linki do zapisów poniżej ! 

  "Regatta 8. Bieg na Wielką Sowę": http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2935

  2. Bieg dla dzieci "Mini Sowa": http://kamayu-art.pl/bieg-Mini-Sowa.html

 • "Regatta 8.Bieg na Wielką Sowę " - Już za niedługo !!!

  Przypominamy, że do 31-07-2017r. OPŁATA STARTOWA wynosi TYLKO 55zł!!!!!!!! :)

  Poniżej link do zapisów:

  http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2935

 • Czerwieńczyce - zajęcia wakacyjne

  🌞🌞🌞 Przedpołudnie w Czerwieńczycach ! Super zabawa i świetne zgranie ! Uśmiechy mówią same za siebie ! Bawcie się z CKGNR !

 • IV Tydzień wakacji z CKGNR - harmonogram zajęć !

  Kochani przypominamy, że ruszył 4 tydzień wakacji z CKGNR!

  Zapraszamy do wspólnej zabawy w Czerwieńczycach, Nowej Wsi, Jugowie oraz Ludwikowicach!!!!🎈🎈🎈

 • UWAGA !! Festiwal Folkloru !

  Festiwal Folkloru!

  W związku z przedłużającymi się pracami budowlanymi na terenie Nadleśnictwa Jugów, tegoroczny Festiwal Folkloru wyjątkowo odbędzie się w Ludwikowicach Kłodzkich. Jednocześnie mamy nadzieję, że za rok ponownie skorzystamy z gościnności Nadleśnictwa. Rozpatrywana wcześniej lokalizacja tej imprezy na boisku sportowym w Jugowie ostatecznie nie została wzięta pod uwagę ze względu na bardzo często organizowane na nim różnego rodzaju rozgrywki PN oraz zajęcia sportowe (również CKGNR). Rozstawienie na nim dużej sceny oraz stołów i ław dla publiczności niekorzystnie wpłynęłoby na stan płyty boiska.

  Zapraszamy do Ludwikowic Kłodzkich 12 sierpnia, godz. 17.00 :)

 • Gry podwórkowe w Przygórzu.

  Zapraszamy jutro na pieszą wycieczkę krajoznawczą z Panem Zbyszkiem Babiakiem.🌲🌴🏞🏞🏞

  ZBIÓRKA o 9:00 przy Bibliotece Publicznej w Przygórzu.

  🎈🎈🎈Do zobaczenia!!!🌈🌈🌈

 • Tygodniowy HARMONOGRAM zajęć wakacyjnych !!!! Zapraszamy !

  🎈🎈🎈Przypominamy Dzieciom, w których tygodniach będziemy wspólnie spędzać czas w poszczególnych miejscach

  do zobaczenia! 😍😍😍

 • Warsztaty Filmowe w Ludwikowicach

  A tak dzieci się uczyły na zajęciach filmowych w Bibliotece Publicznej w Ludwikowicach 17lipca :)

 • "Regatta 8.Bieg na Wielką Sowę " - Serdeczie Zapraszamy !!!!

  13 sierpnia odbędzie się kolejna edycja biegu na Wielką Sowę.

  Chętnych zapraszamy do zapisów tutaj:

 • Wyniki i zdjęcia - MTB XC 2017 !

  Wyniki Ligi MTB Cross country Aglomeracji Wałbrzyskiej w Jugowie oraz zdjęcia !!

 • Warsztaty Filmowe we Włodowicach

  Poza doskonałą zabawą jaką było wcielanie się w role i odgrywanie scen, poznaliśmy specyfikę pracy reżysera i scenarzysty. Mieliśmy okazje obsługiwać kamery. Efekt końcowy bardzo nas rozbawił.

 • FOTORELACJA Festiwalu Góry Literatury ! :) :)

  Poniżej zdjęcia z Festiwalu Góry Literatury oraz Drogi Chlebowej !

 • "LITERATURA NA GANKU"

  zapraszamy na otwarcie szlaku "Droga Chlebowa" - Włodowice, Flucht, Šonov, Rzędzina.

 • Harmonogram zajęć wakacyjnych - Tydzień II

 • Mała Sowa ! Zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w biegu !! :)

  2. Bieg dla dzieci "Mini Sowa"

   

  Logotyp Bieg na Wielką Sowę

  W imieniu Organizatora - Centrum Kultury Gminy "Nowa Ruda" chcielibyśmy bardzo serdecznie zaprosić Państwa dzieci do udziału w 2. Biegu dla dzieci "Mini Sowa".

  Tegoroczne zawody odbędą się w dniu 13 sierpnia 2017 roku na terenie Centrum Rekreacji Harenda w Ludwikowicach Kłodzkich przy okazji Regatta 8. Biegu na Wielką Sowę.

   

  Kategorie wiekowe

   

  Dzieci będą brały udział w biegach w swoich kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczynki i chłopców:

   

  3-4 latki (roczniki 2013 i 2014) - dystans ok. 100m

  5-6 latki (roczniki 2011 i 2012) - dystans ok. 150m

  7-8 latki (roczniki 2009 i 2010) - dystans ok. 200m

  9-10 latki (roczniki 2007 i 2008) - dystans ok. 400m

  11-12 latki (roczniki 2005 i 2006) - dystans ok. 600m

  13-14 latki (roczniki 2003 i 2004) - dystans ok. 800m

  Organizator zastrzega sobie, w przypadku dużej ilości startujących w danej kategorii wiekowej, prawo do rozegrania biegów eliminacyjnych. (ćwierćfinałów, półfinałów)

   

  Biegi dzieci będą odbywały się w godz. 11.00 - 13.00, po starcie głównego biegu Regatta 8. Biegu na Wielką Sowę.

   

  Zapisy na 2. Bieg dla dzieci Mini Sowa

   

  W celu zapisania dziecka do udziału w 2. Biegu dla dzieci Mini Sowa prosimy o wypełnienie formularza.

   

  Dzieci zapisać będzie też można w dniu imprezy w Biurze Zawodów - prosimy jednak o nieodkładanie tej czynności na ostatnią chwilę.

   

  Wszystkich chętnych rodziców chcących zmierzyć się z Wielką Sową zachęcamy do udziału w Regatta 8. Biegu na Wielką Sowę. Wszelkie informacje oraz zapisy dostępne są na stronie biegajwgorachsowich.pl

   

  Sprawy organizacyjne

   

  Uczestnictwo dzieci w biegu jest bezpłatne.

   

  Za zajęcie pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii Organizator przewidział nagrody, a dla wszystkich biorących udział symboliczne pamiątki z biegu.

   

  Biuro zawodów czynne będzie w dniu imprezy w godz. 9.00 - 10.45. W godzinach tych będzie można:

   

  potwierdzić start dziecka zapisanego przez Internet,

  zapisać dziecko do Biegu,

  odebrać numer startowy,

  złożyć zgodę rodzica/opiekuna prawnego na start dziecka w biegu.

  (zgodę można pobrać z tego miejsca)

  Zawody będą odbywały się na terenie Centrum Rekreacji Harenda w Ludwikowicach Kłodzkich przy ul. Kasprowicza 34.

  Więcej informacji na stronie :

 • Droga Chlebowa !

  Droga Chlebowa we Włodowicach

  8 lipca w godzinach 13:00 - 18:00

 • Truck już w Bożkowie !

 • Tygodniowy HARMONOGRAM zajęć wakacyjnych !!!!

  Zapraszamy dzieci na zajęcia wakacyjne ! :)

 • Emisja Głosu !!!

  Zapraszamy dzieci na wakacyjne zajęcia z EMISJI GŁOSU ;-)

  Pierwsze zajęcia już jutro!

 • Festiwal w Leśnej

  Sukcesy naszego Zespołu "Kołczanki" na Festiwalu w Leśnej.

  Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów! ;-)

 • Fotorelacja z 1 tygodnia zajęć wakacyjnych !

  Podczas pierwszego tygodnia wakacji zajęcia odbyły się w Bożkowie i na Koszynie. Dzieci miały okzaję wykazać się kreatywnością podczas malowania kredą miasteczek - toru do gry w kapsle. Uczestnikom bardzo podobał się kapslowy wyścig. Oprócz tego w pierwszym tygodniu wakacji zajęcia odbywały się we Włodowicach, Dzikowcu, Jugowie oraz Ludwikowicach.

  W Zespół Edukacyjny Włodowice po inspirującej i żmudnej pracy artystycznej, odbyły się dynamiczne zajęcia sportowo-taneczne prowadzone przez instruktorkę z Centrum Kultury w Ludwikowicach, p. Magdalenę Wiech.

  Okazało się, że połączenie gimnastyki artystycznej z muzyką i rekwizytami to przednia zabawa dla wszystkich. :)

 • ZAPRASZAMY !! Zajęcia wakacyjne !

  Kochane Dzieci, zapraszamy Was na zajęcia wakacyjne orgazniowane przez CKGNR! ;-)

  W przyszłym tygodniu zajęcia będą odbywać się w : Bożkowie, Koszynie, Włodowicach oraz Dzikowcu.

  DODATKOWO : zapraszamy na zajęcia biblioteczne w Jugowie oraz Ludwikowicach Kł. i TRUCKA - niezwykłą niespodziankę wakacyjną! ;-) W TRUCK`U czekają profesjonaliści z zakresu nauki zachowania się ze zwierzętami.

  Fundacja Ewy Naworol założona w 2013 roku zajmuje się profilaktyką pogryzień przez psy wśród dzieci oraz kompleksową edukacją osób dorosłych w zakresie odpowiedzialnej opieki nad psami, ich behawiorystki oraz żywienia. Każdego roku fundacja organizuje ogólnopolską akcję edukacyjną ''My nie gryziemy'' ucząc najmłodszych zasad bezpieczeństwa w obcowaniu ze zwierzętami oraz mowy ich ciała.

  ZAPRASZAMY!!!

 • Sekcja taneczna - zakończenie

  Dziękujemy bardzo za współpracę Magdalena Wiech! 😘😘

  Dziękujemy naszym kochanym Uczestnikom sekcji tanecznej dla dzieci za czynny udział - to Wy ją tworzycie! :) 😍

  Dziekujemy oczywiście Rodzicom, a takze MK Transport za pomoc w organizacji!😍

  Wrzesień tuż,tuż! Zbierajcie siłę przez wakacje i niedługo znów sie widzimy! 🎉🎉🤗😘  Tak uczestnicy Sekcji tanecznej dla dzieci pożegnali sezon 2016/2017 ;-)

  Link do zdjęć: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=699415866931717&set=pcb.699415896931714&type=3&theater


 • Góry Literatury ! - Spotkanie ze znanymi dziennikarzami

  ŚRODA, 5 LIPCA w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kł. spotykamy się ze znanymi dziennikarzami:

  18:00 spotkanie z Karoliną Korwin Piotrowską, które poprowadzi Justyna Czechowska

  19.00 spotkanie z Edwinem Bendykiem, które poprowadzi Irek Grin

 • 3 Spotkanie z Joanną Jamry !

  Jesteś tym, co jesz ! ! !

  Przecież warto o siebie dbać ! ! !

  Tematem spotkania będzie:

  DIAGNOSTYKA LABORATORYJNA, czyli jak powinno się prawidłowo interpretować wyniki badań?

  Każdy z uczestników spotkania będzie miał możliwość oceny składu masy ciała i zawartości witamin oraz mikroelementów w organizmie, czyli:

  OKREŚLi SWÓJ WIEK METABOLICZNY!

   

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!!!! :)

 • Noc Świętojańska - zdjęcia :)

  Tak bawiliśmy się podczas obchodów Tradycji Nocy Świętojańskiej w sobotę 24.06.2017r. w Dzikowcu :)

  https://www.facebook.com/pg/SudetyGminaNowaRuda/photos/?tab=album&album_id=616746745184088

 • Festiwal Góry Literatury ! Zapraszamy !!!

  Już tylko 5 dni pozostało do rozpoczęcia festiwalu: Festiwal Góry Literatury 📚 W najbliższą niedzielę - 2 lipca, a zarazem 2. dnia festiwalowego będziemy mogli wziąć udział w foto-podróży 📷"Olga Tokarczuk na świecie" 🌍 Po wernisażu odbędzie się spotkanie z Olga Tokarczuk, które poprowadzi Karol Maliszewski Zapraszamy!

 • Uczta Operowa - FOTORELACJA !

  Dziękujemy Pani Elżbiecie Małgorzacie Mach, Panu Rafałowi Żurakowskiemu oraz Panu Wiktorowi Szymajda za niepowtarzalną ucztę muzyczną i przeniesienie w inny wymiar - ten lepszy, niecodzienny.

  Poniżej link do zdjeć  

  https://www.facebook.com/pg/SudetyGminaNowaRuda/photos/?tab=album&album_id=617059251819504

 • Niezwykła wakacyjna niespodzianka dla dzieci.

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. zaprasza wszystkie dzieci  i młodzież na zajęcia edukacyjne z Justyną Czechowską w ramach ogólnopolskiej akcji "MY NIE GRYZIEMY". Start 6 lipca o godz.10.00  przy Muzeum Ziemi Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kł. Atrakcją będą zajęcia prowadzone na pokładzie amerykańskiej ciężarówki.Trak zawita również dzień wcześniej 5 lipca o godz.11.00 na teren Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Bożkowie.ZAPRASZAMY !!!

 • Obchody Tradycji Nocy Świętojańskiej w Dzikowcu

  Zapraszamy do Dzikowca na Obchody Tradycji Nocy Świętojańskiej. Sobota, 24.06.2017r.

 • Mamy patronat TVP WROCŁAW na 309. Triduum Bożkowskie!

  Z radością informujemy, że  TVP WROCŁAW objęła patronat nad koncertem wybitnej sopranistki Elżbiety Małgorzaty Mach.

   

  Serdecznie zapraszamy już w tą niedzielę - 26. czerwca 2017r. do Bożkowa.

 • Zapraszamy na otwarcie basenu w Jugowie !!

 • Zakończenie sezonu Piłki Nożnej

  Zakończenie sezonu PN!

  20 czerwca, na boisku w Jugowie, zakończyliśmy sezon piłkarski 2016/2017. Uczestnicy sekcji PN otrzymali pamiątkowe dyplomy i czekolady. Ogromnym sukcesem młodych piłkarzy w mijającym sezonie było zajęcie IV miejsca w Lidze Terenowej Młodzików i za to osiągnięcie zostali wczoraj uhonorowani specjalnym pucharem Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianny Mierzejewskiej. Dodatkowo, podczas spotkania, dzieci mogły skorzystać z gorącego poczęstunku. Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda serdecznie dziękuje trenerowi, Dariuszowi Bolkowi za wspaniałą, całoroczną opiekę nad młodymi zawodniczkami i zawodnikami, a państwu Elżbiecie i Robertowi Sypień za nieustające wsparcie i koordynację wszelkich działań. Do zobaczenia podczas zajęć wakacyjnych PN. Szczegóły już wkrótce!

 • Bike Maraton i Super Bieg - Fotorelacja !

  17-18.06 na Harendzie gościliśmy Bike Maraton oraz Super Bieg. Jest to II edycja, która odbyła się na naszym terenie !
  Poniżej znajdują się linki do zdjęć z imprezy.

  Bike Maraton:

  https://www.facebook.com/pg/BikeMaraton/photos/?tab=album&album_id=1366347000100628

  Super Bieg:

  https://www.facebook.com/pg/Superbieg/photos/?tab=album&album_id=1381158038598627

 • Triduum Bożkowskie ! Zapraszamy !

 • OBCHODY GMINNEGO DNIA DZIECKA !

  Balonowe kwiaty mamy już gotowe !🎈🎈🎈🎈

   

 • DZIĘ - KU - JE - MY ! :)

  Dziękujemy!
  Wprawdzie premiera „Upiora w operze” już za nami, ale wszyscy wciąż żyjemy wrażeniami, jakich dostarczyli nam członkowie Młodzieżowego Teatru Muzycznego. Kochani Młodzi Aktorzy, gratuluję Wam talentów, chęci i zapału. Wspaniałe tego efekty mogliśmy podziwiać w sobotę, niedzielę i ciągle nam mało i ciągle liczymy na więcej! Wiem, że już snujecie dalsze muzyczne plany i, wierzcie, Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda będzie Was wspierało w ich realizacji.
  Zaszczytem dla CKGNR jest współpraca z tak twórczymi, kreatywnymi i zaangażowanymi osobami, jak panie: Bożena Wilk, Katarzyna Schick i Barbara Antas oraz Piotr Sapieja. Stawienie czoła niezwykle ciężkiemu zadaniu, jakim niewątpliwie była realizacja „Upiora w operze”, zwłaszcza w nowym i tak niezwykłym miejscu, było ogromnym wyzwaniem. Sprostaliście mu bez trudu, dając z siebie wszystko i za to Wam z całego serca dziękuję. Szczególnie kłaniam się w tym miejscu pani reżyser. Bożenko, jestem wdzięczna, że wyznaczasz nam ciągle nowe cele, kierunki artystycznych działań Młodzieżowego Teatru Muzycznego i że wspólnie, jednym głosem możemy mówić „Kto, jak nie my!”
  Tegoroczny Musical był dla nas wielkim przedsięwzięciem. Nie tylko z powodu niecodziennego repertuaru, ale również dlatego, że po raz pierwszy postanowiliśmy zrealizować go w plenerze. Umożliwił nam to właściciel pałacu w Bożkowie, pan Stanisław Nowicki. Zgodził się, byśmy zrealizowali nasz niecodzienny pomysł w przepięknym otoczeniu jego posiadłości. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za okazane nam zaufanie i żywimy ogromną nadzieję na dalszą współpracę. 
  Przygotowanie plenerowego przedstawienia „Upiora w operze” wymagało ogromnego zaangażowania wielu osób.
  Serdecznie dziękujemy sołtysowi wsi Bożków, panu Jerzemu Langenfeldowi, za nieustające wsparcie podczas tygodniowych przygotowań oraz w trakcie przedstawień. Jego gościnność, troska i wsparcie było dla nas niesłychanie cenne. 
  Podczas sobotniego i niedzielnego spektaklu nad bezpieczeństwem zarówno widzów, jak i aktorów czuwała Ochotnicza Straż Pożarna z Bożkowa, która zachwyciła wszystkich swoim profesjonalizmem i sprawiła, że absolutnie każdy miał poczucie, że nic mu nie grozi. A to szczególnie cenne i za to Im bardzo bardzo dziękujemy.
  W tym roku nasz Musical miał niecodzienną oprawę dźwiękową i świetlną. Zawdzięczamy to wałbrzyskiej firmie DAB SOUND pana Jacka Dąbrowskiego i jego niezawodnej ekipie: panom Marcinowi i Piotrowi. 
  Drugi rok z rzędu młodzi aktorzy uczestniczyli w specjalnych sesjach zdjęciowych organizowanych przez panią Barbarę Adamską z Urzędu Gminy Nowa Ruda. To dzięki Niej mamy tak bajkowe, zachwycające pamiątki z prób i spektakli. 
  Specjalne podziękowania kieruję do pracowników Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. Czas przygotowań Musicalu to Ich wzmożony wysiłek W słońcu i w deszczu, w dzień i w nocy dopracowywali najdrobniejsze szczegóły techniczne i organizacyjne, tak by uzyskać oglądany przez wszystkich efekt końcowy. W tym miejscu pragnę również podziękować panu Pawłowi Mazurkiewiczowi z Urzędu Gminy Nowa Ruda oraz jego ekipie za wszelkie prace porządkowe wykonane w trakcie przygotowań do Musicalu. 
  Na koniec podziękowania szczególne. Wszelkie działania Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich spotykają się z niezwykłą przychylnością Wójt Gminy Nowa Ruda, pani Adrianny Mierzejewskiej. To dla nas bardzo cenne i mobilizujące do dalszej pracy. Podczas przygotowań do tegorocznej premiery, pani Wójt niejednokrotnie towarzyszyła nam podczas prób, wspierała w sprawach zarówno ważnych, jak i drobnych, którymi sami nie śmielibyśmy zaprzątać Jej głowy. Za tę troskę i wsparcie, w imieniu wszystkich zaangażowanych w przygotowanie „Upiora w operze”, pani Wójt, z całego serca dziękuję.

  Gabriela Buczek
  Dyrektor
  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda
  w Ludwikowicach Kł.

 • Zapraszamy 3 czerwca 2017r. na Gminny Dzień Dziecka oraz Gminne Zawody Sportowo- Pożarnicze

  Kochani! W tym tygodniu żyjemy tylko i wyłącznie "Upiorem w operze" w Bożkowie , ale pamiętajcie, że myślimy nieustająco o następnych atrakcjach. Już 3 czerwca wspieramy naszych niezawodnych przyjaciół z gminnych OSP w Zawodach Strażackich, a w chwilę później, w tym samym dniu, organizujemy Gminny Dzień Dziecka! Wszystko to w Woliborzu! :-)
  Zapraszamy!

 • Fotorelacja z wycieczki w Górach Sowich

  W minioną sobotę mieliśmy przedsmak wakacyjnych wojaży. Grupa dzieci z Nowej Wsi i Woliborza poznawała uroki Gór Sowich. Pogoda dopisała więc mogliśmy sprawdzić, którymi ścieżkami poruszają się sarny i dziki, a przy okazji miło spędzić czas przy wspólnym ognisku. CKGNR serdecznie dziękuję panu Zbigniewowi Babiakowi za to, że nieustająco dzili  się z nami swoją wiedzą i zaraża pasją, a paniom Marcie Hruszczak-Glab i Kamili Kosmal za pomoc w poinformowaniu dzieci o wycieczce.

 • Premiera "Upiora w Operze" - 28.05.2017r.

  Premiera musicalu "Upiór w Operze" zbliża się wielkimi krokami.

  Niedziela, 28 maja 2017r. - godzina 21:00.

  O rozpoczęciu sprzedaży biletów poinformujemy Państwa już wkrótce!

 • Festiwal Góry Literatury tuż, tuż!

  W oczekiwaniu na Festiwal Góry Literatury, który zbliża się wielkimi krokami ( 30.062017 - 9.07.2017 ) przedstawiamy Państwu wspomnienia Festiwalu z ubiegłego roku.

   

 • Biblioteka w Woliborzu już otwarta!


  23 kwietnia 2017r. nastąpiło uroczyste otwarcie filii nr 5 Biblioteki Publicznej Gminy Nowa Ruda wchodzącej w skład CKGNR w Woliborzu. Pomysłodawcą utworzenia placówki był radny Gminy Nowa Ruda, pan Marcin Kalkowski, któremu bardzo zależało na zaspokojeniu potrzeb mieszkańców wsi w zakresie czytelnictwa, jak i posiadania miejsca spotkań i realizowania swoich zainteresowań.

   

 • Akcja "KREW DAREM ŻYCIA" - zachęcamy do wzięcia udziału!

  Wielkimi krokami zbliża się niezwykłe wydarzenie, które już po raz drugi odbędzie się w Bardzie! Motoserce, to wyjątkowe spotkanie ludzi o wielkim sercu, którzy oddając swoją krew, przyczyniają się do ratowania życia i zdrowia innych, jednocześnie bawiąc się przy występach różnych zespołów i pokazów osób zaangażowanych w ten wielki, charytatywny cel!
 • Dziękujemy za życzenia i kartki Wielkanocne

  Dyrektor Centrum Kultury Gabriela Buczek, Pracownicy oraz Instruktorzy CKGNR bardzo dziękują wszystkim jak i każdemu z osobna za piękne kartki i życzenia Wielkanocne !!

  Wesołego Alleluja !

 • Zachęcamy do wzięcia udziału w darmowych kursach szkoleniowych!

  Dolnośląska Akademia Językowa” oraz "Dolnośląska Akademia ICT" są to darmowe projekty dotyczące nauki języka angielskiego oraz podstaw obsługi komputera.

  Celem projektu jest zwiększenie kompetencji osób dorosłych w szczególności osób pozostających w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy w zakresie ICT i języków obcych poprzez wzmocnienie i dostosowanie do potrzeb dolnośląskiego rynku pracy kompetencji w zakresie ICT 216 uczestników i uczestniczek projektu zamieszkałych/ pracujących/uczących się na terenie województwa dolnośląskiego.

 • Racjonalne stosowanie suplementów diety - kolejne spotkanie z Panią Joanną Jamry, dietetykiem klinicznym.

  Po sukcesie pierwszego spotkania z Panią Joanną Jamry, organizujemy Państwu drugie spotkanie z dietetykiem klinicznym.
  Tematem spotkania będzie szeroko pojęta "SUPLEMENTACJA".
 • Życzenia Wielkanocne 2017

  Serdeczne Życzenia Wielkanocne składa Dyrektor Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda - Gabriela Buczek oraz Pracownicy i Instruktorzy CKGNR.

 • Dieta cud? Nie, dziękuję! - spotkanie z p. Joanną Jamry, dietetykiem klinicznym

  W minioną sobotę, 25.03.2017r w Muzeum Ziemi Sowiowgórskiej miało miejsce spotkanie z panią Joanną Jamry. Pani dietetyk odpowiedziała na wiele nurtujących pytań dotyczących zdrowego trybu życia oraz racjonalnego odżywiania.

 • Podziękowanie dla firmy "Jelenia Plast"

  Składamy serdecznie podziękowania firmie "Jelenia Plast" za podarowanie na rzecz Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda różnego rodzaju pojemników plastikowych.

 • Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie pt „Najładniejsza kartka wielkanocna"

  Konkurs odbywa się w trakcie trwania „XX Spotkań Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej” w dniu 01.04.2017 r. i skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjum.
  Jeden uczeń może przedstawić do konkursu jedną kartkę.
  Kartki z umieszczonymi na odwrocie danymi osoby sporządzającej o wymiarze nie przekraczającym format papieru A3 należy dostarczyć do siedziby Powiatowego Zespołu Doradców w Kłodzku, przy ul. Okrzei 6, do dnia 15 marca 2017 r.

 • Zapraszamy na spotkanie z DIETETYKIEM KLINICZNYM p. Joanną Jamry

  CENTRUM KULTURY GMINY NOWA RUDA oraz SEKCJA FITNESS zapraszają na spotkanie z panią Joanną Jamry DIETETYKIEM KLINICZNYM.

  25 marca, godz. 16.00
  MUZEUM ZIEMI SOWIOGÓRSKIEJ
  Ludwikowice Kłodzkie, ul. Główna 65

  Liczba miejsc ograniczona!!!

 • Zmiana godzin zajęć tanecznych dla dzieci z p. Magdaleną Wiech

  Ze względu na ogromne zainteresowanie oraz dużą rozpiętość wiekową uczestników wprowadzamy zmiany godzinowe zajęć:

  - Grupa przedszkolna - dzieci do lat 6 - godzina 17.00
  - Grupa szkolna - dzieci lat 7 i starsze - godzina 18:00

  Wszelkich informacji udzielimy pod numerem telefonu: 698 996 693

  Serdecznie zapraszamy!!!! :-)

 • W niedzielę, 5 marca, w Woliborzu odbył się Bieg z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  W niedzielę, 5 marca, w Woliborzu odbył się Bieg z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Impreza odbyła się z inicjatywy Sołtysa, Rady Sołeckiej oraz mieszkańców wsi, którym bardzo zależało, aby Bieg, organizowany w ich miejscowości od 2015 roku, odbył się również i w tym. Zawody przyciągnęły wielu zawodników z Gminy Nowa Ruda oraz spoza niej. Ogromnie cieszy duża liczba startujących dzieci. Zawody rozpoczęli oraz wręczali medale uczestnikom: Z-ca Przewodniczącego Rady Gminy – pani Teresa Bazała oraz Sołtys Wsi Wolibórz –  pan Wojciech Kutera.


 • Bieg z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych tuż, tuż!

  Z okazji dużego zainteresowania Biegiem wśród dzieci i młodzieży, załączamy formularz zgody na udział dziecka.

  Formularz wypełniają osoby dorosłe - rodzice, bądź opiekunowie.

   

  Do zobaczenia już za tydzień!

 • XXXVI Bieg Gwarków za nami

  W tym roku Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich po raz pierwszy, wspólnie z Centrum Sportowo – Rekreacyjnym „AQUA – ZDRÓJ” oraz Stowarzyszeniem Turystycznym Gmin Gór Sowich, było organizatorem XXXVI Biegu Gwarków. Pomysł przeniesienia Biegu do Gminy Nowa Ruda był dla wszystkich zaskoczeniem, a jego autorami są Piotr Polak i Jacek Mikołajczak. Ich zapał i chęć działania spowodowały, że do grona organizatorów dołączyło CKGNR.

 • ZAJĘCIA PIŁKI NOŻNEJ W TYM TYGODNIU ODWOŁANE!!!!

  ZAJĘCIA PIŁKI NOŻNEJ
  z p. Dariuszem Bolkiem
  w tym tygodniu zostały
  O D W O Ł A N E
  z powodu  choroby trenera.

 • Uwaga, Z M I A N Y !!!

  W celu podniesienia jakości naszych usług, wszystkie zajęcia z Centrum Kultury przenosimy do MUZEUM ZIEMI SOWIOGÓRSKIEJ z nowym grafikiem!!!


  Przyjdź, zobacz i zostań z nami na dłużej!!! 💪 💪 💪

 • Początek ferii z Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich!

  Aktywny początek ferii zimowych.

  Już w piątek odbył się pierwszy tegoroczny Turnij Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora CKGNR.

  W sobotę miało miejsce tradycyjne dokarmianie zwierząt w Woliborzu.

  A dziś odbyły się pierwsze warsztaty artystyczne dla dzieci w Nowej Wsi Kłodzkiej.

   

 • Zapraszamy na BIEG z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych - 5 marca 2017r.

  Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w BIEGU z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

  Bieg rusza 5 marca 2017r. w Woliborzu o godzinie 12:00

  Serdecznie zapraszamy!

 • Plan zajęć CKGNR oraz Bibliotek w Gminie Nowa Ruda

  Zachęcamy dzieci do spędzania z nami czasu.

   

  Do zobaczenia! :-)

 • XXXVI Bieg Gwarków - Góry Sowie!

  Niezmiernie miło nam poinformować, że Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich zostało współorganizatorem XXXVI Biegu Gwarków – Góry Sowie!

 • FERIE PO NARCIARSKU!

  W czasie ferii zimowych CKGNR ogłasza zapisy na zajęcia narciarskie.

  Za niewielką opłatą gwarantujemy opiekę instruktora narciarskiego, transport na stok, karnet na wyciąg narciarski oraz kubek gorącej herbatki.
 • ROZPOCZNIJ AKTYWNIE FERIE ZIMOWE Z CKGNR!

  10 lutego 2017r. na sali widowiskowo- sportowej w CKGNR o godzinie 17:00 odbędzie się TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ młodzieży klas IV-VI.

 • Zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży

  Zapraszamy dzieci oraz młodzież na zajęcia taneczne, które będą odbywały się w każdą środę o godzinie 17:00.

 • GMINNY BAL KARNAWOŁOWY DLA DZIECI

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, Sołtys oraz Rada Sołecka w Woliborzu,  mają zaszczyt zaprosić dzieci oraz młodzież zamieszkałą w Gminie Nowa Ruda na PRZEBIERANY bal karnawałowy.

   

 • NOWOŚĆ ! :-)

  Przypominamy, że sprzedaż karnetów może odbywać się tradycyjnie : od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30 w sekretariacie lub (NOWOŚĆ!):) przelewem na konto Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda.

 • Nowy Grafik zajęć w CKGNR

  Zapraszmy na zajęcia w sezonie 2016 / 2017 ! :-)

 • Już w piątek zapraszamy na Wieczór Tajemnic z Joanną Lamparską !

  Wszystkie zamki kryją tajemnice, opowieści o duchach i ukrytych skarbach. Dlatego najnowsza książka Joanny Lamparskiej ma tytuł "Zamkowe tajemnice". Znana podróżniczka i autorka bestsellerowych przewodników "innych niż wszystkie" opowiada tym razem nie tylko o znanych warowniach i magnackich siedzibach, ale prowadzi również przez najbardziej sekretne zaułki Dolnego Śląska.

 • Postaw na ruch!!

  Zapraszamy na nowe zajęcia!!

  -PILOXING

  -SEXY BODY

  -ZAJĘCIA TANECZNE DLA DZIECI

 • Dyżur poselski w Ludwikowicach Kłodzkich

 • Uwaga już za niedługo Bieg na Wielką Sowę oraz Bieg dla dzieci na Małą Sowę ! Zapraszamy !

  Uwaga, uwaga!!!

  Utrzymujemy kwotę 55zł na zapisy online!! :) do 10. sierpnia 2017r.!

  12. i 13. sierpień - zapisy osobiste - 70zł!

   

  Zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w "II Mini Sowie" - biegu dla dzieci