A A A

Rok 2018

 • Wesołych Świąt!!!

 • Uwaga!

  Informujemy, że w okresie od 24.12.2018 r. do 01.01.2019 r. Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda oraz Biblioteka Publiczna w Ludwikowicach Kłodzkich będą nieczynne.

  Zapraszamy od 02.01.2019 r.

  Za utrudnienia przepraszamy! :)

 • Świąteczno - Noworoczny Turniej w Tenisa Stołowego!

  Zapraszamy wszystkich na otwarty Świąteczno - Noworoczny Turniej w Tenisa Stołowego już w tą sobotę tj. 22.12.2018 r. o godzinie 11:00. Turniej odbędzie się na sali widowiskowej  w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowichcach Kłodzkich. :)

 • Mikołajki z CKGNR 😍😍

  Dzień pełen emocji, dobrej zabawy i mikołajkowych atrakcji. W Muzeum Ziemi Sowiogórskiej odbył się wernisaż prac uczestników "Malej wielkiej sztuki", sekcji plastycznej dla dzieci, Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej stacjonarnie w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda oraz Mikołajkowe zajecia plastyczne w Nowej Wsi Kłodzkiej. Dziekujemy Wam, Uczestnicy za świetnie spedzony czas!❤❤❤

 • Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej!

  Dnia 06.12.2018 r. na sali CKGNR w Ludwikowicach Kłodzkich odbył się Turniej Mikołajkowy w piłce halowej. W zawodach udział wzięło 5 drużyn (rocznik 2004 - 2006). Czas gry 2x5 minut. :D :D

 • Jarmark Bożonarodzeniowy 2018!

  W sobotę, 8 grudnia na sali Centrum Kultury w Ludwikowicach Kł. miał miejsce gminny Jarmark Bożonarodzeniowy.

   

 • Gminny Konkurs Plastyczny "Kartka bożonarodzeniowa" - rozstrzygnięty.

  Komisja Gminnego Konkursu Plastycznego "Kartka bożonarodzeniowa" wyłoniła laureatów w dniu 5 grudnia 2018 r. Kartki nagrodzone będzie można obejrzeć podczas "Jarmarku bożonarodzeniowego" w dniu 8 grudnia na sali widowiskowej CKGNR w Ludwikowicach Kłodzkich o godzinie 15.00 w trakcie którego nastąpi  uroczyste wręczenie nagród. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy. Więcej informacji w załączniku.

 • 4.Festiwal Artystyczny

  Drodzy uczestnicy!

  Z ogromną przyjemnością zawiadamiamy, iż 8 grunia 2018r. o godiznie 15:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich odbędzie się Festiwal Artystyczny, którego tematem przewodnim będą Święta Bożego Narodzenia.

  Na zgłoszenia i prace konkursowe czekamy do 7 grudnia 2018 roku do godz. 15:00 (sekretariat Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda).

  Każdy uczestnik może przygotować jedną pracękonkursową wykonaną dowolną techniką (malarską, rzeźniarską, haftem, ceramiczną, z wikliny, plasteliny, metodami mieszanymi, itp..)

  Rozstrzygnięcie wyników konkursu odbędzie się podczas Festowalu Artystycznego, w ramach JArmarku Bożonarodzeniowego

  8 grudnia 2018 roku na sali widowiskowej w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda

  ul.Fabryczna 2

  57-450 Ludiwkowice Kłodzkie

  Czekają na Was atrakcyjne nagrody! Szczegóły w REGULAMINIE KONKURSU.


 • "Kartka Bożonarodzeniowa" - Gminny Konkurs Plastyczny!!!

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda zaprasza do udziału w Gminnym Konkursie Plastycznym "Kartka Bożonarodzeniowa". Informujemy, że prace konkursowe należy składać do dnia 3.12.2018 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich. Szczegółowe informacje w załączniku. Zapraszamy do udziału!!!

 • 8.Jarmark Bożonarodzeniowy

  To już ósma edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego organizowanego przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda.

   

  Tradycyjnie już, w ramach tej imprezy zaprezentowane zostaną wyroby rękodzielnicze lokalnych twórców. Odbędą się warsztaty artystyczne. Nie zabraknie również świątecznych smakołyków i pachnących ciast.

  Zostaną rozstrzygnięte konkursy: fotograficzny oraz na "Bożonarodzeniowe Dzieło Artystyczne".

   

   

  Osoby zainteresowane wystawieniem stoiska prosimy o zgłoszenia do 06.12.2018r. pod nr tel. 74 872 20 84 lub drogą elektroniczną: ckultury@gmail.com.

   

  Ilość miejsc jest oczywiście ograniczona, o przydzieleniu stoiska decyduje kolejność zgłoszeń.

   

  Liczymy, że zechcą Państwo skorzystać z naszej oferty, przy okazji reklamując i prezentując swoje wyroby.

   

   

   

  ZAPRASZAMY!

 • Koncert Zespołu "KRĄG" 🎤

  Zapraszamy 15 grudnia na koncert zespołu KRĄG, który odbędzie się w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej o godzinie 18:00.

 • Niedzielny przegląd piosenki patriotycznej - zdjęcia

 • Finał projektu: Woliborzanki śpiewem o miłości do małej ojczyzny

  Organizatorzy:  Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej

   

  Serdecznie zapraszamy na finału projektu: Krajanka: Woliborzanki śpiewem o miłości do małej ojczyzny.

   

  Spotkajmy się 19 listopada w dwóch szkołach! :)

  14:30-16:00 - Szkoła w Woliborzu

  17:00-18:30 - Szkoła we Włodowicach

   

  W progrmie:

  ⭐Koncert Kgw Wolibórz Woliborzanki. Panie wystąpią w nowych gorsetach i fartuszkach ♥

  ⭐Wernisaż prezentacji muldimedialnej - z niej dowiemy się skąd pochodzą przodkowie dzieci i jak wyglądał ich folklor. Podsumujemy pracę dzieci i pochwalimy się zdjęciami z wycieczki do Wrocławia i warsztatów.

  ⭐Taniec w wykonaniu dzieci, choreografia Piotr Soroka

  ⭐Pokaz kronik Woliborza i okolic. Kroniki stworzone przez Honoratę Kleimann

  ⭐Poczęstunek: domowe ciasto, kawa i herbata.

   

  Zapraszamy wszystkich! Będzie swojsko, kolorowo i na pewno zabawnie.

 • Witamy Was Drogie Biegaczki i Drodzy Biegacze!!! :D Trwa głosowanie na NAJLEPSZY POLSKI BIEG GÓRSKI 2018 r.

  Prosimy o oddanie głosu na "BIEG NA WIELKĄ SOWĘ" w kat. biegów alpejskich.

   

  Link do głosowania: http://zlotakozica.b4sportonline.pl/

  Dziękujemy!!!

  Gabriela Buczek, Edward Kozłowicz i Ekipa Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda 😊

 • Wideorelacja oraz zdjęcia z "7.Górskiego Biegu Niepodległości"

  W niedzielę 11.11.2018r. w Świerkach odbył się 7.Górski Bieg Niepodległości, na który przybyło  420 biegaczy. Nie zabrakło również wielu domowych pyszności takich jak ciasta, rogaliki, zupa ogrórkowa, pyszny domowy smalec oraz makaron z gulaszem! Mamy nadzieję, że nikt nie wyszedł od nas głodny :D  Dziękujemy za tak liczne zgromadzenie i wiele uśmiechu! Dzięujemy również kibicą za tak liczny doping!! :)

   

  Film kliknj tutaj
  Zdjęcia kliknij tutaj

 • Spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską 📖📚

  Magdalena Grzebałkowska jest reporterką, autorką bestsellerowych książek: Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego, Beksińscy. Portret podwójny oraz 1945. Wojna i pokój. Laureatka Nike Czytelników 2016.

   

  "Nowa książka autorki bestsellera Beksińscy. Portret podwójny

  Człowiek tajemnica. Listów nie pisał. Dzienników nie prowadził. Mruk. Miły. Uśmiechnięty. Osobny – tak o nim mówili. Większość tego, co wiemy o Krzysztofie Komedzie, pochodzi ze wspomnień jego żony. Często sprzecznych z tym, co pamiętają inni. Agnieszka Osiecka pisała, że gdy grał na fortepianie, jego dłonie opowiadały „małe, kameralne historie o niebie dla dwojga osób”. Ale jego życie taką historią nie było.

   

  By poznać prawdę o jednym z najwybitniejszych polskich muzyków, którego kołysankę z Dziecka Rosemary nucił cały świat, Magdalena Grzebałkowska odwiedza między innymi państwa skandynawskie, Rosję i Stany Zjednoczone. Dociera do ostatniego żyjącego świadka tragicznego upadku ze skarpy sprzed pięćdziesięciu lat i jako pierwsza przedstawia jego wersję wydarzeń. Odkrywa osobiste życie polskiego jazzu – Komedy i środowiska, w którym się obracał: od barwnego życia Piwnicy pod Baranami i narodzin warszawskiego Jazz Jamboree aż po Los Angeles tuż po lecie miłości. Poznaje historie ludzi, którzy dla muzyki porzucali pracę, dzieci, dostatnie życie.

   

  To poruszający portret pokolenia, dla którego jazz był najpiękniejszą – i często jedyną – namiastką wolności."

 • "Kobiety niepodległości" - spotkanie autorskie z pisarką Iwoną Kienzler

  Kim były kobiety niepodległości? Żonami i powiernicami polityków? Działaczkami społecznymi? Prekursorkami feminizmu? A może celebrytkami II RP? Okrągła rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to dobra okazja, aby przyjrzeć się kobietom tamtej epoki. Dlatego, jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa w imieniu organizatorów na spotkanie autorskie z pisarką Iwoną Kienzler 12 listopada (poniedziałek) o godzinie 17.00 w czytelni Biblioteki Publicznej w Ludwikowicach Kłodzkich przy CKGNR.

 • 8.Przegląd Pieśni Patriorycznych

  ZAPRASZAMY!😊

  8.Przegląd Pieśni Patriorycznych

  18.11.2018r. godzina 15:00

  Sala widowiskowa

 • Informacja!

  W trosce o małych i duzych fanów MAŁEJ, WIELKIEJ SZTUKI, informujemy, że czwratkowe zajęcia będą odbywać się  w godzinach od 15:00 do 18:00. ZAPRASZAMY!

 • Zapraszamy na 7. Górski Bieg Niepodległości.

  Zapraszamy na 7. Górski Bieg Niepodległości.

  11.11.2018r. w Świerkach.

   

  Gmina Nowa Ruda

  BiegiGórskiePL

  Ebiegi.pl

  Nadleśnictwo Jugów

  Fundacja PKO Banku Polskiego

  Enervit Polska

  Selenka Wieniec-Zdrój

 • Wakacyjne piesze wycieczki krajoznawcze - wspomnienia

  Turystyczna sauna w wakacje z przygodą W tym roku zajęcia turystyczne zdominowała kwestia przetrwania wysokich temperatur. Wszystkim zajęciom a było ich 26 towarzyszyła upalna sucha pogoda. Jej walorem była doskonała widoczność. Celem zasadniczym prowadzonych wycieczek było rozpoznanie topograficzne sąsiedztwa swojego miejsca zamieszkania oraz propagowanie geoturystyki. Poznawanie przeszłości Sudetów przez aspekt tego co jest pod nogami cieszyło najbardziej małych adeptów turystyki a wypchane kamiennymi skarbami plecaki były powodem do dumy i wewnętrznej rywalizacji. Największą frekwencją cieszyły się zajęcia w południowych miejscowościach gminy gdzie było najcieplej. Brak tutaj znanych atrakcji krajobrazowych i trudno dotrzeć ale fascynuje mozaikowa budowa geologiczna. W niektórych miejscowościach powstały grupki wielbicieli wakacyjnych wycieczek nie odpuszczające żadnej wyprawy po przygodę. Każda wycieczka czy też inne zajęcia prowadzone podczas wakacji są wspaniałą lekcją niesformalizowane edukacji. Tegoroczne zdobycze turystyczne nie imponowały wysokością lecz walorami widokowymi. Wejścia na Grabinę, Sokół, Leszczyniec, Czarną, Pardelówkę, Kortunał nie przynoszą ujmy bardzo młodym wędrownikom, którzy w sumie przeszli trzysta kilometrów w ramach zrealizowanych wycieczek. W czasie ich trwania można było uschnąć z pragnienia ale nie cierpieć z głodu bowiem matka natura wyjątkowo szczodrze zatroszczyła się o strudzonych wędrowców-od lipcowych malin, jagód, dzikich wiśni po sierpniowe jeżyny, mirabelki i gruszki. Liczyrzepa

  Zdjęcia Kliknij tutaj

   

 • Materiał filmowy i zdjęcia z Otwracia Wieży Widokowej

  Raz jeszcze pełna relacja z otwarcia wieży widokowej na Włodzickiej Górze. Zapraszamy do zwiedzania Wzgórz Włodzickich! 💪👀👣

  [tekst, zdjęcia i materiały filmowe]: http://gmina.nowaruda.pl/…/otwarcie-wiezy-widokowej-na-wlod…

  Materiał Filmowy:https://www.youtube.com/channel/UCsq0dFZZcqnuPBnmez-Kaaw/videos?fbclid=IwAR1BDCY-7p6fAEASPcDkVfLlcIJDnikyijQXNfkp1k-OBmaUshy97eoXXuE


  Odbudowa wieży współfinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska.


   

 • Podziękowania i zdjecia z Autorskiej Gali Musicalowej "Królowie Świata"

  „Królowie świata czyli autorska gala musicalowa” za nami, ale my wciąż żyjemy wrażeniami z rozśpiewanego i roztańczonego weekendu. Jest to przede wszystkim zasługa wspaniałych, niezwykle zdolnych Aktorów z Młodzieżowego Teatru Muzycznego. Cieszymy się, że to właśnie u nas rozwijacie swoje talenty. Dziękujemy i czekamy na jeszcze!

  Praca młodych ludzi przynosi takie efekty dzięki dwóm, niezrównanym kobietom, nadającym kształt całemu przedsięwzięciu: Bożenie Łabie i Katarzynie Schick.

  Czytaj dalej..

 • INFORMACJ!

  Jutro (19.10.18r.) siłownia będzie nieczynna.

 • Otwarcie Wieży Widokowej na Włodzickiej Górze - sobota!

 • Otwarcie Wieży Widokowej na Włodzickiej Górze-piatek!!

 • Musical "Królowie Świata" - fotorelacja Jana Brzezińskiego

  W dniach 13-14 października na hali sportowej w Bożkowie odbył się musical "Królowie Świata" w wykonaniu Sowiogórskiego Młodzieżowego Teatru Muzycznego działającego w Centrum Kultury w Ludwikowicach Kłodzkich. To były niesamowite dni. Dziękujemy występującym za emocje, których nam dostarczyliście! A Bożenie Łabie oraz Katarzynie Schick za ciężką pracę, poświęcenie i przygotowanie tego wspaniałego wydarzenia. Jesteście niezastąpione!

  Zdjęcia - Jan Brzeziński 
  Kliknij Tutaj

 • MOBILNY SENIOR czyli 20% ulga na kursy realizowane przez PKS Kłodzko!

  UWAGA SENIORZY z powiatu kłodzkiego! jeżdżący autobusami - jeśli złożycie wniosek o wydanie Karty identyfikacyjnej ( w PKS Kłodzko lub w starostwie powiatowym ),otrzymacie 20 % ulgę na zakup biletów jednorazowych na kursy realizowane przez PKS w Kłodzku S.A. WNIOSEK w załączniku lub do odebrania w Bibliotece w Ludwikowicach. ZAPRASZAMY!

   

   

 • 3.Przegląd Pieśni Biesiadnych - fotorelacja!

  W sobote 96.10.18r.) o godzinie 15:00 na sali widowiskowej w Ludwikowicach Kłodzkich odbył się już 3 Przegląd Pieśni Biesiadnych. Gościnnie odwiedził nas Zespół Renoma z Głuszycy. Wszystkie Koła oraz Zespoły dostały dyplomy i piękne upominki w formie ręczników z haftem "3.Przeglądu Pieśni Biesiadnych". KGW i Zespoły Gminy Nowa Ruda otrzymały również bony pieniężne. Nagrody wręczli: Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska oraz Zastępca Wójta Paweł Szafran! :)

   

  Zdjecia Kliknij Tutaj

 • UWAGA!!!

 • UWAGA ZMIANA!!

  Serdecznie zapraszamy do zapisów na sekcje teatralną z Panią Agnieszką Mróz, zajęcia odbywają się w czwratki o godzinie 15:00 w CKGNR.

   

 • Autorska Gala Musicalowa - "KRÓLOWIE ŚWIATA" 👑 👑

   

  Zapraszamy na Autorską Galę Musicalową!

   

   

  Przypominamy, że ilość miejsc ograniczona.

   

   

  Obowiązuje rezerwacja pod nr.tel. 74 872 20 84 ☎️☎️

 • PRZYŁĄCZ SIĘ, LICZY SIĘ KAŻDY ODDECH!

   

  Gmina wiejska Nowa Ruda to kolejne z 21 miast i gmin, w których Polska Spółka Gazownictwa przeprowadzi kampanię społeczną pod hasłem „PRZYŁĄCZ SIĘ, LICZY SIĘ KAŻDY ODDECH”. Celem kampanii jest walka ze smogiem, a tym samym poprawa jakości życia mieszkańców.

  8 października 2018 Nowa Ruda otrzyma profesjonalne urządzenie do pomiaru zanieczyszczeń atmosfery, a mieszkańcy miasta będą mogli bezpłatnie zrobić spirometryczne badania płuc.

   

   

 • Ceramika

  Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i do uczestnictwa w naszej sekcji ceramicznej, gdzie z pomocą instruktora nauczą się tworzyć fantastyczne wyroby z gliny. Każdy uczestnik sekcji ma szansę zapoznać się z tajnikami sztuki ceramicznej: metodami tworzenia i wypalania małych, unikatowych dzieł sztuki. Są to doskonałe zajęcia, aby poprzez zabawę wpływać na ich pozytywny rozwój. Formowanie z kawałka bezkształtnej gliny wspaniałych figurek, bajkowych postaci, naczyń, zwierząt - to prawdziwa frajda dla młodych artystów! Pozwala na kształtowanie praktycznych umiejętności, uczy wyciszenia i koncentracji barwnie rozwijając wyobraźnię.

 • Nowa sekcja - Warsztaty Teatralne !🎭🎭

  Zapraszamy wszystkie dzieci ze szkół podstawowych na nową sekcje teatralną, która rusza już od 4 października! Zajęcia będą odbywały się w czwartki o godzinie 15 w sali lustrzanej w Centrum Kultury ! ♥️

  Zajęcia będą prowadzone przez Panią Agnieszkę Mróz!

  Koszt zajęć: 20 zł miesiąc, 10zł wejście jednorazowe.

 • Nowa sekcja - "Mała wielka sztuka"

  Przypominamy, że od czwartku ruszają zajęcia "Małej, wielkiej sztuki" z Agnieszką Brzezińską, Janem Brzezińskim.

  Na zajęcia zapraszamy w każdy czwartek o godzinie 16:00 do Muzeum Ziemi Sowiogórskiej - Galeria Sztuki Niezależnej w Ludwikowicach Kłodzkich (ul. Główna 65).

  Miesięczny koszt zajęć to 20zł.

   

   

   

 • "Recital piosenek filmowych"

  Wójt Gminy Nowa Ruda - Adrianna Mierzejewska

  oraz

  Dyrektor Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda - Gabriela Buczek

  serdecznie zapraszają na "Recital piosenek filmowych" w wykonaniu Danuty Gołdon - Legler oraz Jakuba Klicha w instrumentalnym akompaniamencie.

  Występ odbędzie się w piątek - 28 września 2018r. o godzinie 16:00 w Jugowie.

 • 3. Przegląd Pieśni Biesiadnych

  6 października 2018r. odbędzie się 3. Przegląd Pieśni Biesiadnych Seniorów na sali widowiskowej w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda.

   

  Zapraszamy na wspólne śpiewanie piosenek biesiadnych, promujące folklor, który jest bogatą częścią naszej polskiej tradycji i kultury.

 • Relacja z Festiwalu Pierogove Love! <3

  W sobotę, 15 września na terenie CR Harenda w Ludwikowicach Kł. odbyła się pierwsza gminna impreza kulinarna pn. Pierogove Love.

   

  http://gmina.nowaruda.pl/artykul/20/1492/relacja-pierogove-love

 • Czyste Góry Sowie!

  Miłośnicy GÓR SOWICH i Wielkiej Sowy!

   

  🌲🌲🌲 Jak w ubiegłym roku, po sezonie letnim wyruszamy na szczyt najpiękniejszych gór w Polsce ;) aby posprzątać po tych, którym nie leży na sercu dobro naszych lasów lub przez przypadek gubią to i owo, wylatujące z plecaków.

   

  🔥🔥🔥 Zapewniamy rękawiczki, worki, wodę i przewodnika na trasie, a na Wielkiej Sowie - poczęstunek, dobrą zabawę i niespodzianki

   

  💪💪💪 Zapraszamy na jeden ze szlaków. Zbieramy się m.in. na Przełęczy Sokolej o godz. 12tej. Można także podjechać autobusem z Jugowa, spod szkoły podstawowej o godz. 11.30.

   

  ➡️➡️➡️ Szczegółowe informacje tu:

  http://gmina.nowaruda.pl/artykul/15/1482/czyste-gory-sowie

 • IV Piknik bez Granic - fotorelacja

  Czwarta edycja pikniku rodzinnego organizowanego wspólnie przez Gminę Nowa Ruda i Głuszycę.

  W tym roku gościliśmy na boisku w Głuszycy.

  Organizatorzy zapewnili atrakcje nie tylko dla dzieci, ale i widowisko potyczek międzygminnych, w których udział wzięli Burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz Zastępca Wójta Gminy Nowa Ruda Paweł Szafran, a także mieszkańcy Głuszycy i Gminy Nowa Ruda.

  Goście pikniku podziwiali występ chóru seniorów "Renoma", Grupy śpiewaczej "Kołczanki" z Ludwikowic Kłodzkich. Ponadto wystąpiła Głuszycka Orkiestra Dęta, Koła Gospodyń Wiejskich z Jugowa, Ludwikowic Kłodzkich i Woliborza.

  Zdjęcia Kliknij Tutaj!

 • Wernisaż - Podziękowania oraz fotorelacja!

  Dziękujemy wszystkim przybyłym na powakacyjny wernisaż

  "Małej, wielkiej sztuki", który odbył się w Galerii Sztuki Niezależnej w Ludwikowicach Kłodzkich. W trakcie prowadzonych zajęć powstało 140 prac malarskich i zaangażowanych było ok. 100 uczestników w różnym przedziale wiekowym. Osoby zainteresowane pracami swoich dzieci informujemy, że można je odebrać z galerii do końca września. Zapraszamy.

  Fotorelacja Tutaj

  Galeria Sztuki Niezależnej

  Gmina Nowa Ruda

 • Narodowe Czytanie - fotorelacja oraz film

  8 września Narodowe Czytanie 🇵🇱️ "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego - nie zabrakło czytania, recytacji, śpiewu i słodkiego poczęstunku. Dziękujemy👨‍👨‍👧‍👦

   

  Zdjęcia Kliknij Tutaj

  Film Kliknij Tutaj

 • Śpiewanie pod Orłem - fotorelacja oraz film

  W sobotę, 8 września odbył się koncert pn. "Śpiewanie Pod Orłem".

  Po raz trzeci Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda zorganizowało cykl trzech koncertów w okolicy Schroniska Orzeł, leżącego przy trasie z Przełęczy Sokolej na Wielką Sowę.

  W niezwykłej górskiej scenerii mogliśmy podziwiać i słuchać: Marka Majkę z Zespołem, zespół "Póki Co" i Janusza Radka.

  Kameralna atmosfera, góry, ognisko i wspaniała muzyka - niczego więcej nie trzeba do idealnego wrześniowego sobotniego wieczoru ;)

  Aktualnie Gmina Nowa Ruda remontuje drogę w kierunku Wielkiej Sowy. Już niedługo turyści piesi i rowerzyści będą podążać na najwyższy szczyt Gór Sowich dobrą, solidną nawierzchnią.

  Fot. Barbara Adamska

  Film TV Kłodzka

  Film Kliknij Tutaj

 • Wernisaż! Kochani, u nas wakacje się jeszcze nie skończyły ;-)

  Zapraszamy na powakacyjny wernisaż prac, których autorami są uczestnicy zajęć "MAŁEJ, WIELKIEJ SZTUKI" prowadzonych przez Agnieszkę i Jana Brzezińskich. Agnieszka Brzezińska, Jan Brzeziński

   

  Wernisaż odbędzie się w piątek, 14 września 2018r. o godzinie 18:00 w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej - Galeria Sztuki Niezależnej.

 • Relacja TV Kłodzkiej z dożynek gminnych w Jugowie!

  Link do materiału filmowego poniżej:

  https://www.youtube.com/watch?v=F5CIq7r8RdQ&feature=youtu.be

 • Jugów - Gminne Dożynki 2018r.

  Poniżej link do kolejnej fotorelacji z Gminnych Dożynek

  Kliknij tutaj

 • Zapraszamy na JUMPit - fitness na trampolinach!

  "Ruch to zdrowie" - takie rzeczy tylko u nas - w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich! Zapraszamy na jedyne w okolicy zajęcia na fitnessowe na trampolinach! :-) Jumping fitness to specjalnie opracowany system treningowy, który pomaga wzmacniać i kształtować sylwetkę przy jednoczesnym czerpaniu frajdy ze skakania. Do treningu wykorzystywana jest jednoosobowa trampolina o małych rozmiarach, na której wykonuje się ćwiczenia zaczerpnięte z różnych dyscyplin sportowych.

  Film JUMPit - kliknij tutaj

 • UWAGA! ZNALEZIONO TELEFON!

  Uwaga! Informujemy, że podczas sobotnich Dożynek - Dożynki Gminne w Jugowie, został znaleziony telefon komórkowy.

   

  Właściciela prosimy o kontakt z Panią Ulą Poźniak - Biblioteka Publiczna Gminy Nowa Ruda. tel. 74 871 65 28

 • Śpiewanie pod Orłem !!

  Już w sobote trzecia edycja górskiego spotkania z poezją śpiewaną w magicznej krainie Gór Sowich.

   

  Zapraszamy na teren Schroniska Orzeł w Sokolcu - 8.09.2018r. o godzinie 18:00.

   

  Jest to przepiękna okolica, widoki zapierające dech w piersiach, cudowny zachód słońca, atmosfera turystyczna, przyjazna, ale przede wszystkim... muzyczna!... Zobacz więcej — w miejscu: Schronisko Orzeł Góry Sowie

   

 • Gminne Dożynki ! Fotorelacja i Podziękowania

  Dożynki 2018 za nami. Dziękujemy, wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie spędzić ten dzień. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie mieszkańcom Jugowa  i Przygórza z Kołami Gospodyń Wiejskich na czele. Jak zawsze, mogliśmy liczyć na niezastąpioną panią Anię Ścięgaj i jej niezawodne koleżanki! Dziękujemy za wsparcie sołtysom: Kazimierzowi Łabie, Antoniemu Pukale oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Jugowa.

  Zdjęcia kliknij tutaj

 • PIKNIK BEZ GRANIC!

  ZAPRASZAMY NA „PIKNIK BEZ GRANIC”!

   

  Już po raz czwarty spotkają się sąsiadujący ze sobą mieszkańcy Gminy Nowa Ruda oraz Głuszycy podczas „Pikniku bez granic”. Tym razem gospodarzem wydarzenia będzie Gmina Głuszyca, która zaprasza do wspólnej zabawy w niedzielę 9 września w godz. 15.00-18.00 na boisko sportowe przy ul. Dolnej w Głuszycy.

   

  Podczas imprezy wystąpią m.in.: Chór Kołczanki i Goście z Radkowa, Głuszycka Orkiestra Dęta oraz Chór Seniorów „Renoma”. Ponadto zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci oraz potyczki międzygminne „na wesoło”.

   

  Do uczestnictwa w „Pikniku bez granic” serdecznie zapraszają Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska oraz Burmistrz Głuszycy Roman Głód.

 • UWAGA! ZNALEZIONO ZEGAREK!!

  Uwaga! Informujemy, że podczas sobotnich Dożynek - Dożynki Gminne w Jugowie, został znaleziony zegarek.

  Właściciela prosimy o kontakt z Panią Ulą Poźniak - Biblioteka Publiczna Gminy Nowa Ruda. tel. 74 871 65 28

 • Turniej Piłki Nożnej fotorelacja!⚽🏆.

  W piątek (31.08.2018) na orliku w Ludwikowicach Kłodzkich odbył się Turniej Piłki Nożnej w ramach zakończenia wakacji, a na koniec .....Pyszne naleśniki!!

  Zdjęcia

 • Fotorelacja z zakończenia wakacji!

  W niedziele (26.08.2018) zakończyliśmy wakacje na basenie w Jugowie. Było malowanie buziek, balony, loteria, pyszne pierożki przygotowane przez KGW Jugów oraz świetne zabawy zorganizowane przez Kamayu Art!

   

  Zdjęcia Kliknij Tutaj

 • Konkurs Dożynkowy! 💐💐

  Zapraszamy Jugowian do wzięcia udziału w KONKURSIE DOŻYNKOWYM na NAJPIĘKNIEJSZĄ DEKORACJĘ DOŻYNKOWĄ 🌺🌺🌷🌷💐

 • Zapraszamy na Fitness z Magdaleną Wiech!

  Powoli zbliża się wrzesień i zaczynamy znów treningi na pełnych obrotach. Wrzucam nowy grafik, który obowiązuje już od 3 września. Jeśli masz ochotę na dalszą kontynuację współpracy zapraszam na salę do Centrum Kultury.

  Poniedziałek 18.00- 19.00 trampoliny na zapisy , 19.00-20.00 sexi body

  Wtorek 19.30-20.30 trampoliny na zapisy

  Środa 19.00- 20.00 trening obwodowy(😉😉😉). Wszelkie sugestie mile widziane. 😊

 • Kolejne dodatkowe zajęcia wakacyjne w Koszynie!

  W piątek (24.08.2018r.) na kolejnych dodatkowych zajęciach wakacyjnych znów zostałam mile przywitana <3 Tym razem robilismy Sguishy z gąbek do kąpania, następnie każdy tworzył swojego gniotka. Rodzice tez się do nas przyłączyli. Potem złapał nas deszcz ale to nie było przeszkodą dzieciaki i tak chciały się bawić, więc schowaliśmy się pod drzewo i graliśmy w marynarzyka z hula hopem, a na koniec w Mollky! Działo się!

   

  Zdjęcia Kliknij Tutaj

 • Niesamowita niespodzianka od dzieci z Koszyna! Dziękuję!

  Wakacje z Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w tym roku cieszyły się szczególnym powodzeniem, czego dowodem jest przed wszystkim Koszyn! Przez całe wakacje w niektórych wsiach na zorganizowanych przez nas zajęciach dzieci w ogóle nie było. Natomiast tam gdzie rodzice zaangażowali się, rozgłaszali, przyprowadzali do nas dzieci- zabawa nie miała końca! W tym tygodniu zostałam poproszona przez dzieci z Koszyna o zorganizowanie im dodatkowych zajęć wakacyjnych, które odbyły się wczoraj. Tam frekwencja była ogromna! Na miejscu czekała na mnie niesamowita niespodzianka.Dzieci przywitały mnie własnoręcznie wykonanym prezentem z podziękowaniami, co można zobaczyć na zdjęciach. Nie kryję wzruszenia dlatego publikuję ten post. Dziękuje Wam jeszcze raz!!!

  Tutaj zdjęcia!

  Zuzanna Mierzejewska

 • Zapraszamy na Festiwal PierogoweLove! <3

  Zapraszamy Pierogowy Festiwal w Gminie Nowa Ruda!

  Już 15 września 2018r. będzie można spróbować PIEROGÓW oraz innych potraw przygotowanych przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Nowa Ruda.

   

  Królować będą nie tylko tradycyjne, ale także autorskie, kreatywne przepisy.

  Jedno jest pewne - będzie baardzoo SMACZNIE!! ♥

   

  A na koniec kulinarna niespodzianka od Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianny Mierzejewskiej!!

 • Zajęcia wakacyjne w Świerkach - 8 Tydzień!

  Wczoraj (21.08.18r.) w Świerkach odbyły się zajęcia wakacyjne, na których robiliśmy figurki z masy solnej, następnie graliśmy w twistera, były niezłe wygibasy! Na koniec odbyły się gry i zabawy podwórkowe takie jak "Raz Dwa Trzy, Baba Jaga patrzy!", czy kamień papier nożyce na trasie zrobionej z hula-hop! Było super!

   

  Zdjęcia Kliknij Tutaj

 • Zakończenie Wakacji na Basenie!!

  Zapraszamy na huczne zakończenie Wakacje Z Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda!

  Tak jak w zeszłym roku, widzimy się na jugowskim basenie!

  Będzie się działo!!! :)

 • Harmonogram 8 Tydzień!

  Zapraszamy na kolejny już 8 tydzień wakacji z Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. W tym tygodniu odwiedzimy Świerki, Przygórze, Jugów, Dzikowiec (biblioteka) oraz Ludwikowice Kłodzkie. ZAPRASZAMY!!

 • Turniej Piłki Nożnej!!⚽⚽🏆

  Stwórz własną drużynę i weź udział w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda!

   

  31.08.2018r., godzina 16:30 na Orliku w Ludwikowicach Kł.

   

  Drużyna musi mieć skład 5-osobowy (roczniki 2004, 2005, 2006).

   

  Zgłoszenia przyjmujemy do 24.08.201r. pod numerem telefonu: 791-871-521  :)

 • Dożynki Gminne w Jugowie!

  W sobotę, 1 września rolnicy z Gminy Nowa Ruda będą mogli podziękować za tegoroczne plony podczas Dożynek Gminnych, które odbędą się w Jugowie.

   

  Dożynki rozpoczynają się Mszą Św. w kościele parafialnym pw. św. Katarzyny o godz. 11:30. Po mszy, korowód przejdzie na teren NADLEŚNICTWA JUGÓW, na którym odbędzie się główna część obchodów dożynkowych.

   

  W części artystycznej zaprezentują się Koła Gospodyń Wiejskich (start o godz. 15:00).

   

  Gwiazdą wieczoru będzie zespół FAJTERS (muzyka taneczna z elementami, disco, dance, pop).

   

  Na koniec odbędzie się zabawa wiejska, do której przegrywać będzie zespół naszego mieszkańca "RETRO".

   

  Imprezie towarzyszyć będą atrakcje - m.in. bezpłatne animacje dla dzieci i poczęstunek.

   

  Zapraszamy serdecznie!

  Wójt Adrianna Mierzejewska

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda

 • "Piknik bez Granic"

  ZAPRASZAMY NA „PIKNIK BEZ GRANIC”!

   

  Już po raz czwarty spotkają się sąsiadujący ze sobą mieszkańcy Gminy Nowa Ruda oraz Głuszycy podczas „Pikniku bez granic”. Tym razem gospodarzem wydarzenia będzie Gmina Głuszyca, która zaprasza do wspólnej zabawy w niedzielę 9 września w godz. 15.00-18.00 na boisko sportowe przy ul. Dolnej w Głuszycy.

   

  Podczas imprezy wystąpią m.in.: Chór Kołczanki i Goście z Radkowa, Głuszycka Orkiestra Dęta oraz Chór Seniorów „Renoma”. Ponadto zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci oraz potyczki międzygminne „na wesoło”.

   

  Do uczestnictwa w „Pikniku bez granic” serdecznie zapraszają Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska oraz Burmistrz Głuszycy Roman Głód.

   

 • Film z "Regatta 9. Biegu na Wielką Sowę"

   

  Jeszcze raz dziękujemy wszystkim Zawodnikom.

  Zapraszamy nie tylko na 10. edycję Biegu na Wielką Sowę - 11.11.2018r. w Świerkach odbędzie się 7. Górski Bieg Niepodległości :)
  Poniżej link do filmu

 • UWAGA!!ZMIANA!!!

  Uwaga, zmiana!! Teatr w Dzikowcu odbędzie się o 14:30! :) Za zmianę przepraszamy i zapraszamy na salę sportową! :)

 • 7. Tydzień Wakacji!!

  Zapraszamy dzieciaczki z Ludwikowic Kłodzkich, Jugowa, Nowej Wsi Kłodzkie, Czerwieńczyc oraz Bożkowa (mile widziane również dzieci z Koszyna) do wspólnej zabawy z Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, Kamayu-Art jak i Galerią Sztuki Niezależnej!

 • ESKA Summer City! 🎶🔊☀️

  Dołącz do nas już w niedzielę! Biegaj w Górach Sowich! Radio ESKA — w miejscu: Centrum Rekreacji Harenda - w sercu Gór Sowich

 • To już w ten Weekend! 🏃‍♂️🏃‍♀️

  Regatta 9. Bieg Na Wielką Sowę! 😍

  Jeśli nie zdążyłeś/aś, się zapisać podajemy link do zapisów:

  https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3649

   

   

  Przypominamy także o opłacie startowej. Zachęcamy, aby zrobić to od razu, internetowo. Będzie upalnie, będzie tłoczno - lepiej zaoszczędzić czas na relax ;-) — w miejscu: Centrum Rekreacji Harenda - w sercu Gór Sowich

 • Dzień Czeski 11.08.2018r. - XXVI Festiwal Folkloru!🌸🌼🌺

  Zapraszamy na 26. Międzynarodowy Festiwal Folkloru, który zacznie sie już w środę 8.08.2018r. i będzie trwał do soboty 11.08.2018r.

  W szczególności zapraszamy w sobotę na teren Nadleśnictwa Jugów, tam będą prezentowały sie nasze Gminne oraz Gościnne Koła Gospodyń Wiejskich. Będą "Kuchnie Świata" oraz koncert czeskiego zespołu oraz muzyczna niespodzianka!🎶🎶🎶

 • Warsztaty Pizzowe - fotorelacja!🍕🍕

  W poniedziałek(06.08.18r.) w Ludwikowicach Kłodzkich w ramach zajęć wakacyjnych odbyły się warsztaty pizzowe dla dzieci z Jugowa, Świerk i Ludwikowic  Kłodzkich oraz animacje z Kamayu-Art! BYŁO PYSZNIE!!


  Zdjęcia Świerki
  Zdjęcia Jugów
  Zdjęcia Ludwikowice Kłodzkie

 • Fotorelacja z drugiego Pikniku Rowerowego we Włodowicach!🚲

  Piątkowy Rodzinny Piknik Rowerowy we Włodowicach okiem uczestników Dziękujemy (znacznik) Ariel Kalicki za udostępnienie fotorelacji!

  Zdjęcia Tutaj!

 • Sieci@ki na Wakacjach! 💻💻

  7 .08.(wtorek) - przyjdź do biblioteki i dowiedz się jak bezpiecznie korzystać z internetu💻🖱️⌨️.

  Zapraszamy serdecznie na spotkanie dzieci👧🧑 z Panem policjantem👮‍♂️ Witoldem Bukałą.

  Zajęcia od godz.10.00 do12.00 w ramach akcji SIECIAKI NA WAKACJACH.

 • WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO I ŻYWCA - ZAPRASZAMY!!!

  Koło Gospodyń Wiejskich w Jugowie organizuje wycieczkę do Zakopanego i Żywca w dniach od 18.09. do 23.09.2018 r. Wszystkich zainteresowanych wyjazdem prosimy o kontakt telefoniczny z Panią Anną Ścięgaj - telefon 74 872 23-12. Serdecznie Zapraszamy!!!

 • Harmonogram zajęć wakacyjnych - Tydzień 6!

  W 6 tygodniu zajęcia wakacyjne odbędą się w Świerkach, Jugowie i Ludwikowicach Kłodzkich! Będą między innymi pyszne warsztaty PIZZOWE <3 A oprócz tego zajęcia animacyjne, wycieczki piesze i mała wielka sztuka!! ZAPRASZAMY!!!

  Link do harmonogramu

 • Zajęcia Wakacyjne w Koszynie - 5 Tydzień

  We wtorek (31.07.2018r.) zajęcia wakacyjne odbyły się w Koszynie. Na początek coś dla ochłodzy! Bitwa na balony z wodą!! Następnie zabraliśmy się za robienie masy solnej z której każde dziecko stworzyło coś pięknego <3 Potem zrobiliśmy tor przeszkód dla dwóch drużyn na czas i na koniec pobawiliśmy się w "Ali Ali dom się pali!!" oraz "Raz, dwa, trzy Baba Jaga patrzy!", nie daliśmy słońcu za wygraną i szaleliśmy do końca!

  Zdjęcia Kliknij Tutaj

 • Rodzinny Piknik Rowerowy!!

  Zapraszamy wszystkich na kolejny piknik rowerowy we Włodowicach, gwarantujemy świetną zabawe i rodzinną atmosfere! Włodowice, 03.08.2018r. godz. 16:00.

 • Warsztaty Edukacyjne z Nadleśnictwem Jugów!

  Zapraszamy w piątek w wymienionych miejscowościach na warsztaty z bezpiecznego zachowania się w lesie. Dziękujemy Nadeśnictwo Jugów!

 • Ciąg dalszy zdjęć z Festiwalu Góry Literatury :)

  "Ochłonęliście po Festiwalu? Usunęliście czerwoną ziemię z butów? ;) Jeśli tak, przyszedł czas na wspomnienia. Będziemy Wam w najbliższych dniach udostępniać zdjęcia i filmy, żebyście mogli dłużej cieszyć się spotkaniami. Dziś udostępniamy pierwszą porcję zdjęć wykonanych przez Piotra Ososko :)" Festiwal Góry Literatury
  Piotr Ososko
  Kliknij tutaj i przejdź do zdjęć➡️➡️➡️


  Festiwal Góry Literatury  ➡️

  https://photos.google.com/share/AF1QipNU9_gExQnKveowSSHWZbau4W7ctLdT2rG2lY1AvAqDff943Ky4qtlkIsv2cIUQFQ?key=NkN0TnFPb1lkeG5GeXhGZ3luOWk3cDdONzQ1bW9n
  https://photos.google.com/share/AF1QipNU9_gExQnKveowSSHWZbau4W7ctLdT2rG2lY1AvAqDff943Ky4qtlkIsv2cIUQFQ?key=NkN0TnFPb1lkeG5GeXhGZ3luOWk3cDdONzQ1bW9n

 • Relacja z Festiwalu Góry Literatury!!

  To były bardzo intensywne dni. Dziękujemy za obecność i zapraszamy na kolejne edycje Festiwal Góry Literatury!
  Zapraszamy do obejrzenia videorelacji stworzonej przez Telewizje Kłodzką!

  Kliknij Tutaj

 • Warsztaty z NUK-iem!

  W piątek odbyły się warsztaty z NUK-iem w takich wsiach jak Czerwieńczyce, Nowa Wieś Kłodzka, Dzikowiec oraz Ludwikowice Kłodzkie.

  Zdjęcia Kliknij Tutaj

 • Zajęcia wakacyjne w Dzikowcu - 4 Tydzień!

  Wczoraj w Dzikowcu pogoda nam dopisała! Na początku robiliśmy slajmy, niestety nie udały nam się możliwe że przez wysoką temperature, ale nie skończyło się na tym! Zrobiliśmy zawody na czas z hula hopem, piłkami, skakankami i rzutem do celu! Odbyły się także zawody skakania w workach, następnie zagraliśmy w grę Molkky, a całe zajęcia podsumowaliśmy zabawami z chustą animacyjną!! <3

  Zdjecia

 • Harmonogram 5 Tydzień!

  W piątym tygodniu zajęcia wakacyjne odbędą się w Przygórzu, Woliborzu, Koszynie, Ludwikowice Kłodzkie, Jugów(boisko), Włodowice, Czerwieńczyce i Nowa Wieś Kłodzka, zapraszamy wszystkie dzieciaczki do uczestnictwa w zajęciach!! Czekamy na Was!

  Wakacje z Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda!

 • Galeria Sztuki Niezależnej w Dzikowcu - 4 tydzień

  Wczoraj zajęcia z malarstwa odbyły się w Czerwieńczycach i Nowej Wsi, pogoda dopisywała, a efekty możecie zobaczyć klikając poniżej! :)

  Zdjęcia

 • Animacje dla dzieci - Dzikowiec

  Wczoraj w Dzikowcu odbyły się animacje dla dzieci z Kamayu w ramach zajęć wakacyjnych.

  Zdjęcia Kliknij Tutaj

 • "Literatura na Ganku"

  Przedostatni dzień Festiwalu Góry Literatury "Pod Wiatami" we Włodowicach odbył się pod nazwą "Literaturya na Ganku".

  Videorelacja kliknij tutaj

 • Śladami Teresy Chmury-fotorelacja

  W dniu 21.07.2018r. odbyła się wycieczka pieszka śladami Teresy Chmury. Wzgórza Włodzickie.

  Zdjęcia kliknij tutaj

 • Zajęcia Wakacyjne 4 Tydzień!

   

   

  Jutro zaczynamy już 4. tydzień Wakacje Z Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda! Zapraszamy na zajęcia! :) :)
  We wtorek wycieczka krajoznawcza:
  9:00 - zbiórka w Czerwieńczycach
  9:30 - zbiórka w Nowej Wsi Kłodzkiej.

  Wakacje z Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda

 • Dzień 10. Zakończenie Festiwalu Góry Literatury

  Dzień 10.

  •Olga Tokarczuk i Antonia Lloyd-Jones opowiadają o procesie tłumaczenia książek Justynie Czechowskiej i przybyłym licznie gościom ostatniego festiwalowego dnia.

   

  •Klementyna Suchanow i Angelika Kuźniak gośćmi ostatniego dnia festiwalowego.

   

  •Zakończenie Festiwalu Góry Literatury ✍️ Olga Tokarczuk podkreśla, jak niezwykłą mamy publiczność. I nasi festiwalowi goście również to potwierdzają. Przekazujecie pisarzom sporą dawkę pozytywnej energii, tworzycie klimat, jesteście wspaniali <3 Dla Was będziemy pracować kolejny rok 💪

   

  Olga Tokarczuk Beata Kłossowska-Tyszka

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda

  Zdjęcia Kliknij Tutaj

 • Dzień 9. Festiwal Góry Literatury

  Dzień 9.

  •Czeski pisarz Matěj Hořava w rozmowie z Anią Wanik i Anią Radwan-Żbikowską.

   

  •Koncert Karoliny Cichej i Karoliny Matuszkiewicz.

   

  •Dorota Masłowska w rozmowie z Justyną Sobolewską.

   

  •Stanisław Łubieński o ekologii opowiada Michałowi Nogasiowi.

   

  •Wycieczka cudownymi Wzgórzami Włodzickimi w Gminie Nowa Ruda.

  Zdjęcia Kliknij Tutaj

 • Zajęcia wakacyjne w Koszynie. Mała wielka sztuka!

  Pogoda sprzyja dzieciom z Koszyna, czyli kolejne udane zajęcia wakacyjne w ramach małej wielkiej sztuki.

  Galeria Sztuki Niezależnej
  Zdjęcia kliknij tutaj

 • Zapraszamy do zapisów na 3 Bieg dla dzieci "Mini Sowa"

  Zapraszam w imieniu organizatorów Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich na 3 Bieg dla dzieci "Mini Sowa".

  Dobra zabawa z nutką sportowej rywalizacji gwarantowana !!!

  Więcej informacji i zapisy na http://kamayu-art.pl/bieg-Mini-Sowa-2018.html

  oraz https://biegajwgorachsowich.pl/

 • Dzień 8. Festiwal Góry Literatury

  Dzień 8.

  •Michał Rusinek, Olga Tokarczuk, Małgorzata Omilanowska, Lucyna Kirwil i Jerzy Bralczyk zgromadzili wielu miłośników literatury i pięknego języka w Galeria Sztuki Niezależnej w Ludwikowicach podczas 8 dnia trwającego Festiwal Góry Literatury.

   

  •Noemi Grin i Sonia Świtaj dopytują Michała Nogasia i Justynę Sobolewską o ich ulubione książki z dzieciństwa.

   

  •Michał Rusinek z Justyną Sobolewską o słowie.

   

  •Zakończenie warsztatów filmowych. Powstał krótki film, nakręcony na podstawie jednego z opowiadań przygotowanych na warsztaty literackie. Efekt prac jeszcze zobaczycie

   

  •Pokaz filmu "Ziarno prawdy" poprzedziła rozmowa Irka Grina z Zygmuntem Miłoszewskim i Robertem Więckiewiczem.

   

  •Grzegorz Kasdepke w żywiołowej rozmowie z dziećmi na deptaku. Spotkanie prowadził Zbyszko Fingas.

  Zdjęcia Kliknij Tutaj

 • Dzień 7. Festiwal Góry Literatury

  Dzień 7.

  •Robert Więckiewicz czyta fragmenty "Jądra ciemności" Josepha Conrada" z cyklu Zakazane Lektury

   

  •Spotkanie z Oksaną Zabużko prowadziła Olga Tokarczuk i Marcin Gaczkowski.

   

  •Warsztaty dla dzieci z pszczelarstwa "Co w ulu brzęczy".

  Prowadził Piotr Ososko.

   

  •Michał Nogaś i Mikołaj Grynberg w noworudzkim ratuszu.

  Zdjęcia Kliknij Tutaj

 • Zajecia wakacyjne Bożków-Koszyn. 3 Tydzień

   

   

  Zajęcia odbyły się na sali gimnastycznej w Bożkowie. Najpierw robiliśmy kolorowe slajmy, niestety coś poszło nie tak i tym razem nie wyszły tak byśmy chcieli ale radości tego dnia nie brakowało. Następnie odbyły się zabawy z chustami animacyjnymi oraz zawody przeciągania liny. Uff ale się zmęczyliśmy! 🙈🙉🙊

   

  Zdjęcia Kliknij Tutaj

   


 • FOTOZAGADKA - Dzień 5!

  Dlaczego na ścianie ratusza pojawiło się dziś zdjęcie tej małej dziewczynki? W jakim kontekście padło dziś jej nazwisko? Ci, którzy byli na spotkaniu nie powinni mieć problemu z odpowiedzią :)

 • Zajęcia wakacyjne w Ludwikowicach Kłodzkich - 3 Tydzień!

  We wtorek (17.07.2018r.) na sali widowiskowo-sportowej odbyly się zajęcia wakacyjne dla dzieci, było mnóstwo różnych gier i zabaw, a w szczególności zabawy na trampolinach. Już po zdjęciach widać ile było energii i radości :)

  Zdjęcia

 • Zajęcia wakacyjne w Bibliotece - 3 tygdzień :)

  Punktualnie o godzinie 🕙10.00, w kolejny wakacyjny wtorek w bibliotece zajęcia rozpoczęliśmy od przeczytania bajki👑 pt. "Królewna Śnieżka". Uczestnicy musieli szybko i precyzyjnie odpowiedzieć na różnorodne pytania z literatury oraz wykazać się umiejętnością rozwiązywania łamigłówek. Później wykonaliśmy piękne i kolorowe wachlarze, idealne do ochłody w upalne dni.

 • FOTOZAGADKA - Dzień 4!

  Co zobaczył i do czego przygotowuje się Łukasz Orbitowski?... Odpowiedź jest jedna, ale jak zawsze liczymy na Waszą inwencję

 • Dzień 4. Festiwal Góry Literatury

  •Kazimierz Śródka i Dorota Jarodzka-Śródka opowiadają o tym, jak zakochali się w starym domu i zamienili go w architektoniczną perłę Nowej Rudy.

   

  •Spacer po mieście z Winfriedem Smacznym, Markiem Cybulskim i Kazimierzem Śródką.

   

  •Nowa Ruda Neurode Tajemnice, zagadki, historia

   

  •Łukasz Orbitowski zauroczył nas swoją historią z pisarskiego życia :) Irek Grin dopytywał skutecznie.

   

  •Karol Maliszewski o poezji z Andreasem P. Rotabem.  Zdjęcia Kliknij Tutaj

 • Udzielanie Pierwszej Pomocy - Koszyn - Zapraszamy!!

  Wspólnie z Salus Centrum Medyczne zapraszamy na bezpłatne warsztaty z "Udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach nagłych". 19.07.2018r. - Koszyn - plac zabaw, godzina: 12:00.

 • Zajęcia wakacyjne w Bożkowie - 2 Tydzień

  W czwratek (12.07.2018r.) w  Bożkowie odbyły się zajęcia  wakacyjne, na których tworzyliśmy tzw. Kolorowe Slajmy, były również różne zabawy z chustą animacyjną, puszczanie baniek oraz gra w kręgle!

  Zdjęcia Kliknij Tutaj

 • Festiwal Góry Literatury - Dzień 3

  Daniel Chmielewski i Wojtek Birek - o efektach trzech lat pracy nad Komiksem (przez wielkie "K") "Ja, Nina Szubur".

  Jagoda Szelc i Karolina Korwin Piotrowska o kulisach pracy nad Filmem pozostawiającym w widzu emocjonalny ślad "Wieża. Jasny dzień". Mieliśmy przyjemność obejrzeć dziś zarówno plansze komiksu, jak i cały film, bowiem Sala Myśliwska z przybyłymi Gośćmi zmieniała się w Kino.

   

  Wolibórz

 • Pociąg do Literatury🚂🚂

  Dzień 2. Pociąg do Literatury. Koleje Dolnośląskie S.A. w ramach akcji Pociąg do Literatury przewiozły nas specjalnym pociągiem na trasie Nowa Ruda - Wałbrzych. Podczas przejazdu malowniczą trasą fragmenty swoich utworów czytali Olga Tokarczuk Wojciech Chmielarz i Łukasz Orbitowski.

  Fotorelacja Kliknij Tutaj

 • Lato w pełni! ⛅Czas na kulturalny rozkład jazdy na najbliższy czas!

  Zaczynamy już w sobotę (14 lipca) od "Pociągu do literatury" m.in. z Olgą Tokarczuk, Łukaszem Orbitowskim, Wojciechem Chmielarzem, Ireneuszem Grinem, Karolem Maliszewskim oraz Jakubem Kornhauserem w ramach Festiwalu Góry Literatury 2018 na trasie Nowa Ruda - Wałbrzych - Nowa Ruda. W Starej Kopalni w Wałbrzychu odbędzie się panel dyskusyjny na temat kryminałów oraz warsztatów gatunkowych.🚂📖

   

  Która z kolejnych stacji najbardziej Was interesuje? Festiwal Góry Literatury do zobaczenia!👋

 • FOTOZAGADKI - Dzień 1

  Mamy dla Was fotozagadki z pierwszego dnia. Pytania czytajcie pod zdjęciami. Nagrodą będzie wyróżnienie najciekawszej odpowiedzi ;)

 • Spotkanie Karola Maliszewskiego z Jakubem Kornhauserem

  Dzień 1.Spotkanie Karola Maliszewskiego z Jakubem Kornhauserem . Czytanie wierszy i wspomnienia w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej.

 • Koncert Piotra Woźniaka

  Dzień 1. Koncert Piotra Woźniaka. Wielkie emocje, niezwykła wrażliwość, ogromny talent.

 • Wernisaż prac Teresy Chmury

  Dzień 1. Wernisaż prac Teresy Chmury, która była pierwowzorem dla bohaterek dwóch książek Olgi Tokarczuk. Wspomnienie tej nietuzinkowej mieszkanki Ludwikowic Kł. i przegląd szkiców z Włodzickich Wzgórz.

 • Harmonogram Wakacyjny - 3 tydzień!!!

  Już od poniedziałku rusza trzeci tydzień Wakacje Z Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda! Zapraszamy do wspólnej zabawy!

  W tym tygodniu czeka na nas twórczy plener z Galeria Sztuki Niezależnej, gry podwórkowe z Monika Chrobak, Zuzanna Mierzejewska i Dariusz Bolek, zajęcia biblioteczne Biblioteka Publiczna Gminy Nowa Ruda, fascynujące wycieczki krajoznawcze z p. Zbyszkiem Babiakiem oraz dołączają do nas nasze najukochańsze i niezastąpione Animatorki z Kamayu Art.

  Dodatkowo w Koszynie odbędą się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy - dziękujemy Salus Centrum Medyczne za współpracę!

   

  Widzimy się zajęciach!

 • Film pokazujący efekty naszych 4 lat pracy nad Festiwalem Góry Literatury

  Mówią, że największym atutem Festiwalu jest jego kameralny charakter, cudowne krajobrazy, a przede wszystkim gościnni gospodarze <3 dbający nawet o to, aby muffinki - podstrzymujące Waszą energię podczas licznych spotkań - były świeżutkie i smaczne. Podpisujemy się pod tym ;) A na czołówce filmu dodajemy cytat - kwintesencję.

  Zresztą - sami zobaczycie na miejscu! Widzimy się już jutro...

  fot. Barbara Adamska

  Film Kliknij Tutaj

 • Prelekcja z Panią Magdaleną Tyrką w Bibliotece Publicznej w Ludwikowicach Kłodzkich

  11.07.2018 r. w bibliotece w Ludwikowicach odbyła się prelekcja pani Magdaleny Tyrki z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu pt. "Dlaczego krew jest tak cenna, a krwiodawcy tak potrzebni". W bardzo przystępny i ciekawy sposób opowiedziała dzieciom, kto może zostać honorowym krwiodawcą i jak przygotować się do oddania krwi.💟💟

  Zdjęcia Tutaj

   

   

 • Galeria Sztuki Niezależnej w Koszynie! Fotorelacja

  Prac malarskich przybywa. Mała wielka sztuka przy pięknej pogodzie w Koszynie!

  Zdjęcia Klinij Tutaj

   

   

 • Zajęcia wakacyjne w Koszynie!

  Wczoraj w Koszynie odbyły się zajęcia wkacyjne pod nazwą "Pamiętniki z Wakacji", było wiele ciekawych pomysłów na okładki naszych książeczek wakacyjnych, w których dzieci teraz będą mogły wklajać zdjęcia, opisywac swoje przygody. Dodatkowo oprócz zabaw z chustą animacyjną, tworzyliśmy "Slajmy" (kolorowe glutki)!! :D


  Zdjęcia kliknij tutuaj

 • Zajęcia wakacyjne w Bożkowie!

  3 lipca w Ludwikowicach odbyły się zajęcia wakacyjne, na których dzieci tworzyły "łapacze snów"

  Zdjecia kliknij tutaj

 • Grafik na 2 tydzień zajęć wakacyjnych

  Przedstawiamy grafik na 2 Tydzień wakacji z Centrum Kultury! 🤗

 • Zajęcia wakacyjne - Świerki!

  Wczorajsze zajęcia wakacyjne w świerkach pod nazwą "Zrób to Sam" podczas, których dzieci wykonywały łapacze snów! Nie brakowało uśmiechu, radości i kreatywności :)

  Zdjęcia

 • Fotorelacja z Otwarcia Basenu w Jugowie!

  W środę 04.07.2018rr. odbyło się otwarcie basenu w Jugowie. Był teatrzyk z przedstawieniem "Rubinowy Książe", malowanie buziek, skręcanie balonów <3 Nie zabrakło również pięknej pogody!!!

  Kliknij tutaj

 • 💣KONKURS!💣

  Jak już wiecie, gościem tegorocznego festiwalu ,,Góry Literatury“ będzie Marta Dymek, znana blogerka i autorka książek o kuchni wegańskiej, która 15 lipca w Woliborzu, k. Nowej Rudy przeprowadzi warsztaty kulinarne. W związku z tym, ogłaszamy dla Was 💣KONKURS!💣

   

  Nagrodą jest udział w warsztatach, podczas których pod fachowym okiem blogerki, będziecie szlifować swoje umiejętności.

   

  Jak dostać się na warsztaty? Wystarczy ⏳do 9 lipca ⏳wysłać na adres aneta_witkowska@outlook.com swój jeden ➡️autorski przepis na potrawę wegańską z wykorzystaniem kiszonych warzyw⬅️. Marta Dymek wybierze 15 najlepszych przepisów i zapewni Wam miejsce na warsztatach!

   

  Uwaga: Warunkiem uczestnictwa każdej wygranej osoby w warsztatach jest wpłacenie kwoty 10,00 zł. Informacje szczegółowe zostaną przekazane laureatom konkursu na maila zwrotnego.

   

  🍽️ Marta Dymek 🍽️ – całą swoją energię poświęca na blogowanie, gotowanie, pisanie o kuchni dla prasy i prowadzenie warsztatów. Wydała książkę „Jadłonomia. Kuchnia roślinna – 100 przepisów nie tylko dla wegan“, która doczekała się już sześciu dodruków oraz wyróżnienia na EXPO 2015 w Mediolanie. Nakręciła swój wegański program kulinarny „Zielona Rewolucja“, emitowany na antenie Kuchni+.

 • Zajęcia w Galerii Sztuki Niezależnej! Zapraszamy już dziś!

  Mała wielka sztuka w Galerii Sztuki Niezależnej w

  Ludwikowicach. Zapraszamy w piątek (06.07.2018r. o godz. 12:30)

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda

  Zdjecia

 • Pierwszy dzień zajęć w bibliotece, już za nami!

  Wspólnie, z podziałem na role, przeczytaliśmy bajkę pt."Kopciuszek",💃 rozwiązywaliśmy rebusy i zagadki✏️. Podczas zajęć plastycznych, jak na prawdziwe "Księżniczki" przystało, wykonałyśmy według własnego pomysłu,💍 biżuterię z kolorowych koralików. Zapraszamy na kolejne zajęcia tj.wtorek 10.07.2018 r.‼️

  Zdjęcia tutaj

 • XXVI Festiwal Folkloru💐 💐 💐

  Już w sierpniu 11-stego o godzinie 15:00 w Jugowie odbędzie się XXVI Festiwal Folkloru!!!

 • Zajęcia wakacyjne Ludwikowice

  Dzisiejsze zajęcia wakacyjne 😀😀😍.

  Tworzymy ''łapacze snów'' 😀😀

  Zdjęcia

 • RODZICE!!! ➡️ Terminy dyżurów wakacyjnych przedszkoli

 • Zapraszamy od 2 lipca na zajęcia wakacyjne organizowane przez CKGNR

  Podane na plakacie miejscowości zgodne są z podanym wcześniej harmonogramem.

  Zajęcia pn. "MAŁA WIELKA SZTUKA" w Ludwikowicach Kłodzkich odbywać się będą w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej - Galeria Sztuki Niezależnej.

  Nie damy wam się nudzić! ;-)

 • Wakacje z Biblioteką ⛱️

  Biblioteki w Gminie Nowa Ruda:Ludwikowice, Dzikowiec, Bożków, Wolibórz, Przygórze <3 zapraszają na zajęcia wakacyjne

 • Otwarcie basenu w Jugowie!!

  Zapraszamy!!!☀️☀️👙☀️☀️

   

  Dziś i jutro wstęp WOLNY!  ☀️☀️

 • WAKACJE z Centrum Kultury!!!👙🌞

  👙👙🌞🌞 WAKACJE! JE, JE, JE! 😍😍😍 Nie zapomnijcie o nas planując urlopy! zapraszamy do przyłączenia się do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/160633798128353/ . 🤩 Tutaj będziemy zamieszczać wszystkie informacje :)

 • Program Festiwalu Góry Literatury!!

  JEST, JEST, JEST!!! 😍😍😍

  I to wcale nie gol na mundialu ;) tylko nasz wyczekiwany PROGRAM Festiwalu Góry Literatury 2018! 😃

  Aby przeczytać całość, kliknij na poniższy link. ⬇️

  Otwarcie go może chwilę zająć, ponieważ program jest bardzo obfity 😁😁😁

  Ale wszystko jest dostępne w jednym miejscu :)


  ➡️🖱️ http://gmina.nowaruda.pl/…/Program%20Festiwalu%20G%C3%B3ry%…


  🖱️⬅️

  Informacje pomocnicze, mapki i adresy jeszcze pojawią się na naszej stronie. Obserwujcie nas 👍👍👍

 • Fotorelacja z 310. Triduum Bożkowskiego oraz Podziękowania

  Niezapomniane popołudnie z Olgą Szomańską.😀

  Dziękujemy, że byliście z nami!😊

  Kłaniamy się nisko Sołtysowi wsi Bożków, panu Jerzemu Langenfeldowi - jak zawsze mogliśmy liczyć na Jego nieocenioną pomoc. 😀

  Zdjęcia kliknij tutaj

 • Fotorelacja z Obchodów Nocy Świętojańskiej w Dzikowcu

  Fotorelacja z rozpoczęcia oraz występu Przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Dzikowcu.

  Kliknij tutaj

 • Zakończenie Sezonu Piłki Nożnej Terenowej Młodzików

  Minęło zaledwie kilka dni, jak CKGNR gościło na festynie z okazji Dnia Dziecka na Koszynie, a już dziś wspólnie z dziećmi i ich rodzicami zakończyliśmy sezon PN w Jugowie!😍

   

  Znakomita Kalenica Jugów zwyciężyła Ligę Terenową Młodzików. Wielkie brawa dla zawodniczek i zawodników, trenera Dariusza Bolka oraz absolutnie niezastąpionych Elżbiety i Roberta Sypieni.

   

  Dzisiejsze spotkanie było okazją do rozegrania meczu między dziećmi i ich rodzicami, wręczenia pucharów oraz pysznego poczęstunku.😀

   

  Dziękujemy GKS "SOKÓŁ" za wsparcie imprezy. 😁

 • Dzień Dziecka - Koszyn!

  Tak bawiliśmy się w minioną sobotę w Koszynie podczas charytatywnego pikniku rodzinnego. Miny Dzieci mówią same za siebie - było wesoło, kolorowo. Dziękujemy Panu Sołtysowi Waldemar Wójtowicz za współpracę i organizację Dzieciom atrakcji.

   

 • Mamy TO!

  Na stronie: www.biegajwgorachsowich.pl już jest lista pierwszych zapisanych Uczestników tegorocznej "Mini Sowy".

   

  Pod koniec każdego tygodnia lista będzie aktualizowana.

   

  A więc zaczynamy!!! 😊😊

   

  Informujemy, że na dzień 15.06.2018 r. liczba zapisanych uczestników wyniosła 20. osób. :)

  Link: https://biegajwgorachsowich.pl/mini-lista%21

 • Rodzinny Piknik Rowerowy :) Videorelacja!

  Ścieżka rowerowa we Włodowicach oficjalnie została otwarta w piatek 15.06.2018r. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie. Korzystacie ze ścieżki jak naj częściej, bo "sport to zdrowie"! :)

  Videorelacja

 • Czytanie Ziemi. Obrazki z gminy wiejskiej Nowa Ruda

  Karol Maliszewski: "I wreszcie. Siódemka wybrana: Aleksandra Błaszczyk, Jowita Kania-Stachura, Karolina Kot, Katarzyna Kowalewska, Luiza Lalliche, Miłka Malzahn, Zofia Staniszewska"

  💪 To laureaci konkursu literackiego "Czytanie ziemi. Obrazki z gminy wiejskiej Nowa Ruda"

   

  Dygresja: równolegle odbywać się będą (w czasie festiwalu) warsztaty dla początkujących autorów kryminałów. Proszę śledzić profil Międzynarodowy Festiwal Kryminału Nadsyłanie prac - kryminałów tylko do końca tego tygodnia!

  KLIKNIJ TUTAJ

 • UDAŁO SIĘ!!!

  Tona karmy trafi do Schronisko w Gilowie! Dziękujemy wszystkim, którzy zagłosowali na film :)

 • Relacja z zawodów sportowo-pożarniczych 🚒

  Relacja z zawodów sportowo-pożarniczych w Ludwikowicach Kł. 🚒🔥 zdjęcia, filmy i podziękowania 🚒🔥

  Film oraz Podziękowania Kliknij tutaj
  Zdjęcia Kliknij tutaj

 • SIŁOWNIA NIECZYNNA!!

  Informujemy, że do dnia 16.06.2018r. siłownia będzie nieczynna!

 • Fotorelacja z Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych

  Gmina Nowa Ruda z: Adrianna Mierzejewska.

  20 godz. ·

  W sobotę, 9 czerwca na boisku sportowym w Ludwikowicach Kłodzkich odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Do rywalizacji zgłosiło się kilkanaście zespołów reprezentujących gminne Ochotnicze Straże Pożarne (OSP) oraz gościnnie drużyny z Jetřichova (Czechy), OSP Kaplica z Gminy Somonino i z OSP z Nowej Rudy. Większość zespołów wystawiło swoje reprezentacje we wszystkich kategoriach wiekowych tj. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza (MDP) Iskierki, MDP w wieku od 13-18 oraz drużyny kobiet i mężczyzn w wieku powyżej 18 roku życia.

  Zespoły rywalizowały ze sobą w bardzo zdrowej atmosferze i przy dopingu wielu przybyłych mieszkańców wśród których byli m.in. radni Teresa Bazała i Janusz Ferenc.

  Zawody zostały znakomicie przygotowane przez OSP Ludwikowice Kł., a nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali: Dariusz Chojecki - wiceprezes Zarządu Powiatowego OSP w Kłodzku; członkowie Gminnego Zarządu OSP RP (prezes Bartosz Słoninka wiceprezes Adrianna Mierzejewska, komendant Paweł Gargol), Rafał Chorzewski - dowódca JRG w Nowej Rudzie oraz profesjonalnie przygotowani sędziowie.

  Na zakończenie najlepszym drużynom zostały wręczone dyplomy i puchary. Urząd Gminy ufundował także druhom miniwieże i polary z wyhaftowanym logo gminy. Najlepsi z najlepszych otrzymali z kolei z rąk Joanny Walaszczyk flagi państwowe przekazane przez posła na sejm RP Michała Dworczyka, który objął patronatem honorowym tegoroczne zawody.

  Pragnę podziękować organizatorom, zawodnikom, kibicom i sponsorom, a zwycięzcom życzę sukcesów na zawodach szczebla powiatowego.

  Wyniki i szersza relacja z zawodów znajdzie się już niebawem w kolejnym wydaniu Biuletynu.


  Zdjęcia Kliknij Tutaj
 • Spotkanie z Agnieszką Urbańską📚

  👍Biblioteka w Ludwikowicach Kł. zaprasza 13 czerwca o godz.9.00🕘 na spotkanie autorskie z pisarką✍️ Agnieszką Urbańską.Spotkanie odbędzie się w ramach projektu II Podróże z książką📖 po ziemi kłodzkiej, dofinansowanego💰 z programu Partnerstwo dla książki.📚

 • Fotorelacja z Nocy Bibliotek🌚

  Noc Bibliotek <3 <3 - w Ludwikowicach Kł. na pewno nie spaliśmy!!

  Zdjęcia Kliknij tutuaj

 • Informujemy!

  Informujemy, że dziś i jutro (11,12.06.2018r.) SIŁOWNIA JEST NIECZYNNA! Zapraszamy w środę :)

 • WAŻNA INFORMACJA!!!!!

  Informujemy, że zajęcia z p. Joanną Kołcz zostaną wznowione od 18.06.018r. Zapraszamy w przyszłym tygodniu :)🎶🎶

 • Ciekawski George w Woliborzu - fotorelacja

  🐵Ostatnie spotkanie Ciekawskiego Georga 🐒 z dzieciakami, tym razem byliśmy w szkole podstawowej AMS Wolibórz📌

  Kliknij tutaj

 • Promocja Książki

  🌼Promocja książki📚 pt."Matka Polka" Pani Zuzanny Orlińskiej w Biblioteka Publiczna Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł.🌞
  zdjęcia kliknij tutaj

 • Maraton Charytatywny!!!

  Jest kolejna akcja, wiec wymagana jest Wasza reakcja !!! 😊 przyjdźmy, poćwiczmy, pomóżmy,...

 • Ciekawski George w Bożkowie -fotorelacja

  📌✅Ciekawski 🐒George 🐵w bibliotece📖📗 w Bożkowie, zajęcia edukacyjne z Panią Anną Uszyńską dla klasy I a i b

 • Videorelacja z Gminnego Dnia Dziecka!

  Życzymy Dzieciom radości i uśmiechu na co dzień, nie tylko w Dzień Dziecka ;-)

  Kliknij tutaj

 • 310. Triduum Bożkowskie 🎶

  Serdecznie Zapraszamy! Wstęp wolny!

   

  KONCERT Olgi Szomańskiej 🎤

  Już 24 czerwca 2018r.

  Godzina 18:0

   

  💒Kościół pw. Św. Piotra i Pawła  w Bożkowie!!

 • Schronisko w Gilowie! Głosujcie!! <3

  Schronisko w Gilowie bierze udział w konkursie i ma szansę wygrać 1000kg karmy dla psów, jedyne co trzeba zrobić to wejść w link:

   

  https://www.facebook.com/happydog.polska/videos/1426268347519710/

   

  i polubić nasz filmik. Głosowanie potrwa do 8.06.2018 do godziny 14.00

   

  Czasu już bardzo mało i liczymy na Was!!!!!!!!!!!!!!!

 • Ciekawski Georg świętuje 75-lelcie! Zapraszamy!

  Już jutro warsztaty literackie dla dzieci z Panią Anną Uszyńską.

  Filia Nr 6 w Bożkowie- godz.9.00

  Filia Nr 2 w Dzikowcu - godz.10.45

  Filia Nr 1 w Woliborzu - godz.12.30

 • Ważna Informacja!

  Informujemy, że zajęcia z p. Joanną Kołcz są odwołane do końca tygodnia.

 • GWARKIADA 2018

  w ramach dobrej współpracy, udostępniamy na Gwarkiadę :)

 • Zbiórka Karmy !🐶🐕

  Z radością informujemy, że zebrana karma trafi do zwierząt ze Schronisko w Gilowie! Zachęcamy do pomocy! ❤️❤️

  https://www.facebook.com/happydog.polska/videos/1426268347519710/

  Prosimy też o polubienie filmiku, który znajduje się poniżej :)
  Zwycięża film, który zdobędzie najwięcej polubień, a nagrodą jest tona karmy.

  Autorka filmu pragnie przekazać karmę dla Schronisko w Gilowie, więc jest o co walczyć :)
  Liczymy na Waszą pomoc i dzięki wielkie z góry ! :) 🐕🐶
  ________
  WAŻNE : Proszę kliknąć w film i tam dopiero polubić (będzie pokazane, że jest ponad 900 lajków) a nie lajkować nasze udostepnienie :D dziekuje :D
  „Lucyna Stankiewicz i pies Molly dla@ [162038453828283:274:Schronisko w Gilowie]”

  TONA KARMY - FILM7

  https://www.facebook.com/happydog.polska/videos/1426268347519710/ 🐶🐕

 • Fotorelacja z Dnia Dziecka w Nowej Wsi Kłodzkiej :)

  Dziś w Nowej Wsi Kł. dzieci obchodziły swój radosny dzień. Atrakcji było co nie miara - balony, przejażdżka ciuchcią, motocyklami, wozem strażackim i malowanie buziek! Sołtys Lech Słoninka przygotował także poczęstunek dla mieszkańców. Na koniec najwięcej atrakcji zapewniła ulewa i burza z piorunami ;) Lech Słoninka OSP Nowa Wieś Kłodzka Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda.

  Kliknij tutaj

 • Wernisaż Rodzinny Państwa Brzezińskich ! :)

  Nieustająco wspieramy miejsce z przyszłością czyli Galerię Sztuki Niezależnej. Sobotni, RODZINNY, wernisaż w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej był wydarzeniem niezwykłym! Trzymamy kciuki za całą rodzinę Brzezińskich i czekamy na Ich kolejną inicjatywę!

  Zdjęcia kliknij tutaj

 • Harmonogram Wakacyjny ! <3

  Sprawdź 🌞🌞 HARMONOGRAM ZAJĘĆ WAKACYJNYCH 🌞🌞, zaplanuj swój urlop i spędź z nami czas! :)

 • Festiwal Góry Literatury

  Międzynarodowy Festiwal Kryminału na Górach Literatury! Festiwal Góry Literatury Międzynarodowy Festiwal Kryminału

  Kliknij tutaj

 • Gratulacje !!

  Zuzia Walczak z LZS Kalenica Jugów w kadrze narodowej!!!

  😮😮😮😍😍😍👏👏👏⚽⚽

 • Wręczenie nagród POLCUL FOUNDATTION - zdjęcia !

  Wręczenie nagrody POLCUL FOUNDATION dla Olgi Tokarczuk i Festiwalu Góry Literatury. Festiwal Góry Literatury Duma i radość!!!! 😍😊

 • Uwaga - Obowiązek Informacyjny !!!

  Szanowni Państwo,

  Zgodnie z art. 13 ust. 1 – 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L nr 119, s 1) dalej RODO - chcielibyśmy przypomnieć cele i zasady, na jakich przetwarzamy Państwa dane osobowe.

 • Zapraszamy na wydarzenia w czerwcu! :)🤗🤩

 • Fotorelacja z Gminnego Dnia Dziecka w Czerwieńczycach !<3

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda udostępnił(a) album.

  Opublikowane przez: Monika Chrobak · Wczoraj o 00:22 ·

  Dziękujemy za wspólną zabawę podczas Gminnego Dnia Dziecka wszystkim uczestnikom (małym i dużym:), Wójt Gminy Nowa Ruda Adriannie Mierzejewskiej, Zastępcy Przewodniczącego Rady Gminy Mariuszowi Bywalcowi, Sołtys wsi Czerwieńczyce Danucie Radzik i Radzie Sołeckiej, OSP Czerwieńczyce, Kamayu Art, Sala Zabaw Jaś oraz sponsorom: GBS RADKÓW i Piotrowi Bełzie. 😊😊😊

  Zdjęcia kliknij tutaj

  Przypominamy, ze za tydzień (2.06.2018r.) bedziemy bawić sie w Sokolcu i Nowej Wsi Kłodzkiej, a 16.06.2018r. w Koszynie. Do zobaczenia! 🤗🤗💞

 • Przedstawiamy nazwiska kolejnych Gości Festiwalu Góry Literatury!

   

  Przedstawiamy nazwiska kolejnych Gości Festiwalu Góry Literatury:

   

  ⭐ Katarzyna Nosowska – piosenkarka, autorka tekstów, wokalistka zespołu rockowego Hey, laureatka nagrody Paszport „Polityki” i trzydziestu dwóch Nagród Muzycznych „Fryderyk”; członkini Akademii Fonograficznej Związku Producentów Audio-Video (ZPAV); felietonistka. Znana także z prowadzonego w Internecie żartobliwego cyklu, którego zbiór został wydany w maju tego roku w formie książki pt. „A ja żem jej powiedziała”.

   

  ⭐ Jagoda Szelc – absolwentka grafiki na wrocławskiej ASP i Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. Za swój pełnometrażowy debiut fabularny „Wieża. Jasny dzień” dostała nagrody za najlepszy scenariusz i najlepszy debiut na FPFF w Gdyni, a także Paszport „Polityki” w kategorii film. Na Berlinale „Wieża. Jasny dzień” była pokazywana w sekcji Forum, która obejmuje filmy awangardowe, eksperymentalne, z pogranicza sztuk wizualnych oraz kina.

   

  ⭐ Jerzy Bralczyk – polski językoznawca, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki. Wykładowca w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

 • Noc Świętojańska w Dzikowcu !

  Serdecznie zapraszamy na tegoroczne obchody Nocy Świętojańskiej w Dzikowcu, które odbędą się 23 czerwca 2018r. godz. 16:00. Gmina Nowa Ruda, Agnieszka Tomczuk, Zespół Szkół Społecznych w Dzikowcu. Wydarzenie pod  patronatem Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianny Mierzejewskiej :)

 • Zbiórka charytatywna dla Wioli !

  Informujemy, że 26 maja 2018r. podczas Gminnego Dnia Dziecka w Czerwieńczycach odbędzie się zbiórka charytatywna dla Wioletta Wojtoń.

  Serdecznie zapraszamy oraz zachęcamy do pomocy!

   

  Dodatkowo pomocy moza udzielać na:
  https://zrzutka.pl/wc73hw

 • NOC BIBLIOTEK 2018!

  To już IV wydanie ogólnopolskiej akcji NOC BIBLIOTEK która odbędzie się w sobotę 9 czerwca 2018 r. W związku z tym, Biblioteka Publiczna w Ludwikowicach Kłodzkich Zaprasza wszystkich seniorów na wspólne bibliogrilowanie o godzinie 17.00 na placu przy Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich.


 • XVII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM!

  W dniach 2 – 10 czerwca odbędzie się XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem "Czytanie łączy". Jak co roku, również nasza Biblioteka  aktywnie włączyła się do akcji. W związku z tym wydarzeniem proponujemy drogim Czytelnikom następujące spotkania:
  6.06.2018 r. (środa) godz. 10.00 - Seniorzy czytają bajki dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kłodzkich,
  8.06.2018 r. (piątek) - pani Anna Uszyńska redaktorka i agentka literacka poprowadzi warsztaty pt. "Ciekawski George w bibliotece" o godzinie 9.00 w bibliotece w Bożkowie, 10.45 w bibliotece w Dzikowcu i o 12.30 w bibliotece w Woliborzu,
  8.06.2018 r. (piątek) godz. 10.20 - spotkanie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kłodzkich z pisarką Zuzanną Orlińską,
  13.06.2018 r. (środa) godz. 9.00 - pisarka Agnieszka Urbańska poprowadzi warsztaty detektywistyczne dla uczniów Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kłodzkich.
  Zapraszamy!

 • Gminny Dzień Dziecka już w tą SOBOTĘ !! <3

  Zapraszamy do wspólnego świętowania Gminnego Dnia Dziecka już w najbliższą sobotę - 26 maja 2018r. na boisku w Czerwieńczycach.

  Wstęp wolny, wszystkie atrakcje dla dzieci darmowe!

 • Zapraszamy w imieniu Państwa Agnieszka Brzezińska i Jan Brzeziński na wernisaż rodzinny w Muzeum Ziemi Sowiogorskiej.

  Wernisaż wystawy malarstwa, rysunku i fotografii z okazji jubileuszu 20-lecia małżeństwa. Będzie nam miło jeśli odpowiecie na zaproszenie do nieco innej formy świętowania naszej rocznicy. Zapraszamy wszystkich otwartych na klimaty sztuki dnia 2 czerwca o godzinie 18:00 do Galerii Sztuki Niezależnej w Ludwikowicach Kłodzkich.

 • Prezentujemy pierwszych Gości tegorocznego Festiwalu Góry Literatury.

   

  📚Oksana Zabuzhko – ukraińska pisarka, poetka i eseistka, doktor filozofii na Uniwersytecie Kijowskim. W swojej twórczości skupia się na zagadnieniach dotyczących ukraińskiej samoidentyfikacji, problemach postkolonializmu oraz feminizmie. Zdobyła Nagrodę Literacką Europy Środkowej „Angelus”. Została odznaczona Orderem Księżnej Olgi III klasy.

   

  📚Zygmunt Miłoszewski - jeden z najlepszych polskich autorów kryminałów, publicysta, współautor scenariuszy filmowych i telewizyjnych. Na przestrzeni kilkunastu lat swojej przygody z pisarstwem otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in. Poszport Polityki, dwukrotnie Nagrodę Wielkiego Kalibru i wiele innych, które potwierdzają ogromną popularność twórczości autora.

   

  📚Michał Rusinek – literaturoznawca, tłumacz, pisarz. Doktor habilitowany nauk humanistycznych. Sekretarz Wisławy Szymborskiej.

 • Zapraszamy Serdecznie ! :)

  Nasza Biblioteka bierze udział w akcji Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH !!! To już XV dolnośląskie spotkania z młodymi czytelnikami w ramach akcji "Z książką na walizkach" Polska na Szóstkę do naszej  Biblioteki w Ludwikowicach Kłodzkich przyjedzie pisarka Zuzanna Orlińska. Projekt dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, samorządy województwa dolnośląskiego, powiatu wałbrzyskiego i miasta Wałbrzych oraz ze środków dolnośląskich samorządowych instytucji kultury.

 • Kłodzki Ruch Klasyków 20.05.2018r. - fotorelacja :)

  Kolejny zlot Klasyków za nami. Wczoraj Składamy wielkie podziękowania współorganizatorom

  Piotrowi Jęczmiennemu, Paulinie oraz Kubie Macinkowskim, Danielowi Jęczmiennemu, Ryszardowi Wach oraz wszystkim Uczestnikom. Do zobaczenia za rok! Kłodzki Ruch Klasyków - DKL

  Kliknij tutaj - fotorelaxja !

 • Wręczenie nagród POLCUL FOUNDATTION - zdjęcia !

  Wręczenie nagrody POLCUL FOUNDATION dla Olgi Tokarczuk i Festiwalu Góry Literatury. Festiwal Góry Literatury Duma i radość!!!! 😍😊

 • Muflony 2017 !

  II miejsce w Plebiscycie Gospodarczym Muflony 2017 to nagroda dla Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda oraz Stowarzyszenia Kulturalnego Góry Babel za organizację Festiwalu Góry Literatury.

  Wyróżnienie to efekt pracy pracowników CKGNR oraz członków Stowarzyszenia, w szczególności Beaty Kłossowskiej-Tyszki, która dokłada wszelkich starań, by każdy dzień Festiwalu był perfekcyjnie zorganizowany.

  Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczyniają się do tego że Festiwal rozwija się z roku na rok i mocno zaznacza swoją obecność na arenie ogólnopolskiej. Największe wyrazy wdzięczności należą się dwóm wyjątkowym osobom. Pierwsza z nich to Olga Tokarczuk, pomysłodawczyni i inicjatorka wydarzenia, dzięki której Festiwal to impreza z charakterem i klimatem, niemająca sobie równych. Drugą osobą jest niezmiennie Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska. Od początku istnienia Festiwalu nie miała wątpliwości, że jest to wydarzenie rozwojowe, z przyszłością i zawsze obdarzała nas swoją opieką, wsparciem i pomocą.

  Z całego serca dziękuję.

  Dyrektor CKGNR Gabriela Buczek

 • Zapraszamy na Gminny Dzień Dziecka !

  Mamy zaszczyt zaprosić🎈 Dzieci i Młodzież 🎈 wraz z rodzicami na 🤩🤩Gminny Dzień Dziecka🤩🤩, który odbędzie się 26 maja 2018r. w Czerwieńczycach. Startujemy o godzinie 15:00 na boisku. W programie wiele atrakcji, które zapewnią nam niezawodne Animatorki z Kamayu Art!!!

  Dobra zabawa oraz niezapomniane przeżycia gwarantowane!!! :) 😍😍😍

 • Gminny Dzień Strażaka Fotorelacja

  W sobotę we Włodowicach odbył się Gminny Dzień Strażaka oraz przekazanie nowego wozu dla OSP Włodowice :)

  Poniżej link do zdjęć z imprezy!

  Kliknij tutaj

 • Fotorelacja z Koncertu "W hołdzie Janowi Pawłowi" 🎤

  Koncert w kościele 💒 w Przygórzu, śpiewały dla Papieża Jana Pawła II Koła Gospodyń Wiejskich z Gmina Nowa Ruda oraz Klub Seniora Iskierki i zespół Kołczanki.

   

   

 • Festiwal Balonowy w Świerkach

  Poniżej link do zdjęć z Festiwalu w Świerkach (Kopalnia Melafiru) ! Było super !! <3

 • Drogie Biegaczki, Drodzy Biegacze! :)

  Przypominamy, że opłata startowa za 9. "Regatta Bieg Na Wielką Sowę" do końca maja wynosi jedyne 45 zł! :)

   

  Jeżeli ktoś jeszcze nie zapłacił i wciąż się waha to zachęcamy. Gwarantujemy, że będzie warto :)

 • MAJ w CKGNR

  Zapraszamy na wydarzenia w maju ;-)


  Z nami nie będziesz się nudzić!!!! :) :)

 • Zapraszamy do Włodowic na 🚒 Gminny Dzień Strażaka 🚒

  5 maja br. o godz. 15.00 odbędzie się

  🚒 Gminny Dzień Strażaka 🚒 oraz uroczyste przekazanie  nowego wozu bojowego jednostce OSP we Włodowicach 📣


  Zapraszamy!

 • Pobierz - wydrukuj - przynieś na International Balloon Festival 2018 i wygraj lot balonem!!!

  Każdy uczestnik balonowej imprezy w Świertkach (5 maja br.) ma mozliwość wzięcia udziału w losowaniu darmowego lotu balonem!

  Wstarczy wypełnić kupon, wrzucić do urny i... mieć szczęście! ;-)

  Na miejscu również będzie możliwość wypełenienia kuponu.

 • Wspieramy działalność Galerii Sztuki Niezależnej

  Wspieramy działalność Galerii Sztuki Niezależnej, działającej w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej. Gratulujemy wczorajszego wernisażu, trzymamy kciuki za następne!


 • Świerki 4 maja !

  Jeszcze trochę i będziemy mogli podziwiać coś takiego ! 😍 a szczęśliwcy będą mogli podziwiać widoki z góry !

 • Wernisaż 1 maja 2018 roku ! Wstęp wolny

  Zapraszamy na Wernisaż już 1 maja 2018 roku o godzinie 17:00 , Galeria Sztuki Niezależnej w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kłodzkich. Wstęp wolny ! :)

 • Zapraszamy !

 • 12 Maja 2018 !

  Szanowni Państwo !!!!!!!!!!!!! Już 12 maja 2018 pociąg specjalny GLATZ Muzeum Kolejnictwa na najpiękniejszej linii kolejowej w Polsce - linii kolejowej nr 286 Wałbrzych-Kłodzko. Szczegóły w przygotowaniu, prosimy śledzić stronę Muzeum Kolejnictwa   http://muzeumtechniki.pl/

 • NAJLEPSZA PALMA W WOJEWÓDZTWIE

  Jesteśmy dumni z Koła Gospodyń Wiejskich w Jugowie, które w sobotę, 24 marca podczas Prezentacji Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych we Wrocławiu zdobyły najwyższą nagrodę za najpiękniejszą w całym województwie dolnośląskim, tworzoną w tradycyjny sposób palmę wielkanocną! W tym samym miejscu Gminę Nowa Ruda i Powiat Kłodzki godnie reprezentowały także panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dzikowcu, które również przygotowały piękny stół wielkanocny. Paniom i Panom z KGW Jugów i KGW Dzikowiec serdecznie gratulujemy!

   

  Anna Ścięgaj Jugów Parafia Jugów Jugów City

  Sołectwo Dzikowiec

 • UWAGA !!! ZJAZD ABSOLWENTÓW w ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W LUDWIKOWICACH KŁ.

  19 maja 2018 r. w Zespole Szkół Nr 2 w Ludwikowicach Kł. odbędzie się ZJAZD ABSOLWENTÓW. Serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH ABSOLWENTÓW szkoły do odwiedzin i uczestnictwa w spotkaniu.!!!

 • Fitness na Trampolinach w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda !

  Ruszamy już po świętach wielkanocnych !

  Zachęcamy do zapisów, wyłącznie wejścia jednorazowe, koszt 15 zł! <3

   

  Więcej informacji i zapisy

 • FITNES Zmiany w Grafiku !

  Nasza Instruktorka Fitness Magdalena Wiech poniżej podaje wstępną wersję grafiku, który będzie obowiązywał po świętach. Zajęcia zostają w Centrum Kultury. Wchodzą zajęcia specjalne czyli trampoliny. Będą to zajęcia niewchodzace w karnet, płatne oddzielnie ( 15 zł/ h), na wcześniejsze zapisy ( i rezerwację 😉).

  Poniedziałek

  -18.00 trampoliny ( zapisy)

  -19.00 sexi body

  Wtorek

  - 19.30 trampoliny ( zapisy)

  Środa

  - 18.00 zdrowy kręgosłup

  - 19.00 piloxing/ fitball

  Piątek

  - 18.00 Jugów (sexi body)

 • TENIS: Wyniki Otwartych Indywidualnych Mistrzostw Gminy Nowa Ruda w Tenisie Stołowym Kobiet i Mężczyzn

  Zawody przeprowadzono w dniu 25.03.2018 roku w Ludwikowicach Kłodzkich. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Ludwikowice, oraz Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. Sędzią Głównym był Pan  Henryk Kozaczka.

   

  Wyniki:

   

  Młodziczki

  I-m Kornelia Leśniowska – ZSG Bożków

  II-m Julia Jabłońska – Nowa Ruda

   

  Młodzicy

  I-m Radosław Zawada – Pieszyce

  II-m Bartłomiej Bryła - Pieszyce

   

  Juniorki

  I-m Maria Paluch – ZSG Bożków

   

  Juniorzy

  I-m Przemysław Hawryło – ZSG Bożków

   

  Seniorzy

  I-m Daniel Jabłoński – Nowa Ruda

  II-m Wojciech Korbas – Przygórze

  III-m Radosław Wiśniewski – Bożków

  IV-m Jan Kołton – Ludwikowice Kłodzkie

   

  Mastersi

  I-m Leszek Czarnecki – Nowa Ruda

  II-m Kazimierz Łaba – Jugów

  III-m Henryk Kozaczka – Jugów

  IV-m Andrzej Tyrka  - Świerki

   

  Za zajęcie pierwszych trzech miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych zawodniczki i zawodnicy  otrzymali puchary.

  W zawodach wzięło udział 18 zawodników i zawodniczek.

  Fotorelacja kliknij tutaj!

 • Już wkrótce Trampoliny ! <3

  Kochani, nasza kadra instruktorska ciąglę się szkoli, nabywa nowych umiejętności aby dać Wam jeszcze więcej radości z zajęć.

  Już niedługo nowe zajęcia w CKGNR z Magdalena Wiech. Szykujcie się na trampoliny!!!! :)

   

  Szczegóły wkrótce!

   

  Do zobaczenia na zajęciach ;-)

 • Festiwal Góry Literatury 2018 !

  Już jest!!! Termin Festiwalu Góry Literatury 2018!!!

  ⛱️Szykujcie urlop :D

  W tym roku wiele nowości... ale...

  szczegóły zdradzimy wkrótce ;) 

  Więcej informacji na bieżąco tutaj

 • Życzenia Wielkanocne 2018

  Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

  pełnych wiary, nadziei i miłości.

  Radosnego, wiosennego nastroju,

  serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz Wesołego Alleluja!

  życzą:

   

  Dyrektor Centrum Kultury Giny Nowa Ruda

  Gabriela Buczek

   

  Pracownicy oraz Instuktorzy CKGNR

 • IV INTERNATIONAL BALLOON FESTIVAL 2018

  Zapraszamy do Świerków 4 maja 2018 roku ! Będzie się działo !!

 • Otwarte Mistrzostwa Gminy Nowa Ruda Kobiet i Mężczyzn w Tenisie Stołowym

  Zapraszamy na Otwarte Mistrzostwa Gminy Nowa Ruda Kobiet i Mężczyzn w Tenisie Stołowym już w najbliższą niedziele (25.03.2018r.) w Sali Widowiskowej w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich ! :)

  Więcej informacji oraz regulamin znajdziecie klikając poniżej :)


  Tutaj !

 • Spartakiada Integracyjna

  Spartakiada Integracyjna z udziałem dzieci i młodzieży niepielnosprawnej.

  Poniżej link do relacji z wydarzenia :)

  Kliknij tutaj

 • 22. Wystawa Stołów Wielkanocnych

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda składa serdeczne podziękowania panu Wojciechowi Kuterze, Sołtysowi wsi Wolibórz oraz Kołu Gospodyń Wiejskich "Woliborzanki" za pomoc podczas organizacji 22. Wystawy Stołów Wielkanocnych w Sali Myśliwskiej w Woliborzu. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Kołu Gospodyń Wiejskich Olszany za uświetnienie wydarzenia wspaniałymi występami wokalno - instrumentalnymi, a OSP Wolibórz za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników Wystawy.

   

  Poniżej link do zdjęć z 22. Wystawy Stołów Wielkanocnych:

  Kliknij tutaj

 • Podaruj 1% swojego podatku Kacperkowi!

  Aby przekazac 1% podatku nalezy podać:

  KRS: 0000037907

  Cel szczegółowy 1%: 33280 Kacper Polak

  Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym "wyrażam zgodę"

   

 • Podziękowania oraz Fotorelacja z Biegu z Okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych

  Organizatorzy sobotniego Biegu z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w Woliborzu  serdecznie dziękują wszystkim Zawodniczkom i Zawodnikom za udział w imprezie. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni pani Izabeli Rojczyk za udostępnienie terenu Domu pod Lawendowym Polem na czas organizacji wydarzenia. Dziękujemy Gminnemu Ludowemu Klubowi Sportowemu "SOKÓŁ" Nowa Ruda za ufundowanie medali dla startujących, Kołu Gospodyń Wiejskich "Woliborzanki" za gorący posiłek, a Ochotniczej Straży Pożarnej w Woliborzu za czuwanie nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników.

  Fotorelacja kliknij tutaj
 • Podsumowanie zajęć feryjnych ! <3

  Poniżej znajduje się link do fotorelacji z zajęć które odbyły się we wsiach podczas ferii !

  Kliknij tutaj

 • Zapraszamy do zapisów !

  Zapraszamy do zapisów pod numerem telefonu 74 872 20 84 lub w dniu begu , który odbędzie się już w sobote ! (03.03.2018r.) w Woliborzu ! :)

 • Gminny Dzień Kobiet ! <3

  Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska oraz Dyrektor Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda serdecznie zapraszają na Gminny Dzień Koiet, który odbędzie się w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kłodzkich !

   

  10 marca 2018 roku o godzinie 17:00 !!

   

  W programie koncert pt.: "Lata Dwudzieste, Lata Trzydzieste", wystąpią: Danuta Gołdon-Legler oraz Jakub Klich :)

 • Mała Sowa !

  Biegi dla dzieci!!! :)

   

  Już 12 sierpnia czekamy na Was, ale również na Waszych Milusińskich :) :) !!!.

   

  Z myślą o najmłodszych po raz trzeci już organizujemy "Małą Sowę" czyli bieg dla dzieci!

   

  Jak w ubiegłych latach świetną zabawę zagwarantuje Wam Kamayu Art!!!! :) Serdecznie zapraszamy! :)

  ZAPISY: http://kamayu-art.pl/bieg-Mini-Sowa-2018.html

 • 22.Wystawa Stołów Wielkanocnych

  Już 18 marca 2018 roku zapraszamy serdecznie na Salę Myśliwską do Woliborza na godzinę 15:00 !
  Będzie można podziwiać jak i zakupić ozdoby czy też różne smakołyki naszych lokalnych wytwórców!
  Obejrzeć występy artystyczne czy wziąć udział w konkursie o największą Palmę Wielkanocną ! :)

 • REGULAMIN BIEGU Z OKAZJI NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH WOLIBÓRZ, 03.03.2018 roku, godz. 12.00

 • Bieg z Okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych !

  Sołtys, Rada Sołecka, KGW Wolibórz, Społeczność Woliborza oraz Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda Zapraszają na Bieg, który odbędzie się 3 marca 2018r. w Woliborzu . Zgłoszenia prosimy kierować do sekretariatu CKGNR pod numerem tel. 74 872 20 84 lub mailowo: ckultury@gmail.com ! :)

 • Zimowy Bieg Włókniarza !

 • Bieg Na Wielką Sowę w Mediach !! :)

  Jesli chcesz obejrzeć wywiad kliknij w link: https://www.youtube.com/watch?v=a2b3nk--brY :)

 • Wycieczka do Kolejkowa !

  Pod opieką pani Wity Knutel oraz Agnieszki Kijanowskiej dnia 25.01.2018 r dzieci  mogły spędzić kolejny dzień  ferii zimowych na wycieczce do Kolejkowa we Wrocławiu pod hasłem „Bajkowy świat kolejek”.

   

  Poniżej fotorelacja ! :)

 • W Domu Kosmonauty !

  W dniu 19.01.2018 r pod opieką pani  Wity Knutel oraz Agnieszki Kijanowskiej  dzieci  mogły spędzić jeden dzień z ferii zimowych na wycieczce w Domu Kosmonauty we Wrocławiu pod hasłem  „Opowieści pilota kosmonauty”.

   

  Poniżej krótka fotorelacja! :)

 • Ważna Informacja !!!

  Informujemy, że ze względu na złe warunki pogodowe Bieg Gwarków zostaje przeniesiony na 17.02.2018 r. i 18.02.2018 r.

   

  Mamy nadzieję, że w nowym terminie pogoda dopisze! :)

   

  Za utrudnienia przepraszamy. :)

 • Ferie na NARTACH !

  Wczoraj dzieci oraz młodzież mogły zaszaleć na stoku w Sokolcu z instruktorką Mają Kuczyńską, która zapewniła świetną zabawe !Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda bardzo dziękuję panu Piotrowi Polakowi za bezpłatne udostępnienie wyciągu i gościnę!  :)

 • Otwarcie GAlerii Sztuki Niezależnej !

  Zapraszamy na uroczyste otwarcie nowej galerii sztuki w Ludwikowicach Kłodzkich prowadzonej w budynku Muzeum Ziemi Sowiogórskiej.

   

  W programie m.in. wystawa malarstwa studentów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

   

  Galeria Sztuki Niezależnej - autorstwa Agnieszki Brzezińskiej - prezentuje prace młodych obiecujących artystów oraz twórców zajmujących się malarstwem, rzeźbą, grafiką, rysunkiem i fotografią.

   

  Więcej na stronie klimatysztuki.pl

   

  Zapraszamy

 • Lodowisko z CKGNR !Fotorelacja :)

  Wolibórz i Przygórze na lodowisku w Świdnicy! Dziękujemy sołtysowi Woliborza, panu Wojciechowi Kuterze, za pomoc w opiece podczas wyjazdu, a pani Kamili Kosmal za wsparcie w przygotowaniu  wycieczki !


 • "Mirra, kadzidło i złoto"

  Poniżej fotorelacja z wczorajszego przedstawienia "Mirra, kadzidło i złoto" inscenizacji Danuty Gołdon-Legler, które odbyło się w Muzeum Ziemii Sowiogórskiej w Ludwikowichach Kłodzkich :)

 • FERIE 2018

  Przypominamy, że podczas ferii zimowych CKGNR organizuje zajęcia dla dzieci.

  W ŚRODĘ - 24.01.2018r. szykujemy niespodziankę!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Zapraszamy na godz. 12:30, u nas, stacjonarnie w CKGNR.

  Do zobaczenia!!!!

 • Ferie po narciarsku :)

  Chcesz aby Twoje dziecko wzięło udział w naszym zimowym przedsięwzięciu "Ferie po narciarsku"? To cudownie! W czasie ferii zimowych CKGNR ogłasza zapisy na zajęcia na stoku.

  Gwarantujemy opiekę instruktora narciarskiego oraz karnet na wyciąg, a także dobrą zabawę i niezapomniane przeżycia.

  Zapisy ruszają już dziś w sekretariacie Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda lub pod numerem telefonu: 74 872 20 84.

   

  Pamiętaj! Liczy się czas, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona!!! ;-)

   

  Zajęcia TYLKO DLA DZIECI POTRAFIĄCYCH jeździć na natach!

   

  Do zobaczenia!

 • Nauka Gry na Instrumentach !

  Od lutego rusza nowa sekcja nauki gry na instrumentach: keyboardzie, pianinie oraz skrzypcach. Zajęcia będą odbywały się indywidualnie i grupowo. Więcej informacji u Instruktora pod numerem tel. 508561 307 ! :)

  ZAPRASZAMY !

 • Zapraszamy !

  Zapraszamy wszystkich serdecznie na przedstawienie "Mirra, kadzidło i złoto"z Teatru William Es z Wałbrzycha, którzy wystapią w Muzeum Ziemi Sowiogórksiej w Ludwikowicach Kłodzkich w niedziele o godz. 16:00 :)

 • Osobowość Roku 2017 ZAGŁOSUJ !! :)

  Kochani, Gabriela Buczek - Dyrektor Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda została nominowana w plebiscycie Gazety Wrocławskiej "Osobowość Roku 2017r." w kategorii Kultura.

   

  Bardzo prosimy o wysłanie SMS-ów:

  o treści: GK.50

  na numer: 72355

   

  DZIĘKUJEMY! :)

   

  Głosowanie będzie trwać do środy, 31 stycznia do godz. 20.00.

   

  Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/…/osobowosc-roku-2017-powia…/

 • WAŻNA INFORMACJA !!!! Bieg Gwarków !

  Brak śniegu = zmiana terminu

  http://bieggwarkow.pl/288-biegniemy-w-lutym/

 • Nowa Sekcja !

  Bóle pleców to plaga współczesnych społeczeństw. Dotykają wszystkich bez względu na wiek. Nie pozwól, aby dopadł i Ciebie.

  Przyjdź na zajęcia "ZDROWY KRĘGOSŁUP" i ZADBAJ O SIEBIE!

  Zapraszamy w poniedziałki o godzinie 18:00.

  Pierwsze zajęcia - 29.01.2018r. - DARMOWE !!!!

  Przypominamy, że dla uczestników innych sekcji CKGNR jest zniżka 50% na drugie zajęcia. Panowie mile widziani :)

 • Spotkanie Noworoczne !

  KGW Wolibórz zaprasza na wspólne Noworoczne Kolędowanie w sobotę 27.01.2018r. w Sali Myśliwskiej w Woliborzu.

 • VI Przegląd Kolęd i Pastorałek

  Serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie w niedzielę, 21.01.2018r. o godzinie 15:00 w Kościele Św. Katarzyny w Jugowie.

 • "Bezpieczne ferie z OSP" z OSP Nowa Wieś Kłodzka.

  Naprawdę warto dowiedzieć się jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Grupa Dziewczynek w CKGNR jest już po szkoleniu. Miny mówią same za siebie - zajęcia są ciekawe. Zapraszamy! Do zobaczenia! :)

 • Regatta 9. Bieg Na Wielką Sowę ! Zapraszamy do zapisów !

  Kochani! Ruszyły zapisy na Regatta 9. Bieg na Wielką Sowę! Czekamy na Was 12 sierpnia 2018 r. w Ludwikowicach Kłodzkich. :) :) Zapraszamy! Weźcie udział w kolejnej edycji kultowego Biegu!

  Szczegóły w Regulaminie na stronie: https://biegajwgorachsowich.pl/

  Link do zapisów: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php

   

  A już teraz prezentujemy Wam ulotkę promującą w tym roku nasz Bieg. Szukajcie jej w pakietach na zaprzyjaźnionych biegach w całej Polsce!

 • FERIE ZIMOWE 2018!

  Zapraszay na zajęcia podczas ferii zimomwych! :)

 • Bal Karnawałowy :)

  Serdecznie zapraszamy na przebierany GMINNY BAL KARNAWAŁOWY!!! :)

  W programie nie zabraknie tańców z Kamayu Art, pysznego poczęstunku oraz szampańskiej zabawy!

  Dodatkowo ogłaszamy konkurs na najładniejsze przebranie!

  25.01.2018r. godzina: 17:00 na Sali Myśliwskiej w Woliborzu.

 • Janusz Radek w Wałbrzychu!

  Zapraszamy na koncert świąteczny 28.01.2018r.

 • Zapraszamy wszystkie dzieci w dniach: 15 - 25 stycznia 2018r. na ”Ferie w Bibliotece”.

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, Biblioteka Publiczna Gminy Nowa Ruda oraz Filie w Dzikowcu, Woliborzu, Jugowie i Bożkowie przygotowały mnóstwo atrakcji m. in. różne gry i zabawy sprawnościowo – ruchowe, zajęcia plastyczne, kalambury i zagadki.

 • BEZPIECZNE FERIE Z OSP Nowa Wieś Kłodzka ! :)

  Serdecznie zapraszamy na ciekawe spędzenie czasu podczas bezpłatnych warsztatów "BEZPIECZNE FERIE Z OSP Nowa Wieś Kłodzka".

  Warsztaty będą obejmowały zakres pierwszej pomocy przedmedycznej, zachowania bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.

  ZAPRASZAMY!

 • XXXVII Bieg Gwarków !!!

 • Przedstawiamy Kalendarz Imprez na Rok 2018!

  KALENDARZ IMPREZ 2018

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda


  STYCZEŃ

  •Spektakl "Mirra, kadzidło i złoto" – Ludwikowice Kłodzkie – 21.01.2018.

  •Zajęcia feryjne 15-28.01.2018.

  •Wyjazdowy Turniej Piłki Nożnej – Walim – 28.01.2018.


  LUTY

  •Bieg Gwarków – Przełęcz Jugowska – 17-18.02.2018.

  •XXIII Dolnośląski Konkurs Recytatorski "Pegazik" – 6.02.2018. - Ludwikowice Kłodzkie


  MARZEC

  •Bieg z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Wolibórz - 03.03.2018r.

  •Gminny Dzień Kobiet - 10.03.2018r.

  •Tydzień z Internetem – zajęcia edukacyjne dla dzieci i dorosłych – 19-25.03.2018. - Ludwikowice Kłodzkie, Przygórze, Bożków

  •Warsztaty wielkanocne dla dzieci i dorosłych (Biblioteka + filie) – 23.03.2018r.

  •Kazachstan w obiektywie i wspomnieniach – spotkanie z Januszem Kobryniem – 23.03.2018r.

  •Wystawa Stołów Wielkanocnych – 18.03.2018. - Wolibórz

  •Otwarte Mistrzostwa Gminy Nowa Ruda Kobiet i Mężczyzn w tenisie stołowym - 25.03.2018 - Ludwikowice Kłodzkie


  KWIECIEŃ

  •"Niech połączy nas pamięć" – VI społeczno – edukacyjna akcja Żonkil w rocznicę powstania w gettcie warszawskim – 17.04.2018. (Biblioteka + filie)

  •Bolesław Grabowski – spotkanie z podróżnikiem – (Biblioteka) – 18.04.2018r.

  •XIII Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkoli – 26.04.2018. -Ludwikowice Kłodzkie

  •Maraton na Trampolinach – sala widowiskowa – Ludwikowice Kłodzkie – 28.04.2018.


  MAJ

  •Turniej Tenisa Stołowego o „Puchar Wiosny” - sala wiejska w Świerkach – 12.05.2018.

  •Gminny Dzień Strażaka - Włodowice (boisko przy szkole) – 05.05.2018. godz. 14:00

  •”Dziewczęta z Auschitz” spotkanie z pisarką Sylwią Winnik (Biblioteka) – 09.05.2018.

  •W hołdzie Janowi Pawłowi II – koncert w kościele w Przygórzu -  14.05.2018.

  •Zlot klasyków – CK HARENDA Ludwikowice Kłodzkie - 20.05.2018.

  •Gminny Dzień Dziecka – Czerwieńczyce - 26.05.2018.


  CZERWIEC

  • Pomoc w organizacji Dnia Dziecka w Sokolcu oraz Nowej Wsi Kłodzkiej – 02.06.2018.

  • Wernisaż Rodzinny – Muzeum Ziemi Sowiogórskiej – Ludwikowice Kłodzkie – 02.06.2018.

  •XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania 2-10.06.2018. (Biblioteka + filie)

  •”z książką na walizkach” - spotkanie z pisarzem (Biblioteka) – 08.06.2018.

  •IV Ogólnopolska Noc Bibliotek – bibliogrilowanie – 9.06.2018. -Ludwikowice Kłodzkie

  •Gminne Zawody Strażackie - Ludwikowice Kłodzkie - 09.06.2018.

  • Pomoc w organizacji Dnia Dziecka na Koszynie – 16.06.2018.

  •Noc Świętojańska – Dzikowiec – 23.06.2018. godz. 16:00

  •Triduum Bożkowskie – 24.06.2018 – Bożków. Godz. 18:00
  LIPIEC

  •Zajęcia wakacyjne w następujących miejscowościach Gminy Nowa Ruda: Ludwikowice Kłodzkie, Świerki, Włodowice, Jugów, Przygórze, Wolibórz, Dzikowiec, Bożków, Nowa Wieś, Czerwieńczyce, Koszyn – 01-31.07.2018.

  •Góry Literatury – 13-22.07.2018., spotkania autorskie, warsztaty i koncerty: Ludwikowice Kłodzkie, Włodowice, Jugów, Wałbrzych  SIERPIEŃ

  •Zajęcia wakacyjne w następujących miejscowościach Gminy Nowa Ruda: Ludwikowice Kłodzkie, Świerki, Włodowice, Jugów, Przygórze, Wolibórz, Dzikowiec, Bożków, Nowa Wieś, Czerwieńczyce, Koszyn – 01-31.08.2018.

  • Piknik Rowerowy – Włodowice – 03.08.2018r.

  •Festiwal Folkloru – 11.08.2018. godz. 15:00 – teren Nadleśnictwa Jugów

  •6. Półmaraton Sowiogórski CK HARENDA – 11.08.2018. - Ludwikowice Kłodzkie – Sokolec – Jugów

  •9. Bieg na Wielką Sowę – 12.08.2018. - CK HARENDA Ludwikowice Kłodzkie – Sokolec

  •3. Mała Sowa – biegi dla dzieci – 12.08.2018. - CK HARENDA Ludwikowice Kłodzkie

  •Zakończenie wakacji – basen w Jugowie – 26.08.2018.

  •Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora CKGNR – orlik w Ludwikowicach Kł. - 31.08.2018.


  WRZESIEŃ

  •Dożynki Gminne – 1.09.2018. – Jugów

  •Śpiewanie pod Orłem – 8.09.2018. – Sokolec

  •Narodowe Czytanie – 8.09.2018. - Muzeum Ziemi Sowiwogórskiej – Ludwikowice Kł.

  •Narodowe Czytanie – w rocznicę odzyskania niepodległości (Biblioteka + filie) – 08.09.2018.

  •Piknik bez granic – 09.09.2018r. - wspólny festyn rodzinny Gmin Nowa Ruda – Głuszyca godz.15:00

  •”Katarzyna Ryrych – odwiedziła bibliotekę” - (Biblioteka) – 12.09.2018.

  •Festiwal Pierogowe Love – CR Harenda Ludwikowice Kłodzkie – 15.09.2018. godz. 15:00

  •Turniej Piłki Nożnej Seniorów o Puchar Dyrektora CKGNR – orlik w Ludwikowicach Kłodzkich – 15.09.2018.

  •Występ Danuty Gołdon Legler – Kościół w Jugowie – 28.09.2018.


  PAŹDZIERNIK

  •Międzynarodowy Dzień Ludzi Starszych – spotkanie z seniorami – 1.10.2018.

  •3.Senioralny Przegląd Pieśni Biesiadnych – 06.10.2018. godz. 15:00

  •Światowy Dzień Zwierząt – spotkanie z behawiorystką i leśnikiem – 11-12.10.2018. (Biblioteka + filie)

  •”Królowie Świata” – autorska gala musicalowa” – 13-14.10.2018 – Hala Sportowa Bożków


  LISTOPAD

  •7.Górski Bieg Niepodległości – 11.11.2018. - Świerki – godz. 11:00

  •Spotkanie autorskie z Iwoną kienzler – 12.11.2018. - godz. 17:00

  •Spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską – (Biblioteka) – 16.11.2018.

  •8.Przegląd Pieśni Patriotycznych – Ludwikowice Kłodzkie – 18.11.2018r. Godz.15:00.

  •Światowy Dzień Pluszowego Misia – urodziny w bibliotece – 25.11.2018. (Biblioteka + filie)


  GRUDZIEŃ

  •Mikołajki z CKGNR

  •Otwarty Turniej Tenisa Stołowowego z Okazji Święta Górników "Barbórka"

  •Konkurs na kartkę bożonarodzeniową

  •Jarmark Świąteczny – Ludwikowice Kłodzkie – 8.12.2018.

  •Festiwal Artystyczny – Ludwikowice Kłodzkie – 8.12.2018.

  •Warsztaty bożonarodzeniowe dla dzieci i młodzieży (Biblioteka + filie)


  Liczba oraz rodzaj imprez może ulec zmianie w miarę możliwości CKGNR.  SEKCJE CKGNR 2018  Sekcje w Ludwikowicach Kłodzkich:

  Sekcja Piłki Nożnej (2 grupy: starsza i młodsza)

  Tenis stołowy

  Grupa śpiewacza "Iskierki"

  Chór "Kołczanki"

  Ceramika (2 grupy: dorośli i dzieci)

  Plastyka (2 grupy: dorośli)

  Młodzieżowy Teatr Muzyczny (grupa wokalna i choreograficzna)

  Indywidualna nauka śpiewu

  Indywidualna nauka gry na skrzypcach

  Indywidualna nauka gry na fortepianie

  Zajęcia fitness

  Piloxing/Fitball

  Trampoliny

  Joga akademicka

  Mała, Wielka Sztuka – plastyka dla dzieci

  warsztaty teatralne  Dodatkowo zajęcia sekcji w:

  Jugów - Piłka nożna


  Liczba sekcji w ciągu roku może ulec zmianie ze względu na systematyczne dostosowywanie oferty CKGNR do potrzeb i możliwości lokalowych poszczególnych miejscowości.


  Zajęcia wakacyjne w następujących miejscowościach Gminy Nowa Ruda:

  Ludwikowice Kłodzkie

  Świerki

  Włodowice

  Jugów

  Przygórze

  Wolibórz

  Dzikowiec

  Bożków

  Nowa Wieś

  Czerwieńczyce

  Koszyn

  Dla dzieci z pozostałych miejscowości, po uprzednim zgłoszeniu, jest organizowany transport na zajęcia do najbliżej położonej miejscowości.


  Zajęcia feryjne w następujących miejscowościach Gminy Nowa Ruda:

  Wolibórz (filia Biblioteki)

  Jugów "

  Dzikowiec "

  Bożków "

  Świerki

  Nowa Wieś


  W pozostałych miejscowościach w okresie ferii organizowane są zajęcia przez świetlice wiejskie.