A A A

Wiosenne hity książkowe !

1. Magdalena Macher-" W cieniu tamtych dni"

Pełna emocji opowieść o powstańczej miłości i rodzinnych tajemncach.Przypadkowo odnaleziona opaska z powstania warszawskiego i listy, które nigdy nie zostały wysłane, stają się kluczem do poznania tajemnicy, kładącej się cieniem na losach całej rodziny.

2.Bogna Ziembicka-"Pamiętasz tamto lato"

Cztery kobiety, jeden mężczyzna i świat, który runął. Historie Olgi, Bisi, Lorci i Klementyny, ich marzenia, plany i sposób na przetrwanie w burzliwej powojennej rzeczywistości składają się na przejmującą opowieść o meandrach ludzkich uczuć oraz polskiej historii.

3.Laila Shukri-" Jestem żoną terrorysty"

Opowieść o kobiecie, która została rozkochana i uwiedziona, aby urodzić terrorystę samobójcę. Autorka wysłuchała historii jednej z Polek, aby opowiedzieć ją światu.

4. Maria Paszyńska-" Owoc granatu- Dziewczęta wygnane"t.1

Lato 1939 roku, Kresy.Elżbieta i Stefania, wchodzące w dorosłość bliźniaczki, spędzają beztroskie wakacje w dworku dziadków.Sielanke przerywa warkot niemieckich samolotów.Wkrótce ze wschodu nadciaga Armia Czerwona.Rozpoczyna się dramatyczna walka o przetrwanie.Oparta na faktach wstrząsająca historia wygnanaych kobiet, których tułaczy szlak wiódł z Rzeczypospolitej przez Syberię, aż na Bliski Wschód

5. Maria Paszyńska-" Owoc granatu- Kraina snów"t.2

Bliźniaczki cudem uszły z syberyjskiego piekła i podążając za Armią Andersa, dotarły do IranuEgzotyczny kraj okazuje się dla ocalonych kobiet rajem na ziemi, jednak wciąż dręczą je wspomnienia traumatycznych doświadczeń.